GP Australii 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER N mar 27, 2011 9:31  Re: GP Australii 2011

Petros napisał(a):i nie rozumie co ciągle massa robi w Ferrari

No tutaj to akurat się zgodzę. Massa jest po prostu słaby i tyle. Nie ma dyskusji. KO. Kara dla Buttona jak najbardziej słuszna, jednak ja i tak twierdzę, że wtedy na Silverstone to Alonso dostał niezasłużoną karę.

Cóż. Trzeba poczekać jak rozwinie się sytuacja z KERS i DRS, bo, jak trafnie zauważył Slip wcześniej, nie daje to może jakieś gwałtownej liczby wyprzedzań, ale wg mnie, znacznie urozmaica rozrywkę. Szkoda tylko, że trzeba tą zabawę poprawiać przez takie dodatki.

Wielki wyścig Vettela. Niezagrożony od startu do mety. Numer dla koneserów. Schumi za czasów Ferrari się przypomina.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez rentonB N mar 27, 2011 9:32  Re: GP Australii 2011

Po zachowaniu Webbera dzisiaj to juz chyba w RB szukaja dla niego zastepstwa
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez Voltare N mar 27, 2011 9:32  Re: GP Australii 2011

kimifan napisał(a):Ponawiam pytanie, czy Webber może zostać ukarany za zatrzymanie się za metą?

Nie bo o ile mi wiadomo zapis o tym, że kierowca musi dojechać do pitlane obowiązuję podczas kwalifikacji aby kierowcy nie jeździli z puściutkimi zbiornikami.
Avatar użytkownika
Voltare
 
Dołączył(a): Pn sty 21, 2008 15:00
Lokalizacja: Dębica/Podkarpacie/Polska
GG: 757503

Postprzez error N mar 27, 2011 9:35  Re: GP Australii 2011

Faktycznie, DRS nic nie daje. Wydaje mi się, że za 3-4 wyścigi kierowcy powinni bardziej być obeznani z tym systemem i powinni umieć wykorzystać ten system w odpowiednim momencie. Ja osobiście jestem przeciw temu systemowi. Pomyślcie co by było gdyby te tylne skrzydło się nagle zacięło. Kierowca z braku przyczepności wypadł by z toru na zakręcie. Co do KERS'u to też nie mam do niego przekonania. Widzieliśmy dzisiaj co zrobił Barichello podczas walki z Rosbergiem. Moim zdaniem kierowcy powinni się skupić na jeździe a nie na innych pierdołach.


Jeśli chodzi o wyścig to jestem zadowolony. Brawo Lotus, brawo Vitaly !! Zespół Lotus Reno pokazał, że mają dobrą strategię i że ich bolid jest dobry i konkuręcyjny. Na wielką pochwałę zasługuje też Perez. Jak na debiutowy wyścig to pojechał [cenzura]. Wydaje mi się, że Vettel znów będzie mistrzem Ten jego bolid jest nie z tej ziemi. Na prawdę wielki szacun dla konstruktora. Szkoda mi trochę "Szumiego", ponieważ miał na początku wielkiego pecha. Button źle się zachował. Powinien oddać pozycję. Odnośnie Heidfelda, to nie popisał się. Jako Polak go nie lubię. To taki typowy Niemiecki [cenzura]. Lecz jako kierowcę go szanuję. Heidfeld też potrafi dobrze jeździć. Nie należy go skreślać po pierwszym wyścigu. Wydaje mi się, że trochę zapomniał jak się jeździ. Istotną kwestią jest też psychika. Przecież on się tego nie spodziewał, że będzie jeździł w sezonie 2011.

Mimo, że ten wyścig był emocjonujący, to nadal brakuje mi Kubicy. Jestem jego prawdziwym maniakiem i byłem z nim zawsze, na dobre i na złe. Mam nadzieję, że szybko wróci do zdrowia. Mimo tego ,że Roberta niema to pamięć o nim pozostaje na torze. Bardzo ładny gest ze strony Lotus Renault: http://zapodaj.net/07d1564017d1.bmp.html
Sorki za złą jakość, ale w złym momęcie :arrow: momencie zrobiłem screena.

PS. Jeśli ktoś zabiera się za robienie tv style 2011 do rfactor to mogę zamieścić przydatne screeny.

mod napisał(a):Ostrzegam przed używaniem wulgaryzmów lub obrażaniem innych nacji. Takiego zachowania nie tolerujemy.
error
 
Dołączył(a): N mar 27, 2011 8:51

Postprzez cichy N mar 27, 2011 9:38  Re: GP Australii 2011

rentonB napisał(a):Po zachowaniu Webbera dzisiaj to juz chyba w RB szukaja dla niego zastepstwa



... a co on niby zrobił?
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez rentonB N mar 27, 2011 9:40  Re: GP Australii 2011

Na BBC mowili przedchwila ze Bob wyslal smsa do Buliona zeby pogratulowal Witkowi udanego wyscigu.
@up
Zatrzymal sie na mecie, wysiadl i poszedl w sina dal podobno :D
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez Kubecks N mar 27, 2011 9:41  Re: GP Australii 2011

Tak się zastanawiałem, czy jest taka opcja, aby przerobić w jakiś sposób KERS, żeby oddawał po trosze przez całe okrążenie energię z hamowania, bez ingerencji kierowcy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Kubecks
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 8:01

Postprzez cichy N mar 27, 2011 9:42  Re: GP Australii 2011

Zatrzymal sie na mecie, wysiadl i poszedl w sina dal podobno :D

no chyba nie myślisz, że zrobił to ze złości czy też, że walnął focha? :-|
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Shaitan N mar 27, 2011 9:42  Re: GP Australii 2011

rentonB napisał(a):Na BBC mowili przedchwila ze Bob wyslal smsa do Buliona zeby pogratulowal Witkowi udanego wyscigu.

Czyli jednak Robert nie zna numeru do Witka ;) .

"The start was not bad and I tried to attack Fernando and then saw Jenson Button in front, so why brake earlier?" said Petrov.

:lol:

@down No co najmniej tydzień picia teraz :grin: . Jak by nie było to zasłużył :P .
Ostatnio edytowano N mar 27, 2011 9:47 przez Shaitan, łącznie edytowano 2 razy
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez ExiT N mar 27, 2011 9:43  Re: GP Australii 2011

A ja myślę dlatego, że hamulce mu się dymiły....
Shaitan, znając życie, to już Petrov po prostu nie jest w stanie rozmawiać po tomnemu :P
Ostatnio edytowano N mar 27, 2011 9:43 przez ExiT, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
ExiT
 
Dołączył(a): N lis 15, 2009 13:33
GG: 9542681

Postprzez Endrju Szopen N mar 27, 2011 9:43  Re: GP Australii 2011

Kubecks napisał(a):Tak się zastanawiałem, czy jest taka opcja, aby przerobić w jakiś sposób KERS, żeby oddawał po trosze przez całe okrążenie energię z hamowania, bez ingerencji kierowcy?


Zanim KERS na dobre trafił do ścigania się i nie było zasady o ograniczonym czasie używania, to o takiej opcji też wspominano, więc podejrzewam, że jest to całkiem możliwe. Aczkolwiek niezgodne z aktualnym regulaminem dotyczącym KERSu ;)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez ziw N mar 27, 2011 9:43  Re: GP Australii 2011

Kubecks napisał(a):Tak się zastanawiałem, czy jest taka opcja, aby przerobić w jakiś sposób KERS, żeby oddawał po trosze przez całe okrążenie energię z hamowania, bez ingerencji kierowcy?


Wszystko jest mozliwe, tylko jaki to ma miec sens w wyscigach ?
ziw
 

Postprzez Mane N mar 27, 2011 9:45  Re: GP Australii 2011

nie byłem zwolennikiem KERS w pierwszym sezonie i nadal twierdze że KERS TO JEDNO WIELKIE GÓWNO!, jaka jest logika aby pozwalać używać skrzydła tylko w wybranym miejscu skoro broniący użyje KERS i szanse się praktycznie wyrównują? Moim zdaniem powinni wywalić KERS i pozwolić używać skrzydła w wyścigu gdzie się chce. To takie pierwsze wrażenia po pierwszym wyścigu.

Gratulacje dla Pietrova świetny wyścig zero błędów, normalnie jak Robert ;)
Mane
 
Dołączył(a): Pt mar 16, 2007 22:40

Postprzez Artello96 N mar 27, 2011 9:45  Re: GP Australii 2011

Żaden, każdy bolid będzie miał na stałe parę koni mechanicznych więcej :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez Angulo N mar 27, 2011 9:48  Re: GP Australii 2011

Whitmarsh przyznał w wywiadzie dla BBC, że sędziowie mogą wręczyć Hamiltonowi DQ za awarię podłogi. Nie wiadomo jednak czy są jakieś dokładniejsze przepisy określające tego typu awarie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron