F1WM - nowa wersja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez derwisz Cz mar 07, 2019 17:33  Re: F1WM - nowa wersja

bartoszcze napisał(a):Cieszę się że mogłem pomóc.


Również się cieszę, bo cześć odpowiedzi okazała się pomocna. :)
Co do korzystania z opcji sortowania to niestety jest to rozwiązanie nie do końca satysfakcjonujące bo nie w pełni eliminuje konieczność przeglądania zagnieżdżeń bez względu na to czy najnowszy wpis w danym zagnieżdżeniu wart jest uwagi czy nie. A w przypadku większej ilości nowych wpisów które pojawiły się w większej ilości zagnieżdżeń oraz w przypadku zagnieżdżeń o dużej zawartości wpisów śledzenie dyskusji czy też znalezienie nowych wpisów nadal jest dosyć kłopotliwe czasochłonne.

Cieszy, opcja oznaczania wpisu jako niestosowny jednak wydaje się, że na starym forum zgłaszanie wpisów do moderacji było lepiej rozwiązane bo wymagało od zgłaszającego uzasadnienia.
derwisz
 
Dołączył(a): Cz kwi 05, 2012 1:58
Lokalizacja: Polska

Postprzez Gie Cz mar 07, 2019 19:05  Re: F1WM - nowa wersja

Niektóre portale wycofują się z Disqusa. Gdzieś tutaj są opisane powody.
https://naekranie.pl/aktualnosci/migrac ... aq-3976666
https://www.tabletowo.pl/nowy-system-ko ... o-spot-im/
Ci drudzy już wrócili bo im liczba komentarzy spadła. Ci pierwszy mają ciekawe rozwiązanie. Jakieś własne logowanie do Disqusa.
Avatar użytkownika
Gie
 
Dołączył(a): Wt wrz 29, 2009 16:00

Postprzez patgaw Cz mar 07, 2019 20:02  Re: F1WM - nowa wersja

nie dziala mi otwieranie newsow w nowej karcie otwiera sie wtedy layout strony bez newsa. To samo gdy np wejdzie sie na stary adres forum, przekierowuje na glowna ale bez newsow.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez Lukas Cz mar 07, 2019 21:58  Re: F1WM - nowa wersja

patgaw, najgorsze jest to, że u mnie to działa - jesteś w stanie nagrać filmik, albo podać szczegóły na jakim sprzęcie to robisz?

Gie, chcesz porównać portal, który na tym wszystkim zarabia i może sobie wynająć zespół programistyczny do dwóch ziomków, którzy po pracy siadają do komputera i dłubią coś po nocach? No dobra, pochlebia mi to ale bądźmy poważni :D My obecnie liczymy każdy grosik, czy nam na serwery wystarczy, bo nie chcemy wam dowalić layerami reklam. Pamiętajcie o tym :)

PS. derwisz, znalazłem pierwszą poważną wadę disqusa, która mnie dziś dość mocno zdenerwowała :D Mamy już wstępną wersję liczników newsów na głównej (na środowisku testowym), ale... Disqus zwraca dane z opóźnieniem lekko licząc 20 minut. Jaki jest sens takiego działania? Nie wiem i nikt z ich ekipy nie odpowiedział na to pytanie :(
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Woolf Cz mar 07, 2019 23:13  Re: F1WM - nowa wersja

Lukas napisał(a):
cravenciak napisał(a):iOS 9.3 iPhone 4S

W Safari daty wyścigów nachodzą na siebie, nie można też wejść na forum.


No powiem tak, WIndowsa 98 też nie wspieramy :(

To nie ma nic wspólnego z wiekiem tego systemu, czy tego modelu. Mam nowszy model i nowszy system i również nie mogę wejść na forum, a wynika to z nawigacji w telefonie - przycisk przekierowujący do forum znajduje się przy dolnej krawędzi ekranu, a kliknięcie w ten obszar ekranu w Safari to gest powodujący wysunięcie paska nawigacji.

Mam nadzieję, że wobec użytkowników iOS portal nie przyjmuje filozofii "adapt or die"...
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez smylas Cz mar 07, 2019 23:25  Re: F1WM - nowa wersja

Gie napisał(a):Ci pierwszy mają ciekawe rozwiązanie. Jakieś własne logowanie do Disqusa.


Nie jestem pewien na 100%, ale jest coś takiego jak disqus pro i disqus biznes i wtedy za dodatkową opłatą ledwie 100 $ miesięcznie są dostępne takie bajery.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez patgaw Pt mar 08, 2019 0:05  Re: F1WM - nowa wersja

Lukas mam to na kazdym sprzecie. Android 8 przegladarka samsung internet oraz chrome, win7 przegladarka oparta na chrome oraz win server 2012 chrome. Jutro postaram sie nagrac filmik.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez bartoszcze Pt mar 08, 2019 7:38  Re: F1WM - nowa wersja

patgaw napisał(a):chrome, win7

Problem występuje w tej konfiguracji przy otwieraniu newsów w nowej karcie z listy "Aktualności".
Przy otwieraniu nowej karty z linka na pasku Wiadomości na lewo od artykułu, przekierowuje do listy Aktualności.
Nie występuje przy kliknięciu kafla "najważniejsze" ani linka z głównej.

Tak samo w Operze.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Anderis Pt mar 08, 2019 22:14  Re: F1WM - nowa wersja

Zrobiło mi się trochę smutno, jak próbowałem dzisiaj szukać ciekawostek statystycznych i zorientowałem się, że nie ma już statystyki "punktacje po wyścigu" dla historycznych wyścigów.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez cichy Pt mar 08, 2019 23:52  Re: F1WM - nowa wersja

Brakuje mi trochę odnośników z newsów do teamów i kierowców, którzy są w nim wspominani, wróci to?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez sabat So mar 09, 2019 10:06  Re: F1WM - nowa wersja

Hej,

Po uruchomieniu nowego serwisu:

Strona gpm nie otwiera się na Chrome na androidzie, dopiero jak się zaznaczy "wersja na komputer"

Forum przestało otwierać się w tapaltak
sabat
 
Dołączył(a): Pt maja 11, 2007 14:46

Postprzez Arya So mar 09, 2019 17:17  Re: F1WM - nowa wersja

Jak to nie jest wątek do takiego marudzenia, to proszę usunąć, chciałam skomentowaćpo newsem, ale mi się nie udało :twisted:
Ech, może nigdy się za dużo udzielałam tutaj, a ostatnio w ogóle, ale niemniej śledzę F1 wiernie od ponad 10 lat już, a 90 % tego czasu głównie przez F1WM. Więc, weszłam sobie dzisiaj, a tu zaskoczenie. Dalej, chciałam wysmarować komentarz na ten temat, może nie totalnie krytyczny, ale trochę tak. I stwierdziłam, że nawet tego nie mogę zrobić! Bo nie mogę się zwyczajnie zalogować na stronie. Tylko potrzebuję FB albo google, nie dzięki, zachowuję te strony do komunikacji ze znajomymi i do pracy, twitter albo disqus - nie mam, nie potrzebowałam nigdy, nie chce mi się zakładać kolejnego konta specjalnie po to. I smutno mi trochę że nie mogę z mojego dawnego, prawie 10-letniego konta nic skomentować, nawet swojej opinii na temat tych zmian. No chyba, że coś przeoczyłam i jest opcja komentowania z forumowego konta, to zwracam honor.

No a co do zmian... Zawsze bardzo mi się podobała ta strona, jedna z moich ulubionych pod względem designu w ogóle, a już o F1 zwłaszcza. Znam bardzo dobrze angielski, i miałam czas, że dużo buszowałam po anglojęzycznym świecie F1, ale jak coś chciałam sprawdzić w statystykach, albo poszukać jakiejś wypowiedzi, co mi się przypominała albo na szybko sprawdzić newsy - to tylko F1WM. Dla mnie strona wydawała się bardzo uporządkowana, atrakcyjna, funkcjonalna, naszpikowana więdzą, i oryginalna. Jeden rzut okiem na monitor i wiedziałabym, że to to. A teraz... Funkcjonalna zapewne nadal jest, ale moim zdaniem jest taka bezpłciowa, równie dobrze mógłby to być onet, autosport czy wp i nie zauważyłabym różnicy. Nie, że jestem fanką przekombinowanych stron, ale ta przekombinowana nie była. Pewnie to ukłon w stronę mobilnych użytkowników, ale przecież i tak jest aplikacja? Chociaż nie korzystam, to nie wiem, jak to dokładnie wygląda. Więc, jak dla mnie to może wygląd jest i "nowocześniejszy", "modniejszy", bardziej na czasie, ale jest też nijaki.

Niemniej doceniam włożony wysiłek i masę czasu i pracy, i prawdopodobnie nadal to będzie moje główne źródło informacji o F1.
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez sex pistols So mar 09, 2019 20:57  Re: F1WM - nowa wersja

Cześć, gratuluje zapału w napisaniu takiego molocha od nowa w tak małym składzie osobowym i po godzinach.

Zazwyczaj korzystam z serwisu raz, dwa razy dziennie- klikam newsa, który mnie najbardziej interesuje. W widoku konkretnego newsa nawiguje do następnych za pomocą listy newsów z lewej strony. Używając starej strony news, który aktualnie czytam był zaznaczony na tej liście zwykłym tekstem, natomiast reszta newsów była oznaczona kolorem i podkreśleniem- dzięki temu w dniu w którym pojawiło się dużo artykułów łatwo było odnaleźć na liście który artykuł aktualnie czytam i przejść do następnego.

W obecnej wersji zarówno tytuł wyświetlanego aktualnie newsa i reszty są sformatowane w ten sam sposób. Zauważyłem, że czasem chcę przejść do innego newsa, ale nie pamiętam tytułu tego którego obecnie czytam- zmusza to do fiksowania oczami na tytuł i szukanie go na liście. Nie jest to szczególnie trudne, ale moim zdaniem trochę męczące. Czy ktoś z Was też ma taki problem czy to mój specyficzny sposób nawigowania?

Załączam screeny poglądowe bo czuje, że dziwnie to opisuje.

https://imgur.com/a/dhH8gHd
https://imgur.com/a/NPVeinj
Avatar użytkownika
sex pistols
moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 6:17
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Damos N mar 10, 2019 0:21  Re: F1WM - nowa wersja

Faktycznie, to mogłoby pomóc.
Pod artykułem masz dwa linki: "poprzedni" i "następny", które załatwiaja problem.

Co ciekawe: są zamienione z sobą:
"poprzedni" przesuwa ku najnowszemu a "następny" ku najstarszemu, co akurat jest sprzeczne z chronologią.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez sex pistols N mar 10, 2019 11:32  Re: F1WM - nowa wersja

Tak wiem, jednak wyobrażam sobie że w weekend wyścigowy będzie dużo artykułów i z części z nich nie będę chciał w ogóle czytać (np. najszybsze okrążenia czy zużyte opony) i nie chce wtedy tym przyciskiem się przeklikiwać po każdym artykule ani fiksować oczami jaki jest tytuł obecnie czytanego artykułu.
Avatar użytkownika
sex pistols
moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 6:17
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron