Co oznaczają te malowania?

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Wilu Śr mar 14, 2007 20:52  Co oznaczają te malowania?

Nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale mam pytanie co oznaczają te kolorowe malowania na górze bolidu?
Obrazek
w tym przypadku te jaskrawo żółte
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Postprzez Mariusz Śr mar 14, 2007 21:41  

Z tego co wiem, ten żółty aerodynamiczny element może być kamerą. Ponieważ są dwa takie same auta, a od ponad 10 lat numery startowe nie są już rozmieszczane w tak dużych rozmiarach, to własciwie tylko po kasku można rozpoznać, który to kierowca. W tym celu stosuje się odmienne malowania niektórych elementów, np. tutaj mamy na górze nad głową kierowcy, ale spotyka się też inne malowania na przednich skrzydłach, dziobie lub w innej przedniej części auta. O to chyba pytasz, prawda?
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez Sanchez Śr mar 14, 2007 23:36  

Wilu napisał(a):Nie wiem czy ktoś poruszał ten temat, ale mam pytanie co oznaczają te kolorowe malowania na górze bolidu?


Regulamin narzuca, aby w tym miejscu (między innymi) były kamery.
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Postprzez Jakuzo Cz mar 15, 2007 8:28  

Mariusz napisał(a):Ponieważ są dwa takie same auta, a od ponad 10 lat numery startowe nie są już rozmieszczane w tak dużych rozmiarach, to własciwie tylko po kasku można rozpoznać, który to kierowca. W tym celu stosuje się odmienne malowania niektórych elementów, np. tutaj mamy na górze nad głową kierowcy, ale spotyka się też inne malowania na przednich skrzydłach, dziobie lub w innej przedniej części auta. O to chyba pytasz, prawda?

Dodam jeszcze, że główny kierowca danego teamu, ma kamere czerwoną, drugi natomiast - czarną.
Oprócz tego np. Renault w sezonie 2005 i 2006 miało różne kolory na samym końcu nosa swoich bolidów, Alonso miał czerwony nosek, Fisichella czarny.

EDIT:
A zolte kamery maja zwykle kierowcy testowi (podczas weekendow GP).
Ostatnio edytowano Cz mar 15, 2007 8:40 przez Jakuzo, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
Jakuzo
 
Dołączył(a): Pt paź 14, 2005 19:48
Lokalizacja: zza winkla

Postprzez Wilu Cz mar 15, 2007 8:39  

Aha dziękuje wszystkim za odpowiedź, myślałem że to jakieś oznaczenia służące do rozrożniania bolidów, ale zmylił mnie ten jakskrawy żółty na bolidzie Wilimasa.
Avatar użytkownika
Wilu
 
Dołączył(a): Śr lut 14, 2007 14:51
Lokalizacja: Nysa / Opole

Postprzez fordern Cz mar 15, 2007 12:54  

kiedys te kamery byly z lewej i z prawej lekko cofniete? czy tez byly na gorze (do roku 96) bo w "Last lap of Ayrton Senna" kamera jest lekko cofnieta z lewej
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez Kid Cz mar 15, 2007 15:36  

Jakuzo napisał(a):Dodam jeszcze, że główny kierowca danego teamu, ma kamere czerwoną, drugi natomiast - czarną.


W tym roku to ma się zmienic. Drugi kierowca ma miec jaskrawozolta kamerę. Nie wiem czy to jest potwierdzone ale kiedys byl news o tym.
Obrazek
Avatar użytkownika
Kid
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 21:49
Lokalizacja: Kraków

Postprzez SPIDER Cz mar 15, 2007 16:45  

fordern napisał(a):w "Last lap of Ayrton Senna" kamera jest lekko cofnieta z lewej

Ona jest umieszczona w całkiem innym miejscu.
Co do kamer, to polecam temat o kamerach.
:)
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez horch Wt mar 27, 2007 20:17  Re: Co oznaczają te malowania?

Wilu napisał(a):co oznaczają te kolorowe malowania na górze bolidu?
(...)w tym przypadku te jaskrawo żółte

Zgodnie z artykulem 21.1 w roku 2007 pierwszy samochod teamu musi miec pomalowana obudowe kamery w kolorze jaskrawo-czerwonym a drugi jasrawo-zoltym w celu jedenoznacznej identyfikacji bolidu.
W 2006 byly to kolory czerwony (1), czarny (2) i zolty (3 - w czasie treningu).
Avatar użytkownika
horch
 
Dołączył(a): Cz sty 25, 2007 23:20


Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość