Pasjonujące pojedynki

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Memphis So cze 02, 2007 9:11  

Pojedynek Schumachera z Hillem podczas Spa 1995. Brakuje obecnie takich kierowców i takiej walki na torze.

http://www.youtube.com/watch?v=DYWFl6TjfLg&mode=related&search=
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez TobaccoBoy So cze 02, 2007 10:38  

Po pierwsze - po "incydencie" z 1994 z Hillem i Schumim FIA zaczęła patrzeć na ręce kierowcom F1.... a Ci bezwzględnie wykorzystywali każdą okazję, by wykazać, iż przeciwnik swoją jazdą zagraża innym na torze. Niestety w F1 strasznie zmiękczono walkę na torze na życzenie samych kierowców. W innych seriach tego nie ma i mamy takie pojedynki.

Sprawa druga - te wasze youtube czy jak to tam się zwie teraz jest dobre, ale dawanie pojedynków czy jakiś innych zdarzeń w oderwaniu od reszty wyscigu jest troszkę naciągane i zmienia kontekst.
W 1995 ten wyścig został zapamiętany z innych powodów: gdyż Schumi w tak oczywisty sposób złamał zasadę nr 1 wśród kierowców "trzymania linii jazdy"; gdyż Schumi bronił się na slickach, gdyż wygrał ten wyścig przez co wielu widzów (w tym ja) było zniesmaczona tym GP. Dlatego też, gdy FIA umieściła w regulaminie zasadę jednego manewru ja i wielu innych wierzyło, iż "kanciarstwo na torze" zostanie ukrócone. I zostało w dużym stopniu. Dziś zaś na to mówi się WIELKIE POJEDYNKI, choć w rzeczywistosci wiele tych pojedynków to było ewidentne łamanie niepisanych (wtedy) zasad obowiązujących wśród kierowców wyścigowych.
TobaccoBoy
 

Postprzez Jacobser So cze 02, 2007 19:07  

Po GP Monaco 2007 mogę stwierdzić, że nie wiem co to są pasjonujące pojedynki. Po prostu już o nich zapomniałem. W miniony weekend wszyscy ustawili się rządkiem i tak jechali niemal aż do mety. Szkoda, że nie doszło do pojedynku Hamiltona z Alonso. Na pewno bylibyśmy świadkami pasjonującej walki. Szkoda, że teraz kierowcy jeżdżą ostrożniej.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Jędruś So cze 02, 2007 19:38  

Jacobser napisał(a):Szkoda, że teraz kierowcy jeżdżą ostrożniej.


Niestety, przepisy się zaostrzyły, a sami kierowcy nie chcą wylądować wbici w żelazną bande. :grin:
Obrazek
Nie kto inny jak człowiek stworzył piekło w samym środku raju.
Avatar użytkownika
Jędruś
 
Dołączył(a): Pn mar 12, 2007 13:48
Lokalizacja: Myszków
GG: 4983268

Postprzez SoBcZaK So cze 02, 2007 19:40  

kiedyś ogladałem na necie filmik (chyba z N. Laudą i kims tam jeszcze) jak bez przerwy wymieniali sie pozycjami :D to było coś pieknego jak ciągle sie wyprzedzali, ja generalnie nie przepadam za dawną F1 ale pojedynki w tamtych czasach to było naprawde coś, a dzisiaj to głównie procesje
P.S może ktoś wie o który wyścig mi chodzi, niech da linka tu na forum bo chętnie to jeszcze raz oglądne :grin:
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez TobaccoBoy So cze 02, 2007 19:42  

sobczak, zapewne Villeneuve i Arnoux Dijon'79. Wstyd, nawet jędruś zna. ;)
TobaccoBoy
 

Postprzez SoBcZaK So cze 02, 2007 19:48  

TobaccoBoy ja naprawdę nie pamiętam kto tam jeździl w tym wyścigu :P głównie dlatego żę ten filmik oglądałem ponad rok temu i pamiętam z niego tylko to żę co chwila sie wyprzedzali
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Cinek So cze 02, 2007 19:53  

NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez SoBcZaK So cze 02, 2007 19:57  

cinek dokładnie o ten filmik mi chodziło, te przednie spojlery wyglądaja ochydnie ale pojedynem fantastyczny
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Memphis Wt cze 05, 2007 10:13  

Pojedynki Schumachera z Montoyą. Tych dwóch się nie oszczędzało, a potem Montoya poszedł do McLarena i zdziadział:)

http://www.youtube.com/watch?v=l6xwLC9Vlkk
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez McMarcin Wt cze 05, 2007 11:01  

a pamiętacie ten pojedynek? Kto by się spodziewał, że Jean Alesi będzie tak walczył z Senną ;)
http://www.youtube.com/watch?v=APYUBcoc ... ed&search=
Avatar użytkownika
McMarcin
 
Dołączył(a): Pt sie 19, 2005 18:33
Lokalizacja: Elbląg

Postprzez Memphis Cz cze 07, 2007 8:12  

Pojedynku Schumachera z Coulthardem w Spa 98' raczej nie zapamiętamy z powodu popisu kunsztu na torze, ale bardziej ze względu na to co działo się w boxach.
http://www.youtube.com/watch?v=hsfQScvC5oI
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez TobaccoBoy Pt cze 08, 2007 16:56  

Memphis, jakiego pojedynku.
Dla ścisłości (dla młodszych):
MiSzCzu DUBLOWAŁ DC i ten nie mógł się zdecydować, gdzie zjechać, by Niemiec go minął. 9 lat temu ledwie pikawa nie nie siadła jak to ujrzałem.
TobaccoBoy
 

Postprzez Twarzer Pt cze 08, 2007 17:01  

Ale jemu chodzilo o konsekwencje w pitach. :)
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Zidi Pt cze 08, 2007 17:06  

Schumi po prostu nie widział go, przez tą fontannę wody, i to tak niestety wyszło, a wkurzył się, bo jego plany, dotyczące 3 MiSzCza, poszły w las :? Jednak, jakby spojrzeć z historycznego punktu widzenia, gdyby nie to, Hill nie wygrałby wyścigu, Jordan nie zdobyłby dubletu, a Schumi miałby większe szanse na zdobycie tytułu, co byłoby na niekorzyść Miki.
Na youtubie był wstawiony cały wyścig, jednak został on oczywiście usunięty, gdyż "łamał jakieś tam prawa". =_=*
Poza tym, ja nie jestem za oglądaniem takich "urywków". może z wyjątkiem, gdy chcę przeanalizować jakiś wypadek, czy obejrzeć filmik o kierowcy... :-P
Zidi
 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości