GP Malezji 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez kemek Pn kwi 11, 2011 18:22  Re: GP Malezji 2011

Zgadzam się. Teraz trochę szkoda tych wytrzymałych opon Bridgestone (ja na nie nie narzekałem, bo w końcu nauczyłyby kierowców ostrej walki o pozycję). DRS w połączeniu z bardziej wytrzymałymi oponami Brigde'a - to byłoby coś ciekawego.
シボレー・オプトラ
Avatar użytkownika
kemek
 
Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 22:31

Postprzez Arnulf Pn kwi 11, 2011 19:42  Re: GP Malezji 2011

Jak już wielu z Was wspomniało - wyścig był bardzo interesujący ;). Może faktycznie wyprzedzenia za pomocą kombinacji DRS+KERS wyglądają sztucznie (przypomina mi się jak raz tak Kobayashi "wyprzedził" jakieś STR - żadnej walki, dziwnie to wyglądało), ale pomijając to, to i tak wyścig mi się podobał.

Vettel wygrywa 4 wyścig z rzędu (jak słusznie zauważył komentator, nawet nie zwróciłem na to uwagi) i wygląda na to, że będzie głównym faworytem do tytułu. Szczerze mówiąc, to chciałbym jeden taki sezon z dominatorem w roli głównej (sam nie wiem czemu :P), gdzie stawka nie ma wiele do powiedzenia ;). Jak na razie wygląda jednak na to, że McLaren jest najpoważniejszym konkurentem Vettela, wczoraj byli naprawdę niedaleko, zobaczymy jak będzie z rozwojem w jednym i drugim zespole - bo nie ma wątpliwości, że to właśnie zdolność rozwoju w trakcie sezonu zadecyduje o mistrzowskim tytule ;).

Cieszy podium Buttona - jeśli chodzi o osobiste sympatie, to właśnie Anglikowi kibicuję najbardziej, chociaż osobiście uważam go za wolniejszego kierowcę niż Hamilton i Vettel ;).

Heidfeld na podium, widać, że ten bolid jest naprawdę szybki, ciekawe co byłby w stanie zrobić z tym autem Kubica.
Dobrze, że Chiny już w ten weekend, bo sezon 2011 rozpoczął się naprawdę ciekawymi wyścigami i oczekuję, że ta seria będzie kontynuowana ;).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez phildoon Pn kwi 11, 2011 19:43  Re: GP Malezji 2011

W Chinach pewnie nic nowego nie zobaczymy :) Tryumfujący Vettel, na podium McLaren i któryś z Lotu-Diamentów. Nie mam nic przeciwko takiemu układać, jak to się utrzyma to będzie co trafnie obstawiać w GPM xD
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SPIDER Pn kwi 11, 2011 20:54  Re: GP Malezji 2011

Mariusz napisał(a):Heidfeld odniósł chyba życiowy sukces.

A o Monaco 2005 zapomniałeś?
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Dasqez Pn kwi 11, 2011 21:39  Re: GP Malezji 2011

Wyścig miałem okazję zobaczyć dopiero dzisiaj. Nie będę się rozpisywał, bo przedmówcy w swoich postach zamieścili sporo prawdy. Od siebie dodam, że wyścig na pewno ciekawy, z dużą liczbą wyprzedzeń. Wciąż mocny Vettel, słabszy Webber. Trochę pechowy wyścig McLarena, niemniej drugie miejsce Buttona na pewno małą niespodzianką. Brawo dla Nicka za kolejne podium dla LRGP. Jeśli utrzyma obecną formę, to potwierdzi, że w naprawdę dobry sposób zastępuje Roberta. Żal mi strasznie Williamsów, katastrofalny początek sezonu a przed nimi jeszcze 17 wyścigów. Maldonado mistrzem kierownicy nie jest a i Barrichello trochę zawodzi. No ale to pewnie w głównej mierze wina słabej konstrukcji. Mam nadzieję, że Team Lotus wejdzie w tym roku przynajmniej do Q2, o punkty będzie trudno, ale pod koniec roku - kto wie. Dobrze, że kolejny wyścig już za 6 dni.
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Pocisk Wt kwi 12, 2011 8:01  Re: GP Malezji 2011

Ma ktoś informacje o największych uzyskanych prędkościach podczas GP?
Obrazek
Avatar użytkownika
Pocisk
 
Dołączył(a): N lip 06, 2008 23:59

Postprzez JPM Wt kwi 12, 2011 15:07  Re: GP Malezji 2011

http://www.formula1.com/results/season/ ... _trap.html Tu są z kwalifikacji. W treningu nikt nie pojechał szybciej. Z wyścigu nie ma tu nic.
Avatar użytkownika
JPM
 
Dołączył(a): Śr lut 09, 2011 20:05

Postprzez Marker Wt kwi 12, 2011 15:27  Re: GP Malezji 2011


Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Shaitan Wt kwi 12, 2011 16:01  Re: GP Malezji 2011

Przegrany bezpośredni pojedynek w boksach mechaników Renault (wkurzyłem się podczas oglądania wtedy nieźle). Na wideo jak na dłoni widać, że zmiana opon była daleka od idealnej i ponad sekundę dłuższa od Buttona (mierzyłem stoperem ;) ). W porównaniu do Maca wyglądało to dosyć niemrawo.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez rentonB Wt kwi 12, 2011 16:10  Re: GP Malezji 2011

Ewidentnie tam widac brak dynamizmu w porownaniu do latajacych na Red Bullach mechanikow
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez SirKamil Wt kwi 12, 2011 16:22  Re: GP Malezji 2011

Obejrzałem sobie jeszcze raz wyścig w ha de i ilość śmiecia wszelakiego na torze z przewagą gumy zrywa beret. Tor wyglądał jak pobojowisko. Opony cały wyścig zadawały się nie tyle ścierać i wcierać w asfalt ale granulować i rozrzucać po całym obiekcie.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez SPIDER Wt kwi 12, 2011 16:57  Re: GP Malezji 2011

Tak, było to zwłaszcza widoczne na prostej równoległej do prostej startowej. Była ścieżka wyścigowa i guma.
:shock:
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez atb Wt kwi 12, 2011 17:03  Re: GP Malezji 2011

Faktycznie trochę tego było...
Już od wyścigu chodzi za mną koncepcja (wiem, że idiotyczna - nie kopcie mnie :-) ), żeby zamiast sztucznego nawadniania, zrobić w newralgicznych punktach toru "sztuczne zdmuchiwanie"; uruchamiane, gdy na torze nie ma w tym miejscu żadnego bolidu.
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez totalfun Wt kwi 12, 2011 21:22  Re: GP Malezji 2011

Na razie nie ma co narzekać. Wszak tor w Malezji jest szeroki i ta guma ma gdzie uciec. Ciekawie będzie w Monaco :lol: Niektóre partie toru będą wyglądać jak ścieżka w lesie. Natomiast wyprzedzanie możliwe wyłącznie z pomocą szczotek na przednim skrzydle :???:
Avatar użytkownika
totalfun
 
Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 6:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez MairJ23 Śr kwi 13, 2011 0:28  Re: GP Malezji 2011

dobre to video ze zmian gum heidfelda - pokazuje sile bolidu - czy to bylo dublowanie - ale wtedy nie wpychal by mu sie na zakrecie nr 1.
Sam Heidfeld sie zgubil troche w picie. Juz mial zjezdzac chyba do mechanikow mercedesa wiec stracil tez na tym ze hamowal wczesniej. Wydaje mi sie ze z wyscigu na wyscig bedzie lepiej - szczegolnei z 4 Pitstopami w wyscigu ;)
MairJ23
 
Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:04
Lokalizacja: Philadelphia, USA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron