F1WM - nowa wersja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez lolek99 Pt mar 15, 2019 14:08  Re: F1WM - nowa wersja

Zawsze przeglądałem na telefonie i nie zamierzam przestać. Chociaż stara strona miała swój urok :)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Lukas Pt mar 15, 2019 22:08  Re: F1WM - nowa wersja

Poszedł pierwszy pakiet poprawek i kilka drobnych dodatków jak prosta lista kierowców w sezonie i opis wyścigu w zakładce sezonu. Najbardziej widoczny będzie licznik komentarzy i luzniejszy font. Niestety ten licznik disqusa jest trochę do dupy bo pokazuje dane z opóźnieniem około 20 minut... No ale lepsze to niż nic :-)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Aeromis So mar 16, 2019 3:03  Re: F1WM - nowa wersja

Jest ilość komentarz - super, bo to jedna z największych bolączek.
Inne:
- (pc 1980x1080) białe marginesy strony walą bielą po oczach
- (pc 1980x1080) czcionka w tekstach jest nieczytelna + ta biel na całej szerokości. https://lowcygier.pl/platforma/pc/ tu przykład lepiej dobranych kolorów. Samo forum z niebieskim tłem jest także dobrym przykładem. Pamiętajcie że są różne monitory, mój i tak nie wali bielą po oczach, nie wyobrażam sobie co widzą niektórzy. Żeby był choć wybór innej czcionki, nie panikuję, ale ta obecna jest nieczytelna, odpychająca, nawet do pięt nie dorasta tej z Disqus.
- Tabela z wynikami (testy, treningi) bez zmiany koloru co drugi rząd nie wygląda najlepiej. No ok wygląda strasznie. ;)
- Na stronie głównej jest <LOGI> i link <START> - prowadzi do tego samego (po co więc "START"?)
- Na stronie głównej jest "FORMUŁA 1" i "AKTUALNOŚCI" i chyba także prowadzi do tego samego.
- Na górze strony, na prawo od logo - czy nie może być to jeden rząd linków (a nie dwa) i kiedy zawitają tam link do m.in facebooka ect.
- Ludzie przywykli do świetnych danych które oferowała strona, na ten czas gdy strona jest zdecydowanie mniej funkcjonalna niż poprzednia powinna mieć link do oldf1wm.pl gdzieś na górze - dla wygody. To na pewno nic nie kosztuje (5 minut roboty?), wystarczy skasować choćby wcześniej wspomniany "START". :)
- Czy logo z musi być przesunięte w lewo od poniższej zawartości całej strony i czy dwa niebieskie paski (na górze i dole) muszą być na całą szerokość strony? Nie zgadza się to z zawartością strony (bo ta ma ograniczenia szerokości).
- <ARTYKUŁY> Czy artykuły potrzebują segregacji według daty? Zajmuje ona połowę wysokości strony, data mogłaby być np przez tytułem artykułu zamiast nad nim, nie piszecie kilku artykułów dziennie, więc brak w tym logiki.
- Uznaję za WAŻNE. Po kliknięciu na np <AKTUALNOŚCI> czy też na stronie głównej przed każdym linkiem jest "F1". Człek jest prymitywny i lubi obrazki - fakt. Te obrazki pomagają w bardzo szybkim odnajdywaniu szukanych tematów. Według mnie bez względu czy są to <AKTUALNOŚCI> czy strona główna to zamiast "F1" powinna być ikonka/obrazek taka jak w pierwszych pięciu informacjach na stronie głównej przed każdym tematem, byłby to wielki progres względem poprzedniej wersji strony, a sama strona wyglądałaby dzięki temu zdecydowanie bardziej profesjonalnie i samym tym miażdżyła konkurencje.


Inne, wcześniej wspomniane bolączki:
- Cała jasnoniebieska belka (flaga, daty) jest według mnie za wysoka i to szpeci.
- Po najechaniu na cokolwiek mamy podkreślenie linka, tu przydałoby się coś ładniejszego.
- Dublujące się info po lewej i prawej. Czy nie można przenieść wszystkich reklam np na prawo a lewą stronę potraktować jak menu + skróty informacji (o ile skróty info na prawdę być muszą, zamiast na przykład dużego menu prowadzącego do statystyk)
- Tagi (błaganie_1)
- Linki pod niusami <POPRZEDNI> i <NASTĘPNY> są wysokie , za wysokie i oddzielone zbyt skromnie od sekcji komentarzy.
- Komentarze (o ile można):
... Co sądzisz? (do usunięcia)
... XX Responses (do usunięcia)
... emoty (imo do usunięcia)
... domyślne sortowanie - od najnowszych lub najstarszych, ale nie od najlepszych (błaganie)
- Pod komentarzami jest zlewająca się z komentarzami (zwłaszcza gdy ich brak) sekcja <Także na f1wm>. Czy nie można jej oddzielić i czy na pewno jest ona istotna?
- nie ma kolejnego punktu
- TAGI (błaganie_2)
- koniec
- TAGI (błaganie_3)

<---------->
O problemach z czcionką. Zarówno na Firefox jak i Vivaldi widzę że niektóre litery mają tendencję do bycia ciut grubszymi a inne do chudszymi (jakby dochodziło do skalowania). Efekt jest piorunująco zły. Problem zniknął po włączeniu systemowej opcji Windows 7 - Clear Type. Szczerze tego nie lubię, bo rozmazuje więc nie używam. Rozmiar 100%, jednak każdy inny tylko powiększa wrażenie nierównej grubości liter (bez Clear Type).
<---------->
Aeromis
 
Dołączył(a): Wt wrz 28, 2010 9:42

Postprzez Lukas So mar 16, 2019 5:27  Re: F1WM - nowa wersja

Dzięki, pomyślimy, większość to subiektywne odczucia ale i tak dzięki. W każdym razie sprawdź konfigurację monitora, bo na tej stronie nie ma bieli, może niektóre problemy wynikają z marnej jakości sprzętu?
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez impr So mar 16, 2019 8:31  Re: F1WM - nowa wersja

Hej, ja chciałbym zwrócić uwagę na tabelki z wynikami sesji. W obecnej wersji są trochę nieczytelne - głównie chodzi mi o różne wysokości wierszy (dopasowane do danych) i jednocześnie brak naprzemiennego cieniowania (wybaczcie ścianę screenshotów :) ):
Obrazek

Wersja mobilna prezentuje się dużo czytelniej:
Obrazek

Już sama stała wysokość wierszy i naprzemienne cieniowanie sporo dają:
Obrazek

I jeszcze taka propozycja:
Obrazek
Avatar użytkownika
impr
 
Dołączył(a): So lut 02, 2008 13:42
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Lukas So mar 16, 2019 8:43  Re: F1WM - nowa wersja

Tak, jak zobaczyłem dziś te wyniki to przypomniałem sobie o kolejnej rzeczy do poprawy :) Tak samo jak naprzemienne kolorowanie, bo już Pieczar o tym wspominał. Dzięki za propozycje i w sumie trafiłeś w to co chcemy zrobić :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Arnulf So mar 16, 2019 9:36  Re: F1WM - nowa wersja

Osobiście bardzo mi się podoba nowy wygląd strony i szczególnie jestem zadowolony z wersji mobilnej, bo od dawna jest już tak, że newsy (nie tylko z F1WM) przeglądam na telefonie, podczas gry stacjonarny komputer służy mi już właściwie tylko do grania.

Taką mam drobną sugestię. Czy w wersji przeglądarkowej na komputer nie byłoby lepiej dać imienia i nazwiska autora newsa nad samego newsa (tak jak jest w wersji mobilnej), zamiast obok? Wydaje mi się, że ten pas wolnej przestrzeni po lewej stronie newsa jest niepotrzebny, a stanowiłoby to takie ujednolicenie formatu mobilnego i standardowego :).

W każdym razie, jestem pod wrażeniem roboty jaką wykonaliście, tym bardziej że mam świadomość, że robicie to głównie hobbystycznie a na życie zarabiacie w inny sposób.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez J.P.S. So mar 16, 2019 10:05  Re: F1WM - nowa wersja

Ok wyrzucę to z siebie. Ta kursywa w artykułach mnie irytuje :P nie wiem czy to kąt pochylenia czy cos, ale jakoś tak mi nie pasuje do całości ;) Wiem, że wrażenie subiektywne, ale musiałem napisać ;)
J.P.S.
 
Dołączył(a): Pn lut 09, 2009 14:46

Postprzez Lukas So mar 16, 2019 10:50  Re: F1WM - nowa wersja

Arnulf - to zabieg specjalny, gdyż bez tej wolnej przestrzeni news rozpłynął by się zbyt szeroko. Ogólnie internet jakiś czas temu zauważył, że szerokość książek nie była przypadkowa. Wąskie teksty czyta się łatwiej i szybciej (na to podobno nawet badania są). Więc oczywiście rozumiem, że można mieć co do tego mieszane uczucia, ale jednak pozostaniemy przy tej formie składu :) Wersja mobilna tego problemu nie posiada z wiadomych przyczyn.

J.P.S. - zobaczymy jeszcze czy to kwestia przyzwyczajenia, ale ogólnie cytaty będą zmienione, chcemy je bardziej wyróżniać. Ta kursywa jest póki co rozwiązaniem zastępczym. Aczkolwiek nie spodziewałbym się tej zmiany zbyt szybko, gdyż musimy nadrobić sporo funkcjonalności.

Swoją drogą już nikt nie krzyczy w sprawie interlinii więc mniemam, że zmiana przypadła do gustu :D
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez rolnik sam w dolinie So mar 16, 2019 15:44  Re: F1WM - nowa wersja

A co z wynikami google?
Niestety ale wyniki wyszukiwania z google przenoszą do pustej strony (https://i.imgur.com/a1MQ6zP.png ) przez co nowa osoba potencjalnie szukająca informacji zostanie odprawiona z kwitkiem i pewnie następnym razem poszuka gdzie indziej.

A jeśli nie nowi to i mnie to trochę denerwowało gdy szukałem jakiejś informacji i z rozpędu wszedłem w link z f1wm, potem musiałem manualnie szukać informacji. Jeśli jest to coś z bazy to ok, ale odszukać stary news to już więcej klikania i grzebania.
rolnik sam w dolinie
 
Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 19:38

Postprzez cichy So mar 16, 2019 15:50  Re: F1WM - nowa wersja

Taka drobna pierdółka została przeze mnie dziś zauważona, jak na starej wersji wysyłałem do kogoś link z newsem to pojawiał się on z tytułem newsa. Teraz jest tak, że pojawia się tylko nazwa z głównej strony.
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Lukas So mar 16, 2019 22:16  Re: F1WM - nowa wersja

Nom, tak działa każdy framework spa, który nie jest renderowany na serwerze, ale ogarniemy to, nie tylko ze względu na wklejanie linków ;-)

Stara strona była tak słabo pozycjonowana w wynikach Google, że akurat ciężko mi płakać, że chwilowo coś nie działa, bo i tak nie mieliśmy z tego pożytku. Właściwie to już widać pozytywne efekty, bo pod niektórymi hasłami zanotowaliśmy spory wzrost że względu na widoki mobilne.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez kubas33 Pn mar 18, 2019 5:08  Re: F1WM - nowa wersja

Da się obecne forum przeglądać w tapatalk?
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez Lukas Pn mar 18, 2019 8:49  Re: F1WM - nowa wersja

Nie
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Pn mar 18, 2019 11:23  Re: F1WM - nowa wersja

Chrome na telefonie wciąż jednak proponuje takie rozwiązanie.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości