Przed GP Malezji 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Sanki So kwi 09, 2011 13:45  Re: Przed GP Malezji 2011

Don Pedros napisał(a):Oj coś koledzy chyba przesadzają z tą słabą formą RBR w wyścigu, jakoś mi to nie pasuje.
Jak to się dzieje, że ci słabeusze z kiepskimi kierowcami okupują od roku pierwszą linię na gridzie i rzadko kto im podskakuje, a jak się zbliży to wszyscy przebierają nogami, że może wreszcie.
Może i Hamilton ma szanse na równorzędną walkę z Vettelem, ale pisanie że Red Bull jest bez szans i spodziewanie się dubletu McLarena to przesada niczym nie poparta.

W zeszłym roku przewagą były kwalifikacje, gdzie potrafili rozgromić rywali. W wyścigu ta przewaga nie była już taka duża, nie sądzę, żeby wynikało to z oszczędzania bolidu.

W tym roku są na równi z Makiem w kwalifikacjach (na chwilę obecną i tor), skoro mają jeszcze dziwnie działający/niedziałający kers to spodziewam się lepszego tempa McL. RBR ma coś co daje przewagę w kwalifikacjach, w wyścigu są nadal szybcy, ale nie aż tak jakby można się spodziewać po Q.
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez Don Pedros So kwi 09, 2011 14:01  Re: Przed GP Malezji 2011

Sanki napisał(a):W tym roku są na równi z Makiem w kwalifikacjach (na chwilę obecną i tor).........,

Z tym także bym nie przesadzał. Jak na razie mamy drugi wyścig i 2:0 dla Red Bulla
Dwa razy Vettel był przed Hamiltonem a także Webber dwa razy wyprzedził Buttona więc gdzie tu mamy na równi ??
Wiem że już niedługo może być inaczej i naprawdę bym tego chciał, ale trzeba pisać jak jest, a nie jak byśmy chcieli by było ;)
Avatar użytkownika
Don Pedros
 
Dołączył(a): Cz sie 02, 2007 16:58
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez cichy So kwi 09, 2011 14:19  Re: Przed GP Malezji 2011

Tak czytam i czytam i wydaję mi się, że coraz więcej nienawiści jest do Red Bulla.. kurczę, ciśnie się pytanie, co Was boli? :-P
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez szama So kwi 09, 2011 14:23  Re: Przed GP Malezji 2011

Dzieciaki bogatego tatusia rzadko kiedy wzbudzają sympatię, ale z nienawiścią to lekka przesada :)
Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez cichy So kwi 09, 2011 14:26  Re: Przed GP Malezji 2011

Całkowicie nie rozumiem aluzji i jeśli jej skorygowanie dalej opierać ma się na tej tematyce to chyba potrzebny będzie długopis i kartka :-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez grzegorzfiliks So kwi 09, 2011 14:38  Re: Przed GP Malezji 2011

Maldonado przed wejściem w ostatni zakręt nie zjeżdżał prawymi kołami na drogę prowadzącą w prawo,a reszta tak robiła. Widać to na onboardzie u cichego. Pewnie z jakieś 0,05 na tym tracił :)
Avatar użytkownika
grzegorzfiliks
 
Dołączył(a): Pn sie 04, 2008 8:39
GG: 23336497

Postprzez ziw So kwi 09, 2011 15:38  Re: Przed GP Malezji 2011

cichy napisał(a):Tak czytam i czytam i wydaję mi się, że coraz więcej nienawiści jest do Red Bulla.. kurczę, ciśnie się pytanie, co Was boli? :-P

Odpowiedz jest bardzo prosta: nuuuuda, ale moze cos zaczyna sie zmieniac :)
ziw
 

Postprzez toxickm So kwi 09, 2011 16:03  Re: Przed GP Malezji 2011

Cichy, odpowiedź jest prosta i znana nawet w starożytności.

Kibicuje się słabszemu tudzież nie faworytowi bo:
- każdemu zależy na widowisku czyli jak kolega powyżej to określił "nuuudaa off"
- wspierać słabszego jest szlachetniej
- z reguły faworyt ma większe ego, co może się nie podobać (przykład Vettela, Alonso)

Gdyby w takim Red Bullu jeździło dwóch Webberów to byłoby mi obojętne czy wygrywa Mclaren czy RedBull. Ale niestety jest tam Vettel który wszystko psuje.
Avatar użytkownika
toxickm
 
Dołączył(a): Cz kwi 26, 2007 8:20

Postprzez ice So kwi 09, 2011 16:08  Re: Przed GP Malezji 2011

Odpowiedz jest bardzo prosta i bynajmniej nie jest to nuda... a brzmi : Vettel + Marko + głupie wypowiedzi Hornera.
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez Ave So kwi 09, 2011 16:09  Re: Przed GP Malezji 2011

Po pierwszym wyscigu i kwalifikacjach w Malezji mozna sie pokusic o ostrozna ocene szans i mozliwosci zespolow w pierwszych kilku wyscigach.
Duzym zaskoczeniem in plus jest postawa Mclarena. Jesli Newey "poplakuje", ze w Woking skopiowali ich rozwiazania (wydech i pochodne), to znaczy, iz zwyczajnie w RBR maja pietra przed forma sreberek. Hornerowi bylo wyraznie nie na raczkie, gdy widzial czasy Jense i Hamiltona w dzisiejszych kwalifikacjach.
Mialem obawy przed sezonem, ze moze uplynac pod dyktando jednego zespolu (RBR) podobnie jak w 2004r. (Ferka). Tymczasem szykuje sie zacieta rywalizacja miedzy RBR oraz McLarenem - z lekka przewaga Red Bulla.
Znamienny obrazek - zatroskany byczek Fernando wpatrujacy sie w wyniki sesji Q3. Poczatek sezonu zdecydowanie nie dla Ferrari. Jednakze skreslenie czerwonych bryczek na starcie sezonu byloby skrajna nieodpowiedzialnoscia. Jest tam kilka "klepek" by wydobyc z bolidu brakujaca sekunde.
No i ta "nasza" Renowka. Beda bic sie z Ferka, choc na dystansach bedzie raczej ciezko dotrzymac tempa "czerwonej gwardii".
Merc cieniuje, oj strasznie cieniuje. Przydalaby sie tam charyzma pokroju A. Senny, bo gdy bolidowi nie staje (mozliwosci), to talent czyni roznice mniejsza w tzw. potencjale.
Reszta zespolow czyni tlo, w F1 zawsze musi byc jakies tlo.
Avatar użytkownika
Ave
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 18:39
Lokalizacja: Wroclaw

Postprzez Michal2_F1 So kwi 09, 2011 16:42  Re: Przed GP Malezji 2011

Po dyskusjach z kierowcami i FIA, pole position zostało przeniesione na prawę stronę gridu.

Co do kwalifikacji, to bardzo ładny pojedynek Red Bulla z McLarenem. Na razie górą ci pierwsi, ale jutro (jeśli będzie sucho, inaczej wszystko może się zdarzyć) to Brytyjczycy powinni mieć lekką przewagę. Za nimi Ferka walcząca z Renault, niedobrze wygląda tempo czerwonych, mam nadzieję, że to się szybko zmieni. Liczę jutro na mokry wyścig, tylko wtedy jest szansa na walkę Fernando (ew. Felipe) w ścisłej czołówce. Ogólnie Red Bull zdecydowanie z przodu, ale McLaren depcze im po piętach.
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez l00kers So kwi 09, 2011 17:50  Re: Przed GP Malezji 2011

8 godzin po kwalifikacjach i nadal nikt nie ma pole lap?
Avatar użytkownika
l00kers
 
Dołączył(a): Pn cze 22, 2009 15:04
GG: 9474518

Postprzez Endrju Szopen So kwi 09, 2011 17:59  Re: Przed GP Malezji 2011

Dopiero obejrzałem kwalifikacje, bo miałem rodzinę na głowie w Łodzi i muszę przyznać, że emocje niesamowite, pojedynek McLarena z Red Bullem był znakomity.

Trzeba również pogratulować zespołowi o nazwie Team Lotus, który rzeczywiście zbliża się do środka stawki i myślę, że nie raz w tym roku będziemy mogli zobaczyć, jak któryś z zielonych bolidów (może oba?) dostają się do Q2 dzięki własnym działaniom. Brawa też dla HRT - przeszli przez zasadę 107%, na co też się zanosiło od początku weekendu, chociaż podejrzewałem raczej, że do wyścigu przejdzie tylko Liuzzi.

Nie mogę się doczekać wyścigu :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Mats So kwi 09, 2011 18:14  Re: Przed GP Malezji 2011

Mnie ciekawi jak wystartuje PET z HEI. W poprzednim sezonie chyba nie było takiej sytuacji, żeby KUB z PET startowali z pierwszej ósemki razem.
Czekamy na powrót Roberta...i Sokoła też...
Avatar użytkownika
Mats
 
Dołączył(a): Wt lis 16, 2010 21:30
Lokalizacja: Wojkowice

Postprzez marwoj666 So kwi 09, 2011 18:19  Re: Przed GP Malezji 2011

Było tak, na Węgrzech :wink:
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości