F1 2017

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Diego Cz sie 31, 2017 20:20  Re: F1 2017

zgf1 napisał(a):Jak wyglada sprawa zuzycia opon?

Mozna to wylaczyc?
Jesli nie to jest lepiej niz w wersji 2016?
U mnie opony zuzywaja sie baaaardzo szybko, co psuje zabawe.


Mi się wydaje, że zużycie jest mniejsze niż w 2016, ale wciąż trochę za wysokie w porównaniu do rzeczywistości. Wyłączyć na pewno nie można. Ja dzisiaj miałem z tym spory problem w Monaco. Może nawet te procenty nie leciały jakoś bardzo szybko, ale już przy 25-30% zużycia miałem bardzo duży problem z utrzymaniem tempa. Ogólnie taktyki, które były na luzie wykorzystywane w realnych wyścigach, w grze są praktycznie niemożliwe do zastosowania, albo wymagają ekstremalnego dbania o opony. Inna sprawa, że AI najczęściej jedzie na 2 zmiany i wtedy rzeczywiście można spokojnie cisnąć cały czas.

PS. W dzisiejszym patchu poprawili zawyżone zużycie skrzyni i elementów silnika przy graniu na 25% i 50% długości wyścigu.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez jarrino Wt wrz 05, 2017 12:52  Re: F1 2017

Mam do Was pytanie. W wyścigach multi są takie na 5 okrążeń,gdzie nie ma możliwości ustawienia ilości paliwa. Co i jak ustawić,żeby nie zabrakło na ostatnim okrążeniu,co niestety mi się zdarza...
jarrino
 
Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 0:27

Postprzez marcelo92 Śr wrz 06, 2017 19:54  Re: F1 2017

Pewnych rzeczy jednach chyba nigdy nie poprawia :D, jestesmy na szybkim kolku to dalej jest uciazliwe wyprzedzanie bolidow na okrezeniu wyjazdowym/zjazdowym. No i dalej ten nienaturalny manewr w aleji serwisowej.
marcelo92
 
Dołączył(a): Pn cze 27, 2011 14:49

Postprzez Pavlos Le Paul Cz wrz 07, 2017 17:53  Re: F1 2017

Taka ciekawostka: jak masz karierę w McLarenie-Honda, to jest glitch powodujący, że poprawki silnika nie działają. Z jednej strony smutne, z drugiej ultra realistyczne :evil:
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez patgaw Cz wrz 07, 2017 18:44  Re: F1 2017

to nie bug to future :D
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez gregoff N wrz 10, 2017 16:23  Re: F1 2017

Witam.

Gra ktoś może w F12017 na xbox one? W przyszłym tygodniu będę miał grę oraz nową kierownicę i jeśli ktoś by się chciał pokręcić trochę po multi to z chęcią bym pograł z jakimiś ogarniętymi ludzmi.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez cichy Pn wrz 11, 2017 8:42  Re: F1 2017

Dwa pytanka mam,
znacie jakiś sposób na ukończenie tych treningów rozwojowych dla opon i paliwa? :evil: Udało mi się je ukończyć raz.. w Montrealu, albo za bardzo zużywam opony/paliwo albo nie wykręcam odpowiedniego czasu :bezradny: może jakieś porady? (PS4) :-P

Druga sprawa to negocjacje z teamami. Jechałem pierwszy sezon z Force India, wygrałem nawet dwa wyścigi. Zainteresowanie miałem dość spore, 6 miejsce w generalce. Kończę Abu Dhabi.. spodziewam się jakieś cutscenki z negocjacjami, czy coś takiego.. a tu pach, melbourne w Force India :D
Pytanie, czy gdzieś nie wykikałem tego, czy co.. bo z tego co zapowiadali przed premierą, to właśnie negocjacje kontraktu miały być rozbudowane..
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Pavlos Le Paul Pn wrz 11, 2017 9:06  Re: F1 2017

W przypadku paliwa należy po prostu odpuszczać z gazem przed hamowaniem, a jak i delta jest spora to odpuścić przed samą linią mety, wtedy łatwiej zaliczyć ten test, zaś z oponami nie pomogę. (oczywiscie to zależy od tego czy ta porada działająca na PC działa na PS4).
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Diego Pn wrz 11, 2017 10:33  Re: F1 2017

cichy napisał(a):Dwa pytanka mam,
znacie jakiś sposób na ukończenie tych treningów rozwojowych dla opon i paliwa? :evil: Udało mi się je ukończyć raz.. w Montrealu, albo za bardzo zużywam opony/paliwo albo nie wykręcam odpowiedniego czasu :bezradny: może jakieś porady? (PS4) :-P

Druga sprawa to negocjacje z teamami. Jechałem pierwszy sezon z Force India, wygrałem nawet dwa wyścigi. Zainteresowanie miałem dość spore, 6 miejsce w generalce. Kończę Abu Dhabi.. spodziewam się jakieś cutscenki z negocjacjami, czy coś takiego.. a tu pach, melbourne w Force India :D
Pytanie, czy gdzieś nie wykikałem tego, czy co.. bo z tego co zapowiadali przed premierą, to właśnie negocjacje kontraktu miały być rozbudowane..


Z oponami musisz być po prostu płynny i delikatniej skręcać, hamować i przyspieszać. Z tego co zauważyłem to najwięcej można zyskać na szybkich zakrętach, utrzymując łagodny tor jazdy, nie korygując skrętu kół i wykorzystując całą szerokość toru, nawet kosztem trochę niższej prędkości w zakręcie. Trzeba też uważać na tarki, bo praktycznie każdy wjazd na nie od razu powiększa ci zużycie opon. Przyspieszać też trzeba płynnie, najlepiej dopiero jak auto się wyprostuje (to też zależy, czy używasz TC). Pomaga też szybsza zmiana biegów i jazda w zakręcie na wyższym biegu, niż zwykle. Jak do delty brakuje niedużo, to na prostych możesz użyć bogatej mieszanki paliwa.

Program oszczędzania paliwa jest absolutnie najtrudniejszy. Zajęło mi prawie pół sezonu zanim nauczyłem się je robić na fioletowo, a i tak czasem muszę zakręcić kolejne okrążenie, żeby się udało. Tutaj kluczem jest lifting i coasting. Jak normalnie hamujesz przy tabliczce 100m to przy tym treningu zdejmij nogę z gazu np. na 200m przed zakrętem. Wtedy poprawia ci się wynik, a zahamować możesz trochę później, bo obniżyłeś prędkość hamując silnikiem. Ważne są też szybkie zmiany biegów do góry, późna redukcja i przejazd przez zakręty na wyższym biegu, niż standardowo. Jak trochę brakuje do fioletowego, a masz jeszcze trochę zapasu do delty to można przed samą metą odjąć gaz dopóki wskaźnik nie wejdzie na fiolet.

W ogóle trochę się dziwię, że zdarza ci się nie wykręcić odpowiedniego czasu. Rozumiem, że może się nie udać odpowiednio zaoszczędzić paliwa, albo opon, ale te czasy delty są raczej spokojnie do ogarnięcia. Jeżeli grasz treningi na jednakowej trudności co wyścigi, w których mówisz, że osiągasz bardzo dobre wyniki, to nie powinno się zdarzać, że jesteś za wolny na zaliczenie programów treningowych. Jedyny przypadek, kiedy mi jest ciężko się zmieścić w tej delcie to jazda z bardzo zużytym silnikiem (ponad 75%). Ale jeżeli sobie nie radzisz to opuść po prostu trudność o kilka punktów. Wyniki innych kierowców w treningach i tak są od czapy, więc istotnie nie wpłynie to na rozgrywkę, a zarobisz spokojnie wszystkie punkty rozwoju. Potem zawsze przed kwalifikacjami można wrócić do standardowej trudności.

Co do ofert kontraktowych to czytałem, że nie zawsze dostaje się oferty. Jedna okazja jest po Silverstone, a potem już na koniec sezonu. Gracze pisali, że niezależnie od tego jak sobie radzisz, czasami po prostu się zdarza, że ofert nie ma. Jeżeli są to ma miejsce scenka, agentka wzywa cię po wyścigu do gabinetu i pokazuje, jakie masz propozycje. Raczej ciężko to przegapić, bo samej scenki chyba nie da się ominąć. O rozbudowaniu negocjacji nie ma mowy. Dostajesz chyba 3-4 oferty i decydujesz. Do nowego zespołu trafiasz zawsze jako 2. kierowca. Podobno trochę łatwiej o ofertę z RBR jeżeli się jeździ w TR, itp.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez jarrino Cz wrz 14, 2017 16:56  Re: F1 2017

Powtórzę pytanie,chyba że nikt tu nie jeździ w multi. Co zrobić aby wystarczało paliwa na 5 okrążeń ?
jarrino
 
Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 0:27

Postprzez ASenna Cz wrz 14, 2017 17:50  Re: F1 2017

jarrino napisał(a):Powtórzę pytanie,chyba że nikt tu nie jeździ w multi. Co zrobić aby wystarczało paliwa na 5 okrążeń ?

W trakcie wyścigu zmień mieszankę paliwową na Ubogą :)
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez jarrino Cz wrz 14, 2017 18:36  Re: F1 2017

Dzięki i pozdrawiam.Do zobaczenia na torze...:)
jarrino
 
Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 0:27

Postprzez Ralph1537 Pt wrz 29, 2017 12:26  Re: F1 2017

Wie ktoś czy da się jakoś powiększyć napisy w grze, chodzi o te co gada inżynier, lub komentator, bo są tak małe, a chciałbym móc przeczytać co gadają?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez ASenna So wrz 30, 2017 9:42  Re: F1 2017

Ralph1537 napisał(a):Wie ktoś czy da się jakoś powiększyć napisy w grze, chodzi o te co gada inżynier, lub komentator, bo są tak małe, a chciałbym móc przeczytać co gadają?

Niestety nie ma takiej możliwości.
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez Pavlos Le Paul Wt paź 10, 2017 18:57  Re: F1 2017

http://blog.codemasters.com/f1/10/sports-update-patch/

Nie spodziewałem się, że jeszcze dodadzą taki patch.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron