GP Malezji 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez NICKski N kwi 10, 2011 15:55  Re: GP Malezji 2011

plastic napisał(a):Podczas startu ta zasada nie obowiązuje.
Czy jest to gdzieś w przepisach? Znalazłem tylko punkt 20.2, gdzie nie ma mowy o żadnym wyjątku podczas startu.
Who KERS?
Avatar użytkownika
NICKski
 
Dołączył(a): Śr kwi 01, 2009 17:26
Lokalizacja: 3city

Postprzez Endrju Szopen N kwi 10, 2011 15:58  Re: GP Malezji 2011

ziw napisał(a):Chcialbym usunac swoje konto i wszystkie dane z tego serwisu debilnych moderatorow, jak to zrobic ?


Za to automatycznie dostaniesz bana, a reszta użytkowników odetchnie z ulgą ;)

dex napisał(a):Boże jak mało komentarzy :) teraz widać kto jest prawdziwym fanem F1, a ile było Kubicowariatów .
Długo po wyścigu a tu dopiero 9 stron, a na głównej stronie pod newsami wogle posucha hehe.


Można było się tego w sumie spodziewać. Ale czy to źle? Nie, bo przyjemnie się forum czyta, kiedy piszą osoby, które się tym interesują i znają :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez pawel92setter N kwi 10, 2011 16:08  Re: GP Malezji 2011

Jestem bardzo zadowolony z Kovalainena. Nie wiem czy STR miał jakieś problemy w końcówce (podejrzewam, że raczej tak :wink: ), ale Lotus był bardzo blisko reszty w ten weekend. Są zdecydowanie bliżej Williamsa ( :-? ), niż Virgin w tej chwili.
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez kylo1910 N kwi 10, 2011 16:20  Re: GP Malezji 2011

Zobaczcie na Pietrowa po wylądowaniu. Nie za bardzo wiedział, czemu mu bolid jedzie prosto, jak skręca :-D
kylo1910
 
Dołączył(a): N mar 27, 2011 17:37

Postprzez skun N kwi 10, 2011 17:15  Re: GP Malezji 2011

Zwróćcie uwagę, że Hamilton przed samym uderzeniem zjeżdża do środka wydaje mi się, że gdyby nie zjechał to Alonso by się zmieścił. W sumie nie można winić Hamiltona, bo przecież bronił pozycji, ale wyjaśnia dlaczego Alonso go czysto nie wyprzedził (swoją drogą ciekawe czy właśnie za ten zjazd Hamilton dostał kare) :twisted:
Szkoda Pietrova, bo jechał solidny wyścig, a mały błąd kosztował go kilka dobrych punktów :zakrywa:
Avatar użytkownika
skun
 
Dołączył(a): Pt mar 25, 2011 19:43

Postprzez SPIDER N kwi 10, 2011 17:17  Re: GP Malezji 2011

Campeon napisał(a):Cieszy fakt, że Red Bull jednak nie taki straszny jak go malują, zwłaszcza w rękach Webbera.

No tak, zwłaszcza, że Webber po początkowych problemach prawie skończył na podium.
:???:

Prawdę mówiąc, póki co to McLaren jest w stanie walczyć o wygrane z RBR (chociaż Vettel wydaje się być na razie bardzo mocny) i nie zapowiada się, aby prędko miało się to zmienić a kolejny wyścig już za tydzień.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez maiesky N kwi 10, 2011 18:03  Re: GP Malezji 2011

Ja również nie popieram nałożenia kar, szczególnie dla Alonso. Fakt, przysnął, ale żeby zaraz kara?
skun napisał(a):Zwróćcie uwagę, że Hamilton przed samym uderzeniem zjeżdża do środka (...) (swoją drogą ciekawe czy właśnie za ten zjazd Hamilton dostał kare)

Gdyby za to dostał, to te dwie kary przeczyłyby sobie.
Sprawdziłem czasy Hamiltona i wcale nie zwolnił po kontakcie z Fernando- stało się to dopiero kilka okrążeń później. Bezpośrednio po wypadku jechał nawet minimalnie szybciej. Nie ma co spekulować, że to kontakt przyczynił się do problemów Brytyjczyka.
RBR ma potencjał, bo skoro Vettel wygrał, a Mark mimo słabego początku zdołał się wspiąć tak wysoko, to nie może to być słaby bolid. Jak rozumiem, Mark równiez nie używał KERS dzisiaj w dalszej części wyścigu, a może nawet wcale?

Mimo dobrego początku Massy, skończył można powiedzieć jak zwykle :), a Alonso pojechał spokojnie swoje i przeskoczył kolegę- niestety wynik ten został zniweczony w incydencie z Hamiltonem. A Lewis sfrustrowany, bo Jenson przyjechał przed nim, co zawdzięcza łagodniejszemu traktowaniu opon. Pewnie to samo pomogło w jakimś stopniu Heidfeldowi.
Na takiej prostej jak w dzisiejszym wyniku DRS sprawdzał się znakomicie i jestem zadowolony z dzisiejszych akcji- niezłe manewry Kobayashiego, który przypomniał o sobie, Webber czy nawet Petrov. Różnica w prędkości przy użycie DRS była niesamowita. Dzisiejsze bolidy F1 to granic możliwości wykorzystują wszelkie niuanse i jazda jest na takim limicie, że minimalne odstępstwo warunków czy ustawienia od optymalnych parametrów odbiera szanse na równe ściganie koło w koło- w tym sensie DRS przekreśla te zależności pozwalając na chwilę się od nich odciąć. Fakt, jest to sztuczne, ale wcale nie pozwoli słabszemu przyjechać na metę przed szybszym kierowcą.

hideto napisał(a):Niby czemu jest to coś czym powinna się zająć FIA ? jak często bolid spada na ziemię z 2 metrów ?

Walencja 2010
dex napisał(a):Boże jak mało komentarzy :) teraz widać kto jest prawdziwym fanem F1, a ile było Kubicowariatów .
Długo po wyścigu a tu dopiero 9 stron, a na głównej stronie pod newsami wogle posucha hehe.

Również jestem zdania, że teraz lepiej się czyta gdy nie ma takich pustych komentarzy.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez hideto N kwi 10, 2011 18:13  Re: GP Malezji 2011

maiesky napisał(a):hideto napisał(a):
Niby czemu jest to coś czym powinna się zająć FIA ? jak często bolid spada na ziemię z 2 metrów ?

Walencja 2010
i jaki to argument ? Webber miał zamiar kontynuować dalej wyścig ? bo rozumiem że tylko w takim aspekcie takiemu bolidowi przeszkadza ten ułamany uchwyt ?
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Darkat N kwi 10, 2011 18:21  Re: GP Malezji 2011

w porównaniu z ubiegłym rokiem wyścig niesamowicie ekscytujący mimo braku Roberta. Głównie nam to oponki zapewniły.
Chyba już nikt po dzisiejszym wyścigu nie powie że w F1 nie ma wyprzedzeń. Robi się nam bardzo ciekawa seria.
Jestem ciekawy czy to DRS i Kers zapewniły taką łatwość wyprzedzania czy szybko degradujące się opony. Jedno było pewne ktoś kto dojeżdżał na świeższych oponach do przeciwnika było równe ze 100% wyprzedzeniem go.
Wyścig jak na F1 bardzo chaotyczny podobny był w ubiegłym roku w Kanadzie z uwagi na częste odwiedziny w boksach. Ciężko było nadążać. Znowu taktyka wróciła do gry.
Ciekawie wyglądał wyścig Webbera. O mało co nie wskoczył na podium mimo że katastrofalnie wyglądała pierwsza część wyścigu. Bardzo dobrze Heidfeld mimo że po kolejnych stintach coraz bardziej odsuwał się na dalszą pozycję. Popełnił ze dwa błędy ( w tym jeden który mógł by mu się śnić po nocach ) ale w porównaniu z Petrovem widać kto tu jeszcze musi się dużo uczyć. Ale Petrov i tak mnie zaskoczył że utrzymywał jakieś tam tempo ale nie ukrywajmy to dzięki bolidowi.
Ferrari dziwnie mocne w wyścigu. Bardzo dobrze Di Resta choć nie wiem czy nie za bojaźliwie podszedł do próby wyminięcia któregoś z kierowców Mercedesa (chyba Rosberga ). Mercedes katastrofa.
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Michal2_F1 N kwi 10, 2011 18:22  Re: GP Malezji 2011

Wyścig bardzo ciekawy, obfitujący w dużo manewrów wyprzedzania i emocji. Vettel jako jedyny mógł być cały czas pewien swojej pozycji i jeśli wygra w Chinach to chyba nikt już go nie dogoni. Na dalszych miejscach bardzo dużo się działo, Button spokojną jazdę wyprzedził Hamiltona w boksach i finiszował na P2. Lewis jechał do połowy świetnie, potem na twardych oponach tracił tempo i była szansa dla Fernando, którą sam zmarnował. Ferrari zaskoczyło mnie bardzo dobrym tempem wyścigowym, szkoda zaprzepaszczonej szansy. Brawa dla Heidfelda za podium, może ten wynik uciszy jego krytyków.

Kara dla Alonso jest niepoważna, dobrze, że nie stracił przez to żadnej pozycji. Felipe finiszował 0,3s przed Fernando, miałem nadzieję, że ten go minie, bo Brazylijczyk i tak nic nie wywalczy w tym sezonie. Pietrow tym razem zawiódł, popełnił parę błędów, a na koniec sam sobie załatwił wyścig. Dobrze, że to się nie stało w szybkim zakręcie.

Trzeba także przyznać, że DRS działa dobrze, od początku wierzyłem, że ten system poprawi widowisko i tak jest. Niestety akurat kiedy był najbardziej potrzebny Fernando to zawiódł.
Ostatnio edytowano N kwi 10, 2011 18:29 przez Michal2_F1, łącznie edytowano 2 razy
Michal2_F1
 
Dołączył(a): N gru 14, 2008 10:12
Lokalizacja: Radziejów

Postprzez Endrju Szopen N kwi 10, 2011 18:22  Re: GP Malezji 2011

http://www.f1wm.pl/php/news_id-21319.html :o

Było dużo, ale nie wiedziałem, że aż tyle.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez carcrusher N kwi 10, 2011 18:36  Re: GP Malezji 2011

Widział ktoś może, albo posiada nagranie z końcówki ostatniego okrążenia w wykonaniu Alonso i Massy? Bo różnica między nimi na mecie wynosiła zaledwie 0.2 s.
carcrusher
 
Dołączył(a): N kwi 11, 2010 14:29
Lokalizacja: Turew / Poznań

Postprzez QubaSPL N kwi 10, 2011 19:15  Re: GP Malezji 2011

http://www.youtube.com/watch?v=L61_AevsjMs - sytuacja za która karę dostał HAM - zasłużona , czy nie nie mnie to oceniać , choć ja raczej kary bym nie dał :) . Zresztą ALO też .
Obrazek
Avatar użytkownika
QubaSPL
 
Dołączył(a): Pn sty 31, 2011 17:19

Postprzez cichy N kwi 10, 2011 20:30  Re: GP Malezji 2011

Na zakończenie,


R startu


Webbo vs Massa


no i małe podsumowanie weekendu, dla przypomnienia :P

+ Alonso vs Hamilton [1:20]
+ Petrov lata [1:08]
+ Webbo onboard [2:33]
+ - Hulk onboard [1:29]
+ - Massa onboard [1:18]
+ - Petrov robi bum [1:58]
+ - dziadzia onboard [0:51]
+ - Trulli onboard [1:39]
+ - Seb onboard [1:28]
+ - Ricciardo onboard [2:46]
+ - Perez onboard [5:39]
+ - Alonso onboard [5:58]
+ - Pastor onboard [6:15]
;)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez totalfun N kwi 10, 2011 20:37  Re: GP Malezji 2011

Renault rzeczywiście ma jakiś patent na start. Przypominają się stare dobre czasy z Alonso w roli głównej.
Avatar użytkownika
totalfun
 
Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 6:54
Lokalizacja: Gdańsk

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron