GP Turcji 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SPIDER N maja 08, 2011 15:53  Re: GP Turcji 2011

Mogli by dać dwie strefy DRS na całym torze. Pod koniec okrążenia i gdzieś w połowie. No bo dzisiaj walka była tylko w zasadzie w tej strefie DRS, na ostatnich zakrętach + prosta startowa. Aż patrzeć się nieraz nie chciało, jak bolid używający skrzydła wyprzedzał w zasadzie bez walki inne auto. Druga strefa DRS dałaby w krótkim okresie szansę do rewanżu na "poszkodowanym" a i widowisko pewnie by wiele zyskało.

A co do wyścigu, to kapitalny dzisiaj Alonso.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez POLISH N maja 08, 2011 16:09  Re: GP Turcji 2011

Aż mi szkoda Schumachera jak pomyśle co tam pewnie o nim opowiadał Eddie Jordan na BBC :D

Renówka raczej coraz wolniejsza w porównaniu z czołówką. Aż sie prosi o powrót Roberta bo z rozwojem bolidu Nik i Piecia to raczej nie radzą sobie za dobrze.
Avatar użytkownika
POLISH
 
Dołączył(a): Cz gru 06, 2007 20:49

Postprzez PawelFreeman N maja 08, 2011 16:17  Re: GP Turcji 2011

Dzisiejszy wyścig przypominał (poza Vettelem) losowanie Lotto. Wszystkie kule w komorze startowej, puszcza zatrzask i zaczyna sie chaos. Ja nigdy nie narzekałem na brak wyprzedzania, bo przynajmniej każde wyprzedzenie pokazywało kto umi a kto dupa. Dzisiaj to co się działo to, jak ktoś wcześniej napisał, nie były manewry wyprzedzania tylko wymijania. Mi się coś takiego nie podoba, totalny chaos od miejsc 3 do 15. Raz Rosberg drugi raz w drugiej dziesiątce i tak na zmianę. Problemem nie jest tu narzekanie co niektórych na sztuczność wyscigów. Problemem jest to, że wyścigi F1 nie potrafią trafić w coś po środku, tylko ze skrajności w skrajnosć, od braku wyprzedzania do wyprzedzania wszystkich przez wszystkich. Z F1 jest jak z kobietą ucząca się jeździć samochodem, jak się jej powie, że robi coś źle i żeby robiła to inaczej to owszem zmieni swoje zachowanie na drodze ale w sposób histerycznie skrajnie przeciwny. Tak jest też z F1. Narzekaliście na brak wyprzedzania? Pyta "F1" to walnę wam tyle mijanek że wam telewizory oczo pląsu dostaną. Ten sezon mógłby mieć o wiele lepszy charakter bo wydaje mi sie, że to co zrobiło Pirelli z oponami wystarczyło by do widowiska bez DRS I KRS na takim poziomie, który zadowolił by każdego. Dzisiaj wyścig to był totalny, że zacytuję kogoś, Clusterfuck.

P.S
Jestem ciekaw kto wygra w 2012 roku tytuł. Bo w tym już wiadomo.
FORZA KUBICA
Avatar użytkownika
PawelFreeman
 
Dołączył(a): Pt wrz 14, 2007 8:02
Lokalizacja: z pacanowa

Postprzez sneer N maja 08, 2011 16:23  Re: GP Turcji 2011

Wyścig był piękny, oby więcej takich. Jedyny zgrzyt to dominacja Vettela. Parę rzeczy było naprawdę niezłych: poobijany Wielki Szu, wewnątrz zespołowe bitwy w Macu I Reni. Zwłaszcza ta ostatnia była piękna, z wzajemnym wymachiwaniem rączkami. Kobayashi, przebijający się pięknie do przodu. Mechanicy Maca, bójka w boksach pomiędzy Lewisem a Felipe. Itp.
W kwestii formalnej:
DRS, uważam, że to dobry pomysł, ale jeszcze niedopracowany. Cóż, trochę jeszcze to potrwa.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez maiesky N maja 08, 2011 16:28  Re: GP Turcji 2011

Wykresy gotowe:
Wykresy do GP Turcji

SPIDER napisał(a):Mogli by dać dwie strefy DRS na całym torze. Pod koniec okrążenia i gdzieś w połowie. No bo dzisiaj walka była tylko w zasadzie w tej strefie DRS, na ostatnich zakrętach + prosta startowa.(...)
A co do wyścigu, to kapitalny dzisiaj Alonso.

I bez DRS tamten fragment toru naturalnie się nadaje do wyprzedzania.
ALO faktycznie był dzisiaj zadowolony. Miszcz typowo w swoim stylu zaatakował, ale "Wywoził wilk razy kilka, wywieźli i wilka" :) Było dzisiaj kilka ładnych akcji bez DRS w tym bezpardonowa walka BUT i HAM, ale i niesmaczna przepychanka w Renault.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Linguini N maja 08, 2011 16:39  Re: GP Turcji 2011

Dopiero co wróciłem z pracy i z zobaczenia wyścigu w TV kicha.
I mam gorącą prośbę do znawców tematu:
- gdzie w necie można zobaczyć retransmisję GP Turcji.

Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Linguini
 
Dołączył(a): Wt mar 10, 2009 14:52
Lokalizacja: łódź

Postprzez maiesky N maja 08, 2011 16:50  Re: GP Turcji 2011

Jak już plastic zauważył, podobno padł rekord w ilości pit stopów (82), więc czas obsługi przy czterech zmianach ma niemałe znaczenie. Małe podsumowanie dla tych ekip z 4 zmianami:
Kod: Zaznacz cały
Sebastian Vettel    1:21,609
Pastor Maldonado    1:22,188
Paul di Resta       1:23,995
Mark Webber         1:24,401
Nico Rosberg        1:24,757
Fernando Alonso     1:26,121
Vitaly Petrov       1:26,245
Nick Heidfeld       1:26,975
Jaime Alguersuari   1:28,456
Michael Schumacher  1:32,065
Felipe Massa        1:33,500
Sergio Perez        1:36,245
Lewis Hamilton      1:39,637
Vitantonio Liuzzi   2:29,973

Nie taki RBR najszybszy, jak straszą- inni nie zostają dużo w tyle. Webber stracił do Vettela 3s.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez axel N maja 08, 2011 17:11  Re: GP Turcji 2011

To co w tamtym sezonie się nie stało w tym jednak może. Chodzi o zapewnienie przez Vettela mistrzostwa grubo przed zakończeniem sezonu, co będzie swoistą tragedią. Patrząc na to co on wyprawia jest to więcej niż prawdopodobne. A wtedy emocjonowac bedziemy się jedynie walką o WCC co też przy dobrych wiatrach może byc rozstrzygnięte dużo wcześniej.
btw. Wyścig z jednej strony emocjonujący za sprawą dużej liczby pit-stopów, co i tak w ostatecznym rozrachunku nie miało większego znaczenia, przynajmniej w czołówce, ale jednocześnie sztuczny dzięki DRS-owi, porażka ten system.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Mexi N maja 08, 2011 17:21  Re: GP Turcji 2011

Maiesky, niby nie tracą dużo, ale Alonso stracił na pit stopach 4.5 sekundy względem palucha, w wyścigu w pewnym momencie był za Vettelem o bodaj 6 sekund. 4.5 sekundy mogły pozwolić Ferdkowi na lepszą walkę o zwycięstwo. Nie mówiąc już o tym, że o 1.2s przegrał z Webberem a w pitach o 1.7s. Mogło to dać większe punkty.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez Arnulf N maja 08, 2011 17:44  Re: GP Turcji 2011

Jak już było wspomniane wielokrotnie... DRS jest jednak przesadzony. Pod koniec wyścigu (pomijając stan opon) Rosberg nie musiał praktycznie nic zrobić, żeby wyprzedzić Buttona, który z kolei nie miał najmniejszych szans na obronę. Takich sytuacji w tym wyścigu było mnóstwo. No chyba nie do końca o to chodziło kibicom, domagającym się poprawy widowiska. Wydaje się, że najlepszym sposobem byłoby albo skrócenie "strefy DRS", lub też zmniejszenie pola powierzchni otworu w skrzydle. Chodzi o to, aby różnica prędkości nie była zbyt duża, a teraz zdecydowanie jest :x . Najlepiej chyba to wyglądało w Australii, gdzie prosta nie była tak długa jak w ostatnich 3 wyścigach. DRS pomagał, ale nie odwalał całej roboty za kierowcę.
Niemniej jednak i poza "strefą DRS" było dużo ciekawej walki. Pojedynki Buttona z Massą i Hamiltonem były naprawdę dobre i przyjemnie się je oglądało. Czyli jednak da się toczyć ciekawe walki bez tego cuda.
Vettel po raz kolejny jedzie jakby w innym świecie, a reszta stawki próbuje udawać, że go goni, co jednak nie bardzo im się udaje. Niemniej jednak na pochwały (poza Vettelem) zasłużył bezsprzecznie Alonso, który tempem dorównywał Webberowi. Rozczarował mnie McLaren, który nie ustrzegł się błędów w pit-stopach. Szkoda Rosberga, że uzyskał "tylko" 5 miejsce, po kwalifikacjach szczerze miałem nadzieję, że powalczy z Vettelem (tak wiem, głupie to było :P).

Gorąco mi się zrobiło, jak zobaczyłem Massę tracącego kontrolę nad bolidem tuż za plecami Buttona... niestety realizator albo nie pokazał powtórki, albo ją przegapiłem :x .
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez axel N maja 08, 2011 17:55  Re: GP Turcji 2011

Arnulf napisał(a):Najlepiej chyba to wyglądało w Australii, gdzie prosta nie była tak długa jak w ostatnich 3 wyścigach. DRS pomagał, ale nie odwalał całej roboty za kierowcę.


Ale wtedy było narzekanie, że DRS nic nie daje i tylko w połączeniu z kersem daje przewagę.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Artello96 N maja 08, 2011 18:01  Re: GP Turcji 2011

Aż żal patrzeć jak Petrov i Heidfeld marnują potencjał tego wspaniałego samochodu. To co oni dzisiaj wyprawiali woła o pomstę do nieba. Wiadomo, że pod nieobecność Roberta chcą się pokazać, ale żeby dochodziło do takich kontaktów i wybryków? :?
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez Sikorex N maja 08, 2011 18:57  Re: GP Turcji 2011

Fajny wyścig, dużo walki.
Kto jak kto ale Rosberg nigdy mistrzem nie będzie, po raz kolejny nie wytrzymał presji i się skończyło ,,zaledwie'' dobrze.
Vettel niestety zapewni nam nudną końcówkę sezonu bo wcześniej zapewni sobie majstra.
Avatar użytkownika
Sikorex
 
Dołączył(a): Śr mar 05, 2008 14:51
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez AleQ N maja 08, 2011 19:04  Re: GP Turcji 2011

Cóż, miejsca gdzie DRS ma być aktytwowany nie były trafione w dwóch ostatnich wyścigach . W Chinach oraz w Turcji należało to zrobić na prostych start/meta. A tak dziś oglądaliśmy głownie omijanie przeciwników :???: Vettel znów wygrywa i to powoli staje się już bardzo nudne. Mimo wszystko trzeba przyznać ,że nie robi kretyńskich numerów ,ale poczekajmy na moment kiedy będzie musiał startowac z tyłu , o ile będzie takowa szansa. Co do reszty:
Webber - gorzej od dziecka Puszek , ale wynik niezły,
Alonso - szkoda ,że dopiero teraz Ferdynand znalazł się na podium. W Barcelonie liczę na replay z 2006 roku :P
McLaren - bardzo niewyraźnie , strategia u Butttona słaba , i ten "pistolet" :zakrywa:
Renault - ładna walka między zawodnikami, jednak potencjał auta jest większy,
Merol - są na poziomie Renault ,ale tempo w kwalu mają lepsze
Kobayashi - migiem mi tu go zatrudniać do Ferrari!
Massa - niby miał problemy, ale zdecydowanie gorzej niż Alonso,
Buemi - cichutko po pkt, a co ważne lepiej niż DJ Jaime,
Williams - :rozpacz: :-? Kto by pomyslał , że 8 lat temu bili się o mistrzowskie tytuły ,a teraz nie mają ani jednego pkt ...
Glock - na jego miejscu bym odszedł z teamu już teraz.

W Hiszpanii układ sił powinien być podobny ,ale liczę na jeszcze lepszą formę Makaronów.
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez maggie__7 N maja 08, 2011 19:30  Re: GP Turcji 2011

Jak już większość osób wspomniała - DRS= porażka w Turcji. To nie było wyprzedzanie tylko wymijanie. Wyścig tak chaotyczny, że sama połapałam się, mając Live Timing, dopiero po dobrych kilku okrążeniach o co chodzi (kto który jest, kto zjechał, a kto nie), ale to może wina mojej natury - zawsze późno kojarzę fakty :grin:. Absolutna dominacja Red Bulla, jak na razie nie widzę kierowcy, który może przeszkodzić Vettelowi w drodze po mistrzostwo świata. Zawiedziona jestem ogólną postawą Rosberga - dobrze się zaczęło, ale potem coraz gorzej. No i wojna Pietrow vs Heidfeld, ale nie chcę się jednak wypowiadać kto zawinił, bo wiem że nie byłoby to obiektywne :D
In minus zapisałabym jeszcze pitstop Hamiltona, ale takie rzeczy się zdarzają. Lepsze to niż stracenie koła jak np. Alguersuari w Chinach. No i gwiazdą wyścigu został dla mnie Kobayashi - chociaż w jego przypadku byłam po prostu pewna, że będzie miał punkty, albo niewiele straci do pierwszej dziesiątki :)
Avatar użytkownika
maggie__7
 
Dołączył(a): Wt paź 26, 2010 12:18
Lokalizacja: Kraków
GG: 7637175

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości