Pomoc w historycznej ściance

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez MrViper So maja 19, 2018 22:33  Pomoc w historycznej ściance

Witajcie. Nie udzielam się za dużo na forum, ale liczę na waszą pomoc i odzew ;]

Naświetlę sytuację: mam już od kilku lat 'obraz', wydrukowane na płótnie zdjęcie:

Obrazek

Lubię zagłębiać się w historię F1, ale to zdjęcie po prostu musiałem mieć na ścianie. Uwielbiam je i podoba mi się też fakt, że jak ktoś znajomy zapyta 'dlaczego akurat to zdjęcie' to o wszystkim na tym zdjęciu można coś opowiedzieć. Mistrz świata Jim Clark, wybitna konstrukcja Lotus 49, słynny zakręt Beckets na klasycznym torze Silverstone itp itd...

I teraz historia właściwa;] Rok temu się ożeniłem, miesiąc temu wprowadziliśmy się w końcu na swoje i zajmujemy się umeblowaniem i udekorowaniem mieszkania. W sypialni nad łóżkiem znajdzie się 10 ram/ramek różnej wielkości (od A3 do takich albumowych) - co do tego nie ma już wątpliwości, zostały zakupione i czekają na to co znajdzie się w środku. Po wielu pomysłach zaproponowałem w końcu, żeby żona po swojej stronie umieściła to co lubi, swoje hobby itp a ja po swojej swoje - dobrze wiedziała, że znalazłyby się tam same bolidy i najpewniej same Ferrari. I uwaga! Pomysł spodobał jej się na tyle, że postanowiła, żebym wszystkie ramki zrobił w tym stylu!! Olaboga, szok, niedowierzanie. Muszę działać szybko, bo jeszcze może zmieni zdanie :D Zwracam się zatem do was! Chodzi mi o zdjęcia głównie historyczne, ale mogą być też 2000+, byle kryła się za nimi jakaś ciekawostka. Dodatkowym atutem będzie, jeśli będą to bolidy Ferrari, bo do nich należy moje serce :-)

Przykładowo Niki Lauda w unoszącym się nad ziemią bolidzie na Flugplatz, Gilles Villeneuve w trakcie zaciętej walki z Rene Arnoux. Rozumiecie.

Warunek odgórnie na mnie nałożony jest taki, że zdjęcia muszą być czarno-białe, ale to już nie problem, tylko kwestia kilku sekund obróbki :)

Pomożecie? :grin:
Avatar użytkownika
MrViper
 
Dołączył(a): So maja 10, 2014 20:27

Postprzez JQ77777 N maja 20, 2018 11:37  Re: Pomoc w historycznej ściance

Bardzo dobre zdjęcie wybrałeś :grin:
Myślę że jedną z oczywistości jest:
Obrazek
ewentualnie:
Obrazek
:D

Do tego myślę nienajgorszym pomysłem jest Tyrrell P34 (jedyny sześciokołowiec który wygrał wyścig)
Obrazek

Jak coś jeszcze mi wpadnie to podrzucę :-)
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez lolek99 N maja 20, 2018 11:43  Re: Pomoc w historycznej ściance

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pomyśl Pan jeszcze o Kubicy jakimś! :)
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez Pauree N maja 20, 2018 12:17  Re: Pomoc w historycznej ściance

Na Kubicę by się przydało zostawić jedno miejsce i wkleić tam zdjęcie z pierwszego wyścigu po powrocie :) A kto wie, czy i nie spełni się kiedyś warunek Ferrari przy okazji :-?
Zanim rzucisz się komuś do gardła w obronie swoich racji, zastanów się czy zrobiłbyś to samo w realu... Na pewno byś tego nie zrobił - więc dlaczego chcesz robić to w internecie?
Avatar użytkownika
Pauree
 
Dołączył(a): Pn sty 01, 2018 12:00
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez JQ77777 N maja 20, 2018 13:14  Re: Pomoc w historycznej ściance

Jean Alesi, Kanada '95, jedyne zwycięstwo :-)
Obrazek
lub
Obrazek
:D
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez Yurek N maja 20, 2018 13:18  Re: Pomoc w historycznej ściance

Obrazek
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Yurek
 
Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 23:24
Lokalizacja: gdzieś w Europie

Postprzez JQ77777 Śr maja 23, 2018 11:30  Re: Pomoc w historycznej ściance

Czemu żaden z nas jeszcze nie wpadł na to?! :D
Obrazek
Pierwszy wyścig zaliczany do MŚ F1, Farina przed Fangio
Czarnobiałe? Jest. Historyczne? Nawet bardzo :twisted: Ciekawostka? Pierwszy oficjalny wyścig MŚ F1 to chyba wystarczająca ciekawostka :D
Avatar użytkownika
JQ77777
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 8:01

Postprzez MrViper Śr maja 23, 2018 12:05  Re: Pomoc w historycznej ściance

Szkoda tylko ze w "zlym" teamie zdobyl to mistrzostwo :D Ale zdjecie faktycznie dobre, trafi do folderu jak wroce do domu. Czeka mnie za jakis czas podjecie ciezkich decyzji, bo zbior ciagle rosnie i ciezko bedzie wybrac TOP10.
Avatar użytkownika
MrViper
 
Dołączył(a): So maja 10, 2014 20:27

Postprzez lolek99 Śr maja 23, 2018 18:05  Re: Pomoc w historycznej ściance

MrViper napisał(a):Szkoda tylko ze w "zlym" teamie zdobyl to mistrzostwo :D Ale zdjecie faktycznie dobre, trafi do folderu jak wroce do domu. Czeka mnie za jakis czas podjecie ciezkich decyzji, bo zbior ciagle rosnie i ciezko bedzie wybrac TOP10.


Oczywiście pokażesz nam rezultat końcowy? :D
Avatar użytkownika
lolek99
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 14:59
Lokalizacja: Jodłowa

Postprzez manieq Wt maja 29, 2018 20:45  Re: Pomoc w historycznej ściance

Obrazek
Felice Bonetto w Cisitalii D46, nie wiem gdzie ale zdjęcie jest tak kozackie, że ja musiałbym je na takiej wystawie mieć.
Obrazek
Obrazek
Bardzo dobre zdjęcie, tylko nie mam hiresa
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez MrViper Śr maja 30, 2018 6:15  Re: Pomoc w historycznej ściance

Wow, Maniq, zacna porcja. Przyznam, ze przy tym pierwszym zdjeciu opadla mi szczeka :D

Btw, cos w ten desen co podeslales
Obrazek

Takie dupsko Ferrari centralne z tylu, najlepiej wlasnie lata 70/80. Ni cholery nie moge znalezc :(
Avatar użytkownika
MrViper
 
Dołączył(a): So maja 10, 2014 20:27

Postprzez manieq Pt cze 01, 2018 0:59  Re: Pomoc w historycznej ściance

I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32


Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron