F1WM - nowa wersja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez kubas33 Pn mar 18, 2019 14:18  Re: F1WM - nowa wersja

Zgadza się
kubas33
 
Dołączył(a): N mar 28, 2010 7:25

Postprzez rno2 Wt mar 19, 2019 13:10  Re: F1WM - nowa wersja

Taka mała sugestia dot. strony głównej - na górze, na niebieskim pasku są flagi państw, w których rozgrywane są tegoroczne wyścigi, a pod flagami daty wyścigów. Po GP Australii data została zmieniona 3-literowym skrótem zwycięzcy wyścigu.
Nie byłoby czytelniej gdyby data pozostała, a skrót nazwiska był dopisywany jeden wiersz niżej?
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez exxxile Wt mar 19, 2019 13:17  Re: F1WM - nowa wersja

Czytelniej to raczej na pewno by nie było, gdyby dać więcej treści i więcej wierszy. A data też średnio potrzebna, skoro wyścig się odbył. Wg mnie tak jak jest, jest lepiej.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Damos Wt mar 19, 2019 16:29  Re: F1WM - nowa wersja

Można dorzucić tooltip, który pojawi się przy najechaniu myszką i pokaże wszelkie detale: kiedy to było, kto wygrał, kto był drugi, jaki zespół wygrał itd.
Można również pozwolić userowi śledzić "jego" zawodnika lub zespół i w tym bloku danych pokazywać np. miejsce Kubicy czy Kimiego, niezależnie od tego, czy wygrał czy nie.

Pamiętajmy tylko, że to wymaga pracy i czasu - a więc i cierpliwości z naszej strony.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Aquos Cz mar 21, 2019 0:43  Re: F1WM - nowa wersja

Nie wiem czy ktoś już to zgłaszał, ale przyciski "Starsze" i "Więcej wiadomości" powinny być powtórzone na dole listy newsów, bo chce się z nich skorzystać właśnie po dotarciu do końca, a nie na początku.

Natomiast w statystykach bardzo brakuje przycisków pozwalających łatwo i szybko przejść do kolejnej/poprzednie GP sezonu lub na danym torze (jak to było na starej stronie).
Pozdrawiam
Aquos
Avatar użytkownika
Aquos
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 11:15

Postprzez Lukas Cz mar 21, 2019 16:37  Re: F1WM - nowa wersja

Co do daty, po odbyciu wyścigu jest ona średnio użyteczna, ale plan jest taki, że jak klikniecie w BOT, to nad wynikami wyścigu będzie tabelka z danymi dotyczącymi kiedy i o której wszystko się wydarzyło. Tak samo z rundami, które się jeszcze nie odbyły. W belce dzień i miesiąc, a po wejściu całość, od pierwszego treningu do wyścigu. W starej wersji nie było możliwości podania godzin transmisji dalej niż na następny wyścig. W obecnej możemy sobie z góry wszystko wpisać :)

Przechodzenie następny/poprzedni będzie praktycznie wszędzie, na razie jest tylko w newsach. Jak ktoś chce się pobawić z Angularem i NGRXem to zapraszam, to dość przyjemne zadania do napisania, a całe zarządzanie stanem jest już postawione w tych ficzerkach :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Lukas Pn mar 25, 2019 21:23  Re: F1WM - nowa wersja

Ten RSS: https://oldf1wm.pl/rss.php powinien już działać. Podkategorie będę poprawiał w następnej kolejności.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez melex Śr mar 27, 2019 7:04  Re: F1WM - nowa wersja

Obserwuję serwis i jakoś wielkiego przyrostu liczby komentarzy nie widać. 0, 1, 2 - to nie są imponujące liczby. Zapewne jednak nowa odsłona jest korzystna biznesowo - więcej odsłon, więcej z reklam...
melex
 
Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 9:15

Postprzez Lukas Śr mar 27, 2019 8:53  Re: F1WM - nowa wersja

Tak, planujemy zakup Ferrari każdemu z redaktorów :)

Chociaż można na to spojrzeć tak, stara wersja nie działałaby wcale np. w czasie GP Australii, więc faktycznie mamy więcej odsłon niż 0.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez gregoff N mar 31, 2019 19:11  Re: F1WM - nowa wersja

Lukas napisał(a):Tak, planujemy zakup Ferrari każdemu z redaktorów :)

Chociaż można na to spojrzeć tak, stara wersja nie działałaby wcale np. w czasie GP Australii, więc faktycznie mamy więcej odsłon niż 0.


Jak to będzie nawet zabawkowe to wracam do tłumaczenia newsów:)

EDIT: Nie działają mi linki na dole strony (Redakcja serwisu, informacja o prawie autorskim, Reklama i współpraca)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Lukas N mar 31, 2019 19:38  Re: F1WM - nowa wersja

Nie zgłaszałeś mi już tego czasem? W każdym razie wiemy (w tym wątku też już kilka razy o tym było), są na liście :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez gregoff N mar 31, 2019 19:40  Re: F1WM - nowa wersja

Ja na pewno nie. To sorki za dublowanie tematu.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez dex Pn kwi 01, 2019 8:29  Re: F1WM - nowa wersja

Mam pytanie kiedy będą działać statystyki, historia ? czy np. kiedyś jak się najechało na tabelę wyników można było od razu wejść na profil kierowcy, to samo z klasyfikacją zespołów, najechało się na zespół i można było wejść na statystyki zespołu, gdzie to jest ? dlaczego tego nie ma ? Co z czcionką i tabelkami po wyścigu ? są mega nie czytelne, muszę to powiedzieć ale jprdl teraz wolę wchodzić na https://f1.dziel-pasje.pl/ czy https://racezone.pl/ czy www.f1.v10.pl/ newsy newsami ale człowiek chce także zobaczyć formę kierowcy/zespołu popatrzeć na tabelki, tutaj jakieś to rozbiegane strasznie jest. Na forum wchodzę codziennie, jako gość czytam Was bo fajna tutaj społeczność, ale na główną coraz mniej wchodzę łapię się na tym, bo nieczytelne, bo nie można nic sprawdzić, bo nie mogę komentować ( wiem wiem inaczej) itp. Wejdę znowu za tydzień zobaczę czy może statystyki pooglądać.

Dlaczego nie ma takiego czegoś ? https://oldf1wm.pl/kierowcy/?id=krai ?
Albo wchodzi się inaczej to przepraszam oświecić mnie proszę.
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez bartoszcze Pn kwi 01, 2019 9:30  Re: F1WM - nowa wersja

@dex
Wróć do początku wątku i przeczytaj że projekt jest wdrażany sukcesywnie, ograniczonymi siłami.
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Lukas Pn kwi 01, 2019 11:12  Re: F1WM - nowa wersja

Na forum wchodzi codziennie, ale tematu nie czyta :) Poza tym dex - powtarzasz się, a naparzanie tu narzekaniami nie ruszy projektu do przodu, więc ja też się powtórzę -> jak chcesz pomóc to mogę udostępnić kod i zrobisz poprawki, co Ty na to? :) Jeśli nie to nie jestem w stanie powiedzieć kiedy wprowadzimy braki.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 1 gość

cron