GP Turcji 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez msk Wt maja 10, 2011 14:03  Re: GP Turcji 2011

Obrazek
DRS miał chyba ułatwiać wyprzedzanie w walce o pozycje, a nie dublowanie. No trudno.
msk
 
Dołączył(a): Cz sie 28, 2008 21:27

Postprzez SkC Wt maja 10, 2011 14:05  Re: GP Turcji 2011

O to mi właśnie chodziło w 1 poście tego wątku, ale dostałem odpowiedzi że można tak robić.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez axel Wt maja 10, 2011 15:42  Re: GP Turcji 2011

Nie sztuką jest dogonienie przeciwnika, sztuką jest go wyprzedzic, i tu właśnie DRS wypacza nam całą umiejętnosc wykonywania tego manewru.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Sanki Wt maja 10, 2011 16:06  Re: GP Turcji 2011

axel napisał(a):Nie sztuką jest dogonienie przeciwnika, sztuką jest go wyprzedzic, i tu właśnie DRS wypacza nam całą umiejętnosc wykonywania tego manewru.

Ale oni mają się ścigać, a nie pięknie wyglądać. Mogę Cię zapewnić, że osoby które znalazły się w F1 umieją wyprzedzać (nie odpisuj, że nie napisałeś, że nie umieją, bo ja nie napisałem, że Ty napisałeś że nie umieją :razz: ). Zamysł był taki, żeby nie zostawać przez pół wyścigu za kierowcą wolniejszym tylko go wyprzedzić. Manewry wyprzedzania są także w innych fragmentach toru, nie ma co narzekać.
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez axel Wt maja 10, 2011 16:18  Re: GP Turcji 2011

Sanki napisał(a):Ale oni mają się ścigać, a nie pięknie wyglądać.


Skoro ściganiem nazywasz przejechanie obok rywala w połowie prostej to ok.

Sanki napisał(a):Zamysł był taki, żeby nie zostawać przez pół wyścigu za kierowcą wolniejszym tylko go wyprzedzic


Skoro ktoś nie potrafi wyprzedzic rzekomo wolniejszego kierowcy, to znaczy, że nie jest na tyle szybki aby to uczynic lub boi się zaryzykowac. Rozumiem konfiguracja toru itp. ale szczerze to wole oglądac pojedynki typu Kubica-Hamilton w Australii niż to co aktualnie się dzieje i co Ty nazywasz ściganiem.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez SirKamil Wt maja 10, 2011 16:22  Re: GP Turcji 2011

axel napisał(a):Skoro ktoś nie potrafi wyprzedzic rzekomo wolniejszego kierowcy, to znaczy, że nie jest na tyle szybki aby to uczynic lub boi się zaryzykowac. Rozumiem konfiguracja toru itp. ale szczerze to wole oglądac pojedynki typu Kubica-Hamilton w Australii niż to co aktualnie się dzieje i co Ty nazywasz ściganiem.


To znaczy, że pakiet aerodynamiczny zespołu F1 determinujący jakieś 3/4 osiągów nie jest ani projektowany ani przystosowany do pracy z turbulencyjnym przepływem powietrza o obniżonym ciśnieniu.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Sanki Wt maja 10, 2011 17:08  Re: GP Turcji 2011

axel napisał(a):Skoro ktoś nie potrafi wyprzedzic rzekomo wolniejszego kierowcy, to znaczy, że nie jest na tyle szybki aby to uczynic lub boi się zaryzykowac. Rozumiem konfiguracja toru itp. ale szczerze to wole oglądac pojedynki typu Kubica-Hamilton w Australii niż to co aktualnie się dzieje i co Ty nazywasz ściganiem.

Nie dziwię się, że mamy odmienne zdania, skoro Ciebie interesuje to czy kierowca dojdzie tego z przodu przed pitstopem i w jakim czasie się zbliży. Ja wolę dla odmiany coś takiego jak tutaj w Turcji. Do końca nie wiadomo, kto na krórej pozycji zajedzie.

Pozwolę zacytować raz jeszcze:
axel napisał(a):Skoro ktoś nie potrafi wyprzedzic rzekomo wolniejszego kierowcy, to znaczy, że nie jest na tyle szybki aby to uczynic lub boi się zaryzykowac.

Skoro ktoś jest w stanie nie dać się dogonić, to znaczy, że ten z tyłu będzie jechał za nim i nie będzie żadnego DRS.


SYSTEM NIE FAWORYZUJE WOLNIEJSZYCH KIEROWCÓW!
Obrazek
Sanki
 
Dołączył(a): N cze 10, 2007 19:01

Postprzez szama Wt maja 10, 2011 20:21  Re: GP Turcji 2011

SYSTEM NIE FAWORYZUJE WOLNIEJSZYCH KIEROWCÓW!
Za to faworyzuje tych mniej zdolnych którzy nie radzą sobie z walką na torze w normalnych warunkach.
Avatar użytkownika
szama
 
Dołączył(a): Pn wrz 20, 2010 16:54

Postprzez sceptyk Wt maja 10, 2011 23:12  Re: GP Turcji 2011

Kolejność na mecie temu przeczy.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość