F1WM - nowa wersja

Moderator: Ekipa F1

Postprzez patgaw Cz mar 14, 2019 10:59  Re: F1WM - nowa wersja

Tez to mam i pojawil sie wraz z tym tematem. Ten temat cos bugowal przez to ze jest globalnym.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez cichy Cz mar 14, 2019 11:00  Re: F1WM - nowa wersja

Ok, rozumiem. Myślałem, że ja coś naknociłem ;)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Lukas Cz mar 14, 2019 11:45  Re: F1WM - nowa wersja

Też tak mam i muszę przyznać, że nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje :(
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Cz mar 14, 2019 11:56  Re: F1WM - nowa wersja

Przez jakieś półtora tygodnia nie miałem dostępu do forum z pracy na domenie oldf1wm - proxy uznawało, że jest to coś podejrzanego - i dzisiaj zaczęło działać z powrotem. Przez ten czas też czasem zdarzało się, że na nowej wersji strony nie ładowały się grafiki przy newsach.

Nie wiem na ile jest to problem z proxy, a na ile coś tam zmienialiście, ale dzisiaj wszystko działa jak dawniej.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez melex Cz mar 14, 2019 14:30  Re: F1WM - nowa wersja

Zawsze podawałem przykład f1wm za wzór serwisu stworzonego dla fanów, do czytania na komputerze. Niestety poszliście w stronę dostępu mobilnego. Niestety, ponieważ nie da się pogodzić "user experience" na komputerze z 15- czy 24-calowym ekranem z telefonikiem 5-calowym. (Wiecie: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego...) A stary serwis był dobrze pomyślany i wykonany. Zresztą sami przyznaliście, że działał bezproblemowo. Oskryptowanie nowego dzieła was zje: będzie mulić i się wysypywać i wymagać nieustannej interwencji. Rezygnacja z dotychczasowego sposobu logowania też nie jest dobrym pomysłem. Serwisy korzystające z Disqusa już wielokrotnie narzekały na problemy z nim (i to wielogodzinne). W całej rozciągłości popieram stanowisko kolegi Dexa i żałuję, że doszło do końca f1wm.
melex
 
Dołączył(a): Pn sty 23, 2006 9:15

Postprzez Pieczar Cz mar 14, 2019 14:49  Re: F1WM - nowa wersja

Oskryptowanie nowego dzieła was zje: będzie mulić i się wysypywać i wymagać nieustannej interwencji.

Widzę znafca. Poprzednia wersja też "była oskryptowana" i też wymagała ciągłych interwencji. Dotyczy to każdego kodu napisanego przez człowieka - czy to strony internetowej czy apki na telefon/PC. Wystarczy zresztą porównać szybkość ładowania stron poprzedniej i nowej wersji strony żeby zobaczyć jak duży skok wydajnościowy nastąpił. No ale lepiej ponarzekać zgodnie z zasadą "nie znam się to się wypowiem".
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Ap4cz05 Cz mar 14, 2019 14:54  Re: F1WM - nowa wersja

Jak czytam posty niektórych osób niezadowolonych z nowej odsłony portalu, to naprawdę nie wiem czy się śmiać czy płakać :???:
Avatar użytkownika
Ap4cz05
redaktor
 
Dołączył(a): Śr maja 16, 2007 19:07
Lokalizacja: Goleniów
GG: 5403591

Postprzez exxxile Cz mar 14, 2019 15:05  Re: F1WM - nowa wersja

melex napisał(a):i żałuję, że doszło do końca f1wm.


Skończyła to by się strona gdyby nadal nie była dostosowana do urządzeń mobilnych. Nie wiem czym się zajmujesz i jaka jest twoja wiedza w temacie, ale warto czasem spojrzeć z perspektywy szerszej niż własne przyzwyczajenia. Rozumiem, że dla ciebie pójście w stronę dostępu mobilnego jest "niestety", ale to jest przyszłość. Ja akurat nie znam statystyk jeżeli chodzi o f1wm (choć suche dane odwiedzin nie byłyby one miarodajne, jako że do tej pory nie było mobilnej wersji serwisu, przydałaby się chociaż długość sesji itd.), natomiast dla przykładu filmy z dość dużej sieci YouTube, którą się zajmuje, w zeszłym miesiącu odnotowały 58% (!) wejść z urządzeń mobilnych (de facto smartfonów, bo tablety są tam liczone jako oddzielnie kategoria) przy 26% wyświetleń z komputerów. 5 lat temu (w pierwszym roku mojej pracy) było to 79% dla komputera i ledwie 14% dla telefonów.

Ja też lubię usiąść przy komputerze, przy dużym monitorze, i poprzeglądać sobie archiwum oraz bazę f1wm, ale też wielokrotnie męczyłem się czytając newsy gdzieś w przelocie, w samochodzie czy na przystanku autobusowym. Jestem więcej niż pewien, że mobilna wersja strony sprawi, iż więcej osób będzie tu wpadało po niusy i zostanie na stronie na dłużej.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Lukas Cz mar 14, 2019 15:48  Re: F1WM - nowa wersja

Strona nawet bez wersji mobilnej notowała ponad połowę odsłon z urządzeń mobilnych :)

Co do jakości kodu starego serwisu - komentarz zachowam do siebie. Tak samo jak z uśmiechem przyjąłem ten tekst o wydajności :D W ogóle czasami fajnie poczytać takie głupoty xD

Co do disqusa, udało się wyłączyć część reklam, ale nie wiem, czy to w ogóle zadziała. Jak ktoś chce zostać sponsorem i płacić kilkadziesiąt dolarów miesięcznie to się ich pozbędziemy w 100% :)

Endrju - to wina proxy, mamy nowy certyfikat i najwidoczniej nie docierała do Ciebie informacja o nim.
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez rno2 Pt mar 15, 2019 8:39  Re: F1WM - nowa wersja

Możecie poprawić tę głupią (chyba losową) kolejność komentarzy pod newsami?
Przykład z newsa dot. 2 treningu w GP Australii: pierwszy komentarz od góry napisany ,,godzinę temu", kolejny,,41 minut temu" i następny ,,godzinę temu".

Niestety nowa odsłona f1wm jest dla mnie nieczytelna i niezrozumiała...

...ale i tak będę ją odwiedzał i czytał :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez exxxile Pt mar 15, 2019 9:32  Re: F1WM - nowa wersja

Preferencje sortowania komentarzy można ustawić ręcznie tam po prawej stronie gdzie jest przycisk do logowania disqus. Domyślnie jest "sortuj według najlepszych", ale można zmienić na najnowsze / najstarsze.
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Lukas Pt mar 15, 2019 9:40  Re: F1WM - nowa wersja

Dwie szybkie uwagi:
- przy dzisiejszym zainteresowaniu stara strona nie działałaby od około 5 rano do teraz, a pewnie i dłużej więc chyba jednak lepiej, że nowa powstała (tak tylko zgaduję)
- podczas drugiego treningu 80% ruchu na stronie było generowane przez urządzenia mobilne

Dalej co niektórzy uważają, że zmiany zrobiliśmy na pałę i bez przemyślenia? 8-)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Endrju Szopen Pt mar 15, 2019 10:05  Re: F1WM - nowa wersja

Lukas napisał(a):Dalej co niektórzy uważają, że zmiany zrobiliśmy na pałę i bez przemyślenia? 8-)


JaK mOgLiScIe ZmIeNiAAc!! KIEDYS TO BYLO.

(w końcu na telefonie nie muszę się bawić w przybliżanie/oddalanie, żeby czytać newsy :woohoo: )
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Lukas Pt mar 15, 2019 10:20  Re: F1WM - nowa wersja

Dziś wieczorem pójdzie pierwsza paczka poprawek, przy okazji udało się też dodać kilka nowych funkcjonalności ;)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez NICKski Pt mar 15, 2019 13:19  Re: F1WM - nowa wersja

Chyba zacznę przeglądać F1WM z urządzenia mobilnego.
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2010

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości