F1 2010 - problemy

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Chmiel_ Śr paź 06, 2010 21:22  Re: F1 2010 - problemy

Witam, postanowiłem zakupić co uważam za wielki błąd - ale nie do tego dążę i nie w tym temacie.

Mój problem polega na niemożności zalogowania się w grę - czyli Windows Live - mimo wybranego kraju Wielka Brytania - słyszałem że miały być z tym problemy ale tylko podczas grania ONLINE.
Ja nie mogę nawet normalnie zalogować się do gry - mogę jedynie rozpocząć grę bez zapisywania.
Błąd jaki mi pokazuje to "coś w stylu że kraj/region nie jest obsługiwany"
Dodam, że konto LIVE zakładałem przez menu gry.

Rodzaj połączenia jaki posiadam to Neostrada za pomocą modemu-routera ZTE podłączonego do switcha sieciowego.

Co do powyższych postów dotyczących płynności gry - to ja nie mam żadnych problemów.
Avatar użytkownika
Chmiel_
 
Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 21:30
Lokalizacja: Kłecko

Postprzez ASenna Śr paź 06, 2010 23:21  Re: F1 2010 - problemy

Chmiel_ to źle zrobiłeś , bo po przez menu gry Cię zarejestrowało na nasz kraj. Przykro mi :( będziesz niestety czekał do listopada. Dokładnie powinieneś wejść na tą stronę http://www.xbox.com/en-US/ i w prawym górnym rogu dać Sign in i dopiero zakładać konto.

PS.: Jeszcze jedno jakiego meila wpisałeś z końcówką .pl czy .com
Ostatnio edytowano Cz paź 07, 2010 11:43 przez ASenna, łącznie edytowano 1 raz
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez deeze Śr paź 06, 2010 23:55  Re: F1 2010 - problemy

Tak czy inaczej możesz normalnie grać z zapisywaniem, ten motyw już był dyskutowany - musisz przy akceptacji regulaminu przy 'zakładaniu nowego konta' zjechać w dół tekstu i wejść w 'lokalny profil'.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez christoff.w Cz paź 07, 2010 9:25  Re: F1 2010 - problemy

Moze to nie az taki problem techniczny bo gra mi dziala itp ale czy ktos wie moze dlaczego czasy okrazen zarowno z time triala czy tez grand prix lub kariery nie sa w ogole zapisywane czy to ja jestem slepy? Nie widze zadnej tabelki by moc zobaczyc jakie czasy wykrecalem tak jak to mialo miejsce np; w F1ChEdition czy tez poprzedniczkach na konsole.
Ani w "MY F1" ani nigdzie.Z gory dzieki za pomoc.
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez korybut13 Cz paź 07, 2010 12:20  Re: F1 2010 - problemy

Wie ktoś może w jaki sposób zmniejszyć lub pozbyć się kompletnie martwej strefy osi-X (skrętów) kierownicy w grze? W kalibracji kierownicy mam ustawione na 0%, jednak w grze jest przynajmniej z 15% na każdą stronę. Zablokowane są ustawienia dodatkowe dla kierownicy w grze.. ale może da się to jakoś obejść? PS: Próbowałem pozmieniać wartości w pliku Windows XInput, ale jednak to nie to.
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez Chmiel_ Cz paź 07, 2010 12:23  Re: F1 2010 - problemy

ASenna napisał(a):Chmiel_ to źle zrobiłeś , bo po przez menu gry Cię zarejestrowało na nasz kraj. Przykro mi :( będziesz niestety czekał do listopada.

No to mnie zmartwiłeś.
W sumie na razie nie mam czasu w październiku aby rozpoczynać karierę...
ASenna napisał(a):
PS.: Jeszcze jedno jakiego meila wpisałeś z końcówką .pl czy .com


Wpisałem maila z nietypową końcówką z konta interia.pl a mianowicie ...@poczta.fm

deeze napisał(a):Tak czy inaczej możesz normalnie grać z zapisywaniem, ten motyw już był dyskutowany - musisz przy akceptacji regulaminu przy 'zakładaniu nowego konta' zjechać w dół tekstu i wejść w 'lokalny profil'.

Na pewno sprawdzę wieczorem.

Dziękuje za pomoc.
Avatar użytkownika
Chmiel_
 
Dołączył(a): Wt lut 26, 2008 21:30
Lokalizacja: Kłecko

Postprzez krzysed Cz paź 07, 2010 18:17  Re: F1 2010 - problemy

ja mam pytanie. to , że łapie kapcia to chodzi o zużycie opon czy opcji uszkodzeń bolidu?? i czy da się zrobić zużycie opon i żeby było bez kapcia?
krzysed
 
Dołączył(a): N mar 22, 2009 14:10

Postprzez iAdam Cz paź 07, 2010 18:52  Re: F1 2010 - problemy

krzysed napisał(a):ja mam pytanie. to , że łapie kapcia to chodzi o zużycie opon czy opcji uszkodzeń bolidu?? i czy da się zrobić zużycie opon i żeby było bez kapcia?

To zależy od zużycia. Nawet jeśli je wylaczysz to przy mocniejszym uderzeniu zlapiesz kapcia lub przy częstych blokowaniach kół. Nie da się zrobić zużycia bez kapcia to jest właśnie urok F1.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez krzysed Cz paź 07, 2010 19:17  Re: F1 2010 - problemy

Szkoda. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy wytrzymałość opon zależy od % wyścigu?? Bo mam np 20% wyścigu w Singapurze i tam miękkie opony wytrzymują 4 okr :eek:
krzysed
 
Dołączył(a): N mar 22, 2009 14:10

Postprzez iAdam Cz paź 07, 2010 19:40  Re: F1 2010 - problemy

krzysed napisał(a):Szkoda. A mam jeszcze jedno pytanie. Czy wytrzymałość opon zależy od % wyścigu?? Bo mam np 20% wyścigu w Singapurze i tam miękkie opony wytrzymują 4 okr :eek:

Tak zależy, czym krótszy dystans tym opony szybciej siadają.
Avatar użytkownika
iAdam
 
Dołączył(a): Pt cze 25, 2010 15:49
Lokalizacja: Szczecin
GG: 3200013

Postprzez christoff.w Cz paź 07, 2010 23:11  Re: F1 2010 - problemy

To jedz na twardych i bez problemu cale 20% przejedziesz (no 17% bo zmiane tak czy siak musisz zrobic,ale na przedostatnim kolku na przyklad) :)


p.s: ponawiam pytanie:

"Czy ktos wie moze dlaczego czasy okrazen zarowno z time triala czy tez grand prix lub kariery nie sa w ogole zapisywane czy to ja jestem slepy? Nie widze zadnej tabelki by moc zobaczyc jakie czasy wykrecalem tak jak to mialo miejsce np; w F1ChEdition czy tez poprzedniczkach na konsole.
Ani w "MY F1" ani nigdzie.Z gory dzieki za pomoc."
christoff.w
 
Dołączył(a): So lut 21, 2009 1:49

Postprzez korybut13 Pt paź 08, 2010 9:42  Re: F1 2010 - problemy

Panowie... udało mi się uzyskać brak martwej strefy i możliwość ustawienia czułości kierownicy, która nie jest wspomagana przez grę, a zaawansowane ustawienia są na szaro.

Mianowicie w folderze ActionMap stworzyłem "kopię" dowolnego pliku XML kontrolera wspieranego. Zmieniłem nazwę na "PC Game Controller" w edytując podmieniłem wszystkie nazwy tego kontrolera na wyżej wymieniony PC Game Controller. Zostało tylko ustawić odpowiednio przyciski również w tym pliku no i deadzone. :) Myślę, że niektórym się to przyda :)

Aha... w pliku actionMapPaths.xml należy dodać linijkę wczytującą ten plik do listy wspomaganych kontrolerów.
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez patgaw Pt paź 08, 2010 9:50  Re: F1 2010 - problemy

czułosc w sensie steering lock czy sensitivity ?
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez korybut13 Pt paź 08, 2010 10:08  Re: F1 2010 - problemy

Dokładniej chodzi o wygładzanie.

z Readme gry:
Wygładzanie - Ustawienie to określa, jak bardzo należy obrócić kierownicę, aby bolid skręcił. Zwiększ jego wartość, jeżeli twój bolid będzie zbyt czuły. Zmniejsz, jeżeli uważasz, że musisz wychylać kierownicę zbyt mocno, by pokonać zakręt.
Avatar użytkownika
korybut13
 
Dołączył(a): Pn maja 26, 2008 20:03
Lokalizacja: Ustka

Postprzez PatrykW Pt paź 08, 2010 13:44  Re: F1 2010 - problemy

Mam pytanko jak jade wyścig to w połowie zaczyna się ciąć gra.Pomóżcie mi jak by co to mam DirectX 11 zainstalowanego
A Karta Graficzna :
NVIDIA GeForce 9600 GT
Czytaj uważnie bo czytasz post "Mistrza"
Avatar użytkownika
PatrykW
 
Dołączył(a): Wt sie 31, 2010 8:07
GG: 13515953

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron