F1 2018

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Diego Pn sie 20, 2018 22:09  Re: F1 2018

lolek99 napisał(a):Oglądając materiały u pewnego anglojęzycznego Youtubera na literkę "A", można zauważyć, jak bardzo AI jest agresywne! Będzie dobra zabawa.


Patrząc na te filmiki to chyba nawet przesadzili z agresją AI. Goście się zamieniają pozycjami prawie w każdej strefie DRS :) U innego Youtubera widziałem, jak niecierpliwa AI zabiera się za wyprzedzanie w sekcji S w Baku, tuż przed prostą startową :twisted: Natomiast agresja AI była zawsze połączona z poziomem trudności. Youtuberzy grają na 110, więc myślę, że w okolicach 100-105, czyli osiągalnych dla cywilnego gracza będzie z tym trochę lepiej. Wygląda na to, że w końcu AI ma szansę zaskoczyć jakimś niespodziewanym atakiem.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez lolek99 Wt sie 21, 2018 16:20  Re: F1 2018

I jak ładnie się bronią, coś pięknego!
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Pauree Wt sie 21, 2018 16:22  Re: F1 2018

A ile głupich kar poleci za te manewry, to będzie piękne! :???:
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Pavlos Le Paul Wt sie 21, 2018 17:15  Re: F1 2018

Mimo wszystko mam nadzieję że dozyję edycji, gdzie na starcie nie będzie możliwe przy dobrym najechaniu na wewnętrzną z 5 pozycji jednocześnie.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez mortis Śr sie 22, 2018 1:45  Re: F1 2018

Jezu o czym wy piszecie... ja cały czas gram na komputerze w F1 2002 bo przynajmniej dobrze mi działa :evil:
mortis
 
Dołączył(a): Wt cze 06, 2017 18:54

Postprzez Diego Śr sie 22, 2018 8:40  Re: F1 2018

Ja tak sobie oglądam te filmiki i z jednej strony jestem już na maksa nakręcony, żeby zagrać, a z drugiej widzę jednak kilka słabych rzeczy, które nie zostały nawet dotknięte podczas prac nad 2018.

- Safety Car nie ruszony, a działał co najwyżej średnio (polecam zobaczyć wyścig Tiametmarduka w Baku).
- Utknięcie w pit stopie z uwagi na rzekomy tłok, ciągle jest.
- Debilne strategie AI podczas zmiennej pogody, są (mnie to rozwala, AI przecież z góry wie, jaka będzie pogoda, więc skoro spodziewa się deszczu to po cholerę na 2 minuty przed spodziewanymi opadami zjeżdża i zakłada nowe slicki...).
- Debilne strategie AI w ogóle (np. strategia 2 pit stopów w Monaco..., albo ogólnie strategia 2 stopów, gdzie 90% kierowców jedzie na 1)
- Wjeżdżanie AI w tył poprzedzającego bolidu gracza, wciąż jest.
- Możliwość zyskania na hamowaniu do T1 kilku pozycji na raz, wciąż jest.

Naprawdę nie chcę wyjść na marudę, bo gra na pewno i tak mnie pochłonie i spędzę z nią kilkaset godzin, ale trochę mnie rozczarowuje to, że Codemasters tak się chwali tymi swoimi nowościami, a zapomina, albo nie chce pracować nad podstawowymi elementami rozgrywki, które już we wcześniejszych wersjach działały słabo.

W każdym razie muszę się chyba trochę wycofać z moich słów, że poprawiony tryb kariery mnie nie jara. Grając w 2017 i oglądając filmiki z 2018 jednak czuć różnicę. W 17 to wszystko jest sztuczne i narzucone z góry. Dostajesz tyle punktów, masz takie cele, takiego rywala i jedź. W 18 mam wrażenie, że naprawdę jesteś częścią zespołu i coś od ciebie zależy. Musisz uważać co mówisz, wspierać zespół i dostajesz za to konkretne profity. Bardzo mi się podobają negocjacje pozycji w zespole i bonusów. Jak czujesz się mocny to możesz dużo naobiecywać, a jak dowieziesz to nagroda też będzie odpowiednio większa. To powoduje, że kariera może być zmienna i przez to wciągająca dużo dłużej.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez Pauree Pt sie 24, 2018 7:38  Re: F1 2018

Coś pięknego... :smile:
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Pavlos Le Paul Pt sie 24, 2018 7:59  Re: F1 2018

Niespodziewałem się po tym jak zacząłem wyścig że może być tak dobrze, ale jednak. Na dokładną ocenę przyjdzie czas. Póki co mogę na pewno ciepło się wypowiedzieć o samochodach z lat 70-tych. Kariery nie liznąłem, więc pewnie jeszcze mnie sporo czeka. Chyba pierwsza od dawna gra gdzie od pierwszych minut czuję radość.
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez bodi Pt sie 24, 2018 10:33  Re: F1 2018

Ja wczoraj z kolei przez prawie godzinę 'walczyłem' z osiągnięciem jakim jest czas reakcji startu poniżej 0,16. Normalnie to jest raczej niemożliwe, trzeba po prostu mieć farta. :grin:
bodi
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2017 11:04

Postprzez exxxile Pt sie 24, 2018 10:35  Re: F1 2018

Była tu chyba swego czasu taka zabawka do mierzenia czasu reakcji startu. Jeżeli dobrze pamiętam, to generalnie cokolwiek poniżej 0,2 to jest kwestia zaryzykowania falstartu : )
Avatar użytkownika
exxxile
 
Dołączył(a): Wt mar 26, 2013 21:35

Postprzez Diego Pt sie 24, 2018 11:04  Re: F1 2018

Mi się póki co też się bardzo podoba. To co mi się rzuciło w oczy jako pierwsze to dużo lepsza optymalizacja. W 2017 musiałem mocno obniżać opcje grafiki, a tutaj jestem w stanie zachować płynność przy dużo wyższych opcjach. Ja w zasadzie po kilku próbnych okrążeniach w próbie czasowej od razu przeszedłem do trybu kariery i wybrałem Saubera.

Najbardziej zaskoczyło mnie jaką różnicę sprawia temperatura opon. Jak oglądałem filmiki to wydawało mi się, że kolejny rok te temperatury będą tylko dekoracyjne. Myślałem tak, dopóki nie zrobiłem programu tempa wyścigowego. Na 4. okrążeniu tylne opony osiągnęły jakieś 105-107 stopni i miałem autentyczny problem, żeby utrzymać się na torze, a czasy spadły o ponad sekundę. Działa to również w drugą stronę, jadąc na twardszych oponach od początku czujesz, że nie trzymają tak jak powinny i zajmuje im dłuższą chwilę dojście do odpowiedniego poziomu. O oponach trzeba pamiętać cały czas i wykorzystywać je inteligentnie - bardzo dobra zmiana. Myślę, że minie trochę czasu zanim się nauczę odpowiednio zarządzać oponami, a w poprzedniej wersji to nie był problem.

Nowe tarki też robią wrażenie, chociaż są trochę przerażające. Najazd na nie nie powoduje już tak absurdalnej utraty czasu jak w 2017, ale są też okropnie zdradzieckie i bardzo łatwo stracić stabilność i zaliczyć spina. Kolejna rzecz, z której trzeba korzystać mądrze i ostrożnie.

AI też jest fajne. U youtuberów na poziomie 110 agresja jest przegięta. U mnie, na poziomie 102 są bardzo agresywni, ale jednak raczej odpowiedzialni. Nie próbują ataków w każdym miejscu, ale jak już atakują to nie jest łatwo się obronić. Z kolei jak masz w zakręcie pół samochodu z przodu to nie pakują się na chama, tylko odpuszczają i próbują później. Jak samemu się wyprzedza to już nie wystarczy wsunąć kawałek nosa, żeby grzecznie się odsunęli. Jak tak zrobisz, to zamkną ci drzwi i stracisz nos. Poza tym, AI bardzo dobrze korzysta z ERS. Ja jeszcze słabo to ogarniam i czasem mi się zdarza zagapić i zapomnieć zmienić tryb, wybrać nie ten co trzeba, albo przestrzelić hamowanie, bo akurat zmieniałem ustawienia. Z tego powodu staram się nie zmieniać ERS za często, a to powoduje, że AI za łatwo się zbliża. Na minus kontynuacja tępoty AI na okrążeniach wyjazdowych/zjazdowych. Kolejna wersja, a oni dalej pakują się pod koła i nie potrafią przepuścić gracza na szybkim okrążeniu.

No i początkowa uwaga do Saubera - bardzo fajny silnik, ale aero jest tak słabe, że szybkie zakręty przejeżdża się z duszą na ramieniu. Będzie pole do rozwoju :) Ferrari w trybie próby czasowej prowadzi się 100% inaczej, jak po szynach.

-- 24 sie 2018, o 11:07 --

exxxile napisał(a):Była tu chyba swego czasu taka zabawka do mierzenia czasu reakcji startu. Jeżeli dobrze pamiętam, to generalnie cokolwiek poniżej 0,2 to jest kwestia zaryzykowania falstartu : )


To się chyba pojawiło po tym kontrowersyjnym błyskawicznym starcie Bottasa rok temu w Austrii. Reagując na gasnące światła nie zejdziesz poniżej 0,2s, bo to dla człowieka niewykonalne. Żeby wystartować szybciej, trzeba zgadywać i trafić.
Diego
 
Dołączył(a): N mar 30, 2008 8:35

Postprzez bodi Pt sie 24, 2018 11:26  Re: F1 2018

exxxile napisał(a):Była tu chyba swego czasu taka zabawka do mierzenia czasu reakcji startu. Jeżeli dobrze pamiętam, to generalnie cokolwiek poniżej 0,2 to jest kwestia zaryzykowania falstartu : )




Takie coś dano rok temu kierowcom https://f1-start.glitch.me/

Po 5 minutach uzyskałem taki wynik 00.009. Chyba już go nie pobiję :D
bodi
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2017 11:04

Postprzez Pauree Pt sie 24, 2018 11:34  Re: F1 2018

Z ciekawości sprawdziłem...

Pierwsza próba: 0,205, druga próba: 0,199, trzecia próba... jump start :-D
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez bodi Pt sie 24, 2018 14:09  Re: F1 2018

Niezłe czasy. Normalnie bez false startu przy dobrych obrotach udaje mi się zejść lekko poniżej 300. A myślałem że mam dobry refleks.
bodi
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2017 11:04

Postprzez ASenna Pt sie 24, 2018 20:53  Re: F1 2018

@Pauree zarzekałem się , że nie kupię ale jednak się stało i kupiłem :grin:
Niestety nie da się obejść się bez tej gry jak ktoś jest fanem F1.

Ale jest ten jeden minus. Udzielanie wywiadu w ciągu 12 sekund to jest wielkie
nieporozumienie! wręcz nie realne do wykonania czasami. Trzeba przeczytać pytanie, później zinterpretować
co mówią opcje, a następnie wybrać wciągu 12 sekund. Tego nie da się ogarnąć w 12 sekund.
Przerwałem karierę swoją , ponieważ za dużo było w opcjach do wyboru do czytania.
Jak tego nie zmienią nie wydłużą tego czasu i tego nie naprawią. No to będzie kicha :/
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości