Zagadki historyczne

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez bodi Pn cze 01, 2020 7:32  Re: Zagadki historyczne

Zadajesz.
bodi
 
Dołączył(a): Cz lip 27, 2017 11:04

Postprzez Voodoo Pn cze 01, 2020 16:10  Re: Zagadki historyczne

Obrazek
Jak zwykle: kto, w czym, gdzie i kiedy :?:
Avatar użytkownika
Voodoo
 
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 18:53

Postprzez Voodoo So cze 06, 2020 10:05  Re: Zagadki historyczne

Komu dawać podpowiedź, skoro nikt nie jest zainteresowany? :razz:

To jeden z ostatnich wyścigów tego modelu.
Avatar użytkownika
Voodoo
 
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 18:53

Postprzez Pavlos Le Paul Cz cze 11, 2020 9:43  Re: Zagadki historyczne

Hmm, dobra może dobrze przejrzałem.

kask raczej wskazuje na Renzo Zorziego. Tor z barierek to Interlagos, rok raczej 1976. Samochód to Williams FW04?
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Voodoo Cz cze 11, 2020 12:37  Re: Zagadki historyczne

Wszystko się zgadza, więc jedziesz dalej. :kierowca:
Avatar użytkownika
Voodoo
 
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 18:53

Postprzez Pavlos Le Paul Cz cze 11, 2020 13:03  Re: Zagadki historyczne

No to klasycznie z mojej strony:

Obrazek

Kto, w czym, kiedy i gdzie
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Kazik Cz cze 11, 2020 18:11  Re: Zagadki historyczne

Voodoo napisał(a):Wszystko się zgadza, więc jedziesz dalej. :kierowca:

Ja tak tylko podpytam z ciekawości bo i owszem interesowałem się zagadką ale...zmyliła mnie kanadyjska flaga na kokpicie. Jest tam? Co ona tam robi?
A jeżeli chodzi o akt. zagadkę to Mike Thackwell- Tyrrell 010-1980-chyba Kanada bo on tam zadebiutował jako najmłodszy wtedy kierowca F1. Obecnie Max jest chyba najmłodszym debiutantem. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez Pavlos Le Paul Cz cze 11, 2020 18:52  Re: Zagadki historyczne

Tak zgadza sie,

co do tamtej flagi Kanady wyżej to czasy jak w zespole Williamsa zjawił się Walter Wolf przejmując część udziałów (a potem właściwie cały zespół).
Pamiętaj jak nudzi cię zwykła F1 to w jakiejś grze zrób własny niesamowity sezon.
Avatar użytkownika
Pavlos Le Paul
 
Dołączył(a): N paź 05, 2014 13:37
Lokalizacja: Bytom

Postprzez Voodoo Pt cze 12, 2020 8:53  Re: Zagadki historyczne

Kazik napisał(a):Ja tak tylko podpytam z ciekawości bo i owszem interesowałem się zagadką ale...zmyliła mnie kanadyjska flaga na kokpicie. Jest tam? Co ona tam robi?
A jeżeli chodzi o akt. zagadkę to Mike Thackwell- Tyrrell 010-1980-chyba Kanada bo on tam zadebiutował jako najmłodszy wtedy kierowca F1. Obecnie Max jest chyba najmłodszym debiutantem. :wink:

Skąd wzięła się kanadyjska flaga, @Pavlos Le Paul już wyjaśnił. Po tym sezonie Frank odszedł z ekipy tworząc nowego Williamsa i w 1977 wystawiał prywatnego Marcha. Co ciekawe, FW04 to ostatnia konstrukcja "pierwszego" Williamsa. Wystawiany w 1976 Williams FW05 to tak naprawdę Hesketh 308C, kupiony przez Wolfa i startujący pod nową nazwą.
A z rekordem Thackwella sprawa jest o tyle interesująca, że niektórzy ten rekord podważają. Otóż po starcie do GP Kanady doszło do karambolu, w którym ucierpiały samochody etatowych kierowców Tyrrella - Jariera i Daly'ego. Tyrrell nie miał wozu rezerwowego, więc zabrano samochód Thackwellowi i dano Jarierowi, który pojechał nim w powtórzonym starcie. Ponieważ wyścig zaczął się od nowa, a Thackwella wtedy nie było, stąd wątpliwości odnośnie rekordu... :razz:
Avatar użytkownika
Voodoo
 
Dołączył(a): Śr lip 15, 2009 18:53

Postprzez Kazik Pt cze 12, 2020 15:42  Re: Zagadki historyczne

O.K. Dzięki za wyjaśnienia Pavlos i Voodoo.
Coś klasycznego w tej sytuacji.

Obrazek

Kto, gdzie, kiedy i w czym. Zwłaszcza chodzi o tego na drugim planie bo on miał ciekawą (zróżnicowaną) karierę wyścigową.
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez krisow So cze 13, 2020 13:43  Re: Zagadki historyczne

Nr 25 to Jean-Pierre Jarrier w Ligier-Ford za nim nr 34 Johnny Cecotto w Theodore-Ford. Wyścig z roku 1983, tylko gdzie? Dużo betonu sugeruje mi USA, stawiam na United States Grand Prix West w Long Beach.
Ostatnio edytowano So cze 13, 2020 19:46 przez krisow, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Kazik So cze 13, 2020 14:02  Re: Zagadki historyczne

Dokładnie. Tak było. Dla Johnny'ego ten wyścig w USA był jednocześnie najlepszym wynikiem w karierze F1 (niezbyt długiej) ale wcześniej był znany z jazdy motocyklem przecież. :dobrze: Zadaj coś w wolnej chwili...
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Postprzez krisow So cze 13, 2020 14:51  Re: Zagadki historyczne

Johny faktycznie był nawet motocyklowym mistrzem świata. Dla mnie facet znany również z tego, że był partnerem Senny w Tolemanie w sezonie 1984.

Moja zagadka:
Obrazek

Pierwsza część zagadki: imiona i nazwiska kierowców, podium jakiego to wyścigu (rok i tor).
Druga część: jeden z tych kierowców po tym wyścigu objął prowadzenie w klasyfikacji mistrzostw, niestety do końca sezonu zdobył już tylko 2 punkty i opuścił aż 8 z pozostałych 10 wyścigów, dlaczego?
Obrazek
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Avatar użytkownika
krisow
 
Dołączył(a): Pt lip 29, 2005 13:16
Lokalizacja: Lidzbark Warmiński

Postprzez Adam1970 Pn cze 22, 2020 21:41  Re: Zagadki historyczne

Panowie na zdjęciu to Carlos Reutemann i Patrick Depailler po wyścigu w 1979r w GP Hiszpanii.
Patrick objął prowadzenie po tym wyścigu w nie najgorszym Ligier-Ford lecz jego kontrakt opiewał zaledwie na pierwszą połowę sezonu. :-?
Avatar użytkownika
Adam1970
 
Dołączył(a): N kwi 27, 2008 3:20

Postprzez Kazik Pn cze 22, 2020 22:38  Re: Zagadki historyczne

Adam1970 napisał(a):Patrick objął prowadzenie po tym wyścigu w nie najgorszym Ligier-Ford lecz jego kontrakt opiewał zaledwie na pierwszą połowę sezonu. :-?

Niezupełnie. :wink: Patrick mógłby mieć nawet kontrakt na przyszły 1980 sezon ale postanowił polatać na lotni w okolicach GP Francji i tak wylądował, że już do końca sezonu go nie zobaczono na torze z powodu złamanych nóg. Ten sezon 1979 zapowiadał się tak dobrze dla zespołu Ligier i nie zapomniano mu tego "występku".
Avatar użytkownika
Kazik
 
Dołączył(a): N gru 23, 2007 15:02
Lokalizacja: Nysa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron