"Teraz nie ma takich kierowców"

Dyskusja na temat dawnych dziejów w F1

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Dorel Wt lip 08, 2014 3:44  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Jakże wspaniale zgrała się drwina Duifa z jego podpisem.
#44 #7 #20 #14
Good luck Lewis! FORZA KIMI
Dorel
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2014 18:05

Postprzez Duif Wt lip 08, 2014 8:58  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Coś głupiego było w tym porównaniu? Jeśli tak, to przytocz mi tutaj dowód na to. Jeśli nie, to oszczędź sobie takich tekstów.
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Michal2_F1 Wt lip 08, 2014 12:34  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Jak dla mnie to obecni kierowcy są przygotowani na 100% do każdego wyścigu, mają takie sztaby specjalistów w swoich zespołach, że oni dbają o każdy detal każdego zawodnika. Nie mam co do tego wątpliwości. Jak już to kiedyś zawodnicy mieli bardziej luźne podejście do F1, np. potrafili opóźnić start bo jeden kierowca się spóźnił :D A co do wszechstronności to jakie ma to znaczenie? Federer nie musi strzelać goli a Messi nie musi walczyć z Djokoviciem.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez katinka Wt lip 22, 2014 10:00  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

O no proszę temacik nawet pasuje do obecnej sytuacji w F1 i kierowców :) Od początku nie chodziło mi o to kto jest lepszy, bardziej utalentowany i czy obecni kierowcy F1 są wszechstronni tak ogólnie, nie każę np. Hamiltonowi być mistrzem świata w pływaniu, a Alonso strzelać goli. Chodziło tylko o taką zwykłą wszechstronność wyścigową, o dostosowanie się do każdego bolidu, każdego samochodu, wyścigu i osiąganiu tu i tam świetnych wyników.

Z jednej strony mamy Stirlinga Mossa, który zdobył vice mistrzostwo F1 w 55' i w tym samym roku wygrał jedne z najtrudniejszych wtedy drogowych wyścigów długodystansowych czyli Targa Florio i Mille Miglia. W F1 ścigał się wtedy W196, a na włoskich drogach Mercedesem 300SLR. A z drugiej strony jest dwóch mistrzów świata F1 - Raikkonen i Seba Vettel, obaj utalentowani i szybcy, ale w tym sezonie nie mogą dopasować swojego stylu jazdy do obecnych bolidów.
Kto więc był bardziej wszechstronny wyścigowo? Jak dla mnie jasne jak słońce w samo południe, że tamci dawni kierowcy i to było piękne, byli lata świetlne przed tymi teraz. I nie chce być inaczej nawet pomimo że obecnie na tą sytuację duży wpływ ma ten większy profesjonalizm w F1 (akurat mi niekoniecznie się to jakoś bardzo podoba), bolidy są naćpane elektroniką, a kierowcy muszą robić 100 innych rzeczy mających ze ściganiem guzik wspólnego.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez hejter Wt lip 22, 2014 18:53  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

katinka napisał(a):Z jednej strony mamy Stirlinga Mossa, który zdobył vice mistrzostwo F1 w 55' i w tym samym roku wygrał jedne z najtrudniejszych wtedy drogowych wyścigów długodystansowych czyli Targa Florio i Mille Miglia.

Jak słaba musiała być kiedyś obsada takich zawodów, skoro przychodził ktoś zupełnie z zewnątrz i wygrywał wyścig :-D

A na poważnie to dziś mało jest takich kierowców? Choćby pierwszy z brzegu Webber, który trzykrotnie zdobywa 3 miejsce w F1, a teraz mamy go w Le Mans. Albo Kubica, który z powodzeniem startował w F1, jeździł rajdy, wygrał wyścig F1 i zdobył MŚ w WRC2. Poza tym dziś jest dużo zależności chociażby sponsorskich, żeby np. kierowca Mercedesa w F1 wsiadł sobie od tak do Chevroleta w WTCC.
katinka napisał(a):bolidy są naćpane elektroniką, a kierowcy muszą robić 100 innych rzeczy mających ze ściganiem guzik wspólnego.

A jakie to są te inne rzeczy? Że musi dodatkowo obsługiwać kilkanaście guzików i pokręteł w trakcie jazdy - to tym bardziej pokazuje, jak bardzo dziś zaawansowany jest motosport. Poza tym czym różni się przekręcanie pokrętła od regulowania przysłowiowej śrubki? Przecież tylko środek przekazu się zmienił, a funkcja jest taka sama.
Avatar użytkownika
hejter
 
Dołączył(a): Pn sty 13, 2014 17:58
Lokalizacja: nieznana

Postprzez Duif Śr lip 23, 2014 7:06  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Katinka, już o tym tu pisałaś. Jakieś rozdwojenie jaźni? ;) Dawniej było dawniej i były zupełnie inne czasy. Jeśli chcemy coś porównywać to tylko fakty. A one są takie, ze Seb ma cztery tytuły. Sir Moss... Sama wiesz ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez katinka Śr lip 23, 2014 8:24  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Wcale nie Hejter, bo w tych wyścigach brali udział naprawdę dobrzy kierowcy i wielu też było z F1, nawet sam Fangio. Targa Florio i Mille Miglia, to były najbardziej prestiżowe i najtrudniejsze wyścigi chyba w tamtych latach.
A tak, to z Kubicą i Webberem to prawda, ale mi chodziło o sukcesy w F1 i równolegle w innych wyścigach, a poza tym o spektakularne, a coby nie mówić ani Webber ani Kubica takich w F1 nie mieli.

A jakie to są te inne rzeczy? Że musi dodatkowo obsługiwać kilkanaście guzików i pokręteł w trakcie jazdy - to tym bardziej pokazuje, jak bardzo dziś zaawansowany jest motosport. Poza tym czym różni się przekręcanie pokrętła od regulowania przysłowiowej śrubki? Przecież tylko środek przekazu się zmienił, a funkcja jest taka sama.

Oj no to przecież wiem, że teraz motosport jest bardziej zaawansowany, ale czy to lepiej dla tego sportu, to już nie wiem. Ale wydaje mi się, że jakby nie patrzeć bolidy, samochody wyścigowe obecne z tymi wszystkimi bajerami elektronicznymi prowadzą się na pewno trochę łatwiej niż tamte dawne gdzie kierowca polegał tylko na sobie. Zawsze się dziwię i podziwiam, jak oni jeździli tak szybko na tych cienkich gumach, bo przecież wiadomo, że wtedy liczyła się chyba tylko przyczepność mechaniczna taka od opon. Lewis Hamilton kiedyś jak jechał bolidem Ayrtona Senny, to sam powiedział, że tamten bolid bez elektroniki trudniej się prowadził i podobało mu się to, a mi się podobało, że jemu się podoba :)


No czasem chyba mi się rozdwaja i przynudzam Duif :-P Oj no po prostu wiesz pisałam wcześniej w innym temacie o Raikkonenie i jego słabszej jeździe w tym sezonie i tak mi się skojarzyło z tym tutaj.
To prawda Moss to ten "wiecznie drugi", ale 4 x vice mistrzostwo F1 miał, a oprócz tego w czasie gdy ścigał się w F1 radził sobie też świetnie w innych wyścigach jak już pisałam. Czy wiesz, że ten kierowca ścigał się różnymi markami bolidów, samochodów i chyba prawie w każdym z nich osiągnął jakiś sukces i nawet bił rekordy prędkości? Był to Cooper 500, Lotus, Maserati, Mercedes, Porsche, Vanwall, Aston Martin, Ferrari, Jaguar :o Czasami w tym samym dniu brał nawet udział w kilku wyścigach. A Vettel owszem ma 4 WDC, Raikkonen 1 x WDC i co? Nie mam im tego za złe i rozumiem czemu w tym sezonie tak jest, wiem że to świetni kierowcy, ale prawda jest taka, że jeżdżą czasami teraz jak sieroty i nie potrafią sobie poradzić z niepasującą im specyfikacją bolidu. To są fakty Duif, tak jak chciałeś :-D Wiem że teraz są inne czasy, inne wyścigi, technika i bolidy, staram się tego nie porównywać, chodzi mi tylko o to co dla mnie w wyścigach najważniejsze, o kierowców. Dlatego myślę, że chyba bardziej uniwersalni i wszechstronni wyścigowo byli ci dawni kierowcy.
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez Duif Śr lip 23, 2014 10:03  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Ale katinka, Ty już to w tym temacie pisałaś ;) Drugi raz to samo i drugi raz zaczynasz tą samą dyskusję w tym samym temacie. Nie chodzi mi o temat o Kimim. ;) Nie przerabiajmy wszyscy tego kolejny raz, wystarczy przeczytać ten temat na pierwszej stronie. Słowo w słowo to samo z twoich ust ;)
Avatar użytkownika
Duif
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 11:37
Lokalizacja: Kraków

Postprzez katinka Śr lip 23, 2014 16:58  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Ale Duif to nie jest to samo słowo w słowo, co drugie słowo najwyżej :P No i dodałam jeszcze coś o dokonaniach Sir Moss'a o czym wcześniej nie pisałam w tym temacie, no i o Raikkonenie trochę dla porównania, bo dzięki temu co wyrabia w tym sezonie mi się przypomniał ten temat :-) Jeśli tak Ci to przeszkadza, to powiedz usunę tamtego posta albo i dwa, albo swoje wszystkie tu :? czasami już normalnie z Wami nie mogę no
"It's better to be hated for what you are than to be loved for what you're not"
#44 #93 #46 #91 #65 #77 #5 - MotoGP WSBK Moto2 Moto3<3 Żegnaj Jules#17 ♡
Avatar użytkownika
katinka
 
Dołączył(a): Wt sie 02, 2011 9:31
Lokalizacja: tam gdzie czuję zapach morza...

Postprzez FM WMR Śr sie 03, 2016 8:47  Re: "Teraz nie ma takich kierowców"

Trochę nie wiedziałem gdzie się podpiąć ,ale na pewno mi wybaczycie.Właśnie przed paroma minutami natknąłem się na wiadomość o śmierci Chrisa Amona ,zmarł w szpitalu po walce z rakiem miał 73lata.
F1 jest jak życie.Jedni mają talent,drudzy kasę.
FM WMR
 
Dołączył(a): Wt gru 09, 2014 12:58
Lokalizacja: okolice

Poprzednia strona

Powrót do Historia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron