GP Hiszpanii 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Angulo N maja 22, 2011 15:19  Re: GP Hiszpanii 2011

Świetnie! :-D W życiu nie spodziewałbym się dziś dwóch McLarenów na podium. :dobrze: Lewis kapitalne tempo, szkoda tylko, że Catalunya to Catalunya i nawet DRS nie pomoże... Buttonowi dziś w końcu wyszła ta 3-stopowa strategia. Cieszę się z dużego zastrzyku punktowego, bo przed nami Monako i tam MP4-26 będzie się czuł duuuużo gorzej. Zmartwił mnie tylko fatalny start obu kierowców.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez McLfan N maja 22, 2011 15:21  Re: GP Hiszpanii 2011

Angulo w wątku przedwyścigowym napisał(a):Co do jutrzejszego wyścigu, to dwóch rzeczy jestem w 100% przekonany. Pierwsza to taka, że Alonso będzie miał lepsze tempo wyścigowe i najprawdopodobniej dojedzie tuż za Red Bullami, druga to to, że Lewis jako pierwszy z czołówki zjedzie na postój bo zrobił flat-spota w kalifikacjach i odbije się mu to czkawką głównie w końcówce wyścigu. W Malezji zrobił podobny błąd i zamiast drugi dojechał do mety siódmy.

I po co Ci takie niepoparte niczym bzdury pisać? Człowieku, większego pesymisty od Ciebie nie znam! Jak to wczoraj czytałem, myślałem, że się przekręcę...
Angulo napisał(a):Cieszę się z dużego zastrzyku punktowego, bo przed nami Monako i tam MP4-26 będzie się czuł duuuużo gorzej.

Aha, znów się zaczyna. :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez SkC N maja 22, 2011 15:24  Re: GP Hiszpanii 2011

Lepszy wyścig niż ten w Turcji, przynajmniej nie było chaosu. :wink:

Tylko Hamilton potrafi dotrzymać kroku Vettelowi i był blisko zwycięstwa.
Na ostatnich okrążeniach obserwowałem w jakim tempie Heidfeld doganiał Rosberga, na jednym kółku było to prawie 3s. 14s odrobił w 5 okrążeń. Rosberg miał szczęście, że linia mety nie była kilkaset metrów dalej, bo to Heidfeld zdobyłby dwa oczka więcej. Dziwny wyścig Petrova, do zjazdu na zmianę opon jechał bezpiecznie na 5 miejscu a później jakoś zaczął spadać i spadać.

Brawo Saubery, oba w punktach. Cały weekend lepszy dla Pereza.

Tylko czterech kierowców na tym samym okrążeniu :???:
Ostatnio edytowano Wt maja 24, 2011 19:26 przez SkC, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez Angulo N maja 22, 2011 15:25  Re: GP Hiszpanii 2011

I po co Ci takie niepoparte niczym bzdury pisać? Człowieku, większego pesymisty od Ciebie nie znam! Jak to wczoraj czytałem, myślałem, że się przekręcę...

Nie pesymizm, tylko analiza wydarzeń z poprzednich wyścigów. Ferrari miało znacznie lepsze wyścigowe tempo niż wskazywały na to kwalifikacje, stąd taki wniosek a nie inny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez SirKamil N maja 22, 2011 15:28  Re: GP Hiszpanii 2011

McLfan napisał(a):
Angulo w wątku przedwyścigowym napisał(a):Co do jutrzejszego wyścigu, to dwóch rzeczy jestem w 100% przekonany. Pierwsza to taka, że Alonso będzie miał lepsze tempo wyścigowe i najprawdopodobniej dojedzie tuż za Red Bullami, druga to to, że Lewis jako pierwszy z czołówki zjedzie na postój bo zrobił flat-spota w kalifikacjach i odbije się mu to czkawką głównie w końcówce wyścigu. W Malezji zrobił podobny błąd i zamiast drugi dojechał do mety siódmy.

I po co Ci takie niepoparte niczym bzdury pisać? Człowieku, większego pesymisty od Ciebie nie znam! Jak to wczoraj czytałem, myślałem, że się przekręcę...


To dlaczego nie wszedłeś w z nim w polemikę wczoraj?
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez McLfan N maja 22, 2011 15:34  Re: GP Hiszpanii 2011

Dlatego, że to była raczej kwestia wiary (a raczej jej braku), a nie analiz. Zresztą jak widać, jestem już nauczony doświadczeniem, że Angulo tak ma. Że Ferrari, to ma fart, a McLaren pecha, że coś nie pasuje, że coś nie gra, że opona była zła i podwozie też było złe (ukłon w stronę pani z TVP Info).

Słowem, kibic który przewiduje jaka to będzie ch**nia, by potem móc się cieszyć, lub powiedzieć "a nie mówiłem". Ja wolę się nie zastanawiać, tylko przyjąć rzeczywistość taką, jaka będzie. Wyścigi są teraz zbyt nieprzewidywalne, by przytarta opona decydowała o ich losie.
Ostatnio edytowano N maja 22, 2011 15:37 przez McLfan, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez fletcher N maja 22, 2011 15:37  Re: GP Hiszpanii 2011

Angulo w wątku przedwyścigowym napisał(a):Co do jutrzejszego wyścigu, to dwóch rzeczy jestem w 100% przekonany. Pierwsza to taka, że Alonso będzie miał lepsze tempo wyścigowe i najprawdopodobniej dojedzie tuż za Red Bullami, druga to to, że Lewis jako pierwszy z czołówki zjedzie na postój bo zrobił flat-spota w kalifikacjach i odbije się mu to czkawką głównie w końcówce wyścigu. W Malezji zrobił podobny błąd i zamiast drugi dojechał do mety siódmy.

Jak widać całkowicie nietrafione. Na szczęście. Brak naciskającego Hamiltona na Vettela całkowicie pogrążyłoby ten wyścig.
Avatar użytkownika
fletcher
 
Dołączył(a): N lip 26, 2009 20:20

Postprzez SkC N maja 22, 2011 15:41  Re: GP Hiszpanii 2011

Po dwóch wyścigach Renault miało 30pkt, a Mercedes 0. W następnych 3, to Mercedes wygrał 40 do 16 i jest już tylko 6pkt za LRGP. Jeszcze jeden wyścig i znowu jak w tamtym sezonie będzie 5 miejsce w konstruktorach, a miało być inaczej.

Chociaż mam nadzieje, że w Monako bolid Renault będzie prezentował taki poziom jak rok temu i znów troszkę odskoczą.
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Postprzez xdomino996 N maja 22, 2011 16:19  Re: GP Hiszpanii 2011

SkC napisał(a):Chociaż mam nadzieje, że w Monako bolid Renault będzie prezentował taki poziom jak rok temu i znów troszkę odskoczą.


Bolid tak ale kto to wykorzysta?
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez SPIDER N maja 22, 2011 16:29  Re: GP Hiszpanii 2011

Nadszedł ten czas, aby powiedzieć, że temu torowi to już nic nie pomoże i najwyższa chwila, aby po prostu zniknął z kalendarza. Tutaj nawet DRS nic nie dał. Nieszczęście.

Start Alonso, który dał mi dzisiaj tak wiele radości.
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez Mati93 N maja 22, 2011 16:59  Re: GP Hiszpanii 2011

Oj nie narzekajcie, wyścig nie był aż tak nudny, ostatnie 10 okr. dało trochę emocji, i szkoda że Hamilton nie odniósł zwycięstwa.
Zaskoczył wszystkich na pewno Alonso, z tym niesamowitym startem. Żeby nie taktyka, i ekipa w boksie, mogło by być o wiele lepiej.
Renówki zawiodły mnie, spadają coraz niżej...
Massa ! ? Co się z nim dzieje ?



Ech no i gdzie te wypadki i awarie z tamtych lat... :P
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez Artello96 N maja 22, 2011 17:03  Re: GP Hiszpanii 2011

A właśnie co do Massy, wiadomo co mu się stało? Miał jakąś awarię czy po prostu gdzieś przytarł?
Obrazek
Avatar użytkownika
Artello96
 
Dołączył(a): Cz sie 06, 2009 10:09
GG: 3822116

Postprzez Darkat N maja 22, 2011 17:12  Re: GP Hiszpanii 2011

zgadzam się temu torowi nawet DRS nie może pomóc. Albo przebudują pierwszy zakręt co jest raczej niemożliwe bo to są charakterystyczne zakręty dla tego toru albo do wyrzucenie z kalendarzu. Na tym torze DRS niektórym wręcz przeszkadzał. Alonso tracił czas w pierwszej część wyścigu gdy zanim jechał Webber. Vettel i Hamilton mogli jechać na DRS a Alonso nie mógł i zarazem blokował Webbera który nie mógł go wyprzedzić. Przez to Button ich dogonił.
Co również warte uwagi mam wrażenie że Lotus Renault lepiej się tu sprawował niż Mercedes ale nie wiem dlaczego spadło tempo Petrowa a Heidfeld startował z daleka
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez rentonB N maja 22, 2011 17:17  Re: GP Hiszpanii 2011

Petrov nie mial ani jednego nowego kompletu miekkich opon wiec wyscig mial troche skopany.
Monako nadchodzi i to ostatni gwizdek zeby sie obudzic, o Ferrari juz moga zapomniec niech sie lepiej skupia na obronie przed Mercedesem. Brak Roberta coraz bardziej im doskwiera.
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez barteks N maja 22, 2011 17:32  Re: GP Hiszpanii 2011

SirKamil napisał(a):
McLfan napisał(a):
Angulo w wątku przedwyścigowym napisał(a):Co do jutrzejszego wyścigu, to dwóch rzeczy jestem w 100% przekonany. Pierwsza to taka, że Alonso będzie miał lepsze tempo wyścigowe i najprawdopodobniej dojedzie tuż za Red Bullami, druga to to, że Lewis jako pierwszy z czołówki zjedzie na postój bo zrobił flat-spota w kalifikacjach i odbije się mu to czkawką głównie w końcówce wyścigu. W Malezji zrobił podobny błąd i zamiast drugi dojechał do mety siódmy.

I po co Ci takie niepoparte niczym bzdury pisać? Człowieku, większego pesymisty od Ciebie nie znam! Jak to wczoraj czytałem, myślałem, że się przekręcę...


To dlaczego nie wszedłeś w z nim w polemikę wczoraj?

"Hindsight is a wonderful thing" - jak powiadają rodacy Szekspira :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości