GP Włoch 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez axel N wrz 11, 2011 15:03  Re: GP Włoch 2011

Wyścig niezły, ale niestety Vettel szybko odjechał w siną dal, a jakich emocji nie byłoby na pozycjach dalszych, bez walki o 1. miejsce wyścig nie może być "kompletny".

Nie no krótko, bo krótko ale na początku walka o P1 była i to nawet dosyć ładna. Jednak mimo odjechania Vettela w siną dal, nie zmienia to dla mnie faktu, że dzisiejszy wyścig był kwintesencją tego, o co w tym wszystkim chodzi.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez SkaTeR N wrz 11, 2011 15:06  Re: GP Włoch 2011

To był najciekawszy wyścig w tym sezonie, zaraz za Kanadą :)
Ja jestem chyba jakimś jasnowidzem :D. Przed wyścigiem myślałem sobie, że będzie kraksa na starcie pomiędzy Vettelem, a Hamiltonem, ale niestety pomyliłem osoby :( A za 2 tygodnie GP Singapuru, ten strasznie trudnu tor podobny do Monako i jestem ciekaw czy "wentylator" da sobie tam radę.
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez marcin191994 N wrz 11, 2011 15:16  Re: GP Włoch 2011

W Singapurze liczę na zwycięstwo Alonso tor podobny do Monaco a w Monaco Alonso był drugi więc jest szansa. Piękna walka Hamiltona z Schumacherem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
marcin191994
 
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 0:31
Lokalizacja: Ogrodzieniec
GG: 9325742

Postprzez rafaello85 N wrz 11, 2011 15:30  Re: GP Włoch 2011

Bardzo dobry wyścig. Nie ma się do czego przyczepić.

Vettel po raz kolejny zasłużenie wygrywa rywalizację. Po zawalonym starcie, młody Niemiec w pięknym stylu wyprzedził Alonso i później już tylko kontynuował sytuację. Tytuł MŚ jest już bardzo blisko.
Button - powtórzę to po raz kolejny: On jest PRAWDZIWĄ gwiazdą McLarena, a nie kto inny. Po raz kolejny jechał sobie z tyłu ( praktycznie nei zauważony ), aż tu w końcu przyspieszył, powyprzedzał rywali i dowiózł drugie miejsce. Guzik raz dwa uporał się z Michaelem, nie to co jego kolega ( podobno lepszy ) zespołowy, który męczył się za Niemcem długo długo.
Alonso - po pięknym starcie dał się dość łatwo wyprzedzić cherubinkowi. Bardzo długo jechał na drugiej pozycji, kiedy to stracił ją na rzecz Jensona. Im bliżej końca wyścigu, tym gorsze tempo Hiszpana. Nie wiem czy problem czasami nie był związany z mieszanką opon...
Schumacher - piękna obronna jazda! Długo utrzymywał się przed drugim zawodnikiem McLarena. Szkoda, że jednak dał się wyprzedzić wiadomo komu. Mercedesowi dużo jeszcze brakuje do McLarena, Tak czy siak Michael zaliczył dziś dobry występ.
Massa - no, dziś pojechał dość przyzwoicie. Uderzony przez Webbera i obrócony o 180 st., pruł na złamanie karku odrabiając straty.

Webber - nie popisał się dziś. Najpierw uderzył w Massę, a później najwyraźniej zapomniał że bez przedniego spojlera należy wolniej wchodzić w zakręty typu Parabolica...


Ciekawe jak sędziowie rozpatrzą incydent do którego doprowadził Liuzzi? Uważam, że kara obniżenia pozycji startowej do kolejnego wyścigu o 5 lub 10 miejsc będzie dla niego bardzo dotkliwa :twisted: :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez McLfan N wrz 11, 2011 15:34  Re: GP Włoch 2011

rafaello napisał(a):Button - powtórzę to po raz kolejny: On jest PRAWDZIWĄ gwiazdą McLarena, a nie kto inny. Po raz kolejny jechał sobie z tyłu ( praktycznie nei zauważony ), aż tu w końcu przyspieszył, powyprzedzał rywali i dowiózł drugie miejsce. Guzik raz dwa uporał się z Michaelem, nie to co jego kolega ( podobno lepszy ) zespołowy, który męczył się za Niemcem długo długo.

Sugerujesz, że Button jest lepszy również od Alonso? :wink:
rafaelo napisał(a):a nie kto inny

rafaelo napisał(a):nie to co jego kolega ( podobno lepszy ) zespołowy

rafaelo napisał(a):Szkoda, że jednak dał się wyprzedzić wiadomo komu.

Chyba jakiś dawny, jeszcze niezabliźniony kompleks tu się kłania. :-D
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez kubusiowy N wrz 11, 2011 15:38  Re: GP Włoch 2011

Fascynujący wyścig nie ma co :) moim zdaniem potwierdził kilka opinii tj:
Vettel jest jednym z najlepszych kierowców i a już na pewno jest zdecydowanie lepszy od Webbera, a RBR odrobił "pracę domową" i ciężko jest znaleźć jakiś ich słaby punkt (no może poza Webberem :P );
Ferrari na twardszej (średniej) mieszance jest strasznie słabe i już chyba tak pozostanie do końca sezonu :-( dobrze, że dzisiaj wyścig nie miał jednego okrążenia więcej i na otarcie łez zostało P3 :wink:
Button w porównaniu z Hamiltonem jest kierowcą kompletnym (no już nie czepiajcie się jego czasów w kwalifikacjach :-P ) świetna jazda plus trochę szczęścia, bo dogonił MSC jak już jego opony były mocno zużyte, ale tak czy inaczej zrobił za pierwszym razem to co nie udawało się Hamiltonowi przez około połowę wyścigu.

Co do samej walki Hamiltona z Michaelem to nie zdziwiłbym się gdyby Lewis znowu miał DNF :lol:, dosyć zabawne było też to jak mimo DRS-u, KERS-u i jazdy tuż za bolidem Mercedesa i tak był wolniejszy o te 3-5 km/h, tak samo jak skargi Lewisa na "zygzakowanie" MSC, no bo co kto jak kto ale Hamilton jest chyba ostatnią osobą, która powinna wytykać takie zachowanie...

Szkoda, że realizator nie pokazywał jednak więcej tego co się dzieje na całym torze, a nie na tym odcinku gdzie akurat byli Lewis i Michael.
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez axel N wrz 11, 2011 15:39  Re: GP Włoch 2011

Tytuł MŚ jest już bardzo blisko.

Co do tej kwestii, nie powinno być już żadnych wątpiliwości.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez marcin191994 N wrz 11, 2011 15:47  Re: GP Włoch 2011

Jeżeli Vettel wygra GP Singapuru to w ogólnej będzie miał 309 punktów i będzie już mistrzem.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
marcin191994
 
Dołączył(a): Pt sty 28, 2011 0:31
Lokalizacja: Ogrodzieniec
GG: 9325742

Postprzez Arya N wrz 11, 2011 15:51  Re: GP Włoch 2011

No niekoniecznie. Bo jak Alonso będzie 2-gi lub 3-ci, to będzie miał 119-122 pkt straty, które przecież da się odrobić podczas 5-ciu wyścigów :-D Z moich obliczeń wynika, że Alonso musi być jeszcze co najwyżej czwarty, a Button i Webber co najwyżej trzeci, żeby Vettel był już matematycznie mistrzem w Singapurze.
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez barteks N wrz 11, 2011 15:54  Re: GP Włoch 2011

marcin191994 napisał(a):Jeżeli Vettel wygra GP Singapuru to w ogólnej będzie miał 309 punktów i będzie już mistrzem.

A jak Alonso będzie drugi w Singapurze?
Obrazek
Avatar użytkownika
barteks
 
Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 14:04

Postprzez kubusiowy N wrz 11, 2011 15:56  Re: GP Włoch 2011

Vettel to mistrzem jest już mniej więcej od GP Europy :grin: no dobra Węgier :wink:
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez NEO86 N wrz 11, 2011 15:58  Re: GP Włoch 2011

Ale tutaj jest mowa o oficjalnym a nie bardzo prawdopodobnym
NEO86
 
Dołączył(a): N lip 22, 2007 18:00

Postprzez marwoj666 N wrz 11, 2011 16:14  Re: GP Włoch 2011

Piękny start Fernando i reakcja widowni :-D ale dalej niestety nie było już tak pięknie :-( To co odwalił Liuzzi to :o Podobno ma brac udział w V8 Supercars to niech tam może lepiej zostanie? :D Vettel zrobił co miał zrobić, Button jest dla mnie rewelacją tego sezonu :wink: Ogólnie bardzo ciekawy wyścig no ale w końcu to Monza :grin:
.:: Szybkiego powrotu do F1 Robert! ::.
"If you no longer go for a gap that exists, you are no longer a racing driver..."
Avatar użytkownika
marwoj666
 
Dołączył(a): Śr lip 21, 2010 18:24

Postprzez dekadent N wrz 11, 2011 17:38  Re: GP Włoch 2011

Czy wy trochę nie przesadzacie z oceną Liuzziego? Oczywiście jego błąd jest bezdyskusyjny, ale bierzmy pod uwagę że walczył o pozycję, a to właśnie na tym polega sport samochodowy. Wypadki są jego częścią, osobiście najbardziej ubolewam nad tym, że ucierpiał Petrov, jestem ciekaw jak by w porównaniu z nieco bardziej doświadczonym Rosjaninem wypadł Bruno Senna.

Schumacher pokazał moim zdaniem, że jego doświadczenie i stara twarda szkoła jazdy to wielki skarb. Wszyscy krytykują go za powrót na tor, ale moim zdaniem nawet jeśli ma przegrywać z Rosbergiem, to nadal jego umiejętności i doświadczenie to wielki kapitał i pomoc dla Mercedesa. Warto mieć w swoich szeregach takiego starego lisa.

Button chyba zaczyna się stawać już fundamentem Mclarena. Odnoszę wrażenie, że Hamilton teraz za bardzo chce, w dodatku musi udowadniać swoją wielką klasę, bo to on był typowany na lidera ekipy. Button może być bardziej wyluzowany, bo ewentualna porażka z zespołowym partnerem nie będzie powodem do podważania talentu. U Buttona też owocuje ten płynny styl jazdy i wielkie doświadczenie, jak oglądam wyścigi w tym sezonie to ręce same się składają do oklasków. No i to jego zachowanie i wieczny uśmiech, cieszą go wyścigi i są dla niego świetną zabawą, widać efekty.

Jak zwykle Alguersuari w punktach, do tego nowy sponsor, obawiam się że już można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć przyszłoroczny skład STR. Zespół zaczyna mi powoli przypominać fabrykę kierowców, a nie poważnego gracza, a szkoda.

Warto wspomnieć, że kolejny dobry wyścig zaliczył Senna. Oczywiście jestem daleki od opiewania jego geniuszu po 2 udanych wyścigach, acz już po przygodzie z HRT sądziłem że jest to kierowca z całkiem dużym potencjałem sportowym i marketingowym. Cieszy mnie że dostał szansę pokazania i jak na razie całkiem dobrze z tej szansy korzysta, może nie będzie drugim Kubicą, Hamiltonem czy Vettelem, ale może być kuszącym kąskiem jako drugi, kierowca dla tych największych talentów. Oby tak dalej.
dekadent
 
Dołączył(a): Pn sie 01, 2011 16:17

Postprzez SkC N wrz 11, 2011 18:19  Re: GP Włoch 2011

Wszyscy już wszystko powiedzieli :smile:

Jak Liuzzi sunął po trawie, obstawiałem w kogo trafi, nie udało mi się ale i tak świetna zabawa. Szkoda Petrova bo miał tempo na P7. Pojedynki Lewisa z MSC palce lizać. Liczyłem jednak, że Hamilton zaryzykuje. No i nareszcie odpadło z wyścigu wielu kierowców.

Teraz nudny Singapur :x
Avatar użytkownika
SkC
 
Dołączył(a): So kwi 25, 2009 20:01
Lokalizacja: WPY
GG: 1227011

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości