Najciekawsze sezony w F1

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez dex Cz kwi 13, 2006 9:06  

ja tez jesyem sentymentalny jak widze cos takiego to sie zaraz wzruszam :)
KIMI RAIKKONEN GO !
VALTTERI BOTTAS GO GO !
Avatar użytkownika
dex
 
Dołączył(a): N cze 26, 2005 11:03
Lokalizacja: Silent Hill

Postprzez Pieczar Cz kwi 13, 2006 11:56  

Wogóle jeśli chodzi o początek lat 90, to chyba najlepszy był sezon 1991 - Williamsy już wtedy były najlepsze a mimo to Mansell przegrał tytuł z Senną. Ayrton pokazał wtedy klasę.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez Memphis Wt kwi 25, 2006 8:42  

Z tych sezonów, które miałem przyjemność śledzić za najciekawsze uważam 1994 (niezapomniana walka Schumiego i Hilla, do tego jeszcze prasa podgrzewająca atmosferę, ciągłe plotki o tym jak to oni się nienawidzą), 1997 (ciekawa rywalizacja przez cały sezon, no i ten ostatni wyścig), 1999 (dziwny sezon ze względu na osobę lidera team'u Ferrari), 2002, 2004 (z wiadomych względów:) ) Żałuję, ze nie miałem okazji podziwiać rywalizacji Prosta i Sennny:(
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez gregoff Wt kwi 25, 2006 9:18  

Memphis napisał(a):Żałuję, ze nie miałem okazji podziwiać rywalizacji Prosta i Sennny:(


Dla chcącego nic trudnego :)
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Memphis Wt kwi 25, 2006 14:58  

Niby tak, ale oglądać coś na wideo to nie to samo co na żywca z emocjami;) Zazdroszcze tym, którzy mogli podziwiać ich walkę z góry nie wiedząc który wyjdzie z niej zwycięsko. Ech, mogłem sie urodzić te kilka lat wczesniej:>
Obrazek
Avatar użytkownika
Memphis
 
Dołączył(a): Pn lut 27, 2006 10:15
Lokalizacja: Warszawa
GG: 3483676

Postprzez gregoff Wt kwi 25, 2006 17:17  

Memphis napisał(a):Niby tak, ale oglądać coś na wideo to nie to samo co na żywca z emocjami;)


Oj nie powiem :) Niektóre wyścigi się na stojąco ogląda, nawet znając wynik.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Twarzer Śr lip 02, 2008 22:34  Re: Najciekawsze sezony w F1

To tak:
1979, przez dluzsza czesc sezonu bardzo ciekawa walka miedzy Ligier, Ferrari i Williamsem, sezon o niebo lepszy od 1978, ktory byl wybitnie nieciekawy (z powodu team orders w Lotusie i wiadomo czego we Wloszech...), w koncu mistrzostwo (tez dzieki team orders, ale Scheckter zostal wybrany po pamietnym GP Holandii) dla Schecktera. Mielismy kilka bardzo ciekawych walk (zapewne najbardziej pamietane bedzie kilka ostatnich okrazen GP Francji oraz poczatek GP RPA)

1981, fantastyczny sezon z niesamowitym ostatnim wyscigiem w Las Vegas, po ktorym Piquet zdobyl w pelni zasluzenie tytul. Na pewno zapadnie w pamiec GP Hiszpanii, kiedy to wprowadzono nowa nazwe Ferrari - ruchoma szykana ;), GP Brazylii i zdrada Reutemanna oraz wspomniane juz GP Las Vegas, piekne zwyciestwo Jonesa, wyczerpujaca walka Piqueta z Reutemannem.

1982, z pewnoscia obfitowal w mnostwo wydarzen, w tym tragicznych - smierc Villeneuve i Palettiego, wypadek Pironiego. Walka do ostatniego wyscigu, i ku zaskoczeniu wielu ludzi, zwyciestwo Rosberga w Williamsie. Pamietne GP Monako, w ktorym na kilku ostatnich okrazeniach prowadzenie w wyscigu obejmowalo 4 kierowcow (Prost, Patrese, Pironi, de Cesaris).

1986, sezon ktory wydawalo sie musial zakonczyc mistrzostwem dla Mansella, jednak potworny wyscig w Meksyku oraz eksplozja opony w Australii (okrazenie po eksplozji opony Rosberga, to dziwne ze przy tej przewadze jaka miala wtedy pierwsza trojka, Mansell i Piquet nie zostali wezwani do pitu od razu, tylko dopiero po nastepnym okrazeniu sam juz Piquet), bardzo ladne (pomimo smutnego konca kariery Laffite'a) GP Wlk. Brytanii (w sensie walki miedzy Piquetem, a Mansellem).

1989, pierwszy sezon po zakazaniu turbo, McLaren znow w fantastycznej formie. Jednak walka Prosta z Senna byla jeszcze bardziej zacieta (pomimo licznych usterek w wyscigach Senny) z zakonczeniem w Japonii takim jakie kazdy pamieta rekompensowala bezkonkurencyjnosc (w wiekszosci wyscigow) McLarenow. Poza Japonia warto zapamietac fantastyczne zwyciestwo Mansella na Wegrzech, startujacego z bodaj 12 pozycji.

1994, koniec pewnej ery w f1, poczatek innej. Prost odszedl z f1 (mimo ze McLaren chcial go zatrudnic, to Williams go nie puscil, bo mial kontrakt ale nie chcial jezdzic z Senna o ile dobrze pamietam), Senna zginal tragicznie w 3cim wyscigu, Mansell tez juz wlasciwie konczyl kariere (kilka wyscigow w Williamsie i 2 w nastepnym sezonie w McLarenie) - pewnego rodzaju zmiana pokolen. Poza tym sezon bardzo kontrowersyjny ze wzgledu na liczne niescislosci w Benettonie oraz na ostatni wyscig. Pamietne GP to San Marino (kazdy wie z jakiego powodu - smierc Ratzenbergera oraz Senny, grozny wypadek Barrichello, incydent Alboreto w pitlane), GP Niemiec i wielki pozar w picie Benettona oraz karambol na starcie, GP Japonii i niesamowita walka Hilla, oraz oczywiscie GP Australii, jeden z najbardziej kontrowersyjnych wyscigow w ostatnich 20 latach, incydent ktory przedwczesnie zakonczyl walke o tytul w tym wyscigu (poczynajac od bledu [tak, tak fani Schumiego] Schumachera, ktory przywalil w sciane).
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez SPIDER Cz lip 03, 2008 8:41  Re: Najciekawsze sezony w F1

Ja bym mógł dodać do tego sezon 1993. Niektóre wyścigi były dobre. I te pojedynki Prosta z Senną. W sumie już od pierwszego wyścigu w Kyalami walczyli o pierwszą pozycję, ale zwycięsko wyszedł z tego Prost. Co tam jeszcze było. Pierwsze okrążenie Senny w GP Europy w Donington. Na dodatek na mokrym torze. Po prostu objechał ich jak kierowców z dołu stawki. GP Wielkiej Brytanii to tez świetne akcje Prost - Senna, ale włączył się jeszcze w ten interes Schumacher. W sumie wyścig na Silverstone był dobry. Mimo, że znałem kto którą pozycję zajął w mistrzostwach, to bardzo cieszyłem się z każdego zwycięstwa Prosta.

Powiem szczerze, że w tamtym roku Hill był takim obrońcą Prosta. Czasami jechał lepiej niż Alain, ale mimo wszystko był tak poza nim i bronił do niego dostępu. A w GP Węgier Hill pokazał wszystkim, gdzie jest ich miejsce. Zniszczył ich krótko mówiąc.

Sezon 1999 i walka w sumie do ostatniego wyścigu sezonu. Schumacher odpadł z powodu wypadku na Silverstone i nie mógł startować. Salo z Irvinem wygrali świetne GP Niemiec. Irvine przecież przed ostatnim wyścigiem był liderem, ale ostatecznie przegrał z Hakkinenem. A warto jeszcze powiedzieć, że Mika odpadł w San Marino, Niemczech i Włoszech... To był bardzo dobry sezon.

Twarzer napisał(a):zdrada Reutemanna

A co zrobił?
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Twarzer Cz lip 03, 2008 9:00  Re: Najciekawsze sezony w F1

Reutemann mial byc kierowca nr 2, a ze jechal na 1szym miejscu, a Jones tuz za nim byl 2gi, to z pitow wystawiano co okrazenie sygnal by ustapil miejsca Jonesowi. Reutemann jednak tego nie zrobil i wygral wyscig, a Jones byl wsciekly (zreszta odegral sie po czesci w Las Vegas).
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Coyote Cz lip 03, 2008 14:17  Re: Najciekawsze sezony w F1

Zdecydowanie lata 70., kiedy rządził Jackie Stewart :-) Oglądałem na jakimś kanale program (w odcinkach), w którym był, jakby to nazwać "przegląd" sezonów 1970-1980. Nawet ciekawe. :-)
Coyote
 

Postprzez Twarzer Cz lip 03, 2008 14:42  Re: Najciekawsze sezony w F1

Szczerze powiem, ze po obejrzeniu jak ty to nazwales "przegladow" z lat 71,72,78 i 80 obiecalem sobie obejrzec albo pelne wyscigi z lat 70tych albo chociaz jakies sensowne skroty (conajmniej 10min na wyscig) ale i tak to praktycznie niemozliwe jest do zdobycia w jakikolwiek sposob...
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Woolf So lip 19, 2008 19:19  Re: Najciekawsze sezony w F1

Najpierw dowiedz się, jakie wyścigi były w kalendarzu, a później wpisz w YouTube np. Nordschleife 1974. Ja osobiście nie byłem tym zainteresowany, więc jeszcze tego nie sprawdzałem. Ale świat należy do odważnych! :-)
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Postprzez Twarzer So lip 19, 2008 19:27  Re: Najciekawsze sezony w F1

Eh, robilem tak, nader niewiele takich rzeczy jest to raz, dwa to to, ze w porownaniu z tym co chcialbym obejrzec, to filmiki na youtube sa bardzo krotkie zazwyczaj.
Twarzer
 
Dołączył(a): Śr maja 09, 2007 18:17

Postprzez Kubuś Fatalista So lip 19, 2008 19:29  Re: Najciekawsze sezony w F1

Twarzer napisał(a):Eh, robilem tak, nader niewiele takich rzeczy jest to raz, dwa to to, ze w porownaniu z tym co chcialbym obejrzec, to filmiki na youtube sa bardzo krotkie zazwyczaj.


Na pewnej stronie jest sporo wyścigów z lat 70-tych.
Drzewo znów się zazieleni !
Avatar użytkownika
Kubuś Fatalista
 
Dołączył(a): So maja 06, 2006 10:12
Lokalizacja: Polesie

Postprzez Woolf So lip 19, 2008 19:43  Re: Najciekawsze sezony w F1

Podasz linka? :grin:
Woolf
 
Dołączył(a): Pt lip 18, 2008 7:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość