dane

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez AMD Pt lut 10, 2006 19:02  

tzn. piszesz o skrzyni w bolidzie? Bo standardowa skrzynia biegów w samochodzie ma trzy wałki (sprzęglowy, pośredni i główny), a do stałego zazębienia używa się kół o skośnych zębach, proste są na kołach przesuwnych.

to wygląda miniejwięcej tak
Obrazek
wszystkie biegi są zazębione na stałe, dlatego są proste zęby zebatek a biegii zmienienia dodatkowy mechanizm aktywujący konkretny rząd zębatek
Avatar użytkownika
AMD
 
Dołączył(a): Wt lis 15, 2005 9:43
Lokalizacja: Świdnica

Postprzez dezerter028 N mar 05, 2006 12:26  

AMD żesz ty w morde skąd ty to masz !! Stary jestes genialny !! Jestem mechanikiem i skrzyn to zrobiłem juz ze 100 ale takiej konstrukcji to jeszcze nie widziałem ! Miał bym pytanie odnośnie tej skrzynie jak to są aktywowanie a konkretne ,biegi skoro wszystkie koła są zazębione na stałe to by musiało oznaczać ze koła nie są połączone na stałe z wałkami (no bo wtedy by były wszystkie biegi załączone i skrzynia by była poprostu zblokowana) . Wiec jak oni aktywują poszczegulne biegi !!!
dezerter028
 

Postprzez K9G Pn sie 14, 2006 22:19  

zna ktos jakies nowe osiagi ? :) Bardzo lubie cyferki w F1 i jestem rzadny wiedzy :] Jakies konkretne spalania, przeciazenia, porownania renault i ferrari. Ile teraz pod koniec sezonu 2k6 bolidy maja dokladnie mocy w porownaniu z poczatkiem, telemetrie itp, itd. Jak ktos ma dostep do takich info to plis niech napisze. Z gory dzieki.
Pzr
Avatar użytkownika
K9G
 
Dołączył(a): Wt mar 14, 2006 15:26
Lokalizacja: KRK

Postprzez viertolcia Wt sie 15, 2006 10:05  

Z tym to do Todt'a... ewentualnie Browna, Bella
Ostatnio edytowano Śr sie 16, 2006 10:42 przez viertolcia, łącznie edytowano 1 raz
KIMI RAIKKONEN FIA FORMULA 1 2007 WORLD CHAMPION
Avatar użytkownika
viertolcia
 
Dołączył(a): Pt sie 26, 2005 18:45
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Damos Wt sie 15, 2006 12:38  

K9G napisał(a): Ile teraz pod koniec sezonu 2k6 bolidy maja dokladnie mocy w porownaniu z poczatkiem

To są pilnie strzeżone tajemnice :) Nam dostarczaja jedynie orientacyjnych danych. W dodatku osiagi zmieniaja sie z kazda modyfikacja, a takich moze byc wiele miedzy kolejnymi GP :)
K9G napisał(a):telemetrie itp, itd.
telemetrie udostepnila Honda po dyskwalifikacji z powodu niedowagi (paliwo w dodatkowym zbiorniczku).
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Sanchez Wt sie 15, 2006 22:45  

AMD napisał(a):to wygląda miniejwięcej tak

wszystkie biegi są zazębione na stałe, dlatego są proste zęby zebatek a biegii zmienienia dodatkowy mechanizm aktywujący konkretny rząd zębatek



Fajny rysunek. Szkoda że taki mały :-)

Tak to wyglądało w F2002 (kliknij aby powiększyć):

Obrazek
Avatar użytkownika
Sanchez
 
Dołączył(a): Pt cze 30, 2006 12:27
Lokalizacja: Piaseczno

Poprzednia strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron