Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez kingkong Śr cze 15, 2016 7:31  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Wtedy przydzielano punkt za najlepsze okrążenie w wyścigu, a taki sam czas osiągnęło 7 kierowców.
kingkong
 
Dołączył(a): So lut 23, 2008 7:43

Postprzez Kazik Śr lis 02, 2016 21:45  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Mam pytanie do Wuja o ile zechce i może mi odpowiedzieć.
Przyszłoroczny Williams ma się nazywać FW 40 bo...40
Ja w swoich metrykach miałem zapisane zawsze, że debiut to niby 1975 (FW 02)
Jak jest? A te punkty Jacquesa Laffite to niby dla kogo? Nie pasuje mi to 40.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Patrick Śr lis 02, 2016 23:23  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Ówczesny Williams to było bardziej ISO-MARLBORO niż prawdziwy Williams, który jest w stawce od 1978 roku.

Wysłane z mojego C5303 przy użyciu Tapatalka
Nawrócony ze stwierdzenia "kiedyś było lepiej".
Patrick
 
Dołączył(a): Pt wrz 25, 2009 16:22

Postprzez FM WMR Cz lis 03, 2016 5:58  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

@Kazik ,@Yurek ładnie to wytłumaczył na głównej w komentarzu pod postem.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Postprzez Kazik Pt lis 04, 2016 15:10  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

No o.k.

Obrazek

Właściwie to nawet ten FW 01 (1974) mógłby być uznany jako pierwszy Frankowy. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Europejczyk Wt wrz 05, 2017 21:24  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Obrazek

Ktoś wie coś więcej na ten temat - jak to możliwe/ w jakich okolicznościach się to stało ?
:razz: Wiem, to tylko wikipedia PL ale jednak trochę dziwna sprawa :-D
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez bartoszcze Wt wrz 05, 2017 21:35  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Spojrzenie do angielskiej Wiki udziela odpowiedzi: to bzdura.

Ten incydent miał bowiem miejsce w kwalifikacjach.
"One man who failed to qualify was F1 new boy Helmut Marko from Austria who was running in Jo Bonnier's old McLaren. He fell out with the team when the car ran out of fuel on the first lap out of the pits"

http://www.grandprix.com/gpe/rr204.html
Nick Heidfeld w bezpośredniej rywalizacji zdobył więcej punktów niż Robert Kubica więc jest lepszym kierowcą wg kryteriów moderatora NN.
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/1/ff/bg/z4hd/6BNKBnMf2qPWcpNavB.jpg
Avatar użytkownika
bartoszcze
 
Dołączył(a): Pn wrz 09, 2013 21:39
Lokalizacja: Jeden z Wszechświatów

Postprzez Woolf Wt wrz 05, 2017 22:40  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Pewnie jakieś zamieszanie w obsłudze - pomyśleli, że już zatankowane, to pojechał. A w praktyce w baku było pewnie jeszcze resztkowe paliwo z ostatniego stintu.
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Europejczyk Śr wrz 06, 2017 7:14  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Ok, już wszystko jasne.. Dzięki :-)
Moja kolekcja autografów :)
Masz pytania odnośnie autografów ? Pisz na PW - z chęcią pomogę :)
Avatar użytkownika
Europejczyk
 
Dołączył(a): Cz sie 16, 2012 8:57
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
GG: 12972985

Postprzez --- So wrz 09, 2017 11:03  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Wg angielskiej Wikipedii, powołującej się w źródłach na jakieś dziwne archiwum FIA, Robert Doornbos w 2005 roku jeździł nie na licencji holenderskiej, a monakijskiej. Ktoś kto pamięta te czasy może potwierdzić? Albo jakieś info na podstawie wypowiedzi samego Doornbosa?
---
 
Dołączył(a): So mar 26, 2016 15:13

Postprzez MattF1 So wrz 09, 2017 13:34  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Obrazek
Tak to wyglądało w sezonie 2005.
Doornbos jeździł na początku kariery na licencji monakijskiej, gdyż można było ją dostać stosunkowo szybko i bez większego wysiłku, czego nie można było powiedzieć o tej holenderskiej. Po sezonie 2005 uznał że może poczuć się niezręcznie gdy uda mu się wygrać wyścig w F1 i podjął odpowiednie działania, aby w kolejnych latach startować już pod banderą holenderską.

Jeśli idzie o wypowiedź samego kierowcy, to wspomina o tym w ostatnim akapicie tutaj: http://www.gppits.net/magazine/exclusie ... _doornbos/
MattF1
 
Dołączył(a): So lip 31, 2010 14:09

Postprzez --- So wrz 09, 2017 14:22  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Wielkie dzięki. Nawet screen z flagą się znalazł, nie spodziewałem się tego.
---
 
Dołączył(a): So mar 26, 2016 15:13

Postprzez Voodoo N wrz 10, 2017 10:14  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Co ciekawe, w tym sezonie przy nazwisku na kombinezonie i samochodzie miał jednak flagę holenderską, zarówno w Jordanie, jak i Minardi.
Avatar użytkownika
Voodoo
 
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 18:53

Postprzez --- So wrz 30, 2017 11:42  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Ostatnio przy zadawaniu zagadki, gdzie fragment zawierał pytanie o kierowcę F1 jeżdżącego wcześniej w serii towarzyszącej, aż zaczęło mnie nurtować - czy byli jacyś kierowcy PSC, co dostali posadę przynajmniej testowego/rezerwowego/rozwojowego w F1? Lub na odwrót, ktoś kto był w F1 choćby trzecim kierowcą wystąpił w PSC?

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nie, patrząc na kompletną odmienność tych serii, ale z drugiej strony rzekomo (te plotki chyba były nawet przez niego potwierdzone) Giermaziak był blisko tego by prosto z PSC dostać się na trzecie miejsce któregoś z zespołów, najprawdopodobniej Marussi. I to pomimo tego, że o ile był bardzo dobry, o czym świadczy jego parę zwycięstw, to jednak do umiejętości mistrzowskich mu brakowało. Po tym widać, że niektórzy w F1 jednak patrzą na tą serię, i zaczęło mnie zastanawiać, czy nie ma przypadkiem kierowcy, który miał pewne epizody kariery w obu tych seriach.
---
 
Dołączył(a): So mar 26, 2016 15:13

Postprzez fordern So wrz 30, 2017 11:51  Re: Pytania i wątpliwości dotyczące historii F1

Oczywiście że byli, ale to raczej w odwrotnej kolejności - najpierw F1, a potem gościnne występy w PSC. Na przykład w 2003 jeden wyścig pojechali Ivan Capelli i Ricardo Zonta, a w 2004 gościnny występ na Nurburgringu (w ramach rundy towarzyszącej F1) zaliczył Timo Glock, aby dwa tygodnie później wystartować w barwach Jordana w GP Kanady, i nawet zdobyć dwa punkty! :-P

Lista jest dużo dłuższa, bo na 99% jestem pewien, że także i Markus Winkelhock zaliczył jakiś start, ale teraz nie mam czasu ni możliwości aby poszukać stuprocentowej pewności.
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron