Debiutant roku 2010

Moderator: Ekipa F1

Rookie of the Year 2010

Ankieta wygasła Pt gru 24, 2010 18:00

Kamui Kobayashi (2009 Toyota / 2010 Sauber-Ferrari, Japończyk)
216
74%
Nico Hulkenberg (Williams-Cosworth, Niemiec)
45
15%
Witalij Pietrow (Renault, Rosjanin)
20
7%
Bruno Senna (Hispania-Cosworth, Brazylijczyk)
2
1%
Karun Chandhok (Hispania-Cosworth, Hindus)
7
2%
Lucas di Grassi (Virgin-Cosworth, Brazylijczyk)
2
1%
 
Liczba głosów : 292

Postprzez slipstream N lis 14, 2010 19:54  Re: Debiutant roku 2010

A ja daję głosa na ruska, bo dziś odegrał w sumie kluczową rolę jeśli chodzi o mistrzostwo.


Ja głosuje na Pietrowa bo na tle innych debiutantów mających tysiące km testowych nie wypadł wcale źle.


No to jeśli o całym sezonie decyduje jeden wyścig gdzie jazda poza samym Pietrovem nabrała dodatkowego znaczenia, tudzież jeśli kogoś kto przez niemal cały sezon co wyścig rozbija bolid z litości jedynie ze nie miał tyle km nazywa się debiutantem... to ja nie wiem.

Nie, F1 to nie przedszkole na naukę. I o ile brak tempa można kierowcy jeszcze wybaczyć szukając jakiś wymówek, tak na rozbijanie bolidu po roku jazdy bolidem wytłumaczenia już nie ma. Owszem, rozbić każdemu może się zdarzyć, al jak ktoś do F1 nie dostosuje się przez tyle miesięcy to nie ma dla niego miejsca.

I już dajcie sobie spokój z tą litością "bo mniej kilometrów" bo była cała masa debiutantów która siadała na testy i przez pierwsze miesięcy jazdą bolidem go tyle razy nie rozbiła.

Doprawdy wzruszająca jest ta litość i zauroczenie po Abu Zabi...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez lubczyk N lis 14, 2010 19:57  Re: Debiutant roku 2010

Ja swój głosik oddaję na Nico. Dlaczego ? Ano dlatego że po obyciu się z samochodem dorównywał swojemu niezwykle doświadczonemu partnerowi, zdobył PP w Brazylii (fuksem ale zdobył ;>), nie robił aż tak strasznych błędów (poza Italią gdzie jeździł niezbyt ładnie).

Kamuiego nie zaliczam do debiutantów.
lubczyk
 
Dołączył(a): N lip 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez bosssu N lis 14, 2010 20:11  Re: Debiutant roku 2010

Głos na Kobayashiego, już w ubiegłorocznym temacie o debiutantach pisałem, że zapowiada się z niego dobry kierowca i ten sezon to potwierdził. Szkoda że niema możliwości zaznaczenia dwóch kierowców bo równie wysoko oceniam Hulkenberga. Obaj nie popełniają jakiś rażących błędów, mają skłonności do ryzyka ale to dobrze, potrzeba takich kierowców.
Avatar użytkownika
bosssu
 
Dołączył(a): So paź 17, 2009 21:27
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez SirKamil N lis 14, 2010 20:32  Re: Debiutant roku 2010

Kobayashiemu różnie wiodło się w kwalifikacjach, miał sporo pecha (4 pierwsze weekendy i kilka kółek na koncie) więc w ogólnym rozrachunku zdobycie przez niego największej ilości punktów wśród debiutantów w słabszym od Renault i Williamsie Sauberze uznaję jako dobry wskaźnik tego kto był najlepszym z debiutantów. Drugim jest Hulkenberg.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez nEoDaViS N lis 14, 2010 21:30  Re: Debiutant roku 2010

Wg mnie Kobayashiego tu być nie powinno... przejechał 2 wyścigi czy 5 czy 1 to nie ma znaczenia, i tak zadebiutował w 2009. To tak jakby Kubicę nominować na debiutanta 2007, Vettela 2008 czy Alguersuariego na 2010.
Więc głos na Nikodema
Obrazek
Avatar użytkownika
nEoDaViS
 
Dołączył(a): Cz lis 13, 2008 18:44
GG: 10343648

Postprzez Mariusz N lis 14, 2010 22:11  Re: Debiutant roku 2010

nEoDaViS dyskutowaliśmy już na temat tego, kogo kwalifikujemy jako debiutanta. Było tak przed dwoma laty i w zeszłym roku też. Zostały wyznaczone pewne zasady i teraz się tego trzymamy. Co prywatnie o tym myślisz to już twoja sprawa. Poczytaj tematy dotyczące głosowania z 2008 i 2009 roku, może wtedy zrozumiesz, że nie jest to mój wymysł.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Ducsen Pn lis 15, 2010 6:36  Re: Debiutant roku 2010

Zasady to zasady, nie róbcie z siebie panienek, bo już po zeszłorocznym Abu Zabi ta kwestia była wyjaśniona.

Kobayashi oczywiście - bo jeszcze gdy Sauber był total gratem wbijał do Q3, a kiedy zespół wykonał progres zaczął regularnie punktować.

No i na tle Heidfelda cokolwiek by powiedzieć o Niemcu i jego przerwie wypadł bardzo dobrze (nie wspominająć de la Rosy).

Sprawa jest prosta - mając auto gorsze od Petrova i Hulka sprał ich w generalce więc nie ma innego wyboru.

Sennę i Lucasa ciężko ocenić, w każdym bądź razie ten drugi w pewnej fazie sezonu trzymał się blisko Glocka co może świadczyć o tym, że nie jest jeszcze stracony. Oby.
Avatar użytkownika
Ducsen
 
Dołączył(a): Pn gru 31, 2007 22:51
Lokalizacja: Inowrocław
GG: 9995544

Postprzez Saruto Pn lis 15, 2010 8:04  Re: Debiutant roku 2010

Chce się powiedzieć: szkoda, że taki słaby bolid, bo byłoby jeszcze więcej pięknych manewrów wyprzedzania.
Oczywiście Kamui Kobayashi to co robił w tym sezonie to coś wspaniałego. Facet ma jaja, powinni go do Ferrari ściągnąć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez kemot Pn lis 15, 2010 9:12  Re: Debiutant roku 2010

Głos oddałem na Kobayashiego Z Hulkenberga też może być dobry kierowca pod warunkiem, że przestanie ścinać szykany, tarki (tralki) na torach. Pietrova nie usprawiedliwiają zaledwie dwa dobre wyścigi, no może w Turcji też byłby dobry rezultat, ale "zły" Alonso mu przebił oponę.
Mówcie sobie co chcecie, ale Kobayashi jakimś mistrzem nad mistrzami nie będzie mimo wszystko, bo Heidfeld ze zweteranionymi jednostkami napędowymi nie był dużo wolniejszy.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Sikorex Pn lis 15, 2010 10:30  Re: Debiutant roku 2010

Lubię kierowców efektownych, i najbardziej wyróżnił się na tle innych, czyli mowa o Kamuim.
Zupełną porażką dla mnie jest B.Senna :evil:
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez kemot Pn lis 15, 2010 11:40  Re: Debiutant roku 2010

sisiorex napisał(a):Zupełną porażką dla mnie jest B.Senna :evil:

Prawda, Hindus, gdy jeszcze uczestniczył w wyścigach bardziej do mnie przemawiał niż Bruno, obydwaj nie testowali przed sezonem, więc nie ma żadnego wytłumaczenia dla Brunera.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez chmiel Pn lis 15, 2010 14:00  Re: Debiutant roku 2010

Bez choćby najmniejszych wątpliwości wybieram Kobayashiego. Już w kilku GP poprzedniego sezonu zrobił świetne wrażenie, natomiast w tym sezonie tylko potwierdził drzemiący w nim potencjał. Jeździ szybko, widowiskowo, agresywnie, robi postępy i widać, że będą z niego ludzie. Brawo Kamui!
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez rafaello85 Pn lis 15, 2010 15:38  Re: Debiutant roku 2010

Zdecydowanie Kobayashi. On już w końcówce zeszłego roku bardzo mi zaimponował.Teraz jeździł bardzo dobrze jak na... Japończyka :P Jest szybki i bezkompromisowy. Gdy trzeba to potrafi też zaatakować przeciwnika.
Jeden z lepszych debiutantów ostatnich lat :dobrze:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez silly boy Pn lis 15, 2010 20:04  Re: Debiutant roku 2010

Kamui ,jeździ widowiskowo i co najważniejsze skutecznie
silly boy
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 22:38
Lokalizacja: Łomża

Postprzez Razor Pn lis 15, 2010 20:09  Re: Debiutant roku 2010

Oczywiście Kamui. Odważny w manewrach, nie popełnia błędów... Zresztą większość wymienili już Koledzy wcześniej ;)
Z tych "prawdziwszych" debiutantów mój wybór padłby na Nico.
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron