F1 2017

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez rno2 Śr paź 11, 2017 6:45  Re: F1 2017

Ciekawe czy podmienią kierowców w STR i Renault w najbliższym czasie :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Diego Śr paź 11, 2017 8:10  Re: F1 2017

Super, w końcu duży patch i poprawa wielu wkurzających błędów. Szczególnie mnie cieszy naprawa bzdurnych strategii AI w przypadku wyjazdu SC i słabego balansu szybkości AI między Q i wyścigiem. Ciekawe co oznacza "rebalanced medium traction control performance". Mam nadzieję, że chodzi tylko o lekkie pogorszenie samej szybkości medium TC w porównaniu z full TC i TC off, a nie zmianę zachowania samochodu, bo już zdążyłem się przyzwyczaić.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez ASenna So paź 14, 2017 18:02  Re: F1 2017

Hejka,
Jest takie osiągnięcie , które brzmi:
Trzeba trochę podłubać
- Wykorzystaj wszystkie ulepszenia z jednego działu.

Z tym , że ja mam zrobione na full ale mi tego nie zalicza. ( zdjęcie poniżej )

Obrazek

Albo czegoś tutaj nie rozumię , może ktoś mi to wytłumaczyć.? czyżby jakiś błąd ?
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez JQ77777 So paź 14, 2017 19:00  Re: F1 2017

Myślę że chodzi tu akurat że wszystkie ulepszenia z jednego z pozostałych drzewek, czyli silnik, podwozie lub aero, ale nie bierz moich słów za pewnik :-P
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez Ralph1537 Wt paź 17, 2017 23:57  Re: F1 2017

Jak włączyć aby były krople deszczu na kamerze i sznur wody za bolidem podczas deszczowego wyścigu, mam wszystkie ustawienia graficzne na maxa czy tam na ultra, poza antialiasingiem. Padający deszcz jest, mory tor i kałuże są, ale nie ma kropli deszczu na kamerze z kokpitu czy z kasku, ani wody z pod kół, które ustawienia graficzne są za to odpowiedzialne?
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Ralph1537
 
Dołączył(a): Cz mar 01, 2007 13:50
Lokalizacja: zadupie Szczecin
GG: 4829006

Postprzez cichy N paź 22, 2017 11:58  Re: F1 2017

Przejechałem swój drugi pełny sezon, tym razem w Red Bullu... i... sytuacja ta sama co ostatnio, którą już opisywałem. Jestem powyżej normy, zajmuje wysokie miejsce w generalce (tym razem byłem 2!!) i nie dostaję żadnej oferty transferu... :( Pomimo, MOCNEGO zainteresowania, ze strony każdego zespołu.. to.. dupa :P Tam się na prawdę nic nie klika, nic nie gada odnośnie przyszłego sezonu? Trzeba czekać na inicjatywę z ich strony? :P Może aż tak mnie nie lubią :???:
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Pavlos Le Paul N paź 22, 2017 11:59  Re: F1 2017

W sumie to dziwne, bo powinieneś mieć ofertę przedłużenia kontraktu oraz propozycje od 3 innych zespołów.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez rno2 N paź 22, 2017 16:29  Re: F1 2017

W końcu nabyłem grę i póki co bardzo mi się podoba.
Pozytywnie mnie zaskoczyło np. to, że pod koniec 3 treningu uszkodziłem tylne zawieszenie, a w konsekwencji podczas Q1 mój bolid jeszcze przez 13 minut był naprawiany :)
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Titheon Pn paź 30, 2017 11:57  Re: F1 2017

A mnie chyba niszczą te wszystkie nowe tory w kalendarzu F1... Uwielbiam Australię, Malezję i parę innych torów mniej lub bardziej historycznych, ale kiedy przychodzi mi ścigać się w takim USA, Rosji, czy Azerbejdżanie, to po prostu ucieka ze mnie cały entuzjazm. Gra jest zrobiona naprawdę dobrze, ale nie mogę oprzeć się wrażeniu, że te nowe tory nie mają jednak charakteru... Psują odbiór zarówno samego sportu, jak i gry.

Wiele bym dał, żeby pojechać w którejś części gry pełen sezon na tych starszych torach, sprzed ~15 lat. Z Imolą, Magny Cours, czy nawet na starym Hockenheim i Nurburgringu. Może to też kwestia tego, że swoją przygodę z F1 zaczynałem od F1 2000 od EA Sports i bardzo dobrze wspominam tamte czasy ;)
Titheon
 
Dołączył(a): Pn kwi 17, 2017 9:59

Postprzez Diego Pn paź 30, 2017 12:10  Re: F1 2017

Ja zupełnie tak tego nie odbieram. Kilka tych nowszych torów lubię bardziej, niż niektóre starsze. Nawet lubię Soczi, Szanghaj, czy Austin. Absolutnie uwielbiam Singapur. Nie przepadam z kolei za Catalunyą, czy Interlagos, a już najbardziej nie znoszę Monte Carlo. Wg. mnie ten tor jest po prostu za ciasny na te bolidy, wyścig jest za długi i zwyczajnie mnie to nie bawi.

Zgoda natomiast co do tego, że fajnie by było się przejechać po Nurburgringu, Magny Cours, Paul Ricard, Hockeinheim, Imola, Fuji, czy Istanbul Park. Chciałbym mieć te tory w grze pomimo, że nie są w tegorocznym kalendarzu. Modele przynajmniej części tych torów Codemasters na pewno mają, bo niektóre były w poprzednich sezonach, ale rozumiem, że problemem jest licencja.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez cichy So lis 18, 2017 16:33  Re: F1 2017

Będę pozbywał się swojego egzemplarza na PS4 :) Jeśli ktoś jest chętny na zakup to zapraszam na PW!
Stan igła, nie palone :-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez gregoff Śr lis 29, 2017 19:50  Re: F1 2017

Ja na razie jestem po Kanadzie (pierwszy sezon). Ciągle się staram wyczuć grę i kierownicę bo przerwę miałem praktycznie taką jak Kubica:) Na razie gram na AI między 60 a 80 (bez żadnych asyst włączonych).

A wam jak idzie?
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Titheon Śr lis 29, 2017 20:41  Re: F1 2017

No ja kierownicy niestety nie mam, więc pewne ułatwienia muszę mieć włączone przy grze padem. Automatyczna skrzynka i kontrola trakcji to praktycznie mus, reszta wyłączona. AI na poziomie 70-80 (ale to też zależy czym jadę i na jakim torze). Staram się po prostu AI dobrać tak, żeby w każdym wyścigu mieć jakieś emocje i walkę o coś. Co innego AI na 80 jadąc Mercedesem, a co innego Sauberem - staram się to jakoś tak poustawiać, żeby jednak zawsze móc najlepszymi zespołami WALCZYĆ o zwycięstwo, a tymi słabszymi o pozycje 6-10 chociażby. Ogólnie ciężko o emocje w wyścigach - stawka jest tak rozciągnięta i "posortowana", że naprawdę ciężko jest walczyć cały czas o jakąś pozycję... Jak grałem w F1 2000, czy F1 99-02 (i masę modów do tych gier) to wydawało mi się, że tej walki na torze było więcej, a w F1 2017 prawie walki nie ma. Zupełnie jak w realu ;)
Titheon
 
Dołączył(a): Pn kwi 17, 2017 9:59

Postprzez gregoff Śr lis 29, 2017 21:08  Re: F1 2017

TRL Limitless - ma YT sobie zobacz gościa. Gra na padzie bez ułatwień i wygrywa nawet z gościami na kierownicy.

Ja jestem w Reno obecnie i tak celuje aby moja szybkość była porównywalna z Hulkenbergiem.

PS: Jeśli chodzi o doznania z gry to są niezłe. Troszkę jak dla mnie bolidy za mocno pływają podczas sterowania, ale poza tym jest ok.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Diego Śr lis 29, 2017 22:03  Re: F1 2017

Ja jestem po 3 sezonach, 2 w Renault, a potem Ferrari. Trudność 102-104. Starałem się być z czasami możliwie blisko Hulkenberga, a teraz Vettela.

Ogólnie gra mi się bardzo przyjemnie, chociaż przyznam, że na początku grałem codziennie, a teraz coraz rzadziej, bo jednak jest duża powtarzalność rozgrywki. System ulepszeń bolidu jest rozbudowany, ale w zasadzie nie daje możliwości znaczących przetasowań w stawce, więc będąc w jednym zespole masz cały czas ten sam zestaw rywali na podobnym poziomie. Irytują mnie niesamowicie awarie AI. Chciałoby się solidnie zapracować na mistrzostwo, żeby trzeba było faktycznie wygrywać tam gdzie pozwalają okoliczności, a tam gdzie nie pozwalają to minimalizować straty. Tutaj nie ma takiej szansy jeżdżąc w topowym zespole, bo każdy rywal zaliczy DNF 3-4 razy w sezonie, a gracz żadnego. To psuje ten klimat walki na topie. Natomiast pomimo kilku niedociągnięć trybu kariery, sama jazda sprawia przyjemność, a wyścigi bywają naprawdę zacięte.

gregoff napisał(a):Troszkę jak dla mnie bolidy za mocno pływają podczas sterowania


Pływanie też zauważyłem. Natomiast ja mam czasem wrażenie jakbym jechał po lodzie. Auto w środku zakrętu potrafi stracić przyczepność przez co wymusza w niektórych miejscach bardzo delikatną i ostrożną jazdę. Obie rzeczy da się zminimalizować setupem zawieszenia, ale jeszcze nie odkryłem na to powtarzalnej metody, a szkoda, bo dobrze zestrojonym autem można jechać naprawdę ostro i daje to dużo satysfakcji.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości