GP Korei Południowej 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez SkaTeR N paź 16, 2011 9:01  GP Korei Południowej 2011

I po wyścigu.
RedBull - Jak zwykle Cherubinek przed Webberem, jeśli on nie wygra żadnego wyścigu do końca sezonu, będę wył.
McLaren - Szkoda, mógł być dublet.
Ferrari - Coś ostatnio jakby słabną :-P
Mercedes - Średnio, ale cudów od nich nie oczekiwałem.
Renia - Niech ten sezon się już skończy :( , ale to co zrobił Witek to mnie zabiło :twisted:
Avatar użytkownika
SkaTeR
 
Dołączył(a): Pn sie 02, 2010 9:13

Postprzez Saruto N paź 16, 2011 9:03  Re: GP Korei Południowej 2011

SkaTeR napisał(a):ale to co zrobił Witek to mnie zabiło :twisted:

Mam nadzieję, że dostanie za to jakąś karę. Facet nie wie, że nie ma co się ścigać ze szybszym?
Obrazek
Avatar użytkownika
Saruto
 
Dołączył(a): Pn lis 19, 2007 18:27
Lokalizacja: Kraków

Postprzez pawel92setter N paź 16, 2011 9:08  Re: GP Korei Południowej 2011

Lotusy osiągnęły tempo pozwalające na korzystanie z kłopotów rywali. Niestety do zdobycia punktów potrzebny byłby kataklizm na torze.

Pietrow - :???:
Schumacher odpada tym razem nie ze swojej winy. Szkoda, bo kibicuję mu w jego pojedynku z Rosbergiem. 7 punktów to jeszcze nie jest tak dużo ;)
Wspieram PUT Motorsport!

"I win or I learn, but I never lose." Melinda Emerson
Avatar użytkownika
pawel92setter
 
Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 7:48
Lokalizacja: Poznań

Postprzez hideto N paź 16, 2011 9:10  Re: GP Korei Południowej 2011

Nie wiem w którym momencie Mclaren miał jakąkolwiek szansę na dublet dzisiaj, ale to twoja sprawa. Jenson "Nie popełniający błędów" Button, po raz kolejny dzisiaj zrobił na początku wyścigu 3 głupie błędy i tym razem strategia nie zdołała go wyciągnąć za uszy - bardzo dobrze. Bo Button wcale nie jest najlepszym zawodnikiem tego sezonu, popełnił w jego trakcie wiele błędów i głównie zamieszanie na torze go wtedy ratowało.

Webber jakiś struty na mecie, ale kogo to obchodzi. RBR zgarnął wszystko a teraz pewnie będą chcieli jakoś upchnąć Webbera na lokacie wicemistrza. Choć muszę przyznać, że jest on zwyczajnie głupi. Mógł spokojnie w jednej czy dwóch sytuacjach wyprzedzić Lewisa, ale dał się zrobić jak dziecko w linią pomiaru DRS.

Szkoda Schumachera, bo w momencie wypadku zaczynał po ludzku jechać i byłą szansa by skończyć przed Rosbergiem, zwłaszcza z jego problemami pod koniec wyścigu. Pietrow popełnił szkolny błąd. Nie wiem jaką sieczkę trzeba mieć w głowie, by jadąc po brudnej stronie toru jako punkt odniesienia do hamowania przyjąć sobie zawodnika nie dość że w lepszym bolidzie to jeszcze po czystej stronie toru. Zresztą Alonso też tam grubo przesadził co było widać. Gdyby zahamował normalnie to by go sprzątnął frunący Pietrow. Głupie to było i spodziewam się +5 w Indiach choć powinno być moim zdaniem +10.

Massa znów go nie rozumiem. Jechał w miarę ok, poprawnie, Alonso go wyprzedził Massa sportowo umarł po raz kolejny.

No i na Hamilton który po raz kolejny wykpił to całe wasze 'zżeranie opon'.

No i na koniec, Vettel wyprzedził na torze Hamiltona, może wreszcie kilku z was się uciszy na temat jego, rzekomo marnych umiejętności.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Angulo N paź 16, 2011 9:15  Re: GP Korei Południowej 2011

McLaren - Szkoda, mógł być dublet.

No niestety wyścig wszystko zweryfikował. Wcale nie byli tutaj najszybsi, bo nawet Alonso mógł ich pożreć.
Button znów daje się zobić w bambuko na pierwszych okrążeniach... Jak w 2009... Co by nie mówić to i tak udany wyścig dla McLarena biorąc pod uwagę, że Webber i Alonso byli tuż za plecami, więc tempo kwalifikacyjnie trochę przewyższa tempo wyścigowe. Ciesze się też, że Lewis nie pożarł opon jak prorokowalem i powrócił na podium po 3-miesięcznej przerwie.
Pietrow - :evil: :twisted: :pokręcony: :mur: :idiota: :grr:
Obrazek
Avatar użytkownika
Angulo
 
Dołączył(a): Wt kwi 15, 2008 17:21
Lokalizacja: Gołkowice
GG: 5966780

Postprzez rafaello85 N paź 16, 2011 9:18  Re: GP Korei Południowej 2011

Nikt nie zasłużył w tym roku na tytuł mistrza konstruktorów bardziej niż RBR :woohoo: :woohoo: :woohoo: Teraz mogą się już w 100% skupić na przyszłym sezonie. Mam jednak wrażenie, że wcale nie odpuszczą ostatnich 3 wyścigów i jeszcze pokazą kto w tym roku rządzi :-)

Vettel - a co tu dużo mówic? Mistrzi tyle! Kolejny perfekcyjny wyścig, kolejne zwycięstwo. Nie ma się co rozwodzić.
Webber - wooooooooooooooooooooow. To był chyba wyścig sezonu w jego wykonaniu :-o Australijczyk nie stracił ani jednej pozycji na starcie :o To już wywołało we mnie niemały szok. Następnie dobre, równe tempo. Sądziłem, że wskoczy na drugie miejsce, ale trzecia pozycja też jest b.dobra.
Button - prawdę mówiąc po cichu obstawiałem go jako zwycięzcę dzisiejszego wyścigu. Straszyli nas tym, że opony co chwilę trzeba będzie zmieniać - w takim przypadku Guzik miałby zapewne dużo większe szanse. Ogólnie patrząc, wyścig taki sobie w wykonaniu Jensona. Spodziewałem się więcej.
Alonso - końcówka wyścigu dawała nadzieje na to, że chociaż pokusi się o próbę wyprzedzenia Buttona. Hiszpan tak gonił, że pod koniec prawie brakło mu paliwa :D
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Darkat N paź 16, 2011 9:19  Re: GP Korei Południowej 2011

kilka pozytywów zauważyłem w porównaniu z dennie przeprowadzaną realizacją w Japonii. Wreszcie pojawiła się informacja na starcie jakie opony ma nie tylko pierwsza 10. Pokazywano manewry wyprzedzania w powtórkach co nie było dane w Japonii. Pokazywano walkę choćby Alguersuari z Rosbergiem ( w Japonii co najwyżej pokazywaliby przeciętnie a już ostatnio nawet samurajsko jeżdżącego Kobayashi )
A po staremu. Nie mogę już patrzeć na jazdę Webbera. Jest cienki jak na tak dobry bolid w stawce. Czas na emeryturę. Bardzo dobra jazda Alonso. W końcówce jechał na limicie. Jak się skończyły opony to już było po klopsie.
Schumacher jak zwykle z przygodami tym razem niezależnymi od niego. Jechał dosyć dobrze przynajmniej na to co prezentuje po powrocie.
Torro Roso wow wow. Czyżby RBR im pomagał ;)
Petrow nawet jechał dobrze jak na jego słabe możliwości do czasu jak zapomniał że nie tylko Alonso jest w stawce.
Senna no cóż :|
Darkat
 
Dołączył(a): So sie 23, 2008 21:40

Postprzez McLfan N paź 16, 2011 9:21  Re: GP Korei Południowej 2011

Saruto napisał(a):Mam nadzieję, że dostanie za to jakąś karę. Facet nie wie, że nie ma co się ścigać ze szybszym?

Przy okazji Alonso też, bo również przegapił punkt hamowania, dokładnie w taki sam sposób. :wink: To oczywiście żart, ale nikt nie widzi, że Ferdek w tym momencie był taką samą [ciach], tylko nie miał nikogo przed sobą.
hideto napisał(a):Gdyby zahamował normalnie to by go sprzątnął frunący Pietrow.

Gdyby Ferdek zahamował normalnie, ominąłby przed własnym nosem to zamieszanie, a nie musiał czekać, czy Pietrek w niego wjedzie, czy nie.
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Postprzez Lukas N paź 16, 2011 9:28  Re: GP Korei Południowej 2011

Dokładnie hideto - Hamilton ustanawiający FL na 54 kółku (po tym jak przez milion okrążeń się bronił) powinien skłonić do przemyśleń apropo jego niszczenia gum. :)
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez totalfun N paź 16, 2011 9:42  Re: GP Korei Południowej 2011

Świetny, trzymający w napięciu wyścig. Bardzo mi się podobał. Czasem żałuję, że w stawce jest taki Vettel. Co to byłyby za emocje gdyby 4 zawodników walczyło o majstra? :o
Red Bulle odrobiły lekcję po GP Japonii i ustawienia były pod wyścig. Wydaje się, że wprost przeciwnie do McLarena.
Już rozumiem Ericka, że przedłuża limit czasu na podjęcie decyzji o angażu Kubicy. Z takimi kierowcami można się jedynie załamać. Bruno rzeczywiście jest kiepski i chyba nic już nie zmieni tej opinii.
Avatar użytkownika
totalfun
 
Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 6:54
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez MairJ23 N paź 16, 2011 10:04  Re: GP Korei Południowej 2011

@ Darkat - Suzuka ma innego operatora TV - FujiTV
MairJ23
 
Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:04
Lokalizacja: Philadelphia, USA

Postprzez cichy N paź 16, 2011 10:47  Re: GP Korei Południowej 2011

Aż dziwne, że nikt nie wspomniał o STR, które ukończyło wyścig mając przed sobą czołowe zespoły ! To świetny wynik.. szczególnie Jaime dał dziś popis!

Do saubera ciut, ciut i miejmy nadzieję, że ich przeskoczą.. ;)

Również cieszy zdobyte mistrzostwo byków, choć nie tak bardzo jak rok temu :P Oklaski również dla Lotusa, który powolutku, powolutku może zacząć myśleć o konkretnej jeździe !
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez maiesky N paź 16, 2011 10:50  Re: GP Korei Południowej 2011

Massa to pies ogrodnika- sam za dużo nie ugrał, a życia Alonso nie ułatwił. Gdyby nie fakt, że ALO za nim utknął, miałby lepszą pozycję końcową. Mimo tego zaskoczony jestem, że Hiszpan nie dał rady wyprzedzić Brazylijczyka! Kiepska konfiguracja toru do wyprzedzania, a to całe straszenie o megadegradacji opon to jakaś drwina.
Co na końcu wywinął ROS że przyjechał 4,5s za ALG?
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez hideto N paź 16, 2011 10:56  Re: GP Korei Południowej 2011

Paliwo.
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez McLfan N paź 16, 2011 10:57  Re: GP Korei Południowej 2011

Paliwo zapewne, bo tracił na ostatnim okrążeniu w każdym sektorze ponad 1,5s.

Co do Massy, to się chyba za bardzo przyzwyczaiłeś, że koledzy z zespołu mają puszczać Ferdka. :wink:
Obrazek
Avatar użytkownika
McLfan
 
Dołączył(a): Cz mar 09, 2006 16:11
Lokalizacja: Opole
GG: 2841050

Następna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości