Najciekawsze sezony w F1

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Woolf Śr lut 17, 2010 12:19  Re: Najciekawsze sezony w F1

Angulo napisał(a):
Tak się zastanawiałem w trakcie oglądania wszystkich wyścigów sezonu 1999, jakim cudem McLaren przegrał tytuł konstruktorski?Co więc przeszkodziło Brytyjczykom w zdobyciu obu tytułów?

Właśnie te awarie, nieograniczone szczęście Ferrari i błędy kierowców przyczyniły się do takiego, a nie innego rozwoju sprawy. W 2000 i 2005r. Maki w podobny sposób stracili oba tytuły. To zdecydowanie najbardziej pechowy zespół w historii F1. :-?

Ja bym powiedział, że jednak Toyota :-)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Piru Śr lut 17, 2010 13:20  Re: Najciekawsze sezony w F1

Co ty z tym szczęściem/pechem Angulo? Prawda jest taka, że szczęście sprzyja lepszym :twisted:
Piru
 

Postprzez Arnulf Śr lut 17, 2010 14:28  Re: Najciekawsze sezony w F1

Angulo napisał(a):To zdecydowanie najbardziej pechowy zespół w historii F1.


Pechem możemy nazwać awarie, ale na pewno nie błędy kierowców. A tych było mnóstwo. Gdyby Hakkinen i Coulthard uniknęli chociażby połowy swoich własnych błędów, tytuł miałby McLaren. Na potwierdzenie moich słów przywołam takie wyścigi jak GP San Marino, Monako, Austrii, Niemiec (tutaj mam na myśli Coultharda, który najpierw rozwalił skrzydło przy wyprzedzaniu Salo, a potem ściął szykanę przy wyprzedzaniu któregoś z Prostów), Włoch, Japonii. W każdym z tych wyścigów albo Hakkinen albo Coulthard popełniali błędy z własnej winy, nie mając tuż za tylnym skrzydłem żadnego z czerwonych bolidów Ferrari. McLareny były awaryjne w 1999, ale na pewno nie do tego stopnia, żeby z tego powodu przegrać tytuł z Ferrari, prowadzonymi przez Irvine'a i Salo.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez qTeck Cz lut 18, 2010 11:12  Re: Najciekawsze sezony w F1

Te liczne awarie i błędy własne odcisnęły piętno nie tylko w WCC, ale również w walce o tytuł kierowców bo powiedzmy sobie szczerze - w "normalnych warunkach" Irvine nie miałby szans walki o mistrza, mało tego nawet Frentzen się włączył do walki, co na początku tamtego sezonu wydawało się absolutnie niemożliwe. Oj gdyby w taki sam sposób Mika prezentował się w 1999 roku tyle tylko, że z Schumim obecnym na gridzie, statystyki wyglądałyby nieco inaczej.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Arnulf Pt lut 19, 2010 10:13  Re: Najciekawsze sezony w F1

qTeck napisał(a):mało tego nawet Frentzen się włączył do walki


Właśnie, Frentzen mógł sprawić niemałą sensację w 1999 roku. Był naprawdę w dobrej sytuacji przed GP Europy, 10 punktów straty do liderów, ale zdobył PP do wyścigu w Niemczech. I pewnie wygrałby ten wyścig gdyby nie awaria. Szkoda, że tak się nie stało, bo Niemiec imponował przez cały sezon równą i bezbłędną jazdą. Nasunęło mi się jeszcze na myśl, że sezony 1999 i 2008 były bardzo podobne do siebie :). Lider McLarena popełniał błędy, liderem Ferrari został niespodziewanie kierowca nr 2, który także nie imponował swoją jazdą, a z tyłu kierowca ze słabszego zespołu prawie do końca walczył o tytuł :).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez qTeck Pt lut 19, 2010 17:52  Re: Najciekawsze sezony w F1

W rzeczy samej, często na zagranicznych forach porównywano zeszłoroczny sezon do 1999 i Kubicę do Frentzena. Rzeczywiście Niemiec przed ostatnią europejską rundą tamtego sezonu był na fali, wcześniej na Monzie odrobił aż 10 pkt do Hakkinena (co ciekawe podobnie jak w wypadku Hamiltona niektóre media zarzucały Latającemu Finowi słabą psychikę) i na Nurburgingu startował z PP, i wyglądał na jednego z faworytów wyścigu do momentu swojej awarii. Nawet jednak jeśli w tym konkretnym wyścigu wszystko poszłoby po myśli HHF to nadal byłoby to zbyt mało na pokonanie Miki - Jordany traciły zbyt wiele do czołówki w Malezji i nie dałoby się tego odrobić w na Suzuce. Podsumowując gdybania - McLareny były zbyt szybkie, aby zagroziła im zwyżka formy żółtych.
I like my sugar with coffee and cream.
Avatar użytkownika
qTeck
 
Dołączył(a): Wt wrz 23, 2008 23:23
Lokalizacja: Brieg/Breslau

Postprzez Yurek So lut 20, 2010 0:02  Re: Najciekawsze sezony w F1

Jak gdybać to na całego, HHF miałby 16 punktów więcej gdyby nie elektryka na Nurburgringu i wypadek w Kanadzie. Poza tym nie ukończył jeszcze dwóch wyścigów. Cały sezon imponował wspaniałą, równą jazdą. Pamiętam, jak miałem łzy w oczach, gdy na Nurburgringu Jordan 199 z numerem 8 stanął po wyjeździe z boksów i już nie ruszył, ale co się dziwić, miałem 11 lat :)
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Yurek
 
Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 23:24
Lokalizacja: gdzieś w Europie

Postprzez Piru So lut 20, 2010 8:29  Re: Najciekawsze sezony w F1

To był świetny wyścig.Też było mi szkoda HHF, ale jeszcze bardziej Fisico :-?
Piru
 

Postprzez SPIDER So lut 20, 2010 11:02  Re: Najciekawsze sezony w F1

Generalnie tamten wyścig na Nurburgringu to grubsza historia, bo zmienne warunki atmosferyczne spowodowały niezły show. Herbert tam wygrał w Stewarcie, nie?
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Piru So lut 20, 2010 11:08  Re: Najciekawsze sezony w F1

Tak, ale prowadzili tam wcześniej HHF,DC,Ralf i Fisico, o ile dobrze pamiętam.I ten dramat Badoera...
Piru
 

Postprzez Twarzer So lut 20, 2010 11:18  Re: Najciekawsze sezony w F1

SPIDER napisał(a):Generalnie tamten wyścig na Nurburgringu to grubsza historia, bo zmienne warunki atmosferyczne spowodowały niezły show. Herbert tam wygrał w Stewarcie, nie?

Taa, zdecydowanie jeden z najlepszych wyscigow lat 90tych. Imo jedynie Meksyk 90 przebija go.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Yurek So lut 20, 2010 13:55  Re: Najciekawsze sezony w F1

Wspaniały wyścig. Gdyby Irvine nie stał na wymianie kół prawie pół minuty, mógłby być mistrzem świata, bo byłby piąty - 76 punktów, Hakkinen szósty - 75. Badoer płakał, ale co się dziwić, niecodziennym widokiem było wtedy Minardi na czwartym miejscu.
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Yurek
 
Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 23:24
Lokalizacja: gdzieś w Europie

Postprzez rado123F1 So lut 20, 2010 15:58  Re: Najciekawsze sezony w F1

Zresztą ja w ubiegłym roku na YT widziałem ten wyścig w całości i dramaturgia powalała na kolana. Teraz takie wyścigi się nie zdarzają :(
"Także tego... Ale że Dudka nie wzięli na mundial?"
rado123F1
 
Dołączył(a): Pn lip 13, 2009 17:17
Lokalizacja: Prudnik

Postprzez SoBcZaK Wt mar 02, 2010 11:01  Re: Najciekawsze sezony w F1

Witam, mam takie pytanie odnośnie sezonu 2004- które wyścigi warto obejrzeć (pomimo dominacji Schumiego) pytam bo nei chce mi się w ciemno pobierac całego sezonu a potem patrzeć na nudne wyścigi
Formuła 1 kiedyś- kosztowna, szybka, piękna...
Formuła 1 dziś- coraz tańsza, coraz wolniejsza, coraz brzydsza...
Avatar użytkownika
SoBcZaK
moderator
 
Dołączył(a): So lut 03, 2007 19:55
Lokalizacja: from SPARTA!!!
GG: 24742679

Postprzez Yurek Wt mar 02, 2010 14:55  Re: Najciekawsze sezony w F1

SoBcZaK napisał(a):Witam, mam takie pytanie odnośnie sezonu 2004- które wyścigi warto obejrzeć (pomimo dominacji Schumiego) pytam bo nei chce mi się w ciemno pobierac całego sezonu a potem patrzeć na nudne wyścigi

Monako, bo Schumacher odpadł, a wygrał "kolejkowicz"
Obrazek Obrazek
Avatar użytkownika
Yurek
 
Dołączył(a): Śr sie 19, 2009 23:24
Lokalizacja: gdzieś w Europie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron