Najciekawsze sezony w F1

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Pieczar Cz gru 29, 2005 15:42  Najciekawsze sezony w F1

Od paru dni oglądam sobie highlighty ze starych sezonów (od 1980 roku) i aż mi się łezka w oku kręci, jak widze Prosta, Senne, Mansella i Piqueta walczących na torze (nie w boksie jak obecnie) :-( . Wtedy to były czasy - aż ciężko wybrać ten jeden najlepszy sezon - 1983 - walka między Prostem i Piquetem do ostatniego wyścigu, 1985 - pierwszy tytuł Prosta i pierwsze zwycięstwa Senny, 1986 - walka o tytuł między Mansellem, Prostem, Piquetem i Senną, rozstrzygnięta w ostatnim wyścigu, przez złapanie gumy przez Mansella (Prost zgarnia wszystko), 1987 - Mansell vs Piquet (znowu pech Brytyjczyka...) lata 1988-1990 - rywalizacja między Senną i Prostem, 1991 - wspaniała walka między Senną i Mansellem do końca... Może Wy znacie też jakieś ciekawe sezoniki - z chęcią poczytam o tym co działo się kiedyś w F1 :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Nelson Piquet Cz gru 29, 2005 15:58  

1983 :D
Pieczar napisał(a):1983 - walka między Prostem i Piquetem do ostatniego wyścigu

bardzo dobry sezonik trzeba też dodać że Ferrari z Arnouxem i Tambay
też mogło zgarnąć tytuł ale nie poszło im w Brands H.
1986 też był dobry.
ja tam uważam że nelson był the best :grin: mistrz żartowniś.
...a w to 83 bernie na monzie pchał Laude w boksie heh
Nelson Piquet
 

Postprzez Bart Cz gru 29, 2005 17:49  

1994 - zapowiadało się, że po śmierci Senny nic nie będzie w stanie przeszkodzić Schumiemu w zgarnięciu tytułu, a tu nieoczekiwane zwroty akcji, brawura Niemca, dobra postawa Hilla i Williamsa, aż w końcu emocjonujący "showdown" w Adelaide. Mimo, że to nie taka daleka przeszłość, to jednak mimo to był to ciekawy (choć pechowy :-? ) rok.
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez Pieczar Cz gru 29, 2005 18:35  

1994 to w zasadzie nowa era w F1. Zmieniły się przepisy, wprowadzono tankowanie, no i odszedł ostatni z wielkich mistrzów z lat 80 :(.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez SPIDER Cz gru 29, 2005 18:45  

Bart napisał(a):1994

W GP Wielkiej Brytanii Schumacher dostał czarną flagę (którą potem zignorował). Sytuacja ta wynikła z tego, że na Formation Lap Schumacher wyprzedził Hilla gdy ten nagle zwolnił czy jakoś tak. Schumi miał się zatrzymać i zaczekać aż Damon łaskawie przyspieszy. Zresztą potem Schumi zwolnił i go piścił. Może mi ktoś powiedzieć dlaczego sędziowie tak to zinterpretowali :?:. Efektem było zawieszenie Schumachera na dwa wyścigi.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez viertolcia Cz gru 29, 2005 18:52  

SPIDER napisał(a):Zresztą potem Schumi zwolnił i go piścił

po czym zrobił za chwile to samo drugi raz... przy czym Hill niespecjalnie zwolnił... :? Ogólnie Schu w tamtych czasach był bardziej wyrazisty (choć oczywiści enei bardziej sympatyczny, ale miał charrrakter) :P
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Bart Cz gru 29, 2005 19:12  

viertolcia napisał(a):Ogólnie Schu w tamtych czasach był bardziej wyrazisty (choć oczywiści enei bardziej sympatyczny, ale miał charrrakter)

I stracił ten charakter dopiero po roku '97, kiedy wiadomo co się stało. Poza tym tamten sezon także był ciekawy. Koronowano JV już przed rozpoczęciem rozgrywek, a tu proszę. Rywalizacja do ostatniej eliminacji, niesamowite quale w Jerez i kolejny "showdown".
Avatar użytkownika
Bart
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 20:45
Lokalizacja: Kąśna Dolna/Kraków
GG: 1284088

Postprzez Nelson Piquet Cz gru 29, 2005 19:12  

viertolcia napisał(a):Ogólnie Schu w tamtych czasach był bardziej wyrazisty (choć oczywiści enei bardziej sympatyczny, ale miał charrrakter)

heh zgadzam się w 100% ,ostatnio mu już tego brakuje ,ale to dobrze. :D
1994 to był świetny sezon ,dobrze że zmienili te przepisy i zakazali tych elektronicznych pomocy.
przez dwadzieścia lat ciągle Williams/Ferrari/Mclaren miał mistrza a tu świeża krew. M Schumacher zasłużenie wygrał .Ja uważam ,że gdyby wygrał Hill było by nie fair -za dużo zyskał na przesadnych karach michaela :) ..ale jak michael zmiażdżył swoich kolegów z zespołu.
A jeśli idzie o Australie to moim zdaniem Adelajda to jeden z najlepszych torów.
mam też do tego sezoniku sentyment przez gp2. :)
Nelson Piquet
 

Postprzez PABLO Cz gru 29, 2005 20:28  

Ciężko wybrać ten najlepszy sezon, przede wszystkim trzeba rozdzielić na sezony okiem obserwatora obiektywnego bądź niesympatyzującemu żadnemu kierowcy, gdyż tak to oczywistą odpowiedzią jest dla mnie to, że najlepsze sezony to: 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004. :P
PABLO
 

Postprzez Mariusz Cz gru 29, 2005 20:28  

Najciekawsze sezony w F1


Ja intresuję się F1 od roku 1994. Według mnie najciekawsze były sezony 1995 i 1996.
Avatar użytkownika
Mariusz
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 7:00
Lokalizacja: Puławy
GG: 1111640

Postprzez sEB-q Pt sty 13, 2006 15:15  

więc po kolei 1982 (tragiczny ale bardzo nieprzewidywalny)
1986 i do tego jaki finał !!ile razy ogladam ten wyscig to sie zastanawiam co czuł wtedy Mansell

1990 świetny sezon do samego finału

1993 Boskie pojedynki Prosta i Senny
Ayrton Senna - My name is legend
Avatar użytkownika
sEB-q
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez odiss Pt sty 13, 2006 17:03  

1992 - pierwszy sezon który obejrzałem od A do Z, i pamietam każdy wyscig. Kibicowałem Mansellowi od 1991 i nie moglem przeboleć że przegrał z Senną (nie doceniałem wtedy Brazylijczyka) i po wspaniałym 1992 roku Mansell wreszcie siegnał po korone mistrza. Długo na to czekalem.

Najlepiej pamietam Grand Prix San Marino, oraz deszczowe Grand Prix Hiszpani w Barcelonie.. no i fruwanie Patrese'go podczas Grand Prix Portugalii... To był szok... ehh.. moge w nieskończonosc wymieniac :)
odiss
 

Postprzez Nelson Piquet So sty 14, 2006 0:18  

hmm jeśli idzie o najlepsze wyścigi to moim zdaniem chyba jednak-1986 - 5 mistrzów świata na raz w najlepszych autach Rosberg , Senna ,Mansell ,Piquet , Prost. oprócz tego w środku stawki mieszał mistrz z 1980 r. Alan Jones ,a na torze fruwali młody Berger i zapomniany troche luzaczek Johansson. w tym sezonie było naprawdę dużo walki na torze ,dramatycznych pogoni. i brakuje tych ogni z rur wydechowych potężnych turbo bez kontroli trakcji. :(
ps.
ale ostatni sezonik tez byl calkiem calkiem.
Nelson Piquet
 

Postprzez sEB-q So sty 14, 2006 17:47  

A właśnie Marcin jak cos to mam pare nowych rzeczy min. 50 Years of F1 on board,93 Japonia , no i Australia 1986 ale w super jakości :) jak cos to dsj znac na gg albo mailem
Ayrton Senna - My name is legend
Avatar użytkownika
sEB-q
 
Dołączył(a): Wt kwi 19, 2005 15:32
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Mathef Śr sty 25, 2006 16:15  

Nie bede sie wypowiadał o sezonach których nie widziałem. Ale wydaje mi sie ze ciekawy był sezon 2001. Nie wiem ale według mnie to był sezon przejściowy pomiędzy nową Formułą 1 a Starą F1. Hakkinen,Frentzen,Villeneuve,Alesi,Schumacher kontra
Montoya,Alonso,Raikkonen,Button,Heidfeld.
Avatar użytkownika
Mathef
 
Dołączył(a): Pt kwi 22, 2005 15:54
Lokalizacja: zydomu

Następna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości