Fontana ujawnia "sensacje" na temat Jerez '97

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez gregoff Cz wrz 21, 2006 19:19  

Czyli czeski film. Nikt nic nie wie. Ale Fontana coś kręci... czemu nie było ptzy tym Saubera skoro to chyba właśnie on miał najwięcej do powiedzenia w tej sprawi i chyba do niego by się zwrócił Todt a nie do Herberta...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez SPIDER Cz wrz 21, 2006 19:41  

Ja tak to przeczytałem jeszcze jak w szkole byłem.

W sumie to co ja mam mówić. Jakiś czas temy miałem ten wyścig na komputerze, i szczerze powiem, ze widziałem tam blokowanie Villeneuve'a.
Co do Fontany. Słowa te wypowiedziane w bardzo nieodpowiednim momencie. Schumi odchodzi i może zaczną powoli wychodzić takie ciche grzeszki jego kariery...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez deeze Cz wrz 21, 2006 20:42  

SPIDER napisał(a):Słowa te wypowiedziane w bardzo nieodpowiednim momencie. Schumi odchodzi i może zaczną powoli wychodzić takie ciche grzeszki jego kariery...

W drugim zdaniu tak naprawdę negujesz tezę wystawioną w pierwszym ;).
Ja uważam, że teraz jest odpowiedni moment na "rozliczenie" Schumachera z jego występków / Ferrari. O tym, co się stało powinni wszyscy fani F1 usłyszeć. Nie mówię tego jako adwersarz Schumiego - bo nim nie jestem. Za gościem nie przepadam, ale nie atakuję go też za każdym razem jak nadaża się okazja. Jeśli nie teraz to kiedy powinny wyjść na jaw takie "numerki" SPIDER? Akurat kończy karierę i będzie można na to wszysko popatrzeć z perspektywy - co się stało, już się nie odstanie, ale prawda powinna ujżeć światło dzienne.
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez Pussik Pt wrz 22, 2006 0:44  

Trudno cokolwiek stwierdzić, poza tym, że Schumi zyskał wtedy ponad 2 sekundy. Które mu wiele pomogły.
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez deeze Pt wrz 22, 2006 10:24  

Jeśli na ogół na dublowaniu maruderów jako pierwszy traci ten, który prowadzi, to powinno być odwrotnie - to Schumacher powinien był stracić całą swoją przewagę. Coś jest na 100% na rzeczy.

<OT>Pussik a cóż to za avatarek? :)</OT>
Courtesy is not expensive and can pay big dividends
...i okazało się, że J. Obrocki to burak.
Avatar użytkownika
deeze
 
Dołączył(a): Pt sty 13, 2006 2:41
Lokalizacja: Warszawa/Krosno

Postprzez slipstream Pt wrz 22, 2006 10:47  

Nie wiem już gdzie to upchnąć, bo apropos kontrowersji wobec michaela wypowiedział się także ostatnio David Coulthard (news i wypowiedzi w serwisie). Co jak co, ale DC kilkakrotnie miał sporo utarczków w MSem (Spa200, czy palec przyjaźni we Francji).

Wiem że to spory OT mogacy prowokować do dalszej oceny i weryfikacji kariery MSa, ale zakłądanie tematu "Kontrowersje wokół Michaela S." byłoby jeszcze bardziej prowokujące. W każdym bądż razie nie odchodzi w glorii i chwale i chyba żaden kierowca nie będzie żałował że sie nie bedzie z nim scigał i chyba nikt tak naprawdę nie przyzna, że rywalizacja z MSem była dla niego "przyjemnością i zaszczytem iż ścigał się z największym tego sportu)
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez gregoff Pt wrz 22, 2006 11:55  

slipstream napisał(a): "przyjemnością i zaszczytem iż ścigał się z największym tego sportu)


Massa chyba tak mówi. Kubek też stwierdził, że stanie na podium razem z Schumim to był wielki honor. Także kilku innych kierowców pewnie by go broniło. Poza tym z wozem wyczyniał prawdziwe cuda więc czemu na pewno aru kierowców cieszyło się kiedy przyjechali przed nim w jakimś wyścigu:P
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez SPIDER Pt wrz 22, 2006 16:19  

deeze napisał(a):Jeśli nie teraz to kiedy powinny wyjść na jaw takie "numerki" SPIDER?

No wiesz, odchodzi, to dla niego to bardzo źle, iż w takim momencie wychodzą te sprawy...
Jak zdobędzie MŚ, to będzie ono przyćmione właśnie tymi informacjami.
:-)
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Pussik Pt wrz 22, 2006 17:41  

Ostatnio się zastanawiałam. Czyje MŚ bym chciała ujrzeć:

Rossiego (3 wyścigi do końca, 21ptk straty)
czy
Schumachera (3 wyścigi do końca, 2ptk straty).

Z uwagi na różnorodność tych sportów, Rossi wcale nie jest na straconej pozycji. Jednak Musiałby 3x wygrać, a Hayden być 3. Schumacher wystarczy, że 2x wygra i 1x będzie 2-3.

Poziom trudności zbliżony.
Peter Windsor: Kimi, what do you think about the new revised Q3?
Kimi: I think so that I don't know what are you talking about. They changed Q3? Why they change it?
Avatar użytkownika
Pussik
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 8:12
Lokalizacja: się biorą dzieci?

Postprzez rafaello85 N wrz 24, 2006 10:53  

SPIDER napisał(a):Jak zdobędzie MŚ, to będzie ono przyćmione właśnie tymi informacjami

Nic podobnego :)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Mariusz Wt paź 03, 2006 6:16  Re: Fontana ujawnia "sensacje" na temat Jerez '97

Maraz napisał(a):Agrentyńczyk Norberto Fontana, który w 1997 roku reprezentował zespół Sauber, ujawnił ostatnio, że Jean Todt przed wyścigiem nakazał stajni Petera Saubera - korzystającej wówczas z silników Ferrari - blokowanie w wyścigu Jacquesa Villeneuve. Serwis GrandPrix.com wyszukał odpowiedni filmik na YouTube.com, na którym widać, że Fontana długo nie chciał przepuścić Villeneuve'a, choć chwilę wcześniej przepuścił bez najmniejszych problemów Schumachera.
http://www.youtube.com/watch?v=m8rv23q9sZM

Ile jest prawdy w tym co mówi Fontana - tego nie wiadomo, ale fakt faktem filmik ten pokrywa się z jego słowami. Można powiedzieć, że sprawiedliwości i tak stało się zadość, ale pozostaje pytanie, dlaczego Fontana mówi o tym akurat teraz...

Szczerze to byłem zaskoczony tą nowiną, nie spodziewałem się tego. Ciekawe, dlaczego akurat teraz zaczął o tym mówić?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Poprzednia strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 2 gości

cron