GP Monako 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez nate N maja 29, 2011 18:54  Re: GP Monako 2011

Może haczyk tkwi w tym, że Newey nie musiał niczego 'zauważać', może po prostu coś musiało się mu wydawać oczywiste i może nie jest to żaden haczyk, tylko po prostu mądrze przemyślana konstrukcja (może prócz systemu KERS i jego awaryjności). Nie dopatrywałbym się we wszystkim haków, choć to taki polski zwyczaj :grin: . Jedynym, co może się odbić na formie Red Bulla będą szybkie tory na których mogą (choć niekoniecznie muszą) odstawać, ale dziś w Monako wszystko poszło idealnie - nie mówię o postojach. :P
Avatar użytkownika
nate
redaktor
 
Dołączył(a): N paź 19, 2008 17:17
Lokalizacja: Kraków

Postprzez alonso___ N maja 29, 2011 19:07  Re: GP Monako 2011

Nikt nie mówi o jakiejś spiskowej teorii i nie poluje na czarownice. Mnie się wydaje, że Newey jako na prawdę łebski facet, zwrócił uwagę na jakiś detal, albo szybciej kilka detali, które inni zlekceważyli skupiając się na czymś innym.
Avatar użytkownika
alonso___
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 21:51
GG: 12136114

Postprzez rafaello85 N maja 29, 2011 19:54  Re: GP Monaco 2011

WPR napisał(a):I znowu Vettel. :zakrywa: :-?

Od kolejnego wyścigu, Vettel będzie się zatrzymywał i przepuszczał rywali żeby zrobić przyjemność niektórym kibicom... Wtedy będzie "interesująco" i "sprawiedliwie", czyż nie?

Lipek napisał(a):Tego nie da się już oglądac. Szkodami Buttona, bo należało mu się to zwycięstwo....

To dlaczego oglądasz? :zakrywa:

Pieczar napisał(a):Co za durny przepis o możliwości zmiany opon przy czerwonej fladze. To zabiło rywalizację o zwycięstwo na końcu wyścigu.

Nie tylko to. Dorzucę jeszcze wszelakie naprawy auta np. prace przy tylnym skrzydle...
Powinien być zakaz jakichkolwiek prac przy bolidach w sytuacji w której czerwoną flagę wywieszono w trakcie trwania rywalizacji.


Dzisiejszy wyścig na pewno był interesujący. Trzymał w napięciu, mimo że nie było wyprzedzania. Byłem 'prorokiem' w kwestii SC :-P :evil:
Jednakże jego zakończenie pozostawia wiele do życzenia. Na miejscu Charliego zakończyłbym wyścig za SC, ewentualnie przerwałbym go bez możliwości wznowienia.
Najciekawsze dla mnie było to, jak pierwsza trójka trzymała się blisko siebie i każdy z nich mógł wygrać. Do drugiego wyjazdu SC, Vettel miał 1 stop na swoim koncie, Alonso dwa, a Button trzy. Mimo to jechali w małych odstępach i tak naprawdę wszystko mogło się wydarzyć :)

Vettel - po raz kolejny zalicza świetny wyścig. Pierwszy postój zawalili mu mechanicy. Później wyjazd SC w nieodpowiednim dla niego momencie, zmiana taktyki i jazda na coraz bardziej zużywającym się komplecie opon :-) Mimo, że jego miękkie ogumienie było już bardzo zniszczone, cherubinek dzielnie odpierał ataki Hiszpana. Drugi wyjazd SC i czerwona flaga zadziałały na korzyść dla młodego Niemca. Wygrał wyścig, IMHO w zasłużony sposób.
Alonso - cieszę się, że znowu mamy ( kibice SF ) podium :) Tym razem drugie miejsce, mam nadzieję, że doczekamy się też pierwszego :smile: Nie mam zastrzeżen do jego dzisiejszej jazdy. To był dość wyrówanny "bieg". Trzymał się blisko za Sebastianem, ale tu ciężko się wyprzedza. Ja się ciesze, że dowiózł dużo punktów i drugie w tym roku podium.
Button - pierwszy postój wysunął go na czoło. Wydawało się, że pierwszy SC ułatwił mu zadanie. Później przyszedł trzeci pit-stop i gonitwa za Vettelem. Tak czy siak - jazda solidna. Trzecie miejsce pewne.
Hamilton - jak dla mnie, to był dziś jeden z negatywnych bohaterów tego widowiska. Najpierw było całkiem dobrze, jechał jak po sznurku, wyprzedził Schumachera i cisnął dalej. Następnie "wcisnął się" Massie, doszło do kontaktu i dostał zasłużoną kare. Następnie pociskał z urywającym się tylnym skrzydłem. Ja pytam - dlaczego stewardzi nie nakazali mu zameldować się w boksie w celu naprawy uszkodzenia? Lewisek stanowił wielkie niebezpieczeństwo dla innych zawodników. Czerwoną flagę wykorzystał do naprawy skrzydła ( widziałem, że mechanik biegł też z "nosem" :dusi: ). Dobrze, że całego auta od podstaw mu nie odbudowali... Po restarcie przyczynił się do kraksy Maldonado i znowu dostał słuszną karę. Niektórzy się tutaj oburzają, że kara była za mała. Najważniejsze, że była. Istotna zawsze jest nieuchronność kary.
A ta wypowiedź, którą mieliśmy wątpliwą przyjemność czytać później, była poniżej wszelakiej krytyki :źle: :źle: :źle:
Tutaj skieruję swoje pytanie do Angulo. I co powiesz mój drogi? Znowu Lewis miał "pecha"? Czy tym razem miał więcej szczęścia niż rozumu? Przeanalizuj fakty i sam oceń. A na drugi raz nie pleć bzdur.

Massa - też negatywny bohater dzisiejszego dnia. Głupia kraksa, która zaprzepaściła marzenia o punktach ( :evil: ) i wymusiła neutralizację. On już chyba powinien się pożegnać z Ferrari. Dla dobra Ferrari.

Schumacher - fatalny start, potem coraz gorsze tempo i awaria. Ale to w jakim miejscu pozostawił swój bolid woła o pomstę do nieba :evil:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Godspeed N maja 29, 2011 19:56  Re: GP Monako 2011

Odchodząc trochę od dyskusji którą niechcący wywołałem: jak myślicie, gdzie jest haczyk? Co zobaczył Newey, a co przegapili inni, że to auto tak jedzie bez względu na charakterystykę toru?

No chyba cały czas się rozchodzi o skrzydło, które mimo testów wciąż jest w trakcie jazdy niżej podłoża i nikt nie wie, jak to w RB zrobiono.

Newey stworzył po prostu bolid, w którym wszystkie elementy są spójne. Tam każda najmniejsza część jest idealnie dopasowana, żeby uzyskać maksymalny docisk. To w zakrętach RB zdobywa swoją przewagę bo każdy zakręt może pokonywać większą prędkością. Na prostej z kolei tracą, więc im dłuższe proste na torze, tym bardziej wyrównana będzie walka RB - McL. I mam nadzieję, że tak właśnie będzie w kanadzie.
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez im9ulse N maja 29, 2011 20:03  Re: GP Monako 2011

tez się wkurzyłem, znów "paluch" wygrał - liczyłem na Buttona, liczyłem że czerwone Vettela i Alonso się rozsypią...niestety dały radę...w sumie ciekawy wyścig, Ham szalał ale się stewardzi z KKKlanu się uwzięli :-D hehe Lewisek biedny płacze - masakra jakaś. Ogólnie rzecz biorąc jak na Monaco było ciekawie.
Villeneuve(97),Tracy(03),Button(09),Bottas my racing idols...
RACING - because football,basketball,baseball & golf only require ONE BALL...
Avatar użytkownika
im9ulse
 
Dołączył(a): So lip 23, 2005 0:03
Lokalizacja: Old Danzig

Postprzez cichy N maja 29, 2011 20:21  Re: GP Monako 2011



+ Res #1
+ Res #2
+ Heja Baja Bongo na 69 okrążeniu
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez maiesky N maja 29, 2011 21:24  Re: GP Monako 2011

Podobał mi się manewr Massy na Rosbergu i wkradnięcie się Maldonado. Szkoda, że potem Massa odpadł :(
Naprawdę było dzisiaj niewiele akcji, ale za to niezłych, a sam wyścig powtórzę to- był thrillerem.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez Marker N maja 29, 2011 21:28  Re: GP Monako 2011

Gdy Massa zaatakował, odrazu przypomniał mi sie jego manewr z 2009 roku, chyba na jednym z Red Bulli. identyczny.
Avatar użytkownika
Marker
 
Dołączył(a): Wt sie 04, 2009 13:42
Lokalizacja: Choroszcz
GG: 4354013

Postprzez Mexi N maja 29, 2011 21:34  Re: GP Monako 2011

Swoją drogą, dzisiejszy wypadek pokazał, że idiotyzmem było wycofanie oddublowywania się podczas SC. Albo chociaż ustawienia stawki w odpowiedniej kolejności.
RK: "Przepraszam to nie do d... tylko do pupy..heheheh" LOL
(21:40:17) Mexi: nando chyba ciśnie aż rozk**wi silnik ;p
(21:44:55) macko93: Alonso out
Avatar użytkownika
Mexi
 
Dołączył(a): So kwi 07, 2007 12:15
Lokalizacja: Łódź
GG: 3539392

Postprzez barteks N maja 29, 2011 21:38  Re: GP Monaco 2011

maiesky napisał(a):Czy oni razem z wprowadzeniem HD wymienili cała ekipę od realizacji?! W tym roku przekaz jest straszny- ujęcia akcji przerywane przed końcem (przykład: Barcelona, atak z udziałem ALonso; poprzednie GP również), dzisiaj błysnęli zmieniając ujęcie kamery podczas wymiany w pitstopie, przez co nie widać było co się stało np w RBR! Przełączyli na wyjazd w trakcie obsługi! Szczególnie denerwujące!

GP Monako na swoją ekipę, tak jak GP Japonii.
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez xdomino996 N maja 29, 2011 21:41  Re: GP Monako 2011

Monaco dość ciekawe niestety wyprzedzanie tutaj nadal graniczy z cudem :-? Co do Hamiltona troche nabałaganił nie bede wnikać w to czy to jego czy nie jego wina bo mam swoje zdanie o tym ale jeżeli Vettel ma nie zdobyć tytułu to Lewis od Kanady musi ostro zaatakować i przydałoby sie aby w nastepnych wyścigach Vettel miał passe pecha co jest niemozliwe :-D
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez McLfan N maja 29, 2011 21:59  Re: GP Monako 2011

rafaello napisał(a):Następnie pociskał z urywającym się tylnym skrzydłem. Ja pytam - dlaczego stewardzi nie nakazali mu zameldować się w boksie w celu naprawy uszkodzenia? Lewisek stanowił wielkie niebezpieczeństwo dla innych zawodników. Czerwoną flagę wykorzystał do naprawy skrzydła ( widziałem, że mechanik biegł też z "nosem" :dusi: ). Dobrze, że całego auta od podstaw mu nie odbudowali...

Ile przejechał? Minął raz boks, bo skrzydło stało jeszcze OK, za drugim razem miał polecenie zjazdu, ale wywieszono czerwoną flagę. Kiedy więc niby mieli mu nakazać zjechać? Odbudowywanie auta? norma od bardzo dawna. W 2007 odbudowali w Niemczech zawieszenie Nickowi. Tyle, że wtedy nie można było zmieniać opon. Dziś można było. I to było nie w porządku.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez cichy N maja 29, 2011 22:04  Re: GP Monako 2011

Już na sam koniec,



co do tego wideo... zauważcie, że Witek dostaje jeszcze jakimś odłamkiem.. to z bolidu czy z poza toru?

+ Dziadek i jego przepiękny start (z dedykacją dla hideto :D hehe)
+ Lewis vs Massa... tak mi się F1 2010 by code przypomniało i gra z botami :twisted:
+ Lewis vs Pastor

Plus lekkie podsumowanie na koniec weekendu
+ Restart #1
+ Restart #2
+ Start
+ Petrov vs Jaimie vs Hamilton
+ Pole Lap
+ wypadek Pereza
+ wypadek Rosberga
+ Petrov onboard
+ Rubi onboard
+ QN onboard
+ Alo onboard
+ Rosberg onboard
+ bum dziadka na P
+ Lewis onboard
+ Narain onboard
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez rafaello85 N maja 29, 2011 22:07  Re: GP Monako 2011

McFan, Dlatego właśnie napisałem, że powinno się zabronić odbudowywania bolidów i zmian opon w trakcie przerwy spowodowanej czerwoną flagą :-)
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez lukizc N maja 29, 2011 22:08  Re: GP Monako 2011

Mexi napisał(a):Swoją drogą, dzisiejszy wypadek pokazał, że idiotyzmem było wycofanie oddublowywania się podczas SC. Albo chociaż ustawienia stawki w odpowiedniej kolejności.


Jak dla mnie jedna z najbardziej nie zrozumiałych decyzji ostatnich lat...
Get well soon Bobby K!
Avatar użytkownika
lukizc
 
Dołączył(a): Pt kwi 10, 2009 10:07
Lokalizacja: ok. Oświęcim
GG: 9230678

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron