GP Japonii 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez renegade N paź 09, 2011 10:36  Re: GP Japonii 2011

Niesamowity wyscig, niespodziewalem sie tak dobrego wyscigu. Buttonowi zaczelo bakowac paliwa pod koniec wyscigu, ale podobalo mi sie, gdy na przedostatnim okrezania "wystrzelil" najszybsze kolko.

Co za gosc!! Mowcie co chcecie ten koles to scisly top, to ta sama klasa co Alonso, Vettel... Kolejny raz "zamordowal" Hamiltona. Powiem szczerze, McLaren powinien zbudowac auto pod Buttona, On moze byc mistrzem swiata w przyszlym roku.

Hamiltona Whitmarsh moglby wyslac na jakies wakacje po Korei. Cisnienie go zabija, nie ma testow, On o nic juz nie walczy. Musi sie chlopak odstresowac.

Kolejne wyscigi, z taka czolowka, beda jeszcze lepsze.

Gratulacje dla Vettela.
Avatar użytkownika
renegade
 
Dołączył(a): Śr lut 07, 2007 22:19

Postprzez chmiel N paź 09, 2011 10:38  Re: GP Japonii 2011

Angulo napisał(a):Niestety czarny scenariusz z oponami sie sprawdza.

Nie pisz takich rzeczy w kontekście Lewisa. :-P

No cóż, stało się to, co musiało się stać. Vettel szybko zapewnił sobie drugi tytuł, na który zdecydowanie zasłużył. Szkoda, że nie zapewnił sobie korony mistrzowskiej później, jednak chyba nikt nie miał już od dawna złudzeń, jak to się skończy. Teraz liczę na 4 wyścigi, które dostarczą kibicom ogromnych emocji, a potem następny sezon i mam nadzieję, koniec dominacji Vettela, bo ciężko byłoby mi wytrzymać psychicznie kolejny taki sezon.

Co do dzisiejszego wyścigu, to na największe brawa zasługują Button i Alonso. Kapitalne zawodu obu kierowców. Jenson kolejny raz wyraźnie góruje nad Lewisem, pokazuje wszystkie swoje największe atuty i dzięki nim odnosi piękne zwycięstwo. Muszę przyznać, że sporą radość daje mi oglądanie Lewisa w cieniu Buttona. :) W przypadku Fernando już chyba podkreślać, że niszczy zespołowego kolegę, nie trzeba. ;) Trzeba go porównać do kierowców Red Bulla i McLarena. Alonso dysponując słabszym samochodem, ustępuje jedynie Buttonowi - wspaniały wynik. W ogóle to dziś na podium stanęła bezdyskusyjnie najlepsza trójka obecnego sezonu.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez Kayo N paź 09, 2011 11:04  Re: GP Japonii 2011

chmiel napisał(a):Teraz liczę na 4 wyścigi, które dostarczą kibicom ogromnych emocji, a potem następny sezon i mam nadzieję, koniec dominacji Vettela, bo ciężko byłoby mi wytrzymać psychicznie kolejny taki sezon.


Obawiam się, że to niestety dopiero prolog do kolejnych lat dominacji. Ciężko mi racjonalnie przetrawić myśl, że Newey przejedzie się gdzieś na desce kreślarskiej, tracąc tym samym te 0,5 sek. ; ]

Co trzeba odnotować - Liuzzi jadąc w zasadzie t-carem - prócz jednej małej wycieczki - dojechał z czterema kołami do mety, nie ma to tamto.
Avatar użytkownika
Kayo
 
Dołączył(a): Pt maja 04, 2007 7:11

Postprzez cravenciak N paź 09, 2011 11:10  Re: GP Japonii 2011

Nie będzie musiał się przejechać, wystarczy sam zakaz dmuchanych dyfuzorów.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez hideto N paź 09, 2011 11:12  Re: GP Japonii 2011

Bardzo naiwny jesteś, z tym zakazem dmuchanych dyfuzorów. Ja wiem że większość kanapowych fanów F1 lubi patrzeć w prawo albo lewo. Ale taka przewaga na przestrzeni sezonu to nie jest tylko dmuchany dyfuzor. Zresztą perturbacje z nim najbardziej godziły w mclarena :]
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez kubusiowy N paź 09, 2011 11:20  Re: GP Japonii 2011

Jeśli chodzi o emocje to wyścig moim zdaniem nie wybijał się jakoś znacząco na tle sezonu, można powiedzieć że coś w stylu GP Niemiec, gdzie emocje były głównie związane z pit-stopami (przynajmniej jeśli chodzi o czołówkę). Wynik jak dla mnie bardzo zadowalający i zgadzam się z chmielem i naszymi komentatorami, że dzisiaj na podium mieliśmy 3 najlepszych kierowców w tym sezonie (z których 2 w przyszłym też będzie faworytami do tego tytułu :grin: ).
Świetna jazda Fernando i Jensona, zwłaszcza obrona Alonso przed Vettelem na twardszych oponach, które na szczęście nie spisywały się najgorzej w bolidach Ferrari ufff... brawa dla Michaela, Pereza no i Vitka, który trochę się nawyprzedzał i całkiem nieźle mu to szło :wink: szkoda Massy bo była szansa na więcej ale nie dowiemy się ile było w tym winy uszkodzonego skrzydła i twardszych opon, ale przynajmniej strategii mu nie zepsuli tak jak to bywało wcześniej (być może zrozumieli, że potrzebują 2 dobrze punktujących bolidów :-D ) no i Buemiego... co do Lewisa to jechał w swoim stylu, czyli słabo z oponami, kontakt z Massą i tylko brak kary jest pewną nowością :lol: (chociaż zdarzenie trochę podobne do tego z GP Belgii i gdyby ta szykana nie była taka wolna to kto wie jak by się to skończyło). Na uwagę zasługuje też fakt, że Team Lotus nie został zdublowany :)

Wie ktoś czemu Senna pojechał tak słabo?
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez cravenciak N paź 09, 2011 11:21  Re: GP Japonii 2011

hideto napisał(a):Bardzo naiwny jesteś, z tym zakazem dmuchanych dyfuzorów. Ja wiem że większość kanapowych fanów F1 lubi patrzeć w prawo albo lewo. Ale taka przewaga na przestrzeni sezonu to nie jest tylko dmuchany dyfuzor. Zresztą perturbacje z nim najbardziej godziły w mclarena :]


Tak tak, widziałem na Silverstone.
Obrazek
ObrazekObrazek#UnbanDlaMastera
Avatar użytkownika
cravenciak
 
Dołączył(a): Cz mar 11, 2010 20:05

Postprzez zwir27 N paź 09, 2011 11:31  Re: GP Japonii 2011

Brawo dla Vettela, ale osobiscie jestem ciekawy jakby dostal ciut slabszy bolid (chocby na poziomie ferki albo mclarena z poczatk sezonu) to by wtedy sie okazalo jaki ma talent i umiejetnosci, czy umie wykorzystac niedoskonalosci bolidu by zapewnic wyzsze miejsce sobie (tak jak chociazby Robert w zeszlym sezonie, ktory prawie (sam) wywalczyl 4 miejsce w WDC. Bo moim zdaniem jak ja vettela ktos zaczyna naciskac albo nie jest na czele stawki to sie chlopak zaczyna sie gubic i juz przewagi bolidu nie moze wykorzystac (pokazal chocby ten dzisiejszy wyscig jak walczyl z Alonso), ale gratuluje mu za zdobycie tytulu ;)
zwir27
 
Dołączył(a): So kwi 16, 2011 9:46

Postprzez kubusiowy N paź 09, 2011 11:35  Re: GP Japonii 2011

Ostatnio oglądałem właśnie transmisję BBC GP Wielkiej Brytanii i też wydaję mi się, że dmuchany dyfuzor znacząco pomógł McLarenowi na Suzuce, bo jak było na Silverstone każdy widział :-P a z tego co pamiętam to generalnie bolidy McL nie grzeszyły dużym dociskiem więc takie rozwiązanie było zdecydowanie po ich myśli. Mam prośbę, gdyby ktoś mógł mi powiedzieć jakie obowiązują zasady odnośnie dmuchanych dyfuzorów, tzn wiem że nie ma zakazu jaki był na Silverstone i jest zakaz zmiany mapowania między kwalifikacjami a wyścigiem (GP Europy) ale nie pamiętam jak to szło z tymi procentami, więc proszę o pomoc. :wink:

-- N paź 09, 2011 12:37 --

zwir27 napisał(a):Brawo dla Vettela, ale osobiscie jestem ciekawy jakby dostal ciut slabszy bolid (chocby na poziomie ferki albo mclarena z poczatk sezonu) to by wtedy sie okazalo jaki ma talent i umiejetnosci, czy umie wykorzystac niedoskonalosci bolidu by zapewnic wyzsze miejsce sobie (tak jak chociazby Robert w zeszlym sezonie, ktory prawie (sam) wywalczyl 4 miejsce w WDC. Bo moim zdaniem jak ja vettela ktos zaczyna naciskac albo nie jest na czele stawki to sie chlopak zaczyna sie gubic i juz przewagi bolidu nie moze wykorzystac (pokazal chocby ten dzisiejszy wyscig jak walczyl z Alonso), ale gratuluje mu za zdobycie tytulu ;)


z tego co wiem WDC to kierowcy walczą "sami" o miejsce, no chyba że miałeś na myśli to, że zrobił to bez bolidu :-D pomijając fakt, że do 4 miejsca brakowało mu ponad 100 punktów :shock:
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez patgaw N paź 09, 2011 12:00  Re: GP Japonii 2011

Zasłużonej kary za zepchnięcie Buttona na trawę oczywiście Vettel nie dostał, a Button pozycje przez to stracił, bo musiał hamować.
Ciekaw jestem, czy gdyby ktoś z końca stawki zrobił to samo, to czy dostał by kare. (pyt retoryczne)
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez McLfan N paź 09, 2011 12:04  Re: GP Japonii 2011

Oczywiście, że nie. Kary z to nie powinno być. Ludzie zidiocieli z tymi karami! Mała reprymenda na ochłodę by wystarczyła.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Mati93 N paź 09, 2011 12:10  Re: GP Japonii 2011

Widzę zainteresowanie F1 rośnie...
2 strony postów :-(

Wyścig jak dla mnie bez rewelacji.
Button pokazał klasę, liczyłem po cichu ze Vettel nie dojedzie do mety. Zawsze to od wleczenie tytułu :-P

Hamilton - jedyny, obecnie, prawdziwy KIEROWCA Formuły 1. To jest już chore, jak media, forumowicze, mówią jaki to zły kierowca, jaki niebezpieczny. A dziś to już wgl. te pisanie, ze zawalił, że Button powinien miec pierwsze miejsce w zespole... Kucze, zrobiliście się już tak rozpieszczeni na temat Formuły 1.

PS: A najlepszy jest płacz na forach, jak Vettel wypchnął Buttona. Kara, kara musi być. No choroba jasna... Za co ? :rotfl:
Avatar użytkownika
Mati93
 
Dołączył(a): Pt cze 20, 2008 12:49
Lokalizacja: Podlasie
GG: 8604191

Postprzez cichy N paź 09, 2011 12:11  Re: GP Japonii 2011

Tak lekko odbiegając... TADA:

http://www.redbullshop.com/redbull/en/r ... EVEL_1_094

:D Red Bull nie śpi :D
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Saruto N paź 09, 2011 12:14  Re: GP Japonii 2011

patgaw napisał(a):Zasłużonej kary za zepchnięcie Buttona na trawę oczywiście Vettel nie dostał, a Button pozycje przez to stracił, bo musiał hamować.
Ciekaw jestem, czy gdyby ktoś z końca stawki zrobił to samo, to czy dostał by kare. (pyt retoryczne)

Nikt by nie dostał, na starcie to dozwolone.
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez patgaw N paź 09, 2011 12:17  Re: GP Japonii 2011

Saruto napisał(a):
patgaw napisał(a):Zasłużonej kary za zepchnięcie Buttona na trawę oczywiście Vettel nie dostał, a Button pozycje przez to stracił, bo musiał hamować.
Ciekaw jestem, czy gdyby ktoś z końca stawki zrobił to samo, to czy dostał by kare. (pyt retoryczne)

Nikt by nie dostał, na starcie to dozwolone.



Spychanie (a gdyby Button nie zahamował - spowodowanie kolizji) na starcie jest dozwolone?
Kurcze to dobrze wiedzie, cale życie bylem w złudnym przekonaniu.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości