F1 2012 - Projekt strony z setupami

Tematy związane z oficjalną grą F1 2010 by Codemasters

Moderator: Ekipa Gry

Postprzez Zakhary Pt wrz 28, 2012 20:42  F1 2012 - Projekt strony z setupami

Witam,

Pisałem poprzednio temat o projekcie strony z ustawieniami kontrolerów, ale zmieniłem zdanie (poprosiłem o usunięcie tamtego tematu). Wydaje mi się, że bardziej przyda się sensownie zorganizowany portal z setupami. Projekt ruszył, na razie zrobione w około 40%. Cały silnik strony wykonuję sam, więc biorąc pod uwagę realne życie trwa to wolniej niż pewnie powinno... I tutaj moja prośba o przedyskutowanie tematu. Czy znaleźliby się chętni, aby dołożyć swoją cegiełkę do ukończonego projektu i wrzucisz pierwsze materiały. Mam zamiar zareklamować stronę również pod patronatem Codemasters o ile to w ogóle wyjdzie. Musiałbym się dogadać z Community Manager'em.

Funkcje i zalety portalu:
    - schludny i miły dla oka design,
    - możliwość dodawania setup'ów przez każdego kto wejdzie na stronę w myśl zasady od wszystkich dla wszystkich,
    - zabezpieczenie anti-spam gdyby komuś się nudziło i chciał zrujnować, obciążyć bazę,
    - możliwość sortowania wg. kalendarza Grand Prix,
    - możliwość zaawansowanego sortowania wg. takich kryteriów jak: tor, pogoda, zespół, rodzaj rozgrywki, najlepszego czasu, dystansu lub nicku dodającego,
    - ogólnie objaśnienia dotyczące wpływu poszczególnych ustawień na parametry samochodu,
    - system oceny setup'ów pozwalający na łatwe dotarcie do tego co wg. użytkowników najlepsze,
    - możliwość edycji dodanych już przez siebie setup'u poprzez wprowadzenie kodu PIN przypisanego do każdego z nich (podawany przy wprowadzaniu setup'u).

Liczę na sugestie, pomysły i co najważniejsze dla mnie ew. pomoc w rozreklamowaniu tego pomysłu, kiedy zostanie ukończony. Nie mam pewności, że to wypali, ale mam nadzieję, że ten wątek nie odejdzie w niepamięć tuż po napisaniu. ;)

Mała namiastka wyglądu serwisu (rozważam otwarcie wersji po Polsku zaraz jak ukończę angielską):
Obrazek

Pozdrawiam,
Cromiell
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez General Pt wrz 28, 2012 21:43  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

Strona z setupami zawsze się sprawdzi, bo ludzie szukają je w różnych miejscach. Z pewnością system oceniania setupów poprzez głosowanie w jakiejś tam skali jest ciekawy.

Dodałbym też możliwość komentowania danego setupa, wtedy ludzie mogliby wrzucać swoje czasy uzyskane na danym secie lub podzielić się swoimi poprawkami do danych ustawień, dzięki którym uzyskali lepszy czas (na początku aby strona "żyła" można ustawić możliwość komentowania bez potrzeby tworzenia konta, a jako zabezpieczenie przed spamerami wprowadzić przepisanie kodu z obrazka czy coś w tym stylu).

Następnie bardziej szczegółowy podział rodzaju seta. Samo online nie wystarczy, przydałby się podział online quick race, online simulation, single player time trial, single player simulation. Jeżeli chodzi o same sety to mogłoby się wyświetlać jeszcze jedna rzecz - link do filmu z przejazdem. Niektórzy kręcą swoje hot lapy i wrzucają na YT, więc można im udostępnić dodatkowe pole na podanie odnośnika do czegoś takiego. To tyle z pomysłów.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
General
 
Dołączył(a): N lip 25, 2010 16:22

Postprzez Zakhary So wrz 29, 2012 10:37  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

Właśnie pracuję nad systemem kont. Uważam, że na dobry początek nie byłyby one potrzebne jednak biorąc pod uwagę mentalność ludzką to skończyłoby się na podszywaniu pod dany nick. Tak, czy inaczej wolę oddać projekt później, a w lepszej jakości.
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez Tomski So wrz 29, 2012 12:32  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

Pomysł dobry, kiedy mniej więcej można by go było przetestować??
Obrazek
Avatar użytkownika
Tomski
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2011 15:17

Postprzez Zakhary So wrz 29, 2012 14:09  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

Mam zamiar udostępnić pierwszą betę na dniach. Oczywiście nie będzie to jeszcze wersja w pełni funkcjonalna, ale pokaże mniej więcej na co będzie stać stronę. Przed chwilą skończyłem implementować system użytkowników.
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34

Postprzez Buhehe Pn paź 01, 2012 13:08  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

Jak dla mnie świetny pomysł.
Buhehe
 
Dołączył(a): N lip 29, 2012 10:47

Postprzez sebomur98 So lis 17, 2012 17:49  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

No i co z tą stroną ?
sebomur98
 
Dołączył(a): Wt maja 22, 2012 19:05

Postprzez Zakhary So lis 24, 2012 13:53  Re: F1 2012 - Projekt strony z setupami

Kompletnie nie mam na to czasu teraz. Jeżeli ktoś jest chętny to mógłby to kontynuować.
Avatar użytkownika
Zakhary
 
Dołączył(a): Cz wrz 23, 2010 20:34


Powrót do F1 - Codemasters

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron