Przed GP Indii 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez cichy So paź 29, 2011 19:29  Re: GP Korei Południowej 2011

ObrazekDC|MW|JEV|VER|ALG|EVANS
Avatar użytkownika
cichy
 
Dołączył(a): Śr mar 19, 2008 13:34

Postprzez patgaw So paź 29, 2011 19:47  Re: GP Korei Południowej 2011

Fajny jest nawet ten układ toru ale nudny, cały czas szybkie luki, przechodzące jeden w drugi.
mogli byc jakas ciekawa sekcje zrobić miedzy prostą start meta a ta najdłuższa prosta i bardziej zróżnicować ten tor to by była gitara. ale i tak nie jest zle.
Avatar użytkownika
patgaw
 
Dołączył(a): Śr sty 31, 2007 21:27
Lokalizacja: WWA

Postprzez xdomino996 So paź 29, 2011 20:20  Re: Przed GP Indii 2011

chmiel napisał(a):Alonso poprawił na ostatnim kółku wcześniejszy czas o dokładnie 0.067s. Zwalniać nigdzie nie musiał, bo Massa wypadł w S2, a wtedy Fernando był już w S3, więc ominęły go żółte flagi. Generalnie dwa tak równe i szybkie kółka w Q3 pozwalają myśleć, że był to po prostu już max możliwości, na który było dziś stać Fernando i Ferrari. Skończyło się na P4, więc niby nic nadzwyczajnego, ale i tak wg mnie Hiszpan pojechał świetne kwalifikacje.

nom dobrze pojechał mógłby się liczyć ale Hardy załatwią Ferrari na amen
Avatar użytkownika
xdomino996
 
Dołączył(a): Pn maja 31, 2010 16:23

Postprzez eracny So paź 29, 2011 20:38  Re: GP Korei Południowej 2011

Zapowiada sie stypowaty wyścig. Jedyne ciekawe miejsce do wyprzedzania to ta długa prosta.

EDIT: Niech to jakis mod przerzuci :P Wprowadzili mnie w błąd koledzy wyżej :D
Ostatnio edytowano So paź 29, 2011 21:28 przez eracny, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek
Avatar użytkownika
eracny
 
Dołączył(a): Cz cze 19, 2008 11:58
Lokalizacja: Poznań

Postprzez chmiel So paź 29, 2011 21:27  Re: Przed GP Indii 2011

nom dobrze pojechał mógłby się liczyć ale Hardy załatwią Ferrari na amen

No tak, to niestety bardzo prawdopodobny scenariusz. Ale mam nadzieję, że na starcie uda się Fernando zyskać tą jedną pozycję i przy mocnym tempie na miękkiej mieszance może uda się przynajmniej stanąć na podium, mimo słabszej dyspozycji na twardszych gumach.

Co do kwalifikacji, to wspomniałbym jeszcze o jednym, a mianowicie o bardzo małej różnicy między Ricciardo a Karthikeyanem. Każdy przynajmniej solidny kierowca powinien wg mnie Hindusa wyraźnie pokonywać, a ktoś, kogo uważa się za więcej niż rzemieślnika, powinien go niszczyć. Wiele się mówiło, że Ricciardo to wielki talent, a tutaj Australijczyk pokonuje słabiutkiego Karthikeyana w qualu o jedyne 0.022s. I to chyba nie był przypadek, wystarczy spojrzeć na wyniki treningów (tak, wiem, że to tylko treningi, ale też coś mówią). Jeśli jeszcze dodatkowo wziąć pod uwagę, że Daniel raczej przegrywa rywalizacje z Liuzzim, który nigdy nic wielkiego w F1 nie pokazał i nie dał się poznać jako duży talent, to naprawdę ocena Ricciardo nie jest najlepsza. Wiadomo, że to debiutant, a samochód HRT na pewno nie sprzyja debiutantom, bo jest bardzo trudny w prowadzeniu, ale mimo wszystko można było się więcej po nim spodziewać.
Avatar użytkownika
chmiel
moderator
 
Dołączył(a): So sie 13, 2005 9:48

Postprzez sneer So paź 29, 2011 22:45  Re: Przed GP Indii 2011

Marko i spółka lekko przeszarżowali IMO i marnują kolejny (po Buemim, Algersuarim, a wcześniej Bourdaisie, Liuzzim, Speedzie) talent. Jazda HRT jako pierwszy kontakt z F1 spowoduje, że chłopak się przerzuci na skoki narciarskie. O atmosferze w "rodzinie" RB nie wspominając.
Podpis odjechał
sneer
 
Dołączył(a): So wrz 09, 2006 18:40
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Anderis N paź 30, 2011 6:45  Re: Przed GP Indii 2011

chmiel napisał(a):Daniel raczej przegrywa rywalizacje z Liuzzim

Nie patrzyłem na statystyki wyścigów, ale w qualach, przynajmniej ostatnio, Ricciardo częściej pokonuje Liuzziego, niż z nim przegrywa.
IMO to bardziej świadczy źle o Liuzzim, niż o Ricciardo, że Kartikheyan tak pojechał w ostatnim qualu. A przyznam szczerze, że wierzyłem w Tonio, gdy wracał w 2009 roku. Ale póki co to dopiero jeden qual i nie ma co wyciągać po nim zbyt daleko idących wniosków, tym bardziej, że to domowy wyścig Hindusa. Nawet Piquetowi zdarzyło się zakwalifikować przed Alonso, a Daniel wskoczył do bolidu w środku sezonu.
Avatar użytkownika
Anderis
 
Dołączył(a): Wt paź 16, 2007 19:19
GG: 1295936

Postprzez olexy N paź 30, 2011 7:08  Re: Przed GP Indii 2011

Wtrącę się do dyskusji, ale nurtuje mnie jedna kwestia. Dlaczego Naraina uważa się za słabego kierowcę i człowieka, którego byle debiutant czy "rzemieślnik" miałby niszczyć? Przyznaję, to nie kierowca pokroju Hamiltona, Alonso czy Vettela, ale moim zdaniem w bolidzie HRT czy w słabym Jordanie nie mógł on w żadnym stopniu pokazać na co go stać. Wystarczy popatrzeć na urywki z wyścigów A1GP czy Superleague, gdzie moim zdaniem Karthikeyan wykonywał dobrą robotę. Dla mnie jest on jednym z wielu, jak Tarquini, Zanardi czy Bourdais, którzy w Formule 1 się albo nie odnaleźli, albo nie mieli możliwości pokazania swoich umiejętności. Moje zdanie było zawsze takie, że do F1 nie trafiają słabi kierowcy i je podtrzymuję.
ObrazekObrazek
Avatar użytkownika
olexy
 
Dołączył(a): Pt cze 22, 2007 19:18
Lokalizacja: Kraśnik
GG: 9121418

Postprzez slipstream N paź 30, 2011 7:51  Re: Przed GP Indii 2011

Moje zdanie było zawsze takie, że do F1 nie trafiają słabi kierowcy i je podtrzymuję.

Ach ten wyświechtany frazes. Oczywiście że do F1 nie trafiają słabi... tyle że na tle zwykłego kierowcy z ulicy, czy niższych serii nawet. Chociaż sam casus niejakiego Już Idę (Yuji Ide) wystarczy żeby obalić tezę że do F1 nie trafia byle kto, ale mniejsza z nim. Tak, nie są to słabi kierowcy w skali globalnej, ale w tej grupce najlepszych i tak występuje podział na najlepszych i słabeuszy. Po prostu inna skala którą warto przyłożyć. Więc skoro nie jest to kierowca pokroju Hamiltona, to znaczy ze jest słabszy od niego, czyli ni mniej czy więcej jest słabszy w skali kierowców F1 i można mówić o nim słaby czy w rozwinięciu są najlepsi z najlepszych i najsłabsi z najlepszych.
Avatar użytkownika
slipstream
moderator
 
Dołączył(a): N maja 29, 2005 15:24
Lokalizacja: 1123, 6536, 5321

Postprzez maiesky N paź 30, 2011 8:42  Re: Przed GP Indii 2011

Obejrzałem wczoraj onboard Karhikeyana od Cichego i byłem pod wrażeniem.
Avatar użytkownika
maiesky
 
Dołączył(a): Cz sie 30, 2007 12:16
Lokalizacja: Świecie

Postprzez kubusiowy N paź 30, 2011 12:30  Re: Przed GP Indii 2011

pawel92setter napisał(a):
zastanawia mnie też sytuacja Buttona bo chyba najlepsze kółko zrobił już przy żółtej fladze po wypadku Massy


Jedyne kółko... Trudno, żeby pojechał znowu powyżej 1:30. Myślę, że ta żółta flaga kosztowała go pozycję.


a wcale nie jedyne :-P
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Poprzednia strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron