Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez Lukas So lip 09, 2011 9:50  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Walki ciąg dalszy. Renault ma być na tych samych co Mercedes, a Horner już idzie do FIA :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez Razor So lip 09, 2011 10:01  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć o chodzi z tymi silnikami ? :P I dlaczego Renault ma mieć coś inaczej ustawione i co to im daje?
Jestem w tym zielony...

Edit
Dzięki :)
Ostatnio edytowano So lip 09, 2011 10:10 przez Razor, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Razor
 
Dołączył(a): Cz cze 21, 2007 9:38
Lokalizacja: Kłodawa

Postprzez barteks So lip 09, 2011 10:04  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Anthony Davidson powiedział, że już się pogubił w tych zmianach przepisów :P

FIA dzisiaj cofnęła zgodę dla silników Renault, bo... zespoły (LRGP i RBR) złożyły wniosek dopiero w piątek, a Mercedes zrobił to w środku tygodnia :twisted:

@Razor: łap :arrow: http://sokolimokiem.tv/?p=947
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez Darth ZajceV So lip 09, 2011 10:07  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Razor napisał(a):Czy mógłby ktoś mi wytłumaczyć o chodzi z tymi silnikami ? :P I dlaczego Renault ma mieć coś inaczej ustawione i co to im daje?
Jestem w tym zielony...


Paranoja 1 - FIA zmienia zasady w trakcie sezonu.
Paranoja 2 - Mercedes płacze w rękaw Federacji i dostaje pozwolenie na wtrysk paliwa do połowy cylindrów w trakcie hamowania pod pretekstem utrzymania żywotności wału korbowego
Paranoja 3 - Renault też płacze w rękaw Federacji i dostaje zgodę na inne odchylenie od regulaminu - otwarcie przepustnicy w połowie, czyli tzw. zimny nadmuch dyfuzora. Rozwiązanie mniej efektywne, ale dalej dmucha dyfuzor bardziej niż stanowi to nowy regulamin. Francuzi też się zasłaniają żywotnością silnika.
Paranoja 4 - Mercedes płacze, że Renault wypłakało więcej :P

To tak bardzo w skrócie :P
A ósmego dnia Bóg stworzył samochód... i zobaczył, że jest on dobry!



Obrazek
Avatar użytkownika
Darth ZajceV
redaktor
 
Dołączył(a): Pt kwi 13, 2007 13:58
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postprzez Lukas So lip 09, 2011 10:12  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Paranoja 5 - wracamy do paranoi 2 :D
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez kamika So lip 09, 2011 10:12  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Te wszystkie zmiany to już nawet śmieszne nie są!!! :evil: Ręce mi opadają to co robi FIA i w jaki sposób :zakrywa:
Kiedy wrócę dam z siebie wszystko R.K.
Avatar użytkownika
kamika
 
Dołączył(a): Śr wrz 17, 2008 13:18
Lokalizacja: Ciechanów
GG: 9908670

Postprzez patgaw So lip 09, 2011 10:15  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Jak przyjdzie czas podpisywania nowego CA to zespoły powinny skrzyknąć się, że nie podpiszą jeżeli nie będzie zapisu, że FIA nie może zmieniać reguł w trakcie gry.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez rafaello85 So lip 09, 2011 10:16  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Tak się właśnie kończy majstrowanie przy przepisach w trakcie trwania sezonu... Wychodzi na to, że jutro kilka teamów pojedzie w oparciu o inne regulacje techniczne niż reszta stawki :shock:
Ktoś tu pisał, że pozostałe zespoły powinny zbojkotować jutrzejszy wyścig. Powiem szczerze, że byłbym gotów poprzeć taki protest - jak cyrk, to cyrk. Gdyby 18 czy 20 bolidów zjechało do boksu kończąc "race" na okrążeniu rozgrzewającym, to kibice wpadliby w szał żadając zwrotu kasy za bilety. Zrobiłby się szum wokół tej sprawy, posypałyby się gromy na Federację. Może wtedy imbecyle z FIA wreszcie poszliby po rozum do głowy ( o ile w ogóle rozum mają... ) i coś by się zmieniło na lepsze.

Bardzo dobry pomysł patgaw! Tak właśnie powinno być. Nie wiem tylko dlaczego zespoły jeszcze na to nie wpadły.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez mago So lip 09, 2011 10:22  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Mi się w ogóle wydaje, że FIA nie nadąża za tym co dzieje się w F1. Obojętnie jak nie będą zakazywać, zmieniać zespoły i tak postawią na swoim albo znajdą jakąś lukę w przepisach.
Jednak to co się teraz dzieje to już istny cyrk. Najpierw zakaz, potem pozwolenie dla niektórych zespołów na odchylenie od reguły, a teraz zakaz na odchylenie od tej reguły. I jak tu się nie pogubić. :???:
"Lepiej po cichu robić swoje, a potem zaskoczyć wynikiem." - RK
Avatar użytkownika
mago
 
Dołączył(a): Wt lip 06, 2010 12:35

Postprzez rentonB So lip 09, 2011 10:48  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Newey i Horner lataja jak wsciekli.. Ale to musi bolec ich, dziwi mnie troche pasywnosc LRGP ich to chyba krzywdzi bardziej.

Personalnie wspieram Red Bulla w tej sprawie, nie zmienia sie zasad w trakcie. Ktos z FIA powinien za ten cyrk beknac. Przez te zmiany tylko zrobili Mercedesa silniejszym...

@Lukas

Skoro udupia sie Renault, to jak moze to nie dawac przewagi Mercedesowi??? Przeciez maja wiecej kM
Ostatnio edytowano So lip 09, 2011 10:54 przez rentonB, łącznie edytowano 1 raz
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez Lukas So lip 09, 2011 10:52  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Mercedes twierdzi, że im to nie daje przewagi... :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez jary So lip 09, 2011 11:17  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

tyle płaczu że cofnęli decyzję o 50% zimnym nadmuchu dla silników Renault a Vettel i tak P1 w FP3? :???:
Swoją drogą Web i Vet zaczęli kręcić dobre czasy dopiero gdy Hornera i Neweya pokazali wracających od FIA?
Może jednak coś ugrali?
Avatar użytkownika
jary
 
Dołączył(a): Pn sty 11, 2010 18:11

Postprzez manieq So lip 09, 2011 11:25  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Mnie zastanawia dlaczego o sprawę Renault walczy tylko Horner. Gdzie Boullier i Fernandes? Ich to w ogóle nie obchodzi? Pogubiłem się.
I want to believe
Avatar użytkownika
manieq
 
Dołączył(a): Wt sie 11, 2009 23:32

Postprzez xdomino996 So lip 09, 2011 11:29  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

Coś musi być na rzeczy gdyż Horner i Newey zbyt bardzo sie starają o te 50% a inne teamy z silnikami Renault nie (to co mowia koledzy wyzej) dziwne troche to, a kolejne to ciekawi to ze Red Bull byl chyba bardzo pewny siebie co do tych 50% mowiąc przed weekendem ze oni mało na tym stracą
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez Dasqez So lip 09, 2011 11:31  Re: Przed GP Wielkiej Brytanii 2011

"All team tech people been summoned by FIA for emergency meeting on engine throttle maps. Will ruling change again?"


Wszystkie osoby odpowiadające za techniczną stronę zespołów zostały wezwane przez FIA na awaryjne zebranie w sprawie mapowania silników. Kolejna zmiana przepisów?
Avatar użytkownika
Dasqez
 
Dołączył(a): Pn lip 07, 2008 23:02
Lokalizacja: Kraków

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości