GP Korei Południowej 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez atb N paź 16, 2011 19:57  Re: GP Korei Południowej 2011

Trzeba poczekać (mam nadzieję, że stanie się to już w przyszłym roku), aż Vettel nie będzie miał topowego auta. Wtedy będzie łatwiej ocenić skalę jego talentu. Co nie zmienia faktu, że dzięki mistrzostwu w zeszłym roku niesamowicie dojrzał. Jest prawie bezbłędny, doskonale taktycznie rozgrywa wyścigi - jak trzeba to wyprzedzi, szybko buduje bezpieczną przewagę i umiejętnie kontroluje wyścig. Kwalifikacje to osobny temat, ale żeby tak dominować w tym elemencie, też trzeba umieć.
W zeszłym roku do tytułu dowiózł go kosmiczny bolid, chociaż Vettel mocno mu to utrudniał (Turcja, Węgry, Belgia - pierwsze z brzegu przykłady). Fakt, że ostatnie kilka wyścigów w 2010 pojechał już po mistrzowsku znosząc presję.
W tym roku to zupełnie inny zawodnik.
Zobaczymy, czy w słabszym bolidzie będzie głupiał jak Hamilton, czy pokazywał klasę jak Alonso.
Avatar użytkownika
atb
 
Dołączył(a): Wt wrz 09, 2008 21:32
GG: 25032226

Postprzez axel N paź 16, 2011 20:06  Re: GP Korei Południowej 2011

Trzeba poczekać (mam nadzieję, że stanie się to już w przyszłym roku), aż Vettel nie będzie miał topowego auta. Wtedy będzie łatwiej ocenić skalę jego talentu.

Jeżeli nie będzie jakichś drastycznych zmian w przepisach (choć i wtedy nie wiadomo), to możemy oglądać jeszcze wiele sezonów takich jak obecny. Na szczęście widać, że McLaren powoli zrównuje się z RB i oby tylko przełożyło się to na sezon następny, coś w stylu RB z końcówki 2009r.
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez alonso___ N paź 16, 2011 20:47  Re: GP Korei Południowej 2011

alonso___ napisał(a):["Vettel nie jest ciotą w szybkim bolidzie"

Podobnie jak atb (przynajmniej tak wnoszę z tonu wypowiedzi) nie padnę na kolana przed nowym miszczem i nie będę mu bił pokłonów... Doceniam bezbłędność, solidność, precyzję szwajcarskiego zegarka, szybkie tempo w Q itp, itd. Jest jeden problem: jego styl jazdy mnie "nie bierze", tak po prostu. Każdemu podoba się co innego, każdy ma prawo do własnego zdania i nikt nikogo nie przekonuje na siłę. Jest wielu, którzy myślą podobnie do mnie i pewnie tyluż, którzy się z gruntu nie zgodzą. Kolejne sezony pokażą, kto jest bliżej prawdy.
Avatar użytkownika
alonso___
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 21:51
GG: 12136114

Postprzez kubusiowy N paź 16, 2011 21:10  Re: GP Korei Południowej 2011

Chciałbym przypomnieć, że Vettel jeździł już mniej "topowym" bolidem (2008) i był, że tak powiem "best of the rest" bo skończył sezon na 8 miejscu i wyprzedził np obie Toyoty, RB, Williamsy i jedynie Alonso był przed nim nie licząc najlepszej 3 (Ferrari, McLaren i BMW Sauber), czego np o Lewisie nie można powiedzieć :wink: generalnie polecam przypomnieć sobie ten sezon, bo jeżeli już mówimy o "miszczu" to IMHO do Hamiltona ten tytuł pasuje najbardziej i to na przestrzeni ostatnich hmm... 10 lat :-P (może pomijając pewien incydent w Ferrari)
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez slipstream N paź 16, 2011 21:20  Re: GP Korei Południowej 2011

Jeżeli nie będzie jakichś drastycznych zmian w przepisach

Kwestia dmuchanego dyfuzora za drastyczne w tych okolicznościach przyrody wystarczy.

A co do Vettela i "niech się pokaże w słabszym" to wiem że zwycięstwo na Monzy w 2008 wielu uważa za fart, przypadek i w ogóle że "miał czelność ustawić bolid na deszcz jak prognozy były na deszcz a inni ryzykowali na sucho", ale radze sobie przeanalizować tamten sezon raz jeszcze nawet z wyłączeniem Italii. A było w nim wiele, choć jestem pewien że i tak wszyscy wyciągną z tego jedynie Japonię olewając analizę reszty, bo po co...
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez tabibaboo N paź 16, 2011 21:37  Re: GP Korei Południowej 2011

Wydaje mi się, że te wszystkie kłótnie nie dotyczą samego Vettela, tylko osoby dominatora. Podobnie było z Ferrari i MSC, albo z Hamiltonem gdy go ściągali na Nurburgringu. Kibice nie lubią, gdy jeden kierowca dominuje albo ma "łatwiej" niż inni (mocniejszy bolid, pomoc obsługi). Podejrzewam, że za 4 lata, gdy - potencjalnie - dominować będzie Alonso w Ferrari to Vettel zyska kibiców (osoby życzliwie nastawione) , tak jak zyskał ich ostatnimi czasy Hamilton :wink:
Avatar użytkownika
tabibaboo
 
Dołączył(a): Pt cze 26, 2009 14:28

Postprzez AutoryteT N paź 16, 2011 21:46  Re: GP Korei Południowej 2011

Myślę, że sytuacja z Alonso będzie z goła inna :) Zawsze obok Roberta moim ulubionym kierowcą był Fernando i zawsze mu kibicuje. Bez względu na sytuacje- zawsze byłem "z nim". I Fernando jest także innym typem człowieka, który nie drze się przez TR po wygranych kwalifikacjach, wyścigach i nie ma swoich gestów, które wykonuje po każdym sukcesie. Jest po prostu luzakiem i dlatego, gdy Fernando będzie wygrywał nikt nie będzie mu miał tego za złe.
Lepiej być uczniem praktyki niż mistrzem teorii
Avatar użytkownika
AutoryteT
 
Dołączył(a): Śr gru 26, 2007 22:00

Postprzez Campeon N paź 16, 2011 21:54  Re: GP Korei Południowej 2011

AutoryteT napisał(a):Fernando jest także innym typem człowieka, który nie drze się przez TR po wygranych kwalifikacjach, wyścigach i nie ma swoich gestów, które wykonuje po każdym sukcesie.

Czyżby? A ptaszki lub - jak kto woli - dzióbki dwoma rękoma opartymi o kierownicę? :-P Tytułem off-topu.

Odnośnie Vettela, to z każdym mocnym wyścigiem w jego wykonaniu zyskuje sympatię z mojej strony. Jego dokonania na przestrzeni ostatnich czterech sezonów są moim zdaniem co najmniej wyjątkowe. Doskonale wykorzystuje dany mu sprzęt i wątpię, by którykolwiek inny kierowca spisał się dużo lepiej - trochę może i tak, ale to tylko i wyłącznie czyste gdybanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez hideto N paź 16, 2011 22:01  Re: GP Korei Południowej 2011

tabibaboo napisał(a):Wydaje mi się, że te wszystkie kłótnie nie dotyczą samego Vettela, tylko osoby dominatora. Podobnie było z Ferrari i MSC, albo z Hamiltonem gdy go ściągali na Nurburgringu. Kibice nie lubią, gdy jeden kierowca dominuje albo ma "łatwiej" niż inni (mocniejszy bolid, pomoc obsługi). Podejrzewam, że za 4 lata, gdy - potencjalnie - dominować będzie Alonso w Ferrari to Vettel zyska kibiców (osoby życzliwie nastawione) , tak jak zyskał ich ostatnimi czasy Hamilton :wink:

Jakby nie patrzeć, ocenianie UMIEJĘTNOŚCI zawodnika z punktu widzenia i przez pryzmat LUBIENIA go, jest nieco żałosne. Bo ja rozumiem, że można kogoś nie lubić, sam nie przepadam za Alonso i toleruję go tylko dlatego, że jakoś to gówno zbudowane w maranello ogarnia, ale nigdy nie przyszło mi do głowy by obniżać jego umiejętności tylko dlatego, że nie należy do moich ulubieńców.

Ale to można przeżyć, najbardziej mnie już śmieszą ci, którzy stawiają jakieś warunki, potem Vettel jakimś cudem je spełnia i nagle jest zmiana linii że to nic nie znaczyło, że trzeba coś więcej i w ogóle to on nic nie umie, a Newey jego bolidem sam z garażu steruje...
Obrazek
Dopiero gdy stracimy wszystko stajemy się zdolni do wszystkiego. Prawie śmierć niczego nie zmienia, dopiero śmierć... zmienia wszystko.
Avatar użytkownika
hideto
 
Dołączył(a): Cz maja 03, 2007 18:15
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cichy N paź 16, 2011 22:15  Re: GP Korei Południowej 2011


:sad:

+ start
+ blondi vs guzik
+ dziadek dostaje strzała
+ jaime vs blondi 8-)
ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez Arya N paź 16, 2011 22:40  Re: GP Korei Południowej 2011

atb napisał(a):Zobaczymy, czy w słabszym bolidzie będzie głupiał jak Hamilton, czy pokazywał klasę jak Alonso.

Ale czemu uważasz, że Hamilton w słabszym bolidzie głupieje? Ten sezon ma rzeczywiście słaby, ale w 2010 miał podobny bolid, a w 2009 słabszy, a moim zdaniem te sezony miał świetne i wcale nie popełniał wielu błędów, a na pewno nie więcej niż w swoim mistrzowskim.

@AutoryteT
To że Ty lubisz Fernando i jego dominacją byś cieszył a Vettela nie lubisz za jego okrzyki (co moim zdaniem jest mimo wszystko dziwnym kryterium, bo radość ze zwycięstwa to bardzo osobista chwila i dla mnie to nie ma znaczenia, dopóki nikt nikogo nie obraża, ale różne są gusta) to nie znaczy, że wszyscy tak mają... Ja tam zauważałam antyfanów Fernando, więc skąd wiesz, że nikt nie będzie mu miał tego za złe (jakkolwiek nie rozumiem, jak można mieć kierowcy za złe, że wygrywa, można się tym frustrować, ale chcieć, by nie wykorzystywał tego co ma? :-D ).

alonso___ napisał(a): Kolejne sezony pokażą, kto jest bliżej prawdy.
Oczywiście, że możesz mieć swoje zdanie w tej sprawie, ale obawiam się, że tutaj następne sezony nic nie dadzą, bo jak wykazać mistyczne "coś" i styl jazdy, który jednego bierze a drugiego nie :grin:

hideto napisał(a):Ale to można przeżyć, najbardziej mnie już śmieszą ci, którzy stawiają jakieś warunki, potem Vettel jakimś cudem je spełnia i nagle jest zmiana linii że to nic nie znaczyło, że trzeba coś więcej i w ogóle to on nic nie umie, a Newey jego bolidem sam z garażu steruje...
Dokładnie, o tym pisałam wyżej, nawet z przykładami :P
I chyba tylko konfrontacja Seba z topowym kierowcą mogłaby rozstrzygnąć nasze spory, bo w ciągu dotychczasowej kariery pokazał tyle, że tych, których miał przekonać raczej już przekonał...
#5 #7
Avatar użytkownika
Arya
 
Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 20:40
Lokalizacja: Łódź
GG: 37788836

Postprzez Godspeed Pn paź 17, 2011 0:19  Re: GP Korei Południowej 2011

Trzeba szczerze powiedzieć, że Webberowi wyścig zawalił zespół i dziwię się, że nikt nie zwrócił uwagi na ten fakt wcześniej, o ile czegoś w tutejszym temacie nie przeoczyłem. Ściągając go do boksów na tym samym okrążeniu, co Hamiltona, zrobili w zasadzie najgorszą rzecz, jaką można było w tej sytuacji zrobić.

I jakoś mam dziwne wrażenie, że nie był to szkolny błąd. Chyba się w RBR wystraszyli, że może zagrozić zwycięstwu Vettelka, jeśli przeskoczy Hamiltona. Przecież Webber jechał na twardszej mieszance szybciej, niż VET i HAM na miękkiej. W dodatku mógł pojechać na niej kilka dobrych okrążeń dłużej, a i tak postanowiono go ściągnąć. Vettel prowadził wówczas z przewagą 5,5 sek.

No ale od GP Japonii wiemy, że wszyscy w Milton Keyes pracują dla Vettela :lol:

Piękna i uczciwa walka pomiędzy Hamiltonem i Markiem. Żaden nie spychał drugiego na trawę. Myślałem, że pod koniec wyścigu znów zobaczymy magiczne przebudzenie Buttona, ale najwyraźniej Korea to nie Japonia.
Filmy gdy F1 pauzuje | Webber says it all
Avatar użytkownika
Godspeed
 
Dołączył(a): N kwi 04, 2010 12:35

Postprzez MairJ23 Pn paź 17, 2011 4:26  Re: GP Korei Południowej 2011

@Szemron sam Webber to powiedzial ze to mu zawalilo wyscig (zjazd razem z HAM do BOX). Powinien zjechac okrazenie po Hamiltonie i chyba by go wyprzedzil - znajac RBR i ich postoje.
MairJ23
 
Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:04
Lokalizacja: Philadelphia, USA

Postprzez kubusiowy Pn paź 17, 2011 12:26  Re: GP Korei Południowej 2011

kończąc tylko ten lekki offtopic o Vettelu, to polecam pooglądać kilka transmisji z BBC gdzie widać, że Vettel z pewnością jest luzakiem :wink: można jeszcze lekko z przymrużeniem oka powiedzieć, że wygrał wczoraj pomimo słabszego bolidu, bo w końcu to McLareny były szybsze w kwalifikacjach i w treningach i chyba w wyścigu (chyba, że ktoś pobił FL Hamiltona z przedostatniego okrążenia), a na Suzuce jak widać chociażby na porównaniu http://youtu.be/AMRcPUVdQ28 jechał naprawdę na limicie.
Co do sytuacji ze zjazdami Webbera to faktycznie mogli się lepiej spisać...
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Postprzez huberts Pn paź 17, 2011 14:22  Re: GP Korei Południowej 2011

slipstream napisał(a):
A co do Vettela (......) radzę sobie przeanalizować tamten sezon raz jeszcze nawet z wyłączeniem Italii. A było w nim wiele, choć jestem pewien że i tak wszyscy wyciągną z tego jedynie Japonię olewając analizę reszty, bo po co...


tzn. miałeś na myśli 5 DNF w 9 pierwszych wyścigach? ( raz hydraulika reszta kolizje)?
huberts
 
Dołączył(a): N cze 21, 2009 14:52

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości