Mistrzowska a obecna forma Renault

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez K Pn cze 18, 2007 0:42  

Mam takie pytanie - dotyczy najlepszych bolidów.

Jak to jest, że np.: Renault, mistrz 2005 i 2006 teraz tak marnie przędzie. Na pewno zmiana kierowcy (odejście Alonso) + zmiana opon trochę na to wpływa, ale nie jest to chyba 100% powodów takich efektów. Jakby nie patrzeć BMW będące drugi sezon w mistrzostwach jest jak na razie w przodzie przed Renault.

Nie wierzę, żeby zespoły nie stosowały taktyki "jeżeli coś działa to zostawić".

Co zatem zdecydowało? Taki duży był postęp techniczny pozostałych zespołów?
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SoBcZaK Pn cze 18, 2007 1:20  

mnie się wydaje że generalnie całe nadwozie itd nie jest dobrze dostosowane do nowych opon, kierowcy Reno mówili że mają problem z przyczepnością no i też kierowcy nie są takiego pokroju jak Alonso ale główną wine ponosi bolid który nie jest tak dopracowany do opon
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez TobaccoBoy Pn cze 18, 2007 8:11  

Opony, opony i jeszcze raz opony. Co jak co, ale sporą część sukcesu Renault z 2005-2006 to był ich ścisły związek z Michelin.
Gdy Michelin odszedł nagle rozwiązania technologiczne zastosowane w bolidzie jak i cała koncepcja jego okazuje się słaba.
Brak balansu, brak trakcji i kilka innych problemów jest wynikiem nie przystosowani bolidu do Bridgestone. Teraz inżynierowie z Renault próbuj "łatać" R27 i szykują R28. Symmond przyznaje, ze to będzie inna koncepcja.

No i brak gwiazdy - przewodnika, który umiałby motywować zespół do pracy. Takimi gośćmi byli Schumacher (w końcu od czasów Benettona z 1994 nadal pracuje tu 70% składu) czy Alonso. Ta ekipa m taki styl....
TobaccoBoy
 

Postprzez fordern Pn cze 18, 2007 11:58  

ja słyszałem że za długo dopieszczali R26, bo chcieli mieć tytuł najlepszego konstruktora, i Alonso chciał mieć tytuł mistrza też, ale też jak napisali wcześniej koledzy, OPONY firmy Michelin były robione pod R26 8)
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Postprzez K Wt cze 19, 2007 23:26  

Doedukowałem się trochę i rzeczywiście wyczytałem, że głównie winę ponoszą opony i na Bridgestone'ach balans Renault miało najgorszy w całej stawce. Ehhh - teraz o balansie muszę się pouczyć :P bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić jak opony na niego wpływają. Balans kojarzy mi się z wyważeniem bolidu, więc jeżeli balans ucierpiał, to opony Bridgestone muszą mieć inny ciężar i... przednie mają inną masę niż tylne? Idę do artykułu o oponach...
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez TobaccoBoy Śr cze 20, 2007 0:26  

Bridgestone inaczej "lepią się" do nawierzchni. - to najprostsze wytłumaczenie. Inna geometria i zachowanie opon w styku.
TobaccoBoy
 

Postprzez wozszym Cz cze 21, 2007 11:37  

A ja czytałem że "zbyt mocno" walczyli o mistrzostwo 2006 i nie mieli czasu dobrze przygotować się do tego sezonu i do bridgestonów
F1 Racing!
Avatar użytkownika
wozszym
 
Dołączył(a): Śr maja 02, 2007 17:31
Lokalizacja: z gór

Postprzez Jacobser Cz cze 21, 2007 19:18  

Renault musiało zaliczyć doła po dwóch mistrzostwach. Nie mówię, żeby zespół osiadł na laurach, ale na pewno zwolnił tempo rozwoju, podczas gdy najgroźniejsi rywale poszli ostro do przodu. Renault ciężko też przystosować się do nowych opon i do nowego składu. Alonso nawet jak coś nie szło jak powinno dojeżdżał w pierwszej piątce, a Fisico niekoniecznie.
Formuła 1 - formuła,którą kochasz.
"F1 Racing"
Jacobser
 
Dołączył(a): Śr lis 23, 2005 21:55
Lokalizacja: Kraków

Postprzez K N lip 01, 2007 22:30  

Chciałbym wrócić do tematu po dzisiejszym wyścigu, dodatkowo w świetle wypowiedzi zespołu Renault i BMW po kwalifikacjach. Obie drużyny biją się o trzecie miejsce - jak na razie lepiej wychodzi to BMW. Faktem jest też, że pomimo wszelkich statystyk i najszybszych przejazdów to BMW pobiło Renault na ich podwórku. Obie drużyny oczywiście obstają przy swoim.

Flavio i spółka wykonali kawał pracy co było widać w kwalifikacjach. Widać, że teraz balans bolidu jest lepszy niż wcześniej.

Trzecie miejsce w klasyfikacji jest tylko jedno i ktoś je zajmie. Ja stawiam na to, że mimo wszystko BMW utrzyma prowadzenie. Dlaczego? Zespół się dociera, bolid jest (odpukać) coraz mniej zawodny. No i oczywiście kierowcy!
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez SoBcZaK N lip 01, 2007 22:59  

Renault już prowadzi się lepiej, widać to po jeździe obu kierowców, jak sobie przypomnę GP Australii i wycieczki Heikiego poza tor.... dziś już jest lepiej ale póki co tylko podgryzają BMW, może w drugiej połowie sezony doczekamy się bardziej zażartej walki...
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Darth ZajceV N lip 01, 2007 23:47  

sobczak napisał(a):może w drugiej połowie sezony doczekamy się bardziej zażartej walki...


Ja spoglądam pod tym kątem już na przyszły sezon. Renault coraz lepiej odrabia zadanie domowe i wydaje mi się, że ustabilizowało się już na pozycji czwartej siły. Jeśli ich progresja będzie się utrzymywała to w przyszłym roku powinni móc walczyć o podium. BMW deklaruje to już od początku, Ferrari prawie zawsze jest szybkie, a nagły spadek formy McLarena jest wątpliwy. Jeśli w przyszłym roku pojawią się 4 bolidy zdolne walczyć o mistrzostwo to może być naprawdę ciekawie.
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Miaja Menant Pn lip 02, 2007 8:15  

Darth ZajceV napisał(a):Jeśli w przyszłym roku pojawią się 4 bolidy zdolne walczyć o mistrzostwo to może być naprawdę ciekawie.

W następnym sezonie będą zmiany w przepisach i nie wiadomo, jak wpłynie to na formę poszczególnych zespołów. Z jednej strony Renault i BMW-Sauber mogą dogonić przez to czołówkę, z drugiej McLaren i Scuderia mogą powiększyć dystans między sobą a resztą stawki.
W 99% chodzi o sławę. 100% oznacza śmierć.
Sir Henry O'Neal de Hane Segrave
Avatar użytkownika
Miaja Menant
 
Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:28
Lokalizacja: Warszawa-Praga
GG: 9342498

Postprzez K Pn lip 02, 2007 11:50  

Podczas transmisji telewizyjnych i ujęć z kokpitu przypatrywałem się komu częściej świeci się TC i jeżeli mnie wzrok nie myli, to Kubica wypada chyba lepiej niż Hamilton pod tym względem.

Ktoś może wie jak wypadają pod tym względem kierowcy Renault?

Myślę, że to właśnie zniesienie kontroli trakcji będzie najcięższe dla kierowców.
Avatar użytkownika
K
 
Dołączył(a): Pn cze 04, 2007 19:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez gregoff Pn lip 02, 2007 12:30  

Częstotliwość pojawiania się TC zależy od zespołu i od silnika jaki mają zamontowany. Reno od zawsze ma najlepszą TC... i tak sobie myślę, że może to być jedna z przyczyn trochę gorszej jazdy Alonso...
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Endrju Szopen Pn lip 02, 2007 12:34  

Renault wcale nie ma takiej dużej zniżki formy jak to się wydaje: przecież Fisico też nie błyszczał w poprzednich sezonach, ale rzeczywiście szło mu lepiej. Tu głównie chodzi o Alonso, a konkretniej o jego brak: gdyby został, Renault pewnie byłoby lepsze od BMW, albo przyanjmniej walczyłoby z nimi łeb w łeb... Chociaż nie wiem, czy to co mówię ma sens, bo zawsze jak coś powiem to od razu wszyscy mówią, że gadam głupoty... :D
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron