GP Japonii 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy N paź 09, 2011 8:53  GP Japonii 2011

Uee.. ten majster zdobyty w trochę gorszym stylu, prawda? :P

PS. Świetna jazda Buttona... bez jaj !
Ostatnio edytowano N paź 09, 2011 8:55 przez cichy, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez SkaTeR N paź 09, 2011 8:54  GP Japonii 2011

No to przejechane.
Cherubinek może już nie brać udziału w ostatnich 4 wyścigach.
Brawa dla Guzika :woohoo: Mam nadzieję, że zostanie vice mistrzem :)
Ferrari - Znowu bójka Massy z Hamiltonem :lol:
Mercedes - Dobry wyścig dla Rosberga i Schumiego.
LRGP - :zakrywa: Bez Kubka nie ma na co liczyć.
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez ice N paź 09, 2011 8:55  Re: GP Japonii

W gorszym stylu, niz w poprzednim roku to się już nie dało... Imo Alonso kierowcą wyścigu, Hamilton chyba marzy o powrocie na Bridgestone'y.

EDIT:
@DOWN: No jeśli chodzi o widowiskowość i dramaturgię to masz rację.
Ostatnio edytowano N paź 09, 2011 8:58 przez ice, łącznie edytowano 1 raz
Formuła 1 skończyła się wraz z sezonem 2008.
„Bolidy F1 muszą być tylko dla prawdziwych mężczyzn, nie dla nastolatków, którzy potrafią obsługiwać przyciski na kierownicy." - Niki Lauda
Avatar użytkownika
ice
 
Dołączył(a): Śr sie 05, 2009 15:02

Postprzez cichy N paź 09, 2011 8:56  Re: GP Japonii 2011

W zeszłym roku źle zdobyty? Podczas ostatniego wyścigu? Jak dla mnie takie opcje są najlepsze i szczerze poświęciłbym mistrzostwo WDC żeby przy ostatnim wyścigu mieć zastrzyk emocji i adrenaliny :P
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez McLfan N paź 09, 2011 9:02  Re: GP Japonii 2011

cichy dobrze prawi. Wygrane po walce są dla mnie więcej warte, niż wygrane "przejechane". Ale tutaj akurat się pojawi wielu statystyków, że wygrana, to wygrana, a tytuł, to tytuł. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez rentonB N paź 09, 2011 9:03  Re: GP Japonii 2011

Marzy mi sie taki Robert spadajacy jak Meteor za rok.
No coz po majstrze RB moze juz testowac czesci dla "8", swietny Jenson zaczyna powoli niszczyc Hamiltona w tym sezonie. Brawa rowniez dla Fernando ktory nadrabia swoimi umiejetnosciami. Dobrze ze Witek sie obudzil na koncu, 2 punkty ale wazne. Senna cos marnie
"First braking, quite important, but not really"
R.K
Avatar użytkownika
rentonB
 
Dołączył(a): Pn mar 08, 2010 15:33

Postprzez Arnulf N paź 09, 2011 9:08  Re: GP Japonii 2011

McLfan napisał(a):Wygrane po walce są dla mnie więcej warte, niż wygrane "przejechane"


Dla nas kibiców faktycznie takie rozwiązania są najciekawsze. Ale nie wymagajmy od kierowców, by zawalali wyścigi, byle tylko w ostatnim wyścigu było ciekawie ;).
Vettel przejechał dzisiaj dobry wyścig, nawet biorąc pod uwagę ten niewielki incydent na starcie. Potem co prawda stracił 2 pozycje, ale nie podjął niepotrzebnego ryzyka i po prostu dowiózł tytuł do mety. Button po raz kolejny jedzie rewelacyjnie, oby utrzymał tą formę w przyszłym roku. Do tego tylko niech dojdzie dobry bolid McLarena i przepis na świetny sezon gotowy ;).
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez Shaitan N paź 09, 2011 9:23  Re: GP Japonii 2011

Kiedy Button przechodził do Mclarena nie śniło mi się nawet, że jego jazda w odniesieniu do Hamiltona może na którymś etapie tak wyglądać jak ostatnimi czasy. Kolejny świetny wyścig w jego wykonaniu!
Niesamowite również było dzisiaj to, jak blisko Alonso znalazł się najwyższego stopnia podium. Końcówka wprawdzie kontrolowana przez Buttona (nie jestem pewny czy nie kosztem paliwa), jak również SC zrobił swoje, ale jazda Ferdka była pierwszej próby dzisiaj.
Brawa dla Vettela za majstra. Totalna dominacja i w pełni zasłużony tytuł. Szkoda, że tak mało razy można było oglądać taką jazdę na limicie jak we wczorajszych kwalifikacjach. Webber wyglądał przy nim mniej więcej jak Massa przy Alonso w tym sezonie czy Pietrow przy Kubicy rok temu.
Mika: "Real men never cry"

Alonso: "I am aware that today I spent some of the luck remaining in life"
Avatar użytkownika
Shaitan
 
Dołączył(a): Pn mar 09, 2009 18:26
Lokalizacja: Starside

Postprzez Kayo N paź 09, 2011 9:30  Re: GP Japonii 2011

Alonso dostał od D'Ambrosio nagrodę za skuteczną obronę przed Vettelem, kunszt - prawdziwy. Gdy ostatni raz Vettel zdobywał majstra było po sezonie, a tu przed nami jeszcze cztery rundy, chyba najbardziej rozluźniające od kilku sezonów.
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez AleQ N paź 09, 2011 9:31  Re: GP Japonii 2011

Wyścig w miarę ciekawy . Szkoda, że mistrza już znamy, ale w przyszłym roku liczę na sprawdzenie się przysłowia " do trzech razy sztuka" i Vettel przegra tytuł ;)
Button - genialny wyścig, miło się ogląda , jak ogrywa " najlepszego w stawce" LH :lol:
Alonso - the man of the Race, doskonale zawody, obrona nad Vettelem , bdb. :-)
MSC - wraca do formy , już tylko 3 pkt za Blondyną 8-)
Massa - przy dużym szczęściu mógłbyć na podium ,ale wyszło jak zawze, czyli słabo :???:
Perez - znów startegia zagrała na plus i są kolejne pkt :-D
Webber - to jest wstyd , jak można tracić tyle pkt tym bolidem, jak nie wygra żadnego GP to będę wył z tego :haha: :rotfl:
Rosberg - chyba SC im plany pokrzyżował, bo Nico chyba dałby radę być w "8"
Renault - nie było tak źle ,ale też nie genialnie
Sutil - kto jeszcze chcę ,aby go wywalić z FI ? :wink: Di Resta pokonany
Avatar użytkownika
AleQ
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 14:47
Lokalizacja: Koszalin

Postprzez kpawel N paź 09, 2011 9:58  Re: GP Japonii 2011

Dobra robota Jens! Hamilton dziś to jakiś koszmar. Jeżeli problem leżał tylko w oponach, to chyba nie widziałem gorszego wyścigu w jego wykonaniu (jeśli chodzi o tempo, nie o popełniane błędy)
http://www.motogp.pl - MotoGP, Superbike, wyścigi motocyklowe...
Avatar użytkownika
kpawel
 
Dołączył(a): Wt maja 03, 2011 0:26
GG: 1971960

Postprzez rafaello85 N paź 09, 2011 10:17  Re: GP Japonii 2011

Cóż, gdybyście mnie spytali w czwartek czy jest mozliwość żeby wyścig wygrał ktoś spoza RBR, to odp bym NIE. McLaren bardzo mocny był przez cały weekend. Szkoda, że na takich torach jak Suzuka ( "szytych pod RBR ) austriacka ekipa traci cenne punkty do klasyfikacji konstruktorów.

Button - zdecydowany lider McLarena. Enty raz pokazał partnerowi z zespołu jego miejsce w szeregu. Ale nie ma się czemu dziwić - w końcu Jenson jest nieporównanie lepszy. Jego partner chyba się nabawił kompleksu Guzika :twisted:
Jenson jest jak komputer. Zaprogramowany aby jechać bezbłędnie, oszczędzać opony i dowozić jak najwyższe miejsca. I on to robi. Jest zdecydowanym liderem McLarena.
Alonso - mile mnei dziś zaskoczył :-) Myślałem, że najniższy stopień podium to max. Tymczasem hiszpański torreador wspiął się wyżej :)
Vettel - wielkei uznanie :ukłon: :ukłon: :ukłon: :ukłon: :ukłon: :ukłon: Zasłużył w tym roku na tytuł jak mało kto. Co prawda nie wygrał dziś, ale pudło zaliczył :) Co do momentu startu, moim zdaniem mieścił się on w kategorii fair. Brak kary jest słuszny.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Angulo N paź 09, 2011 10:18  Re: GP Japonii 2011

Świetnie Jenson! Kolejne zwycięstwo w karierze i już piąte z rzędu miejsce na podium. Szkoda, że wcześniej miał pecha, bo ten sezon może potrwałby ze 2 wyścigi dłużej.... Tak czy siak w końcówce wyścigu skakalem, bo Alonso zbliżał się bardzo szybko. Pewnie znów źle wyliczyli ilośc paliwa na wyścig. :evil: W każdym razie jest piąte zwycięstwo w sezonie. :woohoo: :warrior: :ukłon:
Kapitalny wyścig Alonso, udowodnił, że niedoceniana Ferką mozna jeździć w czołówce. Vettel po swoje, po tytuł, na którypo prostu zasłużył.
Aha, jeszcze Lewis... :grr: Opony!!! Niestety czarny scenariusz z oponami sie sprawdza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez Pieczar N paź 09, 2011 10:26  Re: GP Japonii 2011

Renault po raz kolejny wtapia ze strategią. Nie rozumiem czemu uparcie kopiują taktykę Saubera z mniejszą liczbą pit stopów jak ewidentnie im to nie słuzy. Tracą tak dużo w pierwszej części wyścigu, że potem już nie ma z czego odrabiać. W pewnym momencie zanosiło się na porażkę jednym bolidem z TL...
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez fordern N paź 09, 2011 10:27  Re: GP Japonii 2011

Button po prostu oszczędzał bolid, bo gdy Alonso zbliżył się na 1,2 sekundy, momentalnie zrobił najszybsze okrążenie. Po co się męczyć, jak można spokojnie jechać i dopiero w razie potrzeby przycisnąć ?

Co do sytuacji Hamilton - Massa, przyszła mi do głowy tylko jedna rzecz...

Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
fordern
 
Dołączył(a): Cz lis 02, 2006 15:21
Lokalizacja: Kyoto Ring
GG: 1411891

Następna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość