GP Chin 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Darkat N kwi 17, 2011 9:48  GP Chin 2011

Co za wyścig. Jeden z najlepszych jakich widziałem. Od pierwszego okrążenia do ostatniego coś się działo.
Zwycięscy Hamilton, Mclaren i Webber. Jeszcze z dwa okrążenia i Webber przegoniłby Vettela. Asekuranctwo kończy się w tym sezonie i będzie agresywna taktyka w następnych wyścigach
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez cziken N kwi 17, 2011 9:50  Re: GP Chin

Ostatni stint Webbera to była poezja.
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez budyn N kwi 17, 2011 9:51  Re: GP Chin

Połączenie ruchomego skrzydła z oponami pirelli i mamy widowisko. Super!
..byle było wilgotno..
Avatar użytkownika
budyn
 
Dołączył(a): Pt kwi 20, 2007 15:06
Lokalizacja: Irlandia

Postprzez slipstream N kwi 17, 2011 9:51  Re: GP Chin

Asekuranctwo kończy się w tym sezonie i będzie agresywna taktyka w następnych wyścigach

Ale irytujące są komentarze przez Team Radio "Safe tyre" "Fuel critical"... najchętniej to bym karał za takie polecenia w końcówce wyścigu, i tyle dobrego że Lewis się nie słucha.

I nie żaden DRS, tylko opony robią różnicę, bo "dobra opona to zła opona" :-P
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez Endrju Szopen N kwi 17, 2011 9:52  Re: GP Chin

Niesamowity wyścig i to nie dzięki DRS! (który głownie się przydaje na kwalifikacje do osiągania większych prędkości i lepszych czasów)

Hamilton - trudno mi cokolwiek o nim teraz napisać, po prostu genialnie! Mark udowodnił, że faworyzacja w Red Bullu niekoniecznie ma miejsce skoro jest w stanie pojechać taki wyścig jak dzisiaj (P18 do P3!). Szkoda Rosberga, ponieważ przez moment naprawdę miałem wrażenie, że może powalczyć o coś więcej, ale Red Bull i Vettel zareagowali niesamowicie dobrze ustawiając taktykę na dwa zjazdy... Co potem z resztą odbiło się na Niemcu, gdy wyprzedził go Hamilton.

Wielowarstwowy i niesamowity wyścig, który będzie długo wspominany :)
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Darkat N kwi 17, 2011 9:52  Re: GP Chin

takich poezji to była masa w tym wyścigu. F1 wraca na stare tory dzięki Pirelli i DRS. Ja już wiedziałem na 7 okrążeń przed końcem że Vettel nie wygra tego wyścigu
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez barteks N kwi 17, 2011 9:52  Re: GP Chin

Najlepszy wyścig ostatnich lat :o Akcja na każdym okrążeniu. Webber z P18 na P3 i na mecie 2 sekundy za Vettelem, który startował z PP :-D Renault pobiło chyba rekord straconych pozycji w wyścigu, a Heidfeld to już nawet tracił po 2 miejsca na raz...
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez gregoff N kwi 17, 2011 9:53  Re: GP Chin

opony robią różnicę:) DRS dodaje smaczek a Tilkedrom daje miejsce:)

W Monako to chyba tak nie będzie:D

Co do wyścigu to strasznie ekscytujące te wszystkie walki, ale główne emocje to wspaniała pogoń Webbera i cudowna taktyka Lewisa!!!
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez phildoon N kwi 17, 2011 9:54  Re: GP Chin

Rewelacyjny wyścig! Brawo Hamilton za P1, brawo Button za ten start!! ( :o ) Vettel jak to Vettel, swoim równym rytmem ale padł dzisiaj ofiarą zużycia gum, aplauz na stojąco dla Webbera... To co zrobił dzisiaj Aussie jest warte odnotowania. Kapitalny Rosberg i porażka LRGP. Dobrze, że chociaż 2 punkty wpadły na konto...
-"If you ever do that again, I'll drive you in a wall" (Montoya)
-"Oh yeah? Then I'll drive you into tree"(Villeneuve)
-"Yeah, bet you got some experience with that. You already killed someone this season"
phildoon
 
Dołączył(a): Pn gru 13, 2010 21:46
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez rentonB N kwi 17, 2011 9:54  Re: GP Chin

Webber i Hamilton kierowcy wyscigu z :arrow: ze wskazaniem na Webbera, poprostu WOW.2 Pitstopy nie oplacily sie w tym wyscigu kazdy na nich stracil
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez nikifor N kwi 17, 2011 9:57  Re: GP Chin

REEEWELACYJNY wyścig, głównie za sprawą opon Pirelli, nawet głupio umiejscowiony DRS nie przeszkodził (po co było umieszczać go na najdłuższej prostej, gdzie nigdy nie było problemu z wyprzedzaniem to nie wiem).

Kapitalna jazda całej pierwszej piątki, w szczególności Hamiltona i Webbera, któremu zabrakło może jeszcze jednego okrążenia, żeby zjeść Vettela (który swoją drogą ma u mnie wielkiego plusa za zachowanie na torze i po zakończeniu). Kapitalny come back Mercedesa, świetna jazda Rosberga i dobra Schumachera (świetnie się ogląda jego walki na torze). Szkoda, że zawiodło LRGP.

Dawno nie oglądałem tak ciekawego suchego wyścigu. Dzięki panowie!
Avatar użytkownika
nikifor
 
Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez raf2 N kwi 17, 2011 9:57  Re: GP Chin

niesamowite gp :) na każdym okrażeniu jakieś wyprzedzanie, nie pamietam kiedy ogladalem ostatnio tak emocjonujący wyścig. To co zrobił WEB to coś fantastycznego
Avatar użytkownika
raf2
 
Dołączył(a): Wt lut 03, 2009 15:36

Postprzez Darkat N kwi 17, 2011 9:57  Re: GP Chin

nie wiem ile razy Webber musiał prześcignąć kogoś na częstych zmianach w pit stopie ale może to być jakiś rekord. A trzeba pamiętać że nie był to też jakiś super wyścig bo sam popełniał błędy szczególnie w pierwszej części wyścigu i był też wyprzedzany. Ilość wyprzedzeń chyba rekordowa.
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez Mexi N kwi 17, 2011 9:58  Re: GP Chin

Slip, DRS też się czasami przydaje :) Ale to dzięki oponom w połowie wyścigu nie było wiadomo jakim cudem Rosberg prowadzi. Dziś na 3 postoje było optymalnie, ale Vettel jadąc na 3 postoje zupełnie nie miałby szans na P2. Brawo Pirelli!!
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Endrju Szopen N kwi 17, 2011 9:58  Re: GP Chin

W ogóle ja cały czas nie mogę wyjść z podziwu jak ten wyścig się układał! Takie są właśnie najlepsze. Na każdym okrążeniu dzieje się coś innego, każde przynosi inne rozwiązania, które obalają teorie stawiane 5 okrążeń wcześniej... Po prostu aż trzeba kogoś zacytować - 'sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie'!
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Następna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość