F1 2010 - Ogólnie

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Szymi Cz cze 09, 2011 19:26  Re: F1 2010 - Ogólnie

Czy w tej grze idzie jakoś ustawić czułość skrętu na klawiaturze, albo pomoc przy sterowaniu tak jak w GP4, czy nie da się nic z tym zrobić ?
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez Kristofuros Cz cze 09, 2011 21:14  Re: F1 2010 - Ogólnie

@Szymi A Ty tu piszesz, żeby pospamować czy pytasz na poważnie ? bo w to drugie wątpię
Kristofuros
 
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 22:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Szymi Cz cze 09, 2011 21:54  Re: F1 2010 - Ogólnie

może się źle wyraziłem, ale naprawdę chodziło mi o czułość skrętu.
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez Kristofuros Cz cze 09, 2011 22:06  Re: F1 2010 - Ogólnie

Szymi napisał(a):może się źle wyraziłem, ale naprawdę chodziło mi o czułość skrętu.


najpierw wytnij sygnaturkę ze spamem a potem pytaj :x
Kristofuros
 
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 22:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Szymi Pt cze 10, 2011 12:21  Re: F1 2010 - Ogólnie

Wróciłem do tej gry po kilku miesiącach przerwy i jedna zmiana zadecydowała o tym że teraz gra mi się świetnie.
Ustawiłem niektóre detale na "medium" (wcześniej były wszystkie na High) Nie wiem jak mogłem nie zauważyć że mi się tnie, myślałem że tak jest normalnie. Chyba przeceniłem możliwości mojego PC. Teraz mam taką płynność jak bym oglądał wyścig w TV, i odzyskałem radość z gry :D

EDIT: Nie wiecie gdzie jest opcja zapisywania powtórek ? Gdy miałem pierwszy raz zainstalowaną grę to można było po wyścigu zobaczyć powtórkę, teraz nie ma takiej opcji. Właśnie wykonałem podwójne wyprzedzanie na SPA, aż żałuję że nie mogłem tego zobaczyć jeszcze raz.
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez iAdam Pt cze 10, 2011 13:57  Re: F1 2010 - Ogólnie

Szymi napisał(a):EDIT: Nie wiecie gdzie jest opcja zapisywania powtórek ? Gdy miałem pierwszy raz zainstalowaną grę to można było po wyścigu zobaczyć powtórkę, teraz nie ma takiej opcji. Właśnie wykonałem podwójne wyprzedzanie na SPA, aż żałuję że nie mogłem tego zobaczyć jeszcze raz.

Powtórki się nie zapisują. Dużo osób właśnie miało problem z kompletnie nie wyświetlającą się możliwością samego obejrzenia powtórki. Poprzeglądaj temat problemy.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez Szymi N cze 19, 2011 9:35  Re: F1 2010 - Ogólnie

venez napisał(a):Nie, no to są jaja jakieś. Właśnie skończyłem GP Japonii. W kwalifikacjach zająłem 12 miejsce, tracąc do Vettela 1,5s. Ale ciekawie rozłożyły się sektory
1 - 1,5s straty
2 - 2,5s straty (!!!)
3 - 2,5s szybciej.
To jakaś kpina. Ale chyba zaczynam rozumieć od czego to zależy. AI jest bardzo dobre na torach, gdzie jest dużo szybkich i długich zakrętów. Takie właśnie są w Barcelonie, na Suzuce, Hungaroringu i na Silverstone. I z tego co widzę, gdy AI jedzie za mną po takim łuku, to mnie prawie połyka. Na szykanach z kolei jest słaby i mocno zwalnia.

A na koniec pytanie do tych, którzy mają problemy w Hiszpanii. Czy w Japonii idzie wam równie kiepsko?


Ja wlaśnie kończe 1 sezon w karierze. Jezdze na klawiaturze, w Sauberze.
Poziom Legend, na razie jestem na 12 miejscu i uzbierałem 30 punktów :P 3 wyścigi do końca.
Czytam temat i widze że wiele osób narzeka na słabo zbalansowane AI na różnych torach. U mnie jest tak.

Bahrain - troche za łatwo (8 miejsce w qualu, 5 w wyscigu)
Australia - jak dla mnie za trudno :/ chyba przez te szybkie łuki
Chiny - optymalnie zbalansowane , brawa dla twórców gry ( 12 miejsce w qual, 11 w wyścigu)
Barcelona - za trudno !! ale tu chyba kazdy ma z tym kłopot
Monaco - za trudno !! j.w
Turcja - mysle ze dobrze zbalansowane ( 12 w miejsce w qualu)
Kanada - za łatwo !! ( PP w kwalifikacjach, w wyscigu straciłem zwyciestwo przez bug w pit-stopie :/)
Hockenheim - jeden z moich ulubionych torów, mysle ze dobry balans AI
Silverstone - za trudno !! nie mogę nadążyć za przeciwnikami
Węgry - za trudno !! to samo co wyżej
Walencja - balans OK, ale w 3 sektorze AI jest zbyt wolne.
Spa - optymalny balans, chociaz w drugim i trzecim sektorze troche za łatwo, zdobyłem tu P2 , ale to przez to że wyscig był deszczowy
Monza - balans AI - OK, tylko ze tarki są bardzo sliskie, i łatwo złapać spina
Singapur - dla mnie za trudno , ale mysle ze to kwestia treningu
Suzuka - zdecydowanie ZA TRUDNO !!

3 ostatnich torów jeszcze nie testowałem.
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez phildoon N cze 19, 2011 10:37  Re: F1 2010 - Ogólnie

Dosyć dawno już nie bawiłem się w karierę ale co nie co jeszcze pamiętam :) Trzeci sezon w Renault (dwa poprzednie w Lotus Racing), poziom Legend i parę konkretnych jajec :D Bahrain P4 w kwalu i P1 zaraz po pierwszym zakręcie bo rywale przede mną zgłupieli, dziecinne błędy i strasznie szeroki wyjazd całej trójki, po prostu zjechali mi z drogi i mnie przepuścili :d :evil: Australię wspominam bardzo dobrze, P4 w kwalu i P2 w deszczowym wyścigu, przez większość czasu tocząc bój z Hamiltonem ale zrobił durny błąd, jechał za mną, ciut szybciej zacząłem hamować a ten się we mnie wpierdzielił i rozwalił sobie przedni spojler :???: Chiny to był jakieś fenomen jeżeli chodzi o bolid, ponad 330 km/h na najdłuższej prostej WTF :D
W Barcelonie miałem dwa zasadnicze problemy, pierwszy to wylatywanie poza tor zaraz za pierwszym pomiarem czasu mimo raczej dobrych ustawień oraz ostatnia szykana czyli łapanie spina w miejscu, w którym to się wydarzyć nie powinno. Aczkolwiek w końcu końców oliwa sprawiedliwa, w wyścigu zyskałem tam z 5 pozycji :D z P8 na P3. W Monako było wesoło, suchy kwal i nie przeszedłem do Q2, w wyścigu deszcz i AI zgłupiało, z końca stawki nie było trudne przebić się do przodu, P2 zaraz za Robertem Kubicą, czyli moim team mate :D Turcja, tym razem poza podium z fenomenalnym Felipe Massą :D P4 z 20 sekundami straty xD W Kanadzie PP z czasem 1:17:XXX i łatwe zwycięstwo :D Walencja to P2 w kwalu zaraz za Lewisem ale wyścig zakończony na P6 przez lipny pit-stop :/ Silverstone to porażka Team Renault, ani jeden bolid nie dojechał do mety, RK miał kraksę a ja black flag :D:D
Na Hockenheim mimo startu z PP nie dalem rady wygrać, dałem ciała ze strategia w mokrym wyścigu, nie zmieniłem wystarczająco szybko deszczówek na intery i wyprzedziło mnie trzech kierowców, Kobayashi, Massa i RK.
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez zbigz71 Pn cze 20, 2011 13:21  Re: F1 2010 - Ogólnie

SZYMI = jak masz mało wolnego miejsca na dysku "C" to powtórki są nieaktywne bo (nie ma miejsca na to ) musisz zrobić minimum ok.2Gb wolnego miejsca na dysku "C" i będziesz miał POWTÓRKI. 8-)
Avatar użytkownika
zbigz71
 
Dołączył(a): Pt paź 01, 2010 11:20

Postprzez BartF1 N cze 26, 2011 11:42  Re: F1 2010 - Ogólnie

Czy może ktoś orientuje się, czy fizyka jest taka sama na Xboxa jak i na PC.
BartF1
 
Dołączył(a): So maja 03, 2008 11:55
Lokalizacja: Stg

Postprzez iAdam N cze 26, 2011 12:16  Re: F1 2010 - Ogólnie

BartF1 napisał(a):Czy może ktoś orientuje się, czy fizyka jest taka sama na Xboxa jak i na PC.

Raczej, tak w końcu to jest prawie ta sama wersja, różnią się tylko grafikami i innymi pierdołami.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez ghostiewicz N cze 26, 2011 12:59  Re: F1 2010 - Ogólnie

Witam, zacząłem grac w f1 od wczoraj. Zastanawiam się dlaczego nie ma w tej grze samochodu bezpieczeństwa? a jeśli jest to jak to ustawić? może chodzi tu o długość wyścigu? pomóżcie bo gra jest w miarę ok ale chciałbym żeby była barziej realistyczna. I mam pytanie czy rfactor jest bardziej realistyczna nie chodzi mi o model jazdy ale o zasady wystepujące w niej.
ghostiewicz
 
Dołączył(a): N cze 26, 2011 12:37

Postprzez ExiT N cze 26, 2011 14:57  Re: F1 2010 - Ogólnie

W F1 2010 nie ma Samochodu bezpieczeństwa. Zasady w rF? A o jakie dokładnie ci chodzi?
Avatar użytkownika
ExiT
 
Dołączył(a): N lis 15, 2009 13:33
GG: 9542681

Postprzez ghostiewicz N cze 26, 2011 18:11  Re: F1 2010 - Ogólnie

no choćby po wypadku od razu auta nie znikają tylko trzeba omijać odpadające części. I czy jest uwzględniana żółta flaga razem z samochodem bezpieczeństwa. Pytam bo nie znam rFactor. tzn jeszcze nie grałem. i raczej już jej nie kupię ale e wrześniu ma wyjść f1 2011 a w listopadzie rFactor2
ghostiewicz
 
Dołączył(a): N cze 26, 2011 12:37

Postprzez iAdam N cze 26, 2011 18:45  Re: F1 2010 - Ogólnie

F1 nowe ma być całkowicie przebudowane, więc nie ma co tu na razie porównywać jej.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość