F1 2011 - problemy

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez wojtekwjp N wrz 25, 2011 22:02  Re: F1 2011 - problemy

problem następujący. Wybieram zwykły wyścig i gra zaczyna się wczytywać - potem nagle czarny ekran i nic się nie dzieje. odpinam kierownice z USB - tylko pojawia się ekran że bram kontrolera w grze.
Czasem wyścig się wczytuje a czasem czarny ekran. Przy wysciu do "main menu" podobnie - tylku w lewym górnym rogu loading i nic się nie dzieje - ma ktoś podobny problem ??
wojtekwjp
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:28

Postprzez MaTTiX N wrz 25, 2011 23:29  Re: F1 2011 - problemy

Panowie mam taki problem. Rozpocząłem zabawę w karierę ,gram parę dni ( jeden Gp dziennie) i wszystko ładnie ,aż do momentu wyścigu Europe...
Gdy odpalam grę klikam "Sign in " pisze loading i gra się nie chcę załączyć i wywala do windowsa. Jak usune save to gra działa elegancko nawet na torze w Valencii..
Który plik odpowiada za karierę bo nie chce jej stracić ..
Ktoś ma jakieś pomysły?
Avatar użytkownika
MaTTiX
 
Dołączył(a): Pt mar 11, 2011 15:53

Postprzez PITA235 Pn wrz 26, 2011 8:46  Re: F1 2011 - problemy

Panowie ja mam problem kiedy odpalam gre wlaczajac f1 2011 wyskakuje mi blad Application load error 5:0000065434 a kiedy odpalam gre przez f1 2011 launcher po intro kiedy wyskakuje pres enter naciskam enter gra zaczyna sie ladowac i za chwile przestaje sie ladowac i sie zawiesza mozecie cos na to poradzicz z gory dzienkuje

-- Pn wrz 26, 2011 9:39 --

ja tez usunelem save i wszystko dziala ale niech ktos cos wykombinuje zebym kariery nie stracil
PITA235
 
Dołączył(a): Pt mar 18, 2011 19:28

Postprzez MaTTiX Pn wrz 26, 2011 13:35  Re: F1 2011 - problemy

No to mamy ten sam problem... :shock:
mam nadzieje ze ktoś znajdzie sposób żeby to naprawić... :/
Avatar użytkownika
MaTTiX
 
Dołączył(a): Pt mar 11, 2011 15:53

Postprzez wojtekwjp Pn wrz 26, 2011 19:20  Re: F1 2011 - problemy

Ja mam problem przez kierownicę - mam "koło" Thrumaster Ferrari GT - czasami przy właczaniu gry gra się zawiesza, a jeśli się uda już wejśc do GP to potem przy wyjściu do main menu gra cały czas pokazuje w lewym górnym rogu - "loading" i nic się nie dzieje - ma ktos podobny problem ??
wojtekwjp
 
Dołączył(a): N lut 25, 2007 18:28

Postprzez hrap Pn wrz 26, 2011 19:58  Re: F1 2011 - problemy

MaTTiX napisał(a):Panowie mam taki problem. Rozpocząłem zabawę w karierę ,gram parę dni ( jeden Gp dziennie) i wszystko ładnie ,aż do momentu wyścigu Europe...
Gdy odpalam grę klikam "Sign in " pisze loading i gra się nie chcę załączyć i wywala do windowsa. Jak usune save to gra działa elegancko nawet na torze w Valencii..
Który plik odpowiada za karierę bo nie chce jej stracić ..
Ktoś ma jakieś pomysły?


Witam, to mój pierwszy post pomimo, iż przeglądam serwis praktycznie codziennie od momentu jego założenia.
Odpowiadając na pytanie - długo główkowałem co z tym zrobić, jednak znalazłem sposób:
1. Odinstalowujemy Microsoft GFWL i instalujemy go ponownie z płyty.
2. Usuwamy folder "hardware settings" w moje dokumenty\My games\FormulaOne2011
3. Gdy pojawi się ekran z logo F1 2011 naciskamy "Enter" i tak cały czas" do pokazania się menu gry
4. Wybieramy klawiaturą "My f1" wchodzimy w ustawienia kierownicy i przestawiamy "keyboard" na "Custom" czy tam też na kontroler, który się używa
5. Zmieniamy ustawienia graficzne,itd

Save uratowany
Uwaga: punkt pierwszy nie zawsze trzeba robić, można zacząć i spróbować od punktu drugiego. No i radzę wchodzić do Menu gry przez enter i przestawiać kontroler w ustawieniach.
Jest to dziwny problem gryzienia się GfWL i kontrolera
hrap
 
Dołączył(a): Pn wrz 26, 2011 19:12

Postprzez marwoj666 Pn wrz 26, 2011 20:24  Re: F1 2011 - problemy

No i mam jeden niesamowicie irytujący błąd.

Jako że gra jest GfWL posiada pełne wsparcie pada x360 którego używam na PC. Wszystko pięknie ładnie, tylko jeden mały szkopuł. Ustawiłem sobie na krzyżaku przeglądanie menu podręcznego podczas jazdy (włączam menu Y) i pad w ogóle nie reaguje na krzyżaka, chcę np. zmienić mieszankę ale nie mogę w ogóle dostać się do tej opcji :?
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Postprzez marcin191994 Pn wrz 26, 2011 20:35  Re: F1 2011 - problemy

A wie ktoś jak na klawiaturze podczas wyścigu zmienić zeby założyli inne opony gdy zjadę do boksy bo statystyki bolidu to klawisz "s" ale jak to zmienić ostatnio rozpadało się podczas wyścigu zjeżdżam a oni mi zakładają miękkie
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
marcin191994
 
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 0:31
Lokalizacja: Ogrodzieniec
GG: 9325742

Postprzez Szymi Pn wrz 26, 2011 20:47  Re: F1 2011 - problemy

zmieniasz "1" później naciskasz "2" i wybierasz opony. Możesz tez to robić klaw. numeryczną

ja mam inny problem mam nadzieje ze ktos mi pomoże ! Sorry ze pisałem w innym temacie ale uznałem że ten temat jest bardziej odpowiedni

Gra mi nagle przestała działać :/ Przeleci intro, później napis press enter, loading i ... wywala do windowsa. Dodam że nie instalowałem żadnych dodatków z sieci, jedynie często wyłączałem grę przez ALT+F4, może to dlatego coś się spieprzyło. Mógłbym zrobić reinstal, ale nie chce tracic kariery...
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez MaTTiX Pn wrz 26, 2011 21:14  Re: F1 2011 - problemy

hrap napisał(a):
MaTTiX napisał(a):Panowie mam taki problem. Rozpocząłem zabawę w karierę ,gram parę dni ( jeden Gp dziennie) i wszystko ładnie ,aż do momentu wyścigu Europe...
Gdy odpalam grę klikam "Sign in " pisze loading i gra się nie chcę załączyć i wywala do windowsa. Jak usune save to gra działa elegancko nawet na torze w Valencii..
Który plik odpowiada za karierę bo nie chce jej stracić ..
Ktoś ma jakieś pomysły?


Witam, to mój pierwszy post pomimo, iż przeglądam serwis praktycznie codziennie od momentu jego założenia.
Odpowiadając na pytanie - długo główkowałem co z tym zrobić, jednak znalazłem sposób:
1. Odinstalowujemy Microsoft GFWL i instalujemy go ponownie z płyty.
2. Usuwamy folder "hardware settings" w moje dokumenty\My games\FormulaOne2011
3. Gdy pojawi się ekran z logo F1 2011 naciskamy "Enter" i tak cały czas" do pokazania się menu gry
4. Wybieramy klawiaturą "My f1" wchodzimy w ustawienia kierownicy i przestawiamy "keyboard" na "Custom" czy tam też na kontroler, który się używa
5. Zmieniamy ustawienia graficzne,itd

Save uratowany
Uwaga: punkt pierwszy nie zawsze trzeba robić, można zacząć i spróbować od punktu drugiego. No i radzę wchodzić do Menu gry przez enter i przestawiać kontroler w ustawieniach.
Jest to dziwny problem gryzienia się GfWL i kontrolera


niestety u mnie nie działa. Dalej Crash gry po wybraniu profilu.. :(
Avatar użytkownika
MaTTiX
 
Dołączył(a): Pt mar 11, 2011 15:53

Postprzez ASenna Pn wrz 26, 2011 22:06  Re: F1 2011 - problemy

Co do zawieszania gry , czyli zawieszanie podczas LOADING w tym temacie jedna osoba podała rozwiązanie jak to zrobić. http://community.codemasters.com/forum/ ... oblem.html

Opiszę w skrócie jak to zrobić.

- Przechodzimy do "../Documents/My Games/FormulaOne2011/hardwaresettings/.."
- Edytujemy plik : hardware_settings_config.xml
- Znajdujemy w owym pliku taki zapis : <audio mixing="rapture3d" reverbs="4" voices="100" />
- Zmieniamy na taki zapis : <audio mixing="software" reverbs="4" voices="100" />

I też zaleca wyłączenie autasave. U mnie do tej pory wszystko działa.

Zapomniałem dodać trzeba jeszcze wyłączyć muzykę
Ostatnio edytowano Wt wrz 27, 2011 11:19 przez ASenna, łącznie edytowano 1 raz
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Postprzez Szymi Pn wrz 26, 2011 22:24  Re: F1 2011 - problemy

Niestety u mnie nadal to samo... zawieszenie przy loadingu...


EDIT: Teraz działa, szkoda tylko że bez autosave bo muszę za każdym razem ustawiać klawisze itp... no ale jakos sobie poradzę. Dzieki za pomoc
Szymi
 
Dołączył(a): Wt sie 07, 2007 13:49

Postprzez MaTTiX Pn wrz 26, 2011 22:46  Re: F1 2011 - problemy

a u mnie dalej crash.. Chyba będę musiał od nowa grać..
Avatar użytkownika
MaTTiX
 
Dołączył(a): Pt mar 11, 2011 15:53

Postprzez marcinF1 Pn wrz 26, 2011 22:49  Re: F1 2011 - problemy

a ja mam taki problem, niby w ustawieniach mam dx 11 ale bolidy sa matowe wogole sie nie swieca, nie jma odblasku co moze byc?
marcinF1
 
Dołączył(a): Cz paź 22, 2009 22:39

Postprzez ASenna Wt wrz 27, 2011 11:26  Re: F1 2011 - problemy

Szymi napisał(a):Niestety u mnie nadal to samo... zawieszenie przy loadingu...
EDIT: Teraz działa, szkoda tylko że bez autosave bo muszę za każdym razem ustawiać klawisze itp... no ale jakos sobie poradzę. Dzieki za pomoc


Z tymi ustawieniami to nawet przy autosave nie działało.

marcinF1 napisał(a):a ja mam taki problem, niby w ustawieniach mam dx 11 ale bolidy sa matowe wogole sie nie swieca, nie jma odblasku co moze byc?


Wszystko zależy jak masz ustawione w opcjach graficznych. Ustaw w opcjach graficznych Vehicle Reflections na HIGH lub ULTRA
Ayrton Senna - na zawsze zostaniesz w pamięci
Komp: i7 6700 (3,41Ghz ) | NVIDIA 980GTX 4GB RAM | 16GB RAM
Avatar użytkownika
ASenna
 
Dołączył(a): Cz cze 01, 2006 15:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron