Historia Ayrtona Senny którą każdy kibic f1 powinien znać

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bartek14830 Cz lip 24, 2008 20:25  Historia Ayrtona Senny którą każdy kibic f1 powinien znać

Jeśli ktoś wie kto to był Ayrton Senna to powinien wiedzieć że zginął na torze w 1994 roku na torze w San Marino. Był to wielki człowiek. Przez niektórych uznawany za najlepszego kierowcę w historii. Jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z F1. Film http://pl.youtube.com/watch?v=FRs8xK3TBPQ Od 1:30 zaczyna się.
GP San Marino w 1994 roku było niesamowite:
Weekend, w który odbywał się wyścig San Marino GP, obfitował w wypadki. Podczas treningu groźny wypadek miał Rubens Barrichello. W trakcie kwalifikacji przed wyścigiem zginął Roland Ratzenberger. Podczas startu do wyścigu w bolidzie JJ Lehto zgasł silnik. W jego stojący bolid wjechał Lotus Pedro Lamy'ego. Koło samochodu Lamy'ego przeskoczyło ogrodzenie i raniło 9 osób, kierowcy nie odnieśli większych obrażeń.
Gdy Senna wiedział że wypadnie z toru i że napewno nie wyhamuje przed barierą opon, specjalnie dodał "gaz do dechy". Kiedyś w wywiadzie powiedział, że wolałby zginąć niż zostać kaleką i pożegnać się z karierą kierowcy. Jak powiedział tak zrobił. On sam tuż przed wyścigiem czuł, że coś się nie dobrego stanie. Mechanicy którzy koło jego bolidu przed wyścigiem stali, widzieli że coś jest z nim nie tak.
"Jest pewna doza ryzyka w sportach motorowych, zwłaszcza w Formule 1, ale to jej immanentny element. Więc za każdym razem, kiedy się jedzie, czy to na testach, czy to w wyścigu, jest się wystawionym na pewne niebezpieczeństwo, ryzykuje się. Element ryzyka jest w to wszystko wkalkulowany, ale są też niespodziewane sytuacje, które mogą się wydarzyć i wtedy traci się życie w ułamku sekundy. W takich sytuacjach nagle człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że jest niczym i że może za chwilę zginąć. To jest częścią życia kierowcy wyścigowego i jeżeli nie potrafi się stawić temu czoła w sposób chłodny i profesjonalny, to powinno się to wszystko rzucić i nigdy więcej nie robić. Tak się składa, że ja za bardzo lubię to, co robię, żeby to rzucić. Nie mogę tego rzucić. To jest część mojego życia."
Ayrton Senna
Mam nadzieję, że to was zainteresowało, bo ja osobiście uważam że każdy prawdziwy kibic powinien znać tę historię.
Ostatnio edytowano Cz lip 24, 2008 21:29 przez bartek14830, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
bartek14830
 
Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 16:19
GG: 11324308

Postprzez smylas Cz lip 24, 2008 20:51  Re: Myślę że to zainteresuje początkujących

Myślę że dobrze by było jakbyś zmienił nazwę tematu.
"This isn't just a job. It's a mission. We will get there, Believe me. And when it happens, life will change for Liverpool and everybody else...dramatically"
~ Sir Alex Ferguson, 1988

#THANKYOUSIRALEX
Avatar użytkownika
smylas
moderator
 
Dołączył(a): Śr lip 19, 2006 21:06
Lokalizacja: Zamość

Postprzez bartek14830 Cz lip 24, 2008 21:30  Re: Historia Ayrtona Senny którą każdy kibic f1 powinien znać

Może być?? Chyba że daj przykład tematu.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
bartek14830
 
Dołączył(a): Śr cze 25, 2008 16:19
GG: 11324308

Postprzez slipstream Cz lip 24, 2008 21:39  Re: Historia Ayrtona Senny którą każdy kibic f1 powinien znać

bartek14830 napisał(a):Chyba że daj przykład tematu.


Tutaj
http://f1wm.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=4434&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wypadek+senny&start=30
albo tutaj...
http://f1wm.pl/forum/viewtopic.php?f=20&t=240&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wypadek+senny&start=360
:evil:

W obu tematach napisano już wszystko i jeszcze więcej na temat tego wypadku.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez SPIDER Pt lip 25, 2008 9:38  Re: Historia Ayrtona Senny którą każdy kibic f1 powinien znać

Temat zamykam. Slip podał zresztą linki do tematów, w których można prowadzić tą dyskusję (choć już wszystko zostało chyba powiedziane)...
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33


Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości