F1WM - nowa wersja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Europejczyk Śr mar 06, 2019 12:54  Re: F1WM - nowa wersja

Aaa myślałem, że tak sobie o, w celu ochrony przed spamem niedzielnych Januszy :razz:
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez marcus9550 Śr mar 06, 2019 13:01  Re: F1WM - nowa wersja

Nie wiem czy to też ma związek ze zmianami ale dziś forum na Tapatalku nie hula

A tak poza tym Lukas, świetna robota 8-)
Avatar użytkownika
marcus9550
 
Dołączył(a): Śr lut 02, 2011 17:32
Lokalizacja: Puławy
GG: 450628

Postprzez cravenciak Śr mar 06, 2019 20:00  Re: F1WM - nowa wersja

iOS 9.3 iPhone 4S

W Safari daty wyścigów nachodzą na siebie, nie można też wejść na forum.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez manieq Śr mar 06, 2019 22:24  Re: F1WM - nowa wersja

Nie dałoby się wyjustować tekstu w newsach? Przy nowym układzie jakoś to strasznie mierzi.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez Lukas Cz mar 07, 2019 7:43  Re: F1WM - nowa wersja

cravenciak napisał(a):iOS 9.3 iPhone 4S

W Safari daty wyścigów nachodzą na siebie, nie można też wejść na forum.


No powiem tak, WIndowsa 98 też nie wspieramy :(

Co do justowania... No może dodam taką możliwość poprzez kliknięcie na coś, ale to ogólnie jest raczej zaściankowy design, a do tego mniej czytelny. Justowanie nie jest naturalną rzeczą dla oka. Jako podstawowy tryb będzie tak jak jest.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Damian375 Cz mar 07, 2019 8:41  Re: F1WM - nowa wersja

Wchodząc na forum z nowej witryny jestem wylogowany za każdym razem.

We wcześniejszej wersji pozostałem zalogowany cały czas.
Avatar użytkownika
Damian375
 
Dołączył(a): Wt kwi 01, 2008 0:40
Lokalizacja: Manchester

Postprzez bartoszcze Cz mar 07, 2019 8:58  Re: F1WM - nowa wersja

Może sprawdź czy po migracji masz zaznaczone "zapamiętaj mnie" przy logowaniu?
Bo mnie nie wylogowuje (SOA#1)
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Lukas Cz mar 07, 2019 9:11  Re: F1WM - nowa wersja

No ciastka zostały ogarnięte, więc powinno działać.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez NICKski Cz mar 07, 2019 9:46  Re: F1WM - nowa wersja

Damian375 napisał(a):Wchodząc na forum z nowej witryny jestem wylogowany za każdym razem.

We wcześniejszej wersji pozostałem zalogowany cały czas.


U mnie działa.

Podejrzewam przeglądarkę.
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Postprzez derwisz Cz mar 07, 2019 12:56  Re: F1WM - nowa wersja

1. Dlaczego wyłączono komentowanie w starej wersji f1wm? Czyżby obawa, że większość merytorycznych komentarzy powstanie w starszej wersji?
2. System komentowania w "zagnieżdżeniu" utrudnia śledzenie dyskusji. Wpisy w starszych zagnieżdżeniach umykają uwadze bo żeby ich nie przeoczyć za każdym razem trzeba by przejrzeć całą listę komentarzy wraz z ich zagnieżdżeniami od nowa. Jest to czasochłonne i nużące. W starej wersji wystarczyło sprawdzić komentarze które pojawiły się od chwili ostatniego zalogowania.

3. Portal ulega tabloidyzacji. W nowej wersji merytoryczne komentarze toną w zalewie emotikonów, lajków i spamerskich konwersacji w zagnieżdżeniach. Jak chce się znaleźć jakiś merytoryczny komentarz to trzeba sporo popracować myszką przy przewijaniu ekranów. A do tego nie ma się pewności czy w trakcie owych poszukiwań nie pojawił się jakiś ciekawy komentarz w zagnieżdżeniu do wcześniej przeczytanego komentarza. W sumie można tak przewijać listę komentarzy w nieskończoność sprawdzając update'y i nowe odpowiedzi. Takie śledzenie dyskusji może być szczególnie uciążliwe tuż po zakończeniu wyścigów kiedy jest spory ruch w komentarzach.

Dlatego generalnie nie podoba mi się system komentowania w "zagnieżdżeniach". Lepszy i czytelniejszy był system chronologiczny taki jak w starej wersji forum.

4. Gdzie się podziała opcja zgłaszania wpisu do moderatora? Czy teraz juz nie obowiazuję stary regulamin komentowania, dzięki któremu na forum był porządek i kultura? Czy teraz jest przyzwolenie na kłótnie z trolami? No bo jak inaczej zareagować na zaczepki jeżeli nie można ich zgłosić moderatorowi? Opcji ignoruj także nie ma. :(
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez Lukas Cz mar 07, 2019 14:36  Re: F1WM - nowa wersja

Derwisz błagam, w ilu jeszcze miejscach zapłaczesz nad starymi komentarzami.... Zachowujesz się trochę jakbyśmy wywalili całą stronę do kosza. Popatrz na to tak: mieliśmy do wyboru wywalić komentarze w całości, albo dać to co jest teraz. Ostatni raz odpowiadam Ci na tę kwestię, bo już w trzech miejscach wylałeś żale i wszędzie dostałeś odpowiedź.

Czasami mam wrażenie, że wolelibyście żeby strona umarła, ale żeby do ostatniego dnia była niezmieniona ani o jotę.

Błagam wszystkich o jedno - brak paniki :)

Jeszcze tak na marginesie. Po dwóch dniach działania disqus zrobił na mnie duże wrażenie. Jest bardzo prosty w obsłudze, moderowanie jest łatwiejsze i lepsze. Ludzie z niego chętniej korzystają, co widać po ilości komentarzy. Jak na darmowy system jest naprawdę niezły. Oczywiście nigdzie nie napisałem, że podjęliśmy już ostateczną decyzję o utrzymaniu go, ale póki co poza jednym lamentem nie mam nic na minus do tego rozwiązania. Dla was za to zapewnia lepsze filtrowanie, oznaczanie jako spam itd. Na chwilę obecną jest to ostatnia rzecz przy której chciałbym gmerać :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez derwisz Cz mar 07, 2019 15:42  Re: F1WM - nowa wersja

Lukas błagam i proszę. Od kogo jak od kogo ale od Ciebie nie oczekiwałem, że użyjesz takich zwrotów jak "płaczesz". Tak się zwracasz do obcej osoby? W ten sposób okazujesz szacunek rozmówcy? Dlaczego tak Cię boli, że powtórzyłem jedno z pytań w tym miejscu? Może, uważałem ze tu jest właściwsze miejsce do jego zadania? Obiecuję, że więcej tego pytania nie zadam.

Zwróć uwagę że oprócz tej jednej kwestii poruszyłem także kilka innych i że moje uwagi są merytoryczne. Nie odnosisz się do nich tylko nie wiadomo skąd wysnuwasz wniosek, że chcę aby strona umarła. Tymczasem chodzi mi o coś wręcz przeciwnego.

Czy chodzi o to, żeby moderatorzy mieli łatwiejszą pracę czy o to żeby lepiej zrobić użytkownikom?
Cieszysz się ze zwiększonej ilości komentarzy? A ja martwię się, bo ilość nie przeszła w jakość i trudno w tym zalewie odnaleźć wartościowe komentarze. Trudno także prowadzić dyskusję bo tak jak napisałem wcześniej nie da się w wygodny sposób śledzić nowych wpisów pojawiających się w zagnieżdżeniach i za każdym razem w poszukiwaniu wpisów które ewentualnie się pojawiły w poszczególnych zagniezdżeniach trzeba uważnie przejrzeć całą listę.

A w ogóle to nie odniosłeś się merytorycznie do żadnej ze zgłoszonych uwag. No na koniec obiecuję, że nie będę tego tematu (tzn uwag odnośnie nowego formatu) poruszał w innych miejscach bo wydaje mi się, że właśnie ten temat jest specjalnie stworzony do tego celu.

Pozdrawiam.

P.S. Żeby nie było, że wszystko jest złe. Pozytywne jest nawiązanie do starego schematu strony. Zawartość merytoryczna artykułów również pozostaje na wysokim poziomie. Jedyna rzecz która na razie mocno mi przeszkadza to nowy system komentowania.
Ostatnio edytowano Cz mar 07, 2019 16:04 przez derwisz, łącznie edytowano 1 raz
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez Europejczyk Cz mar 07, 2019 15:57  Re: F1WM - nowa wersja

Również odebrałem Twój post jako płacz. Mnie tam się wszystko podoba chłopaki, dziękuję,
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez derwisz Cz mar 07, 2019 16:11  Re: F1WM - nowa wersja

Europejczyk, a ja odebrałem twój post jako niemerytoryczną zaczepkę. Jeżeli zamierzasz obrażać to poszukaj sobie innego rozmówcy.
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez bartoszcze Cz mar 07, 2019 16:14  Re: F1WM - nowa wersja

derwisz napisał(a):2. System komentowania w "zagnieżdżeniu" utrudnia śledzenie dyskusji. Wpisy w starszych zagnieżdżeniach umykają uwadze bo żeby ich nie przeoczyć za każdym razem trzeba by przejrzeć całą listę komentarzy wraz z ich zagnieżdżeniami od nowa. Jest to czasochłonne i nużące. W starej wersji wystarczyło sprawdzić komentarze które pojawiły się od chwili ostatniego zalogowania.

Po prawej nad komentarzami, "Sortuj według: najnowsze". Można też zwijać wątki - na prawo od komentarza, pozioma kreska.
W nowej wersji merytoryczne komentarze toną w zalewie emotikonów, lajków i spamerskich konwersacji w zagnieżdżeniach. Jak chce się znaleźć jakiś merytoryczny komentarz to trzeba sporo popracować myszką przy przewijaniu ekranów

Jakby w starej wersji łatwo było znaleźć merytoryczny komentarz, kiedy się zbiegły co lepsze okazy. Dwie trzecie komentarzy miewałem wyciszone.
4. Gdzie się podziała opcja zgłaszania wpisu do moderatora?

Na prawo od komentarza, strzałeczka w dół, "Oflaguj jako niestosowne".
Opcji ignoruj także nie ma. :(

Na prawo od komentarza, strzałeczka w dół, "Zablokuj użytkownika".

Cieszę się że mogłem pomóc.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość