Przed GP Kanady 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez WPR Cz cze 09, 2011 6:42  Przed GP Kanady 2011

Plan konferencji:

Czwartek:
Lewis Hamilton
Pastor Maldonado
Sergio Perez
Witalij Pietrow
Adrian Sutil

Piątek:
Eric Boullier (Renault)
Pat Fry (Ferrari)
Andrew Green (Force India)
Paddy Lowe (McLaren)
Sam Michael (Williams)

Rozkład weekendu:
Piątek:
16.00 - 17.30: 1. trening
20.00 - 21.30: 2. trening

Sobota:
16.00 - 17.00: 3. trening
19.00 - 20.00: Kwalifikacje

Niedziela:
19.00 - 21.00: Wyścig
Avatar użytkownika
WPR
 
Dołączył(a): So lut 06, 2010 14:55

Postprzez plastic Cz cze 09, 2011 9:15  Re: Przed GP Kanady 2011

Chyba najmniej przewidywalny weekend jak do tej pory. Nawet dzień przed treningami nie wiadomo do końca na jakich zasadach odbędzie się wyścig. Chodzi oczywiście o 'double DRS'. Na dodatek konfiguracja toru sprzyja Red Bullom mniej niż zwykle więc na PP osobiście spodziewam się małej niespodzianki - powtórki z zeszłego roku. Z drugiej strony czekają nas najmniej ważne kwalifikacje od dawien dawna. Ogromne zużycie opon zmusi zespoły do oszczędzania opcjonalnych zestawów na wyścig więc można się spodziewać u niektórych Q3 na prime'ach albo w ogóle bez wyjazdu. Na dodatek tor sprzyja wyprzedzaniu w normalnych warunkach a z podwójnym DRSem i KERSEM to juź w ogóle. Dlatego wydaje mi się, że kwalifikacje będą miały niewielkie znaczenie. A jeszcze może popadać i wtedy dopiero wszystko się poprzewraca... Słowem: nieprzewidywalność do kwadratu ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
plastic
 
Dołączył(a): Pn mar 24, 2008 20:30
Lokalizacja: Goleniów

Postprzez rno2 Cz cze 09, 2011 9:32  Re: Przed GP Kanady 2011

Plus możliwe opady deszczczu w sobotę i niedzielę (ale to znowu wyklucza użycie systemu drs oraz ogromne zużycie opon [podobno deszczówki są bardzo wytrzymałe]).
rno2
 
Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 11:29
Lokalizacja: Konin
GG: 4666507

Postprzez kemot Cz cze 09, 2011 9:43  Re: Przed GP Kanady 2011

Nie chcę być złym prorokiem, co do walki o mistrzostwo, ale, gdy spadnie deszcz, to Vettel ma spore szanse po raz kolejny wygrać.
Natomiast na sucho upatruje szans dla Hamiltona i Alonso.
Poza tym uważam, że bartoszcze powinien zostać zbanowany...
kemot
 
Dołączył(a): N sty 06, 2008 0:34
Lokalizacja: Zgorzelec

Postprzez Anderis Cz cze 09, 2011 10:13  Re: Przed GP Kanady 2011

WPR napisał(a):Czwartek:
Lewis Hamilton
Pastor Maldonado

Hmmm... :-)

plastic napisał(a):na PP osobiście spodziewam się małej niespodzianki - powtórki z zeszłego roku.

Czyli błędnej decyzji dotyczacej doboru opon przez Red Bulla? :wink:
Swoją drogą dużo osób pisze, że to może nie być tor Red Bulla i powinien wygrać ktoś inny. Oczywiście, że szansa, że Red Bull tego nie wygra, jest i może nawet nieco większa, niż na innych torach, ale według mnie "Byki" i tak mają spore szanse wygrać, nawet tutaj. W zeszłym roku spisywali się tu znacznie lepiej, niż np. na Monzy i pewnie walczyliby o PP i zwycięstwo, gdyby byli na podobnej strategii, co McLaren i Ferrari. Hamilton wydaje się być tu faworytem nr1, głównie dlatego, że on i McLaren zawsze tu wygrywali w ostatnich latach, ale według mnie Vettel jest faworytem nr2 z niewiele mniejszymi szansami. Mimo to, akcje Buttona i Alonso też stawiałbym troszkę wyżej, niż na większośći torów. M. in. dlatego, że GP Kanady to bardzo nieprzewidywalny wyścig i wiele się może wydarzyć.

No i jutro zaczyna się zdecydowanie mój ulubiony weekend w F1. Montreal to chyba jedyny tor w obecnej F1, na którym każdy wyścig, który oglądałem, był niezwykły w moim odczuciu (może poza Fuji, ale tam odbyły się tylko 2 wyścigi w ostatnich ltatach). Tu zawsze się coś dzieje. W ostatnich latach mieliśmy Safety Cary powodujące niecodzienne wyniki lub bardzo szybkie zużywanie się opon. W tym roku miłą odmianą byłby deszcz, na co jest znaczna szansa w niedzielę. Z jednej strony zobaczyć deszczowy wyścig w Montrealu to coś niezwykłego, z drugiej może to nie dać odpowiedzi na to, czy opony na tym nietypowym asfalcie będą się tak mocno zużywać każdego roku i jak zadziała podwójna strefa DRS. Jaki scenariusz by nie nastąpił, jestem przekonany, że wyścig i tak nie będzie nudny.
Tor jest jedną z najlepszych okazji w roku do osiągnięcia dobrych rezultatów przez zespoły środka stawki, często kilku kierowców odnotowuje tu podczas wyścigu rezultat znacznie lepszy od spodziewanego. Wydaje mi się, że mocny w kwalifikacjach powinien być tu Williams. Ich tegoroczny bolid zachowuje się podobnie do tego z 2008 roku, który był beznadziejny na Tilkodromach, ale całkiem szybki w Australii, Monaco, a także szybki w Kanadzie. W dodatku Rubens mówił na testach przedsezonowych, że ich bolid powinien lepiej spisywać się na torach o niskim docisku. W tym roku Williams ma z reguły bardzo przyzwoite prędkości maksymalne, a od czasu zmiany silników na Coswortha, dobrze spisują się na torach z długimi prostymi. W dodatku przywożą tutaj chyba największy pakiet usprawnień od początku sezonu. Z drugiej strony nie wiadomo, czy utrzymają tempo w wyścigu. FW33 nie najlepiej obchodzi się z oponami, a użycie niższego docisku może tylko pogłębić te problemy. Jeśli nie uda im się dojść do ładu z dmuchanym dyfuzorem, może ich to zaboleć szczególnie tutaj, gdzie docisk płynący ze skrzydeł będzie zapewne mniejszy, niż zazwyczaj. Poza tym tegoroczny bolid Williamsa cierpi jakby na podobną przypadłość, co Ferrari i chyba lepiej spisuje się na bardziej miękkich oponach, więc trudno wyrokować, czy zaliczą tu udany występ.
Innym zespołem środka stawki, który może spisać się tu dobrze, jest Force India, znane z dobrej postawy na torach o niższym poziomie docisku. Nie wydaje mi się, żeby mieli tu błysnąć jakoś szczególnie. Z zespołu odeszło wielu ludzi współodpowiedzialnych za sukcesy z drugiej połowy 2009 i pierwszej 2010. Jednak mimo wszystko mogą być nieco bliżej czołówki, niż zazwyczaj.
Bardziej wierzę w dobry rezultat Saubera. Szczęście i zmysł Kobayashiego do znalezienia się w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie i umiejętność wykorzystania tego mogą zaprocentować szczególnie tutaj. W Monaco okazał się beneficjentem zamieszania na torze mimo takiej sobie postawy we wcześniejszej części weekendu. Jeśli w Montrealu będzie szybszy, to może będzie w stanie jeszcze lepiej wykorzystać nadarzającą się okazję? Ciekawe czy i jak pojedzie Perez.
Olbrzymią zagadką jest dla mnie Mercedes, kompletnie nie wiem, czego się tu po nich spodziewać. Potrafię ich sobie wyobrazić zagrażających czołówce, jak i przegrywających z środkiem stawki, tak, jak w Monaco. Rosberg był z reguły szybki na tym torze, Schumacher odniósł tu wiele zwycięstw, ale jeśli bolid nie spisze się dobrze, to niemieccy kierowcy niewiele będą mogli zdziałać, chyba, że Brawn wymyśli dla nich jakąś ciekawą strategię, czym często można było sporo zyskać na tym torze.

Z niecierpliwością czekam na wszystkie 3 dni weekendu wyścigowego.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez grzdacz Cz cze 09, 2011 10:27  Re: Przed GP Kanady 2011

W Montrealu jest nawrót trochę podobny jak na Suzuce, więc jest conajmniej jeden Kamui-Spot :)
ANUU CZIIKI BRIIKI
Avatar użytkownika
grzdacz
 
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 16:19
Lokalizacja: tak

Postprzez SPIDER Cz cze 09, 2011 13:13  Re: Przed GP Kanady 2011

Ja jestem tylko ciekaw, jak będzie to wszystko wyglądało z dwoma strefami DRS. W tym aspekcie zaczynają wszyscy od zera. Podziału w stawce możemy być pewni.

Niemniej jednak, w obliczu LeMans wszystko schodzi na dalszy plan :).
NIE UFAJ SYSTEMOWI. Podważaj autorytety w telewizji, szkole, pracy, kościele, radiu i prasie. Buduj sam swoją opinię o świecie.
Avatar użytkownika
SPIDER
moderator
 
Dołączył(a): Pn kwi 25, 2005 13:33

Postprzez axel Cz cze 09, 2011 18:39  Re: Przed GP Kanady 2011

Kanada z Pirelli + komentarz Sokoła:
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez bohdi Cz cze 09, 2011 20:22  Re: Przed GP Kanady 2011

"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Phaedra Cz cze 09, 2011 22:17  Re: Przed GP Kanady 2011

Massa ale cudowny manewr :o
As long as the car is not red, I wish you the best! - Alonso - Monza 2006 r.
Avatar użytkownika
Phaedra
 
Dołączył(a): Śr lis 30, 2005 21:45
Lokalizacja: HRUBIESZÓW

Postprzez bohdi Pt cze 10, 2011 10:46  Re: Przed GP Kanady 2011

Cos agresywni Ci panowie z FI:
Obrazek
"Mój Bóg śpi w pokoju obok. Rusz Go, a wydłubię ci oczy plastikową łyżeczką "
...lataj synku nisko i powoli... jak mówiła mama do młodego pilota.
Avatar użytkownika
bohdi
 
Dołączył(a): Cz lip 17, 2008 16:12
Lokalizacja: Gliwice/Waterford, Ireland

Postprzez Maly-boy Pt cze 10, 2011 10:47  Re: Przed GP Kanady 2011

mają na kim się wzorować
Obrazek
Maly-boy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 9:48

Postprzez grzdacz Pt cze 10, 2011 12:44  Re: Przed GP Kanady 2011

"Sutil Spirit"
ANUU CZIIKI BRIIKI
Avatar użytkownika
grzdacz
 
Dołączył(a): Cz maja 05, 2011 16:19
Lokalizacja: tak

Postprzez Endrju Szopen Pt cze 10, 2011 14:33  Re: Przed GP Kanady 2011

Ostatnio F1 przyglądałem się jednym okiem, bo byłem lekko zajęty i nieobecny, więc zadam pewne pytanie - czy poza faktem, że będą obecne dwie strefy DRS podano w których miejscach miałyby one być? [prosta przed i prosta po nawrocie...?]
Avatar użytkownika
Endrju Szopen
 
Dołączył(a): Pt maja 18, 2007 17:00
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Rubiq Pt cze 10, 2011 14:34  Re: Przed GP Kanady 2011

http://www.f1wm.pl/php/news_id-22255.html

Będzie to pierwszy przypadek w tym sezonie, gdy kierowcy Formuły 1 będą mieli możliwość zmiany kąta nachylenia górnego płatu tylnego skrzydła w dwóch miejscach na torze podczas wyścigu, by mieć większe szanse na wyprzedzenie rywala – pierwszy raz na najdłuższej prostej poprzedzającej ostatnią szykanę i drugi raz na prostej start/meta. Dwie strefy DRS mają być także dozwolone w wyścigu na ulicach Walencji.
Rubiq
Administrator LiGNA
 
Dołączył(a): So maja 05, 2007 13:20

Następna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości