F1 2010 - Ogólnie

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez zabiel Cz cze 30, 2011 16:03  Re: F1 2010 - Ogólnie

Panowie jaki jest najlepszy mod do tej gry? Jaki polecacie sciagnac na czysta gre? Ogolnie to grywam na Xboxie ale dostalem gre od kumpla na PC bo chcialem sprawdzic rozne mody.
Obrazek
zabiel
 
Dołączył(a): N wrz 12, 2010 19:38

Postprzez rno2 So lip 02, 2011 20:34  Re: F1 2010 - Ogólnie

Czasami mam ochotę połamać płyte z grą! gram drugi sezon, doszedłem do wyścigu w Walencji, jadę cały wyścig (gram na 100% okrążeń), mapę silnika mam nastawioną na ,,silną" czyli tą, na której nieco skręcone są obroty i k..wa nie wiem jak bym się starał, to zawsze na 4-3 okrążenia przed metą zaczyna brakować mi paliwa, ostatnie kółko jadę z 50km/h j wszyscy mnie wyprzedzają, dojeżdżam na 15 miejscu. Jak mnie to denerwuje...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez Zonda N lip 03, 2011 20:07  Re: F1 2010 - Ogólnie

rno2 napisał(a):Czasami mam ochotę połamać płyte z grą! gram drugi sezon, doszedłem do wyścigu w Walencji, jadę cały wyścig (gram na 100% okrążeń), mapę silnika mam nastawioną na ,,silną" czyli tą, na której nieco skręcone są obroty i k..wa nie wiem jak bym się starał, to zawsze na 4-3 okrążenia przed metą zaczyna brakować mi paliwa, ostatnie kółko jadę z 50km/h j wszyscy mnie wyprzedzają, dojeżdżam na 15 miejscu. Jak mnie to denerwuje...


na wyścig dawać silną - fail.. Tym bardziej, że jedziesz 100%
Avatar użytkownika
Zonda
 
Dołączył(a): N maja 01, 2011 10:01

Postprzez rno2 Pn lip 04, 2011 6:53  Re: F1 2010 - Ogólnie

Czasami nie mylisz ,,silnej" z ,,szybką" ?

Silna to ta, na której zwiększa się żywotność silnika kosztem nieco skręconych obrotów, a co za tym idzie mniejszymi prędkościami na prostej...
Na innych torach nie miałem nigdy problemów z przejechaniem całego dystansu na tej mapie...
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez General Pn lip 04, 2011 23:21  Re: F1 2010 - Ogólnie

Rzeczywiscie na torach takich jak Spa czy Monza jednostka "silna" ma nizsza predkosc, ale na innych torach, gdzie proste sa krotsze to roznica jest prawie znikoma i tak naprawde uzywanie slabszych jednostek raczej nie ma sensu, chyba, ze chcesz przyoszczedzic opony z tylu lub jest mocny deszcz - wtedy po prostu "silna" ma mniejszy moment obrotowy, a co za tym idzie mniejszy power na tylne kola i jest male prawdopodobienstwo nadsterownosci (ja na niektore fragmenty toru w mocnym deszczu jak jest nadsterowny na najwyzszej daje po prostu "standardowa").

Jak mowia, ze silnik sie przegrzewa to mozna cisnac dalej, ew. jezdzac na manualu samemu wrzucac biegi troche wczesniej, a nie czekajac na ostatni moment, nie trzeba zmieniac mapowania silnika.

Szacun za jazde 100 proc. dystansu wyscigu, ale moze po prostu na Valencii odkryles jakiegos buga z tym zwiazanego. Np. na symulacji paliwa na niektorych torach bolidy cpu jada koncowke szybciej, bo im schodzi paliwo, nam natomiast stoi w miejscu - po prostu bug:)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez rzeznik Cz lip 07, 2011 15:32  Re: F1 2010 - Ogólnie

Macie może jakieś wskazówki dotyczące startowania?
3, 14, 17, 44.
rzeznik
 
Dołączył(a): Pt sty 07, 2011 16:27

Postprzez iAdam Cz lip 07, 2011 20:04  Re: F1 2010 - Ogólnie

rzeznik napisał(a):Macie może jakieś wskazówki dotyczące startowania?

Ja osobiście trzymam silnik na ponad połowie wyświetlacza diodowego, lub jeśli wyczujesz moment depnąć pedał do dechy w momencie wskakiwania zielonego światła.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez chinoMoreno Cz lip 21, 2011 21:53  Re: F1 2010 - Ogólnie

Dasqez napisał(a):Dla tych, co nie mają nagumowanej linii jazdy z biegiem wyścigu, oto rozwiązanie:

1. Otwórz plik hardware_settings_config.xml, który znajduje się w katalogu "Moje dokumenty\My Games\FormulaOne\hardwaresettings, za pomocą notatnika (PPM, otwórz za pomocą, notatnik).
2. W przedostatniej linijce (przed <hardware_settings_config), dodaj wpis '<track_info_system type="gpu" />'. Tak to powinno wyglądać:

<track_info_system type="gpu" />
</hardware_settings_config>

3. Zapisz plik. Przy komunikacie, że próbujesz zapisać plik w formacie tylko do odczytu, naciśnij Tak.

Zanim zaczniecie grzebać, zróbcie kopię zapasową tego pliku.
Tip 1: rozwiązuje to też problem niewidzialnych kałuż.
Tip 2: wydajność gry może, aczkolwiek nie musi, spać o kilka klatek.


Wydajność spada straszliwie.
Probowałem już różnych rzeczy włącznie z tym co jest tutaj napisane http://community.codemasters.com/forum/ ... -race.html

ale dalej gra nie chodzi płynnie
a u was jak gra chodzi po dodaniu <track_info_system type="gpu" />
chinoMoreno
 
Dołączył(a): Śr lut 11, 2009 21:37

Postprzez Kristofuros Cz lip 28, 2011 17:54  Re: F1 2010 - Ogólnie

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że coś się zmieniło z charakterystyką hamulców, ale tylko w szybkiej grze online. Mianowicie jak przed zakrętem wciskam hamulec to w zasadzie prawie nie da się skręcić i bolid jedzie prosto przy wciśniętym hamulcu i dopiero jak odpuszczę to zaczyna skręcać - ABS włączony - zaznaczam, że dzieje się tak tylko w szybkiej grze, w próbie czasowej i karierze te same ustawienia i działa jak trzeba - przy hamowaniu da się kierować bolidem i nie wylatuję z zakrętu. Wiecie może co może być za przyczyna tej różnicy ?, bo przez te dohamowania tracę z 2 s na kółku i odechciewa się grać online. :oops: kierownica Logitech DFGT jakby co.
Kristofuros
 
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 22:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez iAdam Cz lip 28, 2011 18:58  Re: F1 2010 - Ogólnie

Wygląda na pospolite blokowanie kół, przez za mocno i za długo trzymany hamulec. Dziwne że w innych trybach jest ok przy tej samej technice hamowania.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez Kristofuros Cz lip 28, 2011 22:56  Re: F1 2010 - Ogólnie

iAdam napisał(a):Wygląda na pospolite blokowanie kół, przez za mocno i za długo trzymany hamulec. Dziwne że w innych trybach jest ok przy tej samej technice hamowania.


No właśnie to jest bardzo zastanawiające - inaczej bym podejrzewał niezbyt dobry setup.
Jadę sobie w karierze pełny wyścig na Hockenheimring na full dystansie wykręcam czasy powtarzalne z różnicą między kółkami max 0,3 s - odpalam szybki wyścig online i 1 zakręt ( tu jeszcze spoko nie trzeba hamować ), 2 zakręt dohamowanie i wylatuję na zewnętrzną - grrr... biorę lekką poprawkę na kolejnych zakrętach, ale nie da się jechać - czasy gorsze o ponad 2 s na kolejnym okrążeniu.
A na torze w Sakhir to już masakra, 1 sektor daję radę z tymi hamulcami nawet udaje się czasem wskoczyć na 1 miejsce po 3 zakręcie, ale potem jest kolejny kręty sektor i dupa blada goście mnie objeżdżają jak szczeniaka. :zakrywa:

Najlepsze jest to, że jakiś czas temu było dobrze i nie było różnicy między trybem online i innymi - objeżdżało się innych kierowców w szybkich wyścigach aż miło - czasem nawet były serie 10 wyścigów i każdy wygrany, niezależnie od losowanego pola startowego, a teraz klops z takimi hamulcami nie powalczę :dusi:
Kristofuros
 
Dołączył(a): Śr paź 27, 2010 22:05
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Gogli So sie 06, 2011 23:20  Re: F1 2010 - Ogólnie

Ludzie pomóżcię mi ! :D Nie wiem jak zrobić konto online w F1 2010
Gogli
 
Dołączył(a): Śr lis 17, 2010 19:45

Postprzez iAdam N sie 07, 2011 10:32  Re: F1 2010 - Ogólnie

Gogli napisał(a):Ludzie pomóżcię mi ! :D Nie wiem jak zrobić konto online w F1 2010

Pooglądaj na YouTube filmiki-Jak utworzyć konto online na Games for Windows Live
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez d4rK Pt sie 26, 2011 6:32  Re: F1 2010 - Ogólnie

Mam pytanko mam kierownice logitech DFGT i w grze nie da się zmienić domyślnego mapowania przycisków da się to jakoś zmienić w plikach albo coś??
pytam o to bo jak ustawiam na ,własne' to nie działa mi d-pad i przyciski w menu i muszę sięgać po klawiaturę co mnie bardzo denerwuje
d4rK
 
Dołączył(a): N kwi 18, 2010 5:43

Postprzez A-J-P N lut 12, 2012 15:01  Re: F1 2010 - Ogólnie

Dwa pytania.
Oryginalna gra w wydaniu Polskim.

1. jak zmienić język polski na angielski? (w sumie to najbardziej mnie interesuje aby inżynier mówił po angielsku).
2. jak przy karierze (może jakiś kodzik) na 5 sezonów wybrać williamsa ? Chodzi o odblokowanie innych teamów.
A-J-P
 
Dołączył(a): Wt sie 08, 2006 18:31
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron