GP Abu Zabi 2011

Moderator: Ekipa F1

Postprzez sceptyk N lis 13, 2011 18:29  Re: GP Abu Zabi 2011

Pomimo wielu nieudanych wyścigów Lewis w systemie medalowym Berniego ma drugie miejsce - trzy najwyższe pudła.
Szkoda tej gorącej głowy.
sceptyk
 
Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 20:37

Postprzez Kordas N lis 13, 2011 18:33  Re: GP Abu Zabi 2011

sceptyk napisał(a):Pomimo wielu nieudanych wyścigów Lewis w systemie medalowym Berniego ma drugie miejsce - trzy najwyższe pudła.
Szkoda tej gorącej głowy.

Button też ma 3 zwycięstwa, a do tego więcej drugich miejsc, więc Button i tak przed nim :D
Poza tym, ten system opierał się tylko na wyłonieniu mistrza w tym systemie, reszta miała być wyłaniana punktami :)
Kordas
 
Dołączył(a): So mar 21, 2009 11:21
Lokalizacja: Zgorzelec
GG: 13734510

Postprzez pietrov N lis 13, 2011 18:40  Re: GP Abu Zabi 2011

Ja chce powtórkę. Gdzie mogę obejrzeć??
Avatar użytkownika
pietrov
 
Dołączył(a): Cz kwi 12, 2007 15:14
Lokalizacja: Kraśnik/Lublin
GG: 2268821

Postprzez SebaSTI N lis 13, 2011 18:41  Re: GP Abu Zabi 2011

Robert nie wracaj do LR!!!! masakra
Avatar użytkownika
SebaSTI
 
Dołączył(a): N lip 01, 2007 19:12
Lokalizacja: Matysówka_Rzeszów

Postprzez WPR N lis 13, 2011 18:54  Re: GP Abu Zabi 2011

[quote="pietrov"]Ja chce powtórkę. Gdzie mogę obejrzeć??[/quote]
Jutro 19:10 na Polsat Sport Extra.
Avatar użytkownika
WPR
 
Dołączył(a): So lut 06, 2010 14:55

Postprzez Pieczar N lis 13, 2011 19:28  Re: GP Abu Zabi 2011

l00kers napisał(a):
slipstream napisał(a): A to o czym piszesz lookers właśnie prowadzi do tej parodii wyprzedzania gdzie kierowca mając możliwość wyprzedzić z DRS nie wyprzedza, bo po co ma tracić miejsce zaraz w drugiej strefie. A nie po to było DRS żeby "dochodzić" rywala, tylko żeby go wyprzedzać chyba?

DRS ma pomóc wyprzedzić a nie wyminąć. Ja to widze tak że używając DRS zawodnik z tyłu ma możliwość zrównania się na dohamowaniu z kierowcą z przodu i to byłoby optymalne ustawienie ale jak trafić z linią aby tak to wyglądało? potrzeba doświadczenia a co niektórzy tu mają tak wygórowane wymagania i myślą że na każdym torze DRS będzie idealnie ustawione a gdy tak nie jest płaczą i lamentują.

Tak i nie ma błędu z dwiema strefami, gdyby były obie dobrze ustawione mielibyśmy ostra walke na tych dwóch odcinkach i jeszcze raz powtarzam że błędem było złe ustawienie linii a nie dwóch stref DRS jedna po drugiej

Nigdy tak nie ustawisz. Wszystko zależy od różnicy tuż przed strefą DRS - jak będzie 0.3 sekundy to dojdzie do wyprzedzenia, jak 0.9 to nie. I to jest problem 2 stref obok siebie - nie da się ich tak ustawić żeby było dobrze. Zawsze skończy się to szachami.
Obrazek
Avatar użytkownika
Pieczar
 
Dołączył(a): Wt kwi 26, 2005 20:26
Lokalizacja: Częstochowa

Postprzez rafaello85 N lis 13, 2011 19:41  Re: GP Abu Zabi 2011

l00kers napisał(a):Jak mnie irytują ludzie którzy przed wyścigiem lub po wyścigu wypisują jaki to wyścig nudny i że można zasnąć. Nie chcesz nie oglądaj. Proste.

To jak Cię irytują to nie czytaj. Proste. Jeszcze nie było tak żebyś Ty miał mi mówić co ja mam napisać.

l00kers napisał(a):Niektórzy spodziewają się chyba fajerwerków, latających opon i masy wypadków.

Nie sądź wszystkich według siebie. Widać, że nie wiele masz wspólnego z F1 i ogólnie niskie jest Twoje pojęcie o tym biznesie skoro piszesz takie bzdury.

l00kers napisał(a):Wyścig był ciekawy, było dużo wyprzedzań, walki bok w bok

Mało potrzeba żeby Cię zadowolić. Omijanie zawodników przy pomocy DRS nazywasz "wyprzedzaniem"? Pogratulować. Własnie o takich "niedzielnych kibicach" pisałem w pierwszym poście ( niedziely=żaden). Wystarczy, że kierowca jedzie po najdłuższej prostej na torze, wciśnie guziczek, otworzy mu się skrzydełko i już wielkie wyprzedzanie dla Was...
Czy napisałem nieprawdę, że DRS jest stworzony dla takich kibiców jak Ty? Zrobiono coś, ku Waszej uciesze.

l00kers napisał(a):A propo twojego wywodu o strefach DRS, to nie jest łatwy system i łatwo przesadzić w jedną i druga stronę. W tym roku na każdym torze pierwszy raz widzimy system DRS więc troche cierpliwości. Dla mnie to było ciekawe a momentami nawet śmieszne, patrzeć jak niektórzy potrzebują po kilka okr żeby pomyśleć aby odpuścić pierwszą strefe i zaatakować w drugiej, żeby nie nadziać się na kontrę

Dla Ciebie i kibiców Twojego pokroju jest to śmieszne. Sądze jednak, że dla duzej ilości fanów ( w tym mnnie ) to jest ŻENUJĄCE.

Ale widać FIA chyba wiedziała co robi. Wygląda na to, że monitorują sprawę z kibicami i wiedzą z jakiego pokroju fanami mają do czynienia, a poziom zawodów ( wprowadzenie DRS ) dostosowują pod nich... Przykre.
Obrazek
Avatar użytkownika
rafaello85
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 9:08

Postprzez Arnulf N lis 13, 2011 20:32  Re: GP Abu Zabi 2011

Faktycznie to wymienianie się pozycjami na tych dwóch strefach DRS (były 2 takie przypadki, w pierwszym Di Resta z Buemim, a w drugim niestety nie pamiętam) było mocno sztuczne i nieciekawe. Fajnie jest, gdy wyprzedzony kierowca podejmuje kontratak, ale jeśli robi to sam, bez żadnych wspomagaczy w stylu DRS. Mi ten system od początku za bardzo nie odpowiadał, na szczęście w tym roku i tak dużo dobrych wyprzedzeń było bez użycia DRS.
Szkoda odpadnięcia Vettela z wyścigu ;). Hamilton wczoraj w kwalifikacjach wyglądał na tyle szybkiego, że mógłby z Niemcem powalczyć w wyścigu. No ale w sumie chyba każdy kierowca w sezonie doświadcza trochę pecha, więc i Vettelowi musiało się to w końcu przydarzyć.
Zaskakująco dobra jazda Barrichello w dzisiejszym wyścigu. Z tyłu stawki przebił się na 12 miejsce. Maldonado niby skończył "tylko" 2 pozycje dalej, ale te dwie kary za ignorowanie niebieskich flag bardzo negatywnie wpływają na ocenę wyścigu tego kierowcy.
Arnulf
 
Dołączył(a): Pn sie 25, 2008 8:56
Lokalizacja: Mielec/Kraków

Postprzez axel N lis 13, 2011 20:53  Re: GP Abu Zabi 2011

Faktycznie to wymienianie się pozycjami na tych dwóch strefach DRS (były 2 takie przypadki, w pierwszym Di Resta z Buemim, a w drugim niestety nie pamiętam)

Webber z Buttonem
“W teorii nie ma różnicy pomiędzy teorią i praktyką. W praktyce - jest”
Avatar użytkownika
axel
 
Dołączył(a): Pn kwi 07, 2008 16:14
Lokalizacja: 50°09'N 22°30'E

Postprzez Lukas N lis 13, 2011 21:23  Re: GP Abu Zabi 2011

Wiem, jestem czepialski ale: nie da się wymijać na torze wyścigowym, gdyż nikt tam nie jedzie pod prąd...
„Zginęło wielu wspaniałych kierowców rajdowych, lecz odczytuję to jako pech, który w tej dyscyplinie przypłacić można dość szybko życiem. Jest to wielka tragedia, gdy w wyniku rywalizacji sportowej umiera człowiek.”
Avatar użytkownika
Lukas
redaktor
 
Dołączył(a): Cz sie 17, 2006 14:33
Lokalizacja: Piekary Śląskie
GG: 1285427

Postprzez SirKamil N lis 13, 2011 21:28  Re: GP Abu Zabi 2011

SebaSTI napisał(a):Robert nie wracaj do LR!!!! masakra

przecież i tak wiadomo że w tym sezonie nie wróci.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez Campeon N lis 13, 2011 22:31  Re: GP Abu Zabi 2011

DRS - Dodać Rywalizacji Sztuczności. Wiem, brzmi szczeniacko, ale największym przekleństwem tego sezonu nie była wcale dominacja Vettela - gdyż walka za jego plecami bywała często ciekawa, jak i sam Vettel zasłużył po prostu na drugiego majstra - ale właśnie DRS. Już w zeszłym roku byłem sceptycznie nastawiony do tego wynalazku, a dotychczasowe doświadczenia tylko mnie utwierdziły w tym przekonaniu. Brakuje już tylko, by kierowcy "wyprzedzając" rywala jechali na zimny łokieć, pokazując, jak niewiele wysiłku im potrzeba. Dużo bardziej emocjonujący jest zacięty pojedynek zawodników przez połowę wyścigu, nawet jeśli nie doszło w nim do ani jednego manewru wyprzedzenia. Człowiek przynajmniej siedział przez ileś okrążeń w napięciu, wręcz się pocąc z nerwów, widząc jak Schumacher zakręt po zakręcie "siedzi" na ogonie Alonso (czy też odwrotnie) i tej sytuacji nie ma końca. A teraz? Teraz widzę, jak Webber systematycznie zbliża się do Buttona i jedynie zgaduję, na ile metrów przed końcem prostej znajdzie się z przodu Anglika... No proszę... Nie oglądam wyścigów dla zmian pozycji, lecz dla walki, a w tym sezonie często muszę iść na ustępstwa w tym względzie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Campeon
moderator
 
Dołączył(a): Śr wrz 10, 2008 13:51
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez alonso___ N lis 13, 2011 22:38  Re: GP Abu Zabi 2011

SirKamil napisał(a):
SebaSTI napisał(a):Robert nie wracaj do LR!!!! masakra

przecież i tak wiadomo że w tym sezonie nie wróci.

Masakryczna forma w tym sezonie nie wróży niczego dobrego w przyszłym roku przy założeniu, że tegoroczny model jest punktem wyjścia do prac nad przyszłorocznym. Inżynierowie z LRGP są w przysłowiowym lesie. Zabrakło pomysłu na rozwój auta w ciągu sezonu, bo na starcie nie było źle. Cudowny wydech okazał się jednak wcale nie taki cudowny. Jakieś zabawy ze skrzydłami czy podłogą w ogóle nie wypaliły. Doszło do tego, że najpierw team dostał zadyszki a potem zawału, który trwa już parę weekendów. Zabrakło im jednego: wiecznie niezadowolonego Polaka, który co chwila dopytywałby się o nowe update'y i dostarczał bezcenne informacje.
Avatar użytkownika
alonso___
 
Dołączył(a): Pn lis 03, 2008 21:51
GG: 12136114

Postprzez SirKamil N lis 13, 2011 22:39  Re: GP Abu Zabi 2011

Nie, nic nie wróży. Nie, nie jest punktem wyjścia. Nie, nie są w lesie- są w Enstone i pracują wyłącznie nad przyszłorocznym samochodem od lata.
"Opony są takie same dla wszystkich." A. Newey, Luty 2011 r.
Avatar użytkownika
SirKamil
 
Dołączył(a): Śr wrz 14, 2005 22:12
Lokalizacja: Kraj kwitnącej lipy

Postprzez kubusiowy N lis 13, 2011 22:54  Re: GP Abu Zabi 2011

Angulo napisał(a):Od początku weekendu coś mi mówiło, że Lewis tu wygra, zresztą zawsze tutaj świetnie mu szło. Dzisiaj pojechał świetnie, bez bijatyk, bez kolizji i bez problemów z oponami. Byłem wręcz zdziwiony, że w końcówce wyścigu nie tracił czasu do Alonso. :woohoo: :ukłon: :warrior:

Nie przesadzał bym, że pojechał świetnie (no chyba, że sam fakt braku incydentów i dojechanie do mety kwalifikuje występ Lewisa do tego tytułu :razz: )przy takiej dominacji w treningach i kwalifikacjach powinien spokojnie odjechać wszystkim na więcej niż 6s :P, ok pojechał dobrze, ale bijatyk i kolizji nie było bo nie było z kim, a co do oszczędzania opon, to jednak Alonso sobie poradził lepiej na miękkiej mieszance i gdyby miał troszkę bardziej konkurencyjny bolid niż to czym dysponuje w tym sezonie, to przy lepszych pit-stopach mógłby go wyprzedzić (nie mówię, że wygrać, ale byłoby ciekawiej w walce o P1 na pewno)... pozwolisz, że twojego "zdziwienia" tempem Ferrari i McLarena na twardej mieszance nie skomentuje, bo to już zostało zrobione przez innych :-D :-D
Angulo napisał(a):
Vettel - szkoda chłopaka Myślę, że nadawałby dziś tempo i wygrałby po raz kolejny. Dziwna sprawa z ta oponą.

Taa, a ile on miał szczęścia w tym sezonie...

Nie oszukujmy się, Vettel wygrałby ten wyścig z palcem w d... (patrz przewaga nad resztą po pierwszym zakręcie :o) pech ogromny i szkoda chłopaka bo zdobyłby hattrick-a w Abu Dhabi :) próbuje sobie przypomnieć ale jakoś nie mogę sytuacji kiedy to w tym sezonie Vettel miał tyyyyyyyyyle szczęścia, no chyba że uzyskiwanie P1 w kwalifikacjach i nie psucie startów nazywasz szczęściem, ale to pewnie dlatego, że McLareny źle startowały, bo miały "pecha" :rotfl:

na koniec twojego wątku wypowiedź przy okazji GP Indii o Alonso...
Angulo napisał(a):No sorry, ale to jest jedyny kierowca, który dotychczas nigdy nie stracił zwycięstwa z powodu awarii, wypadku lub czegokolwiek bez jego winy. Zamiast tego sporo zwycięstw zawdzięcza awariom rywali.

cóż za ironia, bo dzisiaj to właśnie Lewis zawdzięcza zwycięstwo awarii rywali :lol:

co do reszty to osobiście szkoda mi Buemiego, bo znowu nie kończy dobrze zapowiadającego się wyścigu z przyczyn technicznych, co może niestety źle odbić się na jego przyszłości w F1... brawa dla Force India i Williamsa, mimo wszystko coś tam pokazali i wyprzedzili np... Lotus Renault :shock: i plusik dla Saubera, bo ostatnio też ich sytuacja nie wyglądała zbyt różowo i jako ciekawostka Kovalainen był na P13 na początku wyścigu :grin:

man of the day Alonso of korz 8-)
Avatar użytkownika
kubusiowy
 
Dołączył(a): Wt cze 29, 2010 14:08
Lokalizacja: Łódź
GG: 2581849

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sezon 2011

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości