F1 2016

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez kimifan Wt sie 23, 2016 16:58  Re: F1 2016

Sycior napisał(a):Cena tej gry jest naprawdę zabójcza i myślę że to świadoma zagrywka developera i dystrybutorów. Zauważyłem że gry zabezpieczone przez Denuvo potrafią mieć naprawdę astronomiczne ceny w dniu premiery, podobnie było z NFSem gdzie też trzeba było 2 stówki wyłożyć na stół których gra wcale nie była warta. Ja na pewno poczekam aż trafi do jakiejś promocji na steam , bo teraz boje się sparzyć jak na NFS (który nie jest złą grą ale nie wartą 200zł)

Takie są koszty tego dziadowskiego Denuvo. Gracze sami płacą za walkę z piratami, kpina! Wiedźmin bez zabezpieczeń zarabia krocie mimo piractwa, także...również czekam na obniżkę ceny, a póki co może skuszę się na dzielone konto na allegro.
Sycior napisał(a):Cena tej gry jest naprawdę zabójcza i myślę że to świadoma zagrywka developera i dystrybutorów. Zauważyłem że gry zabezpieczone przez Denuvo potrafią mieć naprawdę astronomiczne ceny w dniu premiery, podobnie było z NFSem gdzie też trzeba było 2 stówki wyłożyć na stół których gra wcale nie była warta. Ja na pewno poczekam aż trafi do jakiejś promocji na steam , bo teraz boje się sparzyć jak na NFS (który nie jest złą grą ale nie wartą 200zł)

Takie są koszty tego dziadowskiego Denuvo. Gracze sami płacą za walkę z piratami, kpina! Wiedźmin bez zabezpieczeń zarabia krocie mimo piractwa, także...również czekam na obniżkę ceny, a póki co może skuszę się na dzielone konto na allegro.
"Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą..."
kimifan
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 14:37
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez rangiz Wt sie 23, 2016 23:48  Re: F1 2016

Gra na PC w cenie wersji konsolowej, przy czym ten drugi sprzęt jest dużo tańszy, grasz bez zacinania wiele lat i możesz dowolnie wymieniać/sprzedawać/handlować grami bez przypisania do konta sieciowego... dla mnie od czasu zniesienia przepustek sieciowych na PS4 wybór jest jasny, granie na PC jest dość drogie i jak raz przypiszesz sobie klucz to już po zabawie.
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rno2 Cz sie 25, 2016 9:23  Re: F1 2016

Wczoraj po raz pierwszy miałem okazję pograć 2-3 godziny na PS4 na padzie. Pierwsze wrażenia mega pozytywne, ładne rozbudowane animacje, rozbudowane opcje ustawienia bolidów, ładna grafika.
Póki co jeździłem sobie w treningach po różnych torach, bez bawienia się w zmiany ustawień bolidów. Na początku jeździłem bez asyst, ale potem włączyłem średnią kontrolę trakcji, ponieważ zupełnie bez kontroli praktycznie nie da się jeździć z jakimkolwiek przyzwoitym tempem.
Na duży plus model uszkodzeń - praktycznie każdy kontakt z barierą lub rywalem kończy się przynajmniej lekkim uszkodzeniem. Koniec z betonowymi bolidami :)
Fizyka jazdy jest dosyć dziwna. Bolid jest nieprzewidywalny na wyjściach z zakrętów i na dohamowaniach. Najgorsze są uślizgi - są nieprzewidywalne i praktycznie nie można się z nich uratować, a dodatkowo są kiepsko wykonane, tzn. jakby bolid odpływał na fali. W poprzednich edycjach było to chyba lepiej odwzorowane.
Póki co, grając z najwyższym poziomem trudności rywali tracę po 5 sekund na okrążeniu :oops:
Tak czy siak, póki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony postępem w stosunku do poprzednich edycji (poprzednio grałem w F1 2014).
Mam nadzieję, że jeszcze kilka godzin praktyki i wyczuję fizykę bolidów i będę w stanie jeździć na jakimś przyzwoitym poziomie :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez rangiz Cz sie 25, 2016 11:05  Re: F1 2016

Czyli wreszcie jakieś zmiany, a nie ich pozorowanie. Szkoda że te gry wychodzą tak późno bo już mamy w zasadzie wrzesień, malowania nowych bolidów i zmiany torów mogli zrobić wczesną wiosną, a wszelkie zmiany osiągów i ewentualne zmiany kierowców dodawać później w jakimś letnim DLC, jako dodatek do pobrania. A tak to ciągle czekamy i gra wychodzi po przerwie urlopowej w F1.
Avatar użytkownika
rangiz
 
Dołączył(a): Cz sty 26, 2006 18:15
Lokalizacja: Poznań

Postprzez rno2 Cz sie 25, 2016 11:24  Re: F1 2016

Zmiany są naprawdę spore. Rozbudowano także ustawienia bolidów - doszły takie rzeczy jak ciśnienie w hamulcach, ciśnienie w oponach, dyferencjał przy wciśniętej przepustnicy, dyferencjał przy odpuszczonej przepustnicy, więcej opcji w geometrii zawieszenia, w trakcie jazdy można zmieniać mieszankę paliwa, balans hamulców oraz dyferencjał, przed startem wyścigu można ustalić ilość paliwa w baku, przed startem weekendu wybiera się zestawy opon. Serio jest tego całkiem dużo. Oczywiście jeśli ktoś nie chce się bawić w ustawienia, to może wybrać jeden z kilku typowych setupów na dany tor.
Ogólnie bolidy są dużo bardziej narwane niż w F1 2014. Zryw na starcie jest niesamowity.
Takie najbardziej kulejące aspekty rzucające się w oczy to animacje kierowców - wyglądają jak z gry sprzed 10 lat oraz zjazdy i wyjazdy z garażu - jak w poprzednich edycjach wygląda to bardzo nienaturalnie...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez General N sie 28, 2016 13:36  Re: F1 2016

barthezz napisał(a):Zobacz thrustmastera t150

Ta kiera jest pod PC/PS4, a ja mam Xbox One.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez Ralph1537 N sie 28, 2016 22:34  Re: F1 2016

rno2 napisał(a):Rozbudowano także ustawienia bolidów - doszły takie rzeczy jak(..), ciśnienie w oponach, dyferencjał przy wciśniętej przepustnicy, dyferencjał przy odpuszczonej przepustnicy, (...) w trakcie jazdy można zmieniać mieszankę paliwa,

Te rzeczy akurat były w poprzednim f1
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez rno2 Wt sie 30, 2016 11:18  Re: F1 2016

^ Tak jak wspominałem w poprzednich postach, swoje odczucia opierałem porównując F1 2016 do F1 2014.
Po kolejnych kilku godzinach gry muszę przyznać, że gra jest dużo bardziej wymagająca od wersji 2014, gdzie bez kontroli trakcji jeździło się jak po sznurku. Tutaj nawet z średnią kontrolą jest trudno, a o wyłączonej kontroli, grając na padzie można zapomnieć. Ogólnie ciężko jest złożyć jedno czyste kółko.
Przede mną dopiero pierwsze kwalifikacje i pierwszy wyścig, więc nie wypowiadam się póki co na inteligencji komputerowych rywali :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez rocque So gru 09, 2017 11:59  Re: F1 2016

Promocja na gry jeszcze przez dziesięć dni :)
https://www.humblebundle.com/games/code ... contribute
"You cannot be sure that you are right unless you understand the arguments against your views better than your opponents do."
- Milton Friedman
Avatar użytkownika
rocque
 
Dołączył(a): Cz sie 29, 2013 18:04

Poprzednia strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość