F1 2011 Spolszczenie

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Darencjo Śr lis 02, 2011 20:29  Re: F1 2011 Spolszczenie

kiedy zostanie wydane kolejne spolszczenie?
Darencjo
 
Dołączył(a): Pn paź 31, 2011 23:16

Postprzez Pan_Taczka Cz lis 03, 2011 11:13  Re: F1 2011 Spolszczenie

Witam.Mam mały problem z tym spolszczeniem.Niby instaluje je poprawnie ale po zainstalowaniu jezyk w grze wogóle sie nie zmienia z angielskiego na polski.Jedyne co sie zmienia to paleta kolorów w grze.Zaznaczam ze mam wersje orginalna.Czy moze miec to jakis wpływ na sama instalacje tego splszczenia.Prosze o odpowiedz wszystkich prawdziwych fanów tej serii oraz całej F1.Czym moze byc to spowodowane?Ten problem odnosnie nie mozliwosci zainstalowania tego spolszczenia?Z gory dziekuje za wszystkie opdowiedzi lub podpowiedzi.Próbowalem juz na wszelkie mozliwe sposoby i nic sie nie dzieje.Tak jak napisalem wczesniej zmienia sie jedynie paleta kolorow w grze na bardziej intensywne...
Pan_Taczka
 
Dołączył(a): Cz lis 03, 2011 11:05

Postprzez Radol Cz lis 03, 2011 11:20  Re: F1 2011 Spolszczenie

Darencjo napisał(a):kiedy zostanie wydane kolejne spolszczenie?


Myślę ze narazie pozostanie te na obecnym poziomie.
Poponuje wszystkim, który pobrali wczesniej spolszczenie aby jeszcze raz pobrali z mojego konta z chomika bo znalazła się nie przetłumaczona jedna kwestia "doniesień prasowych" i szybko zrobiłem "po cichu" mały uptade -tzn wrzuciłem nową, porawną instalke.
Oczywiście jest to już wersja poprawna - podmienia tylko tekst.

(na innych stronach także jest ta wersja)

W tej chwili, prawdę mówiąc przechodzę ciężką chorobę i nie za bardzo mi siedzenie przed komputerem i sprawdzanie dokładnie dalej spolszczenia, choć wiem ze sporo kwestii można by ułożyć stylistycznie lepiej lub inaczej sformuować zdania.
W wiekszości jednak byliśmy tak zmuszeni pisać, bo ogranicenia pewnych rzeczy na to nie pozwalały aby dobrowolnie interpretować zdania po angielsku.

W tej chwili nie powinno być rażących w oczy błędów, a bardziej mało widoczne błędy przecinkowe - choć i to w duzym stopniu podlegało korekcie.

Jeśli nie zauważymy innych poważnych błędów to tą wersje uważamy za ostateczną.
Nie widzę sensu wydawać kolejnej, w której niewiele byśmy zmienili.

EDIT:
do @Pan_Taczka

Spolszczenie w żaden sposób nie zmienia kolorów!! :D

Proponuje Ci tak:

1 Pobierz jeszcze raz z mojego chomika spolszczenie
2 Stwórz nowy folder na pulpicie
3 Uruchom instalator spolszczenia
4 Wskaz w instalatorze ten nowo utworzony folder i potwierdź
5 Wszystko co zostanie wypakowane do tego nowego folderu (3 katalogi) skopiuj i zamień (potwierdź zamianę) w głównym folderze z grą

Jeśli nie pomogło to znaczy że:
Problemem może być to, iż wczesniej było coś kombinowane w grze z jezykiem (zamiana nazw plików itp rzeczy)
Przeczytałeś gdzieś na necie sposób i było grzebane w plikach,a co gorsza może i w rejestrze
Odinstaluj i zainstaluj jeszcze raz grę a potem spolszczenie i nie powinno byc problemów
Radol
 
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 11:11
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Soyek Pt lis 04, 2011 14:50  Re: F1 2011 Spolszczenie

Witam serdecznie mam pytanko do tworzących patche, czy będzie spolszczony dialog(to co mówią) ???? Wiem ze to będzie raczej dość skomplikowane, ale fajne byłoby aby mówili tez po polsku....

ps naprawde robicie super spolszczenia, wielki szacun dla Tworzących
Soyek
 
Dołączył(a): Pt lis 04, 2011 14:47

Postprzez speed-crashday Pt lis 04, 2011 15:25  Re: F1 2011 Spolszczenie

Nie będzie, a przyczyna jest prosta - nie jesteśmy w posiadaniu profesjonalnego studia do nagrywania. Byłoby to wiele wiele trudniejsze niż spolszczenie tekstu i na pewno za darmo, nikt wam tego nie wykona.
Avatar użytkownika
speed-crashday
 
Dołączył(a): Śr maja 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 13581006

Postprzez Radol Pt lis 04, 2011 17:45  Re: F1 2011 Spolszczenie

Zrobiłem kiedyś taki mod pod GP4 (głos Borowczykai Sokoła), ale nie jestem pewien czy są tutaj odpowiednie narzędzia do plików audio z F1 2011 aby sie w to pobawić.

Sam osobiście nie widzę w tym żadnej wady - oryginalnie inżynier nie posługuje się językiem polskim.
Więc gra na tym za bardzo nie traci - to nasze przyzwyczajenie z wersji 2010.

W tym roku wydawcy nic nam nie dali po polsku, więc cieszmy sie że mamy choćby własne napisy.

EDIT:
W tej chwili robię kolejna korektę tekstu i "dopieszczam" bardziej niektóre teksty - szczególnie poprawność wiadomosci e-mail
Radol
 
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 11:11
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez speed-crashday Pt lis 04, 2011 18:36  Re: F1 2011 Spolszczenie

Soyekowi chodziło tu chyba bardziej o reportera zadającego nam pytania :)
Natomiast inżyniera, być może, da się jakoś przenieść z F1 2010.
Avatar użytkownika
speed-crashday
 
Dołączył(a): Śr maja 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 13581006

Postprzez Tomski Pt lis 04, 2011 22:04  Re: F1 2011 Spolszczenie

Z F1 2010 dużo by się nie zgadzało
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomski
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 15:17

Postprzez speed-crashday Śr lis 09, 2011 18:04  Re: F1 2011 Spolszczenie

Z dniem dzisiejszym kończymy pracę na spolszczeniem oraz wydajemy wersje finalną, dopracowaną (miejmy nadzieje) na ostatni guzik. Zostało wiele poprawione, porównując 'Release' do 'Final', ilość błędów była ogromna i wszystkie, które udało nam się znaleźć, zostały usunięte. Oczywiście, nadal można znaleźć tu jakieś błędy, lecz na pewno nie są one już tak rażące w oczy, więc jeśli miała by wyjść jeszcze jakaś poprawka, to tylko pod długim okresie czasu, kiedy nikt już nic nie znajdzie. Mamy tutaj cichą nadzieję na patch od CM, który zmienia linijki w plikach tekstowych - wtedy przy okazji można by było wprowadzić ewentualne poprawki. Co z modem Tomka? Tego nie wiemy i być może, jeśli będziemy mieli chęci zrobimy już całkiem dopracowaną wersję tego dodatku wraz z spolszczeniem. Dziękujemy za wsparcie!

LINK (CHOMIKUJ): http://chomikuj.pl/RadolSzczecin/F1+2011+FINAL+PL
LINK (HOSTUJE): http://hostuje.net/file.php?id=d1685f4e05b5db57fd75c8e5b1f4b081
LINK (RACEDEPARTAMENT): http://www.racedepartment.com/downloads/f1-2011-misc-102/f1-2011-pl-final-6036/
Avatar użytkownika
speed-crashday
 
Dołączył(a): Śr maja 28, 2008 16:02
Lokalizacja: Bydgoszcz
GG: 13581006

Postprzez DinX Śr lis 09, 2011 20:04  Re: F1 2011 Spolszczenie

Zauważyłem pewną rzecz, źle liczone są czasy podczas kwalifikacji, zdarzyło mi się w 3 kolejnych wyścigach GP Niemiec, GP Węgier i GP Belgii, chodzi dokładnie o to że czasy z poszczególnych sektorów nie równają się czasowi ogolnemu z danego okrązenia. Np. na Węgrzech czasy z poszczególnych sektórów miałem najlepsze z całej stawki a w tabeli byłem dopiero 3 bo do ostatecznego wyniku jak sobie to przeliczylem mialem dodana jakas 1 sek, w innym wyscigu ja miałem dobrze policzone a Vettel miał źle. Zauważyłem to po wgraniu poprzedniej wersji spolszczenia.
DinX
 
Dołączył(a): Pn maja 01, 2006 10:22
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Radol Śr lis 09, 2011 20:29  Re: F1 2011 Spolszczenie

Troszkę to pokręcone, w każdym razie spolszczenie nie ma tutaj kompletnie nic do tego jak naliczane są czasy.
Może to jakiś bug w grze, lub cos źle odczytujesz, ale to już w dziale problemy powinno być bo nijak ma się to do plików spolszczenia.

Robiąc tłumaczenie nie zmieniamy w żaden sposób tego, jak jest naliczany czas w grze, czy jest coś dodawane czy też nie.
Radol
 
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 11:11
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez mateusz97 Cz lis 10, 2011 18:12  Re: F1 2011 Spolszczenie

Znalazłem błąd w literówce. http://pokazywarka.pl/pj56i0/
Avatar użytkownika
mateusz97
 
Dołączył(a): Wt sie 30, 2011 20:40
GG: 3171586

Postprzez Radol Cz lis 10, 2011 22:15  Re: F1 2011 Spolszczenie

Dzięki - jest tego już naprawdę niewiele i trudno wychwycić takie pojedyncze błędy. :D
Radol
 
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 11:11
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez dominoziom2007 N lis 13, 2011 20:58  Re: F1 2011 Spolszczenie

Chyba niektórym to umknęło, ale pojawiło się spolszczenie od IS. I szczerze mówiąc, widząc screen'y (nie pobierałem owego), to teksty widzę są dobrze przetłumaczone:

Obrazek

Chociaż załamałem ręce nad pewną drobną kwestią:

Obrazek

Mianowicie chodzi o górne rogi HUD-a. No jak to wygląda??
Avatar użytkownika
dominoziom2007
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 13:18

Postprzez Radol N lis 13, 2011 22:58  Re: F1 2011 Spolszczenie

Powiem szczerze - błędów w spolszczeniu od IS jest o wiele więcej :D
Te na screenie to tylko początek (chcieli dobrze ale źle to wyglada)...reszta błędów ujawni sie z czasem w grze.
Nie o to chodzi by się ścigać na błędy typu przecinek czy inna literówka - chodzi o poważnejsze babole.

np. Różne zdania odnośnie Kubicy są w grze np "Uważasz, że jesteś w stanie utrzymać się przed Kubicą?"
Skąd Kubica u nich w Renault ? - powinien być Heidfield a takich zdań jest więcej.

Nazwy własnych GP przetłumaczyli "2011 FORMULA 1 SANTANDER GRAND PRIX WŁOCH"
Nazwy sesji są nie spójne - albo tłumaczymy po polsku albo po angielsku.
a tutaj mamy tak:
T (Trening),Q (Kwalifikacje),R (Wyścig)

Liczba Pit-stopów przetłumaczona została tak:
1 postój
2 postój
3 postój
Stop 4
Stop 5

Błąd jest też w LiveTimingu na monitorze (oznaczenie w chwili wyjazdu i zjazdu bolidu)
pojawiają się w tym momencie jakieś wyrazy AWANS i SPADEK

Zła odmiana niektórych nazwisk (imion) w zdaniach np ""Trudno będzie pokonać Toniona" , "Sądzisz, że utrzymasz się przed d'Ambrosiom?"....itd

Zdania w zespole HRT typu: "Sądzisz, że utrzymasz się przed Senną?"
Skąd oni Senne w HRT wzieli to nie wiem. :przewraca: ale takich zdań jest ponad 15 szt.

Oj nazbierało by się tego ale gdybym wszystko tutaj przytoczył ktoś by pomyślał że robie to złosliwie.
Pierwszą wersje mieliśmy też bardzo nieudaną...ale ostatecznie wyszło chyba lepiej.

My też nie ustrzegliśmy się błędów ale nie aż takich - teraz zaostały małe literówki (które i tak juz poprawiliśmy)
Jesteśmy bardziej do przodu w udoskonaleniu spolszczenia, bo nie ukrywam że udoskonalamy jeszcze naszą wersje Final praktycznie do perfekcji.
Nie zapominajmy że Oni też napewno poprawią tą wersje.


Pierwszą wersje mieliśmy też bardzo nieudaną...ale ostatecznie wyszło chyba lepiej.
Oczywiście ostateczną opinie zostawiamy graczom, ale sami nimi też jesteśmy i obiektywnie widać to co widać.
Pokazałem chyba dostatecznie, że nie zawsze znana grupa musi zrobić lepiej od mniej znanej, która też pracowała nad tym.
Radol
 
Dołączył(a): Śr lip 01, 2009 11:11
Lokalizacja: Szczecin

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron