GP Chin 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cziken N kwi 17, 2011 17:13  Re: GP Chin 2011

Damos napisał(a):Czy manewr Buttona pozostawiony bez kary nie zachęci w przyszłości do takiego zastopowania przeciwnika w boksach? A gdyby mu z nerwów silnik zgasł podczas ruszania z pit stopu zapuszkowanych? Ile sekund stracił by Vettel?

Button na tym manewrze stracił pozycje bo praktycznie zatrzymał sie przy mechanikach i zanim ruszyl i dojechal do swoich Vettel juz mial praktycznie wymienione opony.Dobrze to bylo widac na kamerze z gory :)
Avatar użytkownika
cziken
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 18:29
Lokalizacja: Assen

Postprzez McLfan N kwi 17, 2011 17:29  Re: GP Chin 2011

Mógł się zatrzymać i zagrać pod Hamiltona, który się męczył na zużytych gumach. :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Arnulf N kwi 17, 2011 18:31  Re: GP Chin 2011

87 wyprzedzeń w trakcie wyścigu :o .Początek sezonu pod względem ciekawości wyścigów jest naprawdę udany. Dzisiaj wyprzedzano się nie tylko na tej najdłuższej prostej, gdzie używano DRS, ale praktycznie w każdym fragmencie toru, przez co nie odczułem żadnej sztuczności manewrów, tak jak to czasami było w Malezji. Naprawdę rewelacyjny wyścig :).

Jeśli chodzi o wyniki to trochę rozczarował mnie Button :(. Na początku wydawało mi się, że uda mu się dowieźć to pierwsze miejsce, ale po tym błędzie w pit-stopie stracił i potem już nie dał rady tego nadrobić (a wręcz dalej tracił chociażby na korzyść Webbera). Tak więc nie udało się mu odrobić nic z straty do Vettela, ale zrobił to Hamilton. Lewis znowu jeździ "po swojemu" walcząc i wyprzedzając na torze, dzisiaj na szczęście opony wytrzymały. Wyjście na prowadzenie w bezpośredniej walce na torze w tak późnej fazie trwania wyścigu nie zdarza się często, a jest to bardzo ciekawa sytuacja :). Vettel zawalił start, zdecydowanie nie dominował tak jak to było w pierwszych dwóch wyścigach, ale mimo to niewiele brakło do zwycięstwa, drugie miejsce to jednak także sukces i widać było, że Niemiec z tego drugiego miejsca był bardzo zadowolony. Webber mnie zaskoczył, wczoraj było skrajnie beznadziejnie, dzisiaj skrajnie fantastycznie. Brakuje mu regularności i dlatego raczej nie zagrozi poważnie Vettelowi (który oczywiście jest faworyzowany... :-P ).
Z innych kierowców - bardzo dobrze pojechała dwójka Mercedesa. Byli widoczni w czasie wyścigu, wyprzedzali, walczyli i obaj dojechali w punktach. Przez chwilę miałem nadzieję na zwycięstwo Rosberga, ale fiński Niemiec musi jeszcze chwilę poczekać ;).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez renegade N kwi 17, 2011 19:21  Re: GP Chin 2011

Jenson Button jest na rowni z Hamiltonem. W kwalifikacjach nawet wydaje mi sie, ze jest odrobine szybszy. Moze i Jense to rzemieslnik, moze nie ma takiego talentu jak Lewis, zeszly sezon wykorzystal jednak na nauke i teraz to procentuje. Niespodziewalem sie, ze tak dobrze bedzie Mu szlo w tym roku. IMO McLaren ma najlepsza pare zawodnikow w obecnej F1.

Webber musi poprawic kwalifikacje, podobnie Nick.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez rafaello85 N kwi 17, 2011 19:23  Re: GP Chin 2011

Niech mi ktoś wytłumaczy ( jeśli potrafi oczywiście ) jak to jest, że manewr Heidfeld-di Riesta to zwykły incydent wyścigowy, a sytuacja Hamilton-Alono to przewinienie zasługujące na karę dla jednego z nich? :-o Z tego co mówił wujek wynika, że skład sędziowski mieliśmy taki sam jak tydzień temu.
WTF? Skoro dziś nie dopatrzyli się żadnego przewinienia, to jakie przewinienie widzieli tydzień temu?
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Endrju Szopen N kwi 17, 2011 19:27  Re: GP Chin 2011

Po prostu - interpretacja wydarzenia, tak? Dlatego właśnie nie przepadam za sportami, gdzie sędziowie mają za dużo powiedzenia na temat ostatecznego wyniku i mają za duży wpływ na przebieg zawodów. I tak to się właśnie dzieje w takich sytuacjach, sędziowie podejmują decyzje, które krzywdzą ten sport. Jedynie możemy się cieszyć z tego, że od zeszłego roku sędziowie są naprawdę bardziej utemperowani w stosunku do lat wcześniejszych...
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Shaitan N kwi 17, 2011 19:41  Re: GP Chin 2011

rafaello85 napisał(a):Niech mi ktoś wytłumaczy ( jeśli potrafi oczywiście ) jak to jest, że manewr Heidfeld-di Riesta to zwykły incydent wyścigowy, a sytuacja Hamilton-Alono to przewinienie zasługujące na karę dla jednego z nich? :-o Z tego co mówił wujek wynika, że skład sędziowski mieliśmy taki sam jak tydzień temu.
WTF? Skoro dziś nie dopatrzyli się żadnego przewinienia, to jakie przewinienie widzieli tydzień temu?

Jak to: http://www.youtube.com/watch?v=1_qoXodVNqY dla Ciebie jest to samo co to: http://www.youtube.com/watch?v=1qMwhiQft_M to szczęść Ci Panie Boże...
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez rafaello85 N kwi 17, 2011 19:51  Re: GP Chin 2011

No wskaż mi wyraźną różnicę tzn. przekonaj mnie, że kara dziś się nie należała, a tydzień teamu tak.
Obydwa incydenty wyścigowe, w obydwu sytuacjach poleciały odłamki. A tylko w jednym przypadku ukaranao kierowcę.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez gregoff N kwi 17, 2011 19:55  Re: GP Chin 2011

Alonso walnął w tył samochodu Lewisa a dzisiaj była to zwykła przepychanka na torze. Żaden nie ustąpił i doszło do kontaktu.
Avatar użytkownika
gregoff
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Śr kwi 13, 2005 20:01
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą

Postprzez Damos N kwi 17, 2011 19:56  Re: GP Chin 2011

Niech ktoś poda nam jeszcze zaprotokołowane zeznania kierowców złożone przed sędziami i będziemy wiedzieć, na jakiej podstawie podjęli decyzję. Inaczej nie znamy pełnego tła.
Avatar użytkownika
Damos
redaktor/moderator
 
Dołączył(a): Pn cze 13, 2005 7:07
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez SirKamil N kwi 17, 2011 20:12  Re: GP Chin 2011

Wygląda na to, ze Paul trochę podryfował przodem na podsterowności. Ostatecznie incydent nie doprowadził właściwie do niczego. Obaj przekroczyli metę bez punktów.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Shaitan N kwi 17, 2011 20:44  Re: GP Chin 2011

rafaello85 napisał(a):No wskaż mi wyraźną różnicę tzn. przekonaj mnie, że kara dziś się nie należała, a tydzień teamu tak.
Obydwa incydenty wyścigowe, w obydwu sytuacjach poleciały odłamki. A tylko w jednym przypadku ukaranao kierowcę.

Heidfeld był przed di Restą, którego trochę wyrzuciło i zahaczył przednim skrzydłem o oponę Nicka. Nick zostawił trochę za mało miejsca, natomiast Paul wjechał w Nicka, który był minimalnie przed nim. Na dodatek ani jeden, ani drugi nic na tym nie stracili (może poza skrzydłem u di Resty i jednym oczkiem wyżej w klasyfikacji wyścigu u Nicka). To był właśnie typowy RI dla mnie.

Nie mówiłem, że dałbym Alonso karę w Malezji, a to, że to są zupełnie dwie różne sytuacje i dla mnie w żaden absolutnie sposób do siebie nie podobne.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez sceptyk N kwi 17, 2011 21:30  Re: GP Chin 2011

Webber mnie zaskoczył, wczoraj było skrajnie beznadziejnie, dzisiaj skrajnie fantastycznie. Brakuje mu regularności

Zawsze mnie zastanawiają takie opinie, nie wiem czy komentujący ogląda sport motorowy czy np. rzut oszczepem...

Ps.
Podkreslenie moje.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez Sar trek N kwi 17, 2011 22:26  Re: GP Chin 2011

Najpiękniejszy wyścig w wykonaniu Marka Webbera. A wyścig ciekawy, do końca nie było wiadomo kto wygra, najpierw zanosiło się na Buttona, ale ten zjechał do boksów Red Bulla :???: , później Rosberga, ale ten zaliczył jeden pit stop więcej, następpnie na Vettela, a wygrał Hamilton. Świetną robotę wykonało Pirelli, teraz niech jeszcze FIA wyrzuci KERSy i DRSy i będzie super.

A dla Toro Rosso powinna być kara za nie dokręcenie koła. W 2009 Renault dostało karę finansową (początkowo Dyskwalifikację z GP Europy) po tym, jak na Węgrzech z bolidu Alonso odpadło koło (ale to było GP Węgier 2009, tydzień po wyścigu Formuły 2 na Brands Hatch).

Mam wątpliwości co do kary dla Pereza, muszę to jeszcze raz zobaczyć, ale według mnie wina za ten wypadek rozkłada się po połowie na Sutila i Pereza.

PS: Borowczyk przeszedł sam siebie. Takich emocji w jego głosie nie słyszałem od legendarnego "John Travolta wymachuje Buttona".
wyścigowe historie - strona o historii wyścigów Indy Car
Avatar użytkownika
Sar trek
 
Dołączył(a): Śr mar 26, 2008 21:25

Postprzez Endrju Szopen Pn kwi 18, 2011 7:34  Re: GP Chin 2011

Sar trek napisał(a):A dla Toro Rosso powinna być kara za nie dokręcenie koła. W 2009 Renault dostało karę finansową (początkowo Dyskwalifikację z GP Europy) po tym, jak na Węgrzech z bolidu Alonso odpadło koło (ale to było GP Węgier 2009, tydzień po wyścigu Formuły 2 na Brands Hatch).


No właśnie problem polegał na tym, że to był dość burzliwy okres; tydzień wcześniej zginął Henry Surtees w wyścigu F2 przez oponę, która opadając od bolidu Clarke'a bodajże uderzyła go w głowę; tydzień po tym wydarzeniu podczas kwalifikacji do GP Węgier Felipe Massa został ciężko ranny w głowę, bo z bolidu Barrichello odpadła zacnych rozmiarów sprężyna, więc sędziowie/FIA widząc odpadające koło od bolidu Alonso mocno spanikowali i nałożyli karę niedopuszczenia do wyścigów w zawieszeniu i myślę, że głównie ten ciąg wydarzeń był główną przyczyną nadania tej kary. Sędziowie po prostu reaguję pod wpływem emocji często podejmując dziwne decyzje, a że sporo czasu od tamtego wydarzenia minęło to nadawania kary na Toro Rosso sensu nie widzieli.
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron