Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez FlyeThemoon Cz kwi 24, 2008 9:15  Śmierć Porządkowego w 2001r

Mam takie pytanie czy zginą jakiś porządkowy w 2001r na GP Australii, emm przy kraksie Ralfa z Jaquesem.
http://www.youtube.com/watch?v=FykeHwKUiMY Przejazd po trasie toru w Monaco(nie moje)
FlyeThemoon
 
Dołączył(a): Pt mar 02, 2007 17:21
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Master Cz kwi 24, 2008 11:07  Re: Śmierć Porządkowego w 2001r

Tak, niestety zginął. Dostał oponą z bolidu Villeneuve w głowę.
Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Rudas Cz kwi 24, 2008 11:17  Re: Śmierć Porządkowego w 2001r

Niestety tak. Został uderzony urwanym kołem w klatkę piersiową.

Wypadek miał miejsce na 3 zakręcie piątego okrążenia. Villeneuve próbował wyprzedzić Ralfa Schumacher, ale wjechał mu w tył. Samochód Villeneuva został wystrzelony w powietrze i wpadł na ścianę okalającą tor. Marszal został prawdopodobnie uderzony jednym z kół, które odpadło z BARa Villeneuva i przeleciało przez dziurę w płocie dla fotografów lub porządkowych machających flagami. Również siedmiu widzów odniosło niegroźne obrażenia.
Był to kolejny raz, kiedy linki zabezpieczające koła nie wytrzymały i pękły w czasie wypadku. Była to druga śmierć osoby z obsługi toru w ciągu 6 miesięcy. We wrześniu 2000 roku na Monzy podczas GP Włoch zginął marszal Paolo Ghislimberti.
http://pl.youtube.com/watch?v=cfEtxjDwB8s
"I would change nothing. I think F1 is fantastic as it is. If you want to watch a million meaningless overtaking manoeuvres and lots of shunts go and watch NASCAR or bikes or IRL or something." Peter Windsor
Avatar użytkownika
Rudas
 
Dołączył(a): Pt gru 07, 2007 18:35
Lokalizacja: Dębica/Warszawa

Postprzez Master Cz kwi 24, 2008 11:19  Re: Śmierć Porządkowego w 2001r

Master
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 15:10

Postprzez Cinek Pn kwi 28, 2008 19:45  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Pytanie głupie jak but, ale mnie zaciekawiło:
Ile wzrostu mieli najniższy i najwyższy mistrz świata?
NOBODY EXPECTS.
Avatar użytkownika
Cinek
 
Dołączył(a): N gru 03, 2006 0:30

Postprzez vero So maja 03, 2008 0:34  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

No nie wiem jak tu wam podpowiedziec... Moze niech ktos inny zada, bo znow zadalem zbyt trudna zagadke jak sie okazuje... A odpowiedz: pilot helikoptera latajacego nad torem (z kamera) mial specjalny przycisk, ktory wcisniety powodowal "wyplucie" ze zbiorniczka przy kamerze w bolidzie plynu do mycia obiektywu i w ten sposob bylo to czyszczone. Z tego co mi wiadomo, fucha pilota helikoptera nalezala do Henriego Pescarolo, bylego kierowcy f1.

to było w zagadkach, a ja mam pytanie czy to ten sam pescarolo który ma teraz zespół w le mans series?
http://www.ligadomowa.net ROZWÓJ W SERII F1 I W SERII WTCC !
Avatar użytkownika
vero
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 22:35
Lokalizacja: Znaleziono

Postprzez Twarzer So maja 03, 2008 9:53  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Wyglada na to, ze tak.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez vero Śr maja 07, 2008 21:27  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

noble miał jakiś zwiazek z F1 ?
http://www.ligadomowa.net ROZWÓJ W SERII F1 I W SERII WTCC !
Avatar użytkownika
vero
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 22:35
Lokalizacja: Znaleziono

Postprzez corey_taylor Cz maja 08, 2008 15:20  Kilka wydarzeń, proszę o pomoc:)

Witam wszystkich!
Jestem nowy na forum także jeśli nie ten dział albo jakieś inne rzeczy to proszę o wyrozumiałość.

Od dawna intryguje mnie kilka pytań, a mianowicie:
- Dlaczego w opisach wyścigów, w GP Belgii 1998, nie ma napisane, że po kilkudziesięciu sekundach wyścig został przerwany z powodu karambolu? Przejechało pięciu pierwszych kierowców a reszta się rozpieprzyła.
- Czy pamięta ktoś może co to był za wyścig, który to również został przerwany po kilku sekundach (nie padał deszcz), jednak z tyłu stawki wyfrunęło kilka bolidów na boki. Na youtube widziałem filmik i w tytule było nazwisko jakiegoś Japońca i coś, że mu brykę zakręciło czy coś takiego (nie jestem mocny z anglika).
- Czy ktoś pamięta, na którym to wyścigu (również była czerwona flaga) Heitheld (nie wiem czy dobrze napisałem :P chodzi o Nicka) urwał drzwi w SC?
- A właśnie no i dlaczego w tym wyścigu co Senna się zabił nie ma napisane, że przerwano wyścig po jego wypadku?

Wszystkim z góry ogromne dzięki za pomoc.:)
corey_taylor
 
Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 20:24

Postprzez Pokwa Cz maja 08, 2008 15:21  Re: Kilka wydarzeń, proszę o pomoc:)

corey_taylor napisał(a):- Czy ktoś pamięta, na którym to wyścigu (również była czerwona flaga) Heitheld (nie wiem czy dobrze napisałem :P chodzi o Nicka) urwał drzwi w SC?


http://www.youtube.com/watch?v=aUUUKuo8hXs

Interlagos 2002. To był medical car a nie SC
Miss You Kimi!
http://www.takeagift.pl/polecam:71634 Jak mnie nie lubisz to wejdź, zarejestruj się i wypełnij startową ankietę. Będę Ci dozgonnie wdzięczny.
Avatar użytkownika
Pokwa
 
Dołączył(a): Pn paź 01, 2007 18:55
Lokalizacja: Toruń
GG: 20964581

Postprzez cichy Cz maja 08, 2008 15:27  Re: Kilka wydarzeń, proszę o pomoc:)

corey_taylor napisał(a):Dlaczego w opisach wyścigów, w GP Belgii 1998, nie ma napisane, że po kilkudziesięciu sekundach wyścig został przerwany z powodu karambolu? Przejechało pięciu pierwszych kierowców a reszta się rozpieprzyła.

ponieważ wyścig zostaw wznowiony po wypadku na nowo, w T-Car'ach (samochodach zapasowych).

corey_taylor napisał(a):- A właśnie no i dlaczego w tym wyścigu co Senna się zabił nie ma napisane, że przerwano wyścig po jego wypadku?

bo nie przerwano.
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez slipstream Cz maja 08, 2008 15:37  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Pokwa napisał(a):http://www.youtube.com/watch?v=aUUUKuo8hXs

Interlagos 2002. To był medical car a nie SC


I nie był to wyścig tylko sesja Warm-up (tak, tak kiedyś było coś takiego jak 30-minutowa "rozgrzewka" w niedzielę przed wyścigiem).
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez pawel92setter Cz maja 08, 2008 15:46  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

I nie był to wyścig tylko sesja Warm-up (tak, tak kiedyś było coś takiego jak 30-minutowa "rozgrzewka" w niedzielę przed wyścigiem).

I to nawet nie tak dawno, ale jak ona wyglądała? Tak jak normalny trening? Bo jestem młody i nie pamiętam :D
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez slipstream Cz maja 08, 2008 15:52  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

pawel92setter napisał(a):I to nawet nie tak dawno, ale jak ona wyglądała?

Własciwie to tak... normalnie. Jak sesja treningowa. 30-minut jazdy dowolnej na torze. Właściwie to już nawet nie służyła robienia tam najlepszych czasów, a jakimś ostatnim poprawką set-upu przed wyścigiem. Zniesiona została oczywiście w związku z przepisem jaki wprowadzono, że po kwalifikacjach nie można już wprowadzać zmian w bolidach na wyścig. Dawnej była niemal całkowita dowolność - po kwalifikacjach można było zrobić za autem wszystko, a nawet wystartować innym do wyścigu nie mówiąc już ze na porządku dziennym była wymiana silnika.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez corey_taylor Cz maja 08, 2008 16:31  Re: Kilka wydarzeń, proszę o pomoc:)r

cichy napisał(a):bo nie przerwano.


Widziałem urywki tego wyścigu i pokazano czerwoną flagę, no i helikopter lądował na torze, chyba, że jak posprzątali to wznowiono wyścig.
corey_taylor
 
Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 20:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości