F1 2010 - Ogólnie

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez motocyklista11 Cz wrz 23, 2010 10:37  Re: F1 2010 by Codemasters

Jak dla mnie to jest poprostu gra-gadżet. Ale zamierzam ją kupić. Na codzień będę jeździł rF a F12010 przyda się (tak jak pisał setki razy Hideto) w momencie gdy odwiedzą mnie kumple którzy niekoniecznie kochają symulatory a ja będę miał z nimi rozrywkę w klimacie który uwielbiam... Mam tylko nadzieję że szybko pojawi się Rfactor2.
-Royal-
Avatar użytkownika
motocyklista11
 
Dołączył(a): Wt lip 28, 2009 11:39

Postprzez im9ulse Cz wrz 23, 2010 11:11  Re: F1 2010 by Codemasters

ale co wy z tym targetem ?! Ja jestem targetem chciałem arcade, ale jakiś na poziomie...Dirta2 uwielbiam, nie chce drugiego rFactora...żeby było jasne F1 2010 porównuje z F1C 99-02 i sorry wychodzi na to że gra od EA jest lepsza, bardziej dopracowana i rajcowniejsza.

W F1 2010 nie podoba mi się wykonanie tej gry. Bolid na tarkach skacze zupełnie nieprzewidywalne, nie ma możliwości skontrowania uślizgu (kręcimy się jak na karuzeli). Jazda jest okropna na klawiaturze, jeżeli kieruje się grę na rynek PC to do diaska wypadało by zadbać o zaawansowana konfiguracje ustawień klawy. Skoro w Dirt2 to było, to dlaczego tutaj takich opcji brak. Tryb kariery to też nie jest jakaś bajka. Template'y kasków są ubogie, wywiady z prasą pomijam (bo kij wie czemu one służą - zapowiadano że można być aroganckim chamem jak Kimi czy wczesny Lewis, ale ja takich opcji dialogowych nie widziałem, wszystko to czysto PR'owskie przemówienia niczym się nie różniącym od siebie). Aha i najlepsze że nie mamy wyboru kogo zastępujemy ?! Np. startując w Lotusie zawsze byłem za Kovala ? Toż to w leciwym F1C można było wybierać. W internecie zaczynają do głosu dochodzić "nabywcy" tej gry i opinie są delikatnie mówiąc słabe (na forum steama większość tematów negatywnych). Setki małych bugów i niedorobień, w moich oczach grzebią tę produkcję...

Jasne ta gra miała być arcade, nie neguje tego - tylko czemu jest taka "na odwal się"...nie tego oczekiwałem po obejrzeniu devdiary hehe twórcy zapewniali że wszystko będzie super dopracowane, oh ah cud miód...mam prawo do swojego zdania i po tym co pograłem nie kupie tego "czegoś"...Nie rozumiem też recenzji 9/10, 8+/10 ? jestem ciekawy czy jakiś recenzent grał w GrandPrixy, F1C albo choć GRIDa ? obawiam się że nie.

Ktoś mówi że to gra na kanapę i piwo...no szczerze mówiąc wole GRIDa i wyścigi F3 :evil: Moim zdaniem odpędzlowali licencję i puścili w świat, nie widać tu perfekcji i zaangażowania jak przy GRIDie czy DIRTach, a to niby ci sami ludzie ?
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez zgf1 Cz wrz 23, 2010 11:20  Re: F1 2010 by Codemasters

Ja sie nie zawiodlem na produkcji po prostu po tym co zobaczylem w Grid wiedzialem, ze F1 bedzie podobna i tak tez sie stalo, Grida jednak nie znosze, a w to gra sie przyjemnie, zobserwowalem tez to, ze gra u kazdego zachowuje sie losowo, mozliwe, ze to jakies zabezpieczenie jak bylo np w GTA4, a przeciez wiekszosc z nas ma na razie od wujka R.


Poziom AI ustawiam (dwa poziomy przed Legend) wiec raczej nisko ale to ma byc rekonesans tylko.
Oczywiscie kariere olalem gram tylko w Grand Prix - Ferrari.

Jezdze na cyfrowym padzie(nie smiac sie).
Z tego co zaobserwowalem i co mnie niepokoi:

1.
Martwi mnie to, ze komputerowi kierowcy sa bardzo nierowni, np Bahrain tam zdobylem PP na sucho oczywiscie z przewaga chyba 2.5s w wyscigu bylem szybszy nawet o 3s na kolku to moge zrozumiec nisko ustawione AI, ale przyszla Australia po treningach zdobylem w jednej sesji treningowej P1 na suchym z przewaga chyba 0.6s, w drugiej sesji juz padalo i na intermediatach bylem szybszy o 5s od komputerowych przeciwnikow!
To mnie wlasnie najbardziej martwi, chyba zadna gra pod wzgledem dobrania czasow nie zblizy sie do GP4... :(

2.
Druga uwaga, sesja w ktorej zaczynamy na intermediatach, ladnie czas wykrecony ale tor jeszcze mokry, mysle sobie: sprawdze slicki!
Jak pomyslalem tak zrobilem no i jade zadnego poslizgu mimo, ze czasem widac, na torze wode i spod kol lekka mgielka, przeciez wiadomo jak w prawdzowej F1 to skonczyloby sie, to taki drugi lekki zawod po tych czasach komputerowych kierowcow. Mam nadzieje, ze na wyzszych AI bedzie lepiej z kolei pewnie na suchym ich nie dogonie ;)
I tak docelowo trzeba grac online, wtedy mam nadzieje poziom bedzie wyrownany ;)

3.
Bug w pitach bardzo denerwujacy ale ustawiamy sobie dluzszy pierwszy stint i mozna przezyc :)

4.
Jade sobie wyscig w Australii i kapec, mysle no coz zdarza sie, zjezdzam po nowe opony odrabiam straty i znow... Hmm i wlasnie tu sie zastanawiam czy to wszystko, te przypadki to nie jest jakas niespodzianka autorow...



Jesli chodzi o wymagania to na q9400 i 4850 w 1680x1050 mozna pograc z AAx4, choc czasami na prostej start czuc, ze jest ponizej 30fps, ale da sie grac. Gra ma prawde ladnie graficznie sie prezentuje, a jazda w deszczu to po prostu majstersztyk.
Avatar użytkownika
zgf1
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:39

Postprzez ICEman Cz wrz 23, 2010 15:38  Re: F1 2010 by Codemasters

TRAGIEDIA :lol: gra jest okropna.

Silnik fizyki praktycznie w tej grze nie istnieje wszystko oparte jest na skryptach jak w call of duty :wink:, tu się nie kieruje pojazdem tylko wydaje mu się polecenia skrętu w lewo, prawo, tył, przód . Panowie z Code zrobili komercyjną propagandę, oszukali nas. Tej gry nie tłumaczy nawet to że jest robiona pod konsole, dawna f1 na Playstation od Psygonisis była znacznie bardziej grywalna. Spodziewałem się czegoś na poziomie colina, a tym czasem jest tak że F1 2010 robili ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o symulatorach F1 i robili swoją pierwszą grę w życiu inaczej nie potrafie sobie tego wytłumaczyc
Avatar użytkownika
ICEman
 
Dołączył(a): Wt cze 27, 2006 17:17
Lokalizacja: z Północy

Postprzez ExiT Cz wrz 23, 2010 16:20  Re: F1 2010 by Codemasters

Grę zainstalowałem i po 10 minutach na razie dałem sobie spokój. Grafika i ogólna oprawa to na pewno największy atut owej gry. Kierę podłączyłem, dałem sobie najwyższy poziom trudności, startowałem z 10 pozycji i po pierwszym okrążeniu byłem już pierwszy. :-D Rozbawił mnie ostry deszcz w Bahrajnie :D Bolid ponoć miało się prowadzić świetnie, gra miała idealnie odwzorowywać prawdziwy bolid F1... A fizyka jest łatwiejsza niż w F1C :D Ja również jestem fanem rF, i szczerze mówiąc nie lubię grać w gry SuperHiperMega trudne, ale jak ma już coś być symulatorem, to niech w jakimś stopniu mi odwzorowuje zachowanie samochodu! Oczywiście, F1 2010 jest najlepszą grą F1 w historii... A dlaczego? Bo nie ma konkurencji. rF nie jest grą F1, stare gry na PS typu Formula One 2006, czy stare F1 na PSX też nic nie wniosą.
W grę sobie od czasu do czasu pogram, ale na co dzień wolę rF, w F1 2010 wolę pograć z kumplami.
Avatar użytkownika
ExiT
 
Dołączył(a): N lis 15, 2009 13:33
GG: 9542681

Postprzez Pakomaster10 Cz wrz 23, 2010 16:59  Re: F1 2010 by Codemasters

Ja gram długo w f1ch/rF i gra od Codies przypadła mi do gustu. Dla mnie fizyka nie jest ważna, ale wolę grać sobie w F1 2010 niż siedzieć 10h na rF i robić pomiarowe w celu poprawy czasu 0.3 sek. , żeby mnie czasem ktoś w lidze nie wyprzedził. Na profesjonalny simracing nie mam sprzętu, więc pozostaje mi rF + mody ze śmiesznymi fizykami, na których się łatwo na klawie jeździ (tak, gram na klawiaturze). W ligach rF też nie ma super rozważnych kierowców i zawsze może się przytrafić niemiła niespodzianka. Więc takie tłumaczenia, że fizyka zła itp. są z lekka dla mnie dziwne. Jakoś u mnie na poziomie LEGEND, AI mi odjeżdżają aż miło. Podzielam zdanie użytkowników: Wombat i marekschumi, gdyż po zagłębieniu się bardziej w opcje gry, jest tak jak piszą. Bardzo mi się podoba optymalizacja gry, gram na full detalach na większych FPS niż rF, który ma mniejsze wymagania. Lubię gry wyścigowe, a to, że mi się już rFactor z lekka znudził to mam alternatywę.
Ostatnio edytowano Cz wrz 23, 2010 17:15 przez Pakomaster10, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Pakomaster10
 
Dołączył(a): Cz lis 29, 2007 14:04
Lokalizacja: Trójmiasto

Postprzez juras70 Cz wrz 23, 2010 17:34  Re: F1 2010 by Codemasters

Musze napisać o dziwnych rzeczach które w takiej grze nie powinny mieć miejsca typu bug w pit-stopie -sory ale w takim razie testerzy nie przejechali wyścigu albo po prostu nie było testerów. Ktoś napisał że na Bahrainie spadł deszcz...sory, ale z tego co mi się zdawało Codies obiecywało że w Bahrainie o deszcz będzie trudno, a ja znalazłem gdzieś na necie opisy ludzi że dość często właśnie tam pada deszcz. Przeciwnicy mieli być inteligentni a poziomem tylko trochę przewyższają tych z rF. Śmieszą mnie teksty "mam nadzieję że za rok Codemasters poprawi te błędy (kierownice, kamery etc.) - no sorry ale to nie jest pierwsza gra z ich studia . Oni od dawna siedzą w wyścigówkach a dają nam produkt z bugami :shock:
Ja powiem tyle: uwielbiam Grida -bo nie udaje symulacji. To ma być arcade i tyle. I bawiłem się świetnie, i dalej jeżdzę. A ta gra próbuje zaspokoić dzieci NFS i Hardkorowców i jest nijaka. Samochody są sztywne i na czym bym nie jeździł to i tak nie czuje tej gry
Avatar użytkownika
juras70
 
Dołączył(a): Pn sie 11, 2008 15:32

Postprzez kubinho Cz wrz 23, 2010 17:39  Re: F1 2010 by Codemasters

Bo zapewne wiele osób interesujących się w dość znaczący sposób F1 oczekuje czegoś więcej od gry o tej właśnie nazwie. To nie jest jakiś tam NFS, że włączę go i pościgam się, żeby się troche rozerwać. Uważam, że taka gra powinna być jednak nie być maszynką do zarobienia pieniędzy lecz przeznaczona bardziej w stronę fanów samej serii. Nie osób lubiących obojętnie byle jakie ściganie byle kto pierwszy do mety. Tak samo ta gra nie ukazuje dla mnie trudu jaki wkładają kierowcy podczas wszystkich sesji w celu zbalansowania ustawień samochodu. Przenosisz się do garażu, dwa razy klikniesz i na tor...
Ostatnio edytowano Cz wrz 23, 2010 17:42 przez misiakow, łącznie edytowano 1 raz


Temat wyczyszczony. Jeśli ktoś jeszcze raz poruszy kwestię sporu na linii rF - F1 2010 to będę wnioskował u Maraza o bana na stałe dla danego usera. Piszcie tak jak początkowe posty w tym temacie. Wasze osobiste recenzje. Nic więcej.
KUBUS91
kubinho
 
Dołączył(a): N cze 24, 2007 19:44
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zgf1 Cz wrz 23, 2010 17:42  Re: F1 2010 by Codemasters

Nie no szok, q1 w malezji nalalem paliwa na okolo 15 lapow i jade.
Widze, ze zachmurzone osiagnalem czas chyba 1.36 zaczyna padac powoli ja dalej jade ale osiagam czasy tez tak w granicach czasu wykreconego na suchym, juz mgielki za bolidami widze, ze kierowcy komp juz jada na intermmediatach a ja na slickach najszybszy hehe

Zaczyna mocniej padac tor pokrywa sie woda i dopiero teraz czuje, ze gorzej sie jedzie, czasy wolniejsze ale ale zachowanie bolidu jest dokladnie takie samo jak podczas jazdy bez spoilera! Zero poslizgow nawet jak za szybko w zakret wchodze no kurde!

Dopiero po dwoch kolkach prawie na slicach nie moglem jechac ale o poslizgach ani mowy nie bylo, do tego jechalem prawie na rowni z Hamiltonem ktory mial intermediaty :D No nic skoro to taka realistyczna gra jak mowil Antony to co ja tu jeszcze robie dzwonie chyba do Ferrari w sprawie angazu na 2011 sadzicie ze na poczatek z 10mln $ starczy za sezon? ;)


To chyba jeden z najwiekszych minusow gry, szkoda, szkoda mam nadzieje, ze patch to na prawi i prosze was PISZCIE do codemasters, najlepiej niech ktos sie zgodzi i przetlumaczy bledy na ang, ja je zbiore i wyslemy.


Albo jeszcze jedna rzecz jade sobie q1 i zaczelo lac ogromnie na koniec, zaczyna sie q2 jest piekne slonce 0% szans na deszcz i sucho, pytam co za buc byl betatesterem tej gry? BUC
Avatar użytkownika
zgf1
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:39

Postprzez im9ulse Cz wrz 23, 2010 17:59  Re: F1 2010 by Codemasters

zgf1 piszcie do Coddies ?! gościu poczytaj oficjalne forum F1 2010 - ludzie dudnią z wściekłości :-? dzisiaj od 9 rano założyli temat z bugami, na chwilę obecną jest tam 122 posty :twisted: Coddies dostaną od społeczności po dupie i dobrze. Klient ma prawo wymagać, w miarę przetestowanej gry.
Ostatnio edytowano Cz wrz 23, 2010 18:38 przez im9ulse, łącznie edytowano 1 raz
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez zgf1 Cz wrz 23, 2010 18:23  Re: F1 2010 by Codemasters

A mozesz dac linka?

Hehe a autorzy w ogole tam zagladaja?
Pewnie teraz sa na "zasluzonym" urlopie :)
Avatar użytkownika
zgf1
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:39

Postprzez Maly-boy Cz wrz 23, 2010 18:24  Re: F1 2010 by Codemasters

Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez Sklavin Cz wrz 23, 2010 18:59  Re: F1 2010 by Codemasters

Maly-boy napisał(a):http://community.codemasters.com/forum/f1-2010-game-1316/429298-unofficial-f1-2010-bugs-errors-list-11.html


:zakrywa: :zakrywa: :zakrywa: Matko jedyna... Co to ma być ? Słusznie zauważył jeden gość na tym forum, że chyba zatrudnili małpy jako beta testerów :-( Szczerze powiedziawszy byłem mocno napalony na tą produkcję jako, że stara F1 CE na PS3 mocno się przejadła a tu takie coś... Zastanawiam się czy w ogóle wydawać na to w dniu premiery te 180PLN czy poczekać przynajmniej na pierwszego patcha. Podwójny żal, że nie ma wersji demo do pomacania, chyba, że to celowy krok :? Czy ktoś kto obcował z F1 CE z PS3 mógłby w trzech słowach porównać model jazdy ? Z filmików wydaje się, że przynajmniej AI będzie nieco lepsza
ROBERT KUB1CA
Avatar użytkownika
Sklavin
 
Dołączył(a): Pt kwi 09, 2010 17:16

Postprzez infospec Cz wrz 23, 2010 19:30  Re: F1 2010 by Codemasters

Przejechałem się wyścig przed chwilą. Sauberem się zakwalifikowałem na P6 (bez problemów do Q3 wszedłem). Podczas wyścigu komputer jeździ jak dzieci, zajeżdża drogę przed nosem i hamuje jakieś 50m wcześniej niż trzeba. Po karze DT za to, że komp się we mnie władował na T1 byłem 20. Trzy kółka później byłem już na P6 znów i bez problemu doganiałem Di Grassiego na P5... potem wyłączyłem bo chciałem tylko przetestować. To tyle ode mnie jeśli chodzi o F1 2010. Przejrzałem, oceniłem, własną opinią się z Wami podzieliłem. Mam nadzieję, że choć jednej osobie moja ocena gry pomogła.

PS. tak, zmieniłem tam na dole przed weekendem GP na Legends. Tak, ręcznie zmieniłem każdą opcję z pomocy na off (a ogólny poziom na expert).
Avatar użytkownika
infospec
 
Dołączył(a): Wt sie 12, 2008 16:43
GG: 4444908

Postprzez zgf1 Cz wrz 23, 2010 20:22  Re: F1 2010 by Codemasters

Uwaga hit dnia! hehe

Jade sobie na mokrym w Kanadzie, ostatnia szykana i wyjscie na prosta, spin i lece tylem na bande(nie sciane mistrzow, po przeciwnej stronie), uderzam tylem w bande i... Uszkadza sie przedni spoiler :D
Avatar użytkownika
zgf1
 
Dołączył(a): So wrz 23, 2006 8:39

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron